Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell "nem annyira akarni", hogy összejöjjön a baba? fórum

Hogy kell "nem annyira akarni", hogy összejöjjön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. csigusi (válaszként erre: 42. - Ancsa19860211)
2011. jún. 21. 10:22

Nagyon gratulálok. Örülök, hogy leírtad a történetedet, így erőt adtál.

Köszönöm.

51. csigusi (válaszként erre: 41. - 8f3c54052d)
2011. jún. 21. 10:09
Köszi, hogy megírtad. Az E vitaminból hány mg-ot kellett és mennyi ideig?
50. Bonti74 (válaszként erre: 48. - Zizisicc)
2011. jún. 21. 08:21
Igen ez így van!!!
49. csabi4 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. jún. 21. 07:14
:)
48. Zizisicc (válaszként erre: 43. - Bonti74)
2011. jún. 20. 20:00

Így "teljes":


"Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá.

Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés.

Azt hisszük, játszik velünk valaki.

De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben …

Két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak amikor megértek e találkozásra …

Megértek, nem éppen hajlamaikkal vagy szeszélyeikkel,

hanem belülről, valamilyen kivédhetetlen csillagászati törvény parancsa szerint,

ahogy az égitestek találkoznak a végtelen térben és időben,

hajszálnyi pontossággal, ugyanabban a másodpercben,

amely az ő másodpercük az évmilliárdok és a tér végtelenségei között."


/Márai Sándor/


Igen, tudom, amikor éppen történik vmi tragédia az ember életében, akkor nem tudunk többnyire ilyen emelkedetten gondolkodni, hisz veszteség ér bennünket, ami fáj, amit fel kell dolgozni ..... de talán könnyebb úgy feldolgozni, ha tudjuk, hogy nem véletlenül történnek a dolgok, hanem okkal, egy magasabb szintű rend, vagy törvényszerűség hatására .....

2011. jún. 20. 19:35
Hamarosan mi is elkezdjünk a babaprojektet.:-) Még nem izgulok, nem görcsölök ezen, és remélem nem is fogok...Majd meglátjuk...De kívánom mindenkinek, aki babát szeretne, sikerüljön neki! Remélem majd nekünk is fog hamar.:-)
46. csajszika890721 (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 20. 19:27
:-)))
45. Ancsa19860211 (válaszként erre: 44. - EsztyMorgan)
2011. jún. 20. 16:41
Köszönöm! Remélem, hamarosan Neked is hasonló jóban lesz részed!
44. EsztyMorgan (válaszként erre: 42. - Ancsa19860211)
2011. jún. 20. 15:46
Nagy gratula és előre is sok-sok boldogságot a Picurhoz :):) imádom az ilyen pozitív példákat, történeteket, mert nekem az ilyen példák adnak erőt.
43. Bonti74 (válaszként erre: 27. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 15:08

Ez nagyon tuti ez az idézet!

Nekem az első terhességem és sajnos vetélésem jutott eszembe...

Utólag már azt mondom így volt minden rendjén.

Sokat tanultam abból is és az utána történő várakozásból is.

Mondjuk három lány édesanyjaként könnyen beszélek, mostmár, de nem felejtem el, hogy volt idő mikor én is szenvedtem...

2011. jún. 20. 14:58
Szerintem mindenkinél van egy holtpont, amikor "feladja" és nem görcsöl rajta többet. Hogy ki mikor és minek hatására jut el ide, változó. Azt mindenesetre nem tudod "beszugerálni" magadnak, hogy már nem is akarok annyira gyereket. Nálunk pl úgy történt tavaly, hogy 1 év próbálkozás után szept. elején mondtam a páromnak, hogy ok, úgy látszik, nekünk nem megy ez csak úgy, 2010 nem a mi évünk (tény, hogy sok gáz volt tavaly), megvárom a 2011-et és elmegyek kivizsgáltatni magam. Innentől sikerült lezárnom magamban a görcsölést és nem is foglalkoztam tovább a témával. Illetve elraktam a kérdést pár hónappal későbbre. Ezek után okt. közepén ott volt a kezemben a pozitív teszt. Nem figyeltem se naptárt, se hőgörbét, nem ittam gyógyteákat és vitaminokat se szedtem, mint előtte. E hét péntekére vagyok kiírva:)
41. 8f3c54052d (válaszként erre: 34. - Csigusi)
2011. jún. 20. 14:55
A férjemnek napi 1000 mg C- és E-vitamint kellett szednie. A C-vitamint csak kúraszerűen szabad szedni, folyamatosan nem.
40. 0c7cb4959f (válaszként erre: 39. - Csigusi)
2011. jún. 20. 14:35
Nem kötözködésnek szántam! Egyszerűen maga a kérdés feltevésén ütköztem meg! Hogyan lehet vamit nem akarni, nehogy már más tudja megmondani valakinek! Hiszen csak ő tudhatja mit érez és mennyire akarja, erre még tanács sincs ha a konkrét kérdést tekintjük! Mondjuk annyi hogy ne görcsöljön rajta annyira. De ezzel meg nem oldódik meg a probléma forrása! Erre gondoltam!
39. csigusi (válaszként erre: 38. - 0c7cb4959f)
2011. jún. 20. 14:32

Ha már átélted volna, tudnád, hogy mennyire komoly. Ha nem, ne is legyen benne részed. Egyébként pedig kötöszködni nem itt kéne.

Köszi

2011. jún. 20. 14:29
Ez a kérdés most tényleg komoly????:)))
37. mulohy (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 14:25
Ez nagyon teccikes.....egyszerű....utólag....:DDD
36. csigusi (válaszként erre: 35. - Gica66)
2011. jún. 20. 12:50
Köszi, de akkor miért vannak 100-800 mg-os kéészítmények?
35. gica66 (válaszként erre: 34. - Csigusi)
2011. jún. 20. 12:33
15mg a napi szükséglet az E vitaminbol.
2011. jún. 20. 12:13
Próbáltam elolvasgatni, hogy hány mg E vitamin szükséges apának. Hát, nem lettem okosabb. AZt látom, hogy természetes formában elég kevés van - pl. a szotyiban - de azért bajunk nem lesz tőle, legfeljebb tovább hízunk. Bár nagyon nincs rá szükségünk. De ha tabletta-olaj formátumot nézem, ott is javasolnak mindent össze-vissza. Van tapasztalatotok?
33. 328aadd89f (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 12:07

Én meg sajna még megragadtam ezen a szinten és legtöbbször nem tudok (akarok?) távolabbra látni.:(

A Márai idézet gyönyörű!

32. Zizisicc (válaszként erre: 30. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 12:05
Emberi szinten az is, legtöbbször .....
31. gica66 (válaszként erre: 29. - Csigusi)
2011. jún. 20. 11:56
A fogamzást segiti,a méhváladék (ami a tapadásért felelös) és a sperma minöségére hat.
30. 328aadd89f (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:54
Én nem is tudom, mert gyakran elfogadhatatlannak tartom.:(
29. csigusi (válaszként erre: 28. - Gica66)
2011. jún. 20. 11:43
Köszönöm, így lesz. De mire jó a zselatin? Mi van benne?
28. gica66 (válaszként erre: 1. - Csigusi)
2011. jún. 20. 11:39

NE MESTERSÉGES VITAMINOKAT SZEDJÉL!Egyél diot,mogyorot olajos magvakat.Sok gyümölcsöt,Zselatin tartalmu élelmiszereket(kocsonya,aszpikos készitményü felvágottak egyébb..)Minnél több friss ,nyers zöldséget!A férjed szintén és ne dohányozzon és alkoholt is mellözze.Töltsetek eggyütt minden szabad percet kapcsolodjatok ki(mennyetek el nyaralni,rokonokhoz,sétálni)közben egymásra gondoljatok(ne a babára)és foglalkozzatok.

Megfog jönni az eredmény!...

27. Zizisicc (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:30

Vmi ilyesmi .....


"Nem hiszek a véletlen találkozásokban.

A világ törvénye olyan, hogy ami egyszer elkezdődött, azt be is kell fejezni.

Nem valami nagy öröm ez.

Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá.

Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés.

Azt hisszük, játszik velünk valaki.

De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben .....

két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb,

csak akkor amikor megértek e találkozásra."


/Márai Sándor/

26. Zizisicc (válaszként erre: 23. - 328aadd89f)
2011. jún. 20. 11:27
Igen, tudom, hogy látszólag teljesen logikátlan, hogy kinek születik könnyedén gyereke, és annyi amennyit akar, vagy úgy, hogy nem is akarják őket, és kiknek kell "küzdeni érte", de itt olyan magasabb összefüggések is vannak, amit nehéz átlátni vagy elfogadni.
25. 328aadd89f (válaszként erre: 19. - EsztyMorgan)
2011. jún. 20. 11:22

A 3 hónap még tényleg nem hosszú idő és nem lehet hosszú távú következtetéseket levonni belőle.

Szurkolok, hogy mielőbb összejöjjön!!:)

24. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Csigusi)
2011. jún. 20. 11:20
Az, hogy mikor van itt az ideje, az sok mindentől függ ..... biológiai okok, lelki háttér, a tudatalattiban meghúzódó érzelmek, félelmek, gondolatok ..... :o))
23. 328aadd89f (válaszként erre: 20. - Zizisicc)
2011. jún. 20. 11:20

Hát igen, de amíg rendszeresen azt látod a környezetedben, hogy azoknak a pároknak, akiknek még nincs itt az ideje, azoknak, akik kukába dobják, vagy inkubátorba rakják, vagy azoknak, akik halálra éheztetik, netán azoknak, akik elhanyagolják, már itt volt az ideje, akkor jogosan teheted fel a kérdést, hogy nálunk mikor jön el az a pont, amikor kijelenthetjük, itt az ideje.

Tudom, nem mással kell foglalkoztatni és el kell vonatkoztatni mindentől és mindenkitől, de ez nagyon nehezen megy akkor, ha minden héten, vagy napon híradásokban számolnak be újszülötekkel és gyerekekkel kapcsolatos tragédiákról, amik szülői odafigyeléssel, akarással és a feladathoz való "felnőttséggel" megelőzhetők lettek volna. Kvázi nem fordulhatnának elő ilyen tragédiák, ha mindenhova akkor érkezne a baba, ha már valóban itt az ideje.

Summa summarum: engem nem tudna megnyugtatni az a gondolat, hogy talán még nincs itt az ideje, de talán ez a természetemből adódik, ami még nem annyira elfogadó az ilyen és hasonló kérdésekkel kapcsolatban.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook