Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy kell hajat festeni?Még nem csináltam és szeretnék tanácsokat:D fórum

Hogy kell hajat festeni?Még nem csináltam és szeretnék tanácsokat:D (tudásbázis kérdés)


11. emagdi (válaszként erre: 10. - RylPlyr.)
2009. júl. 19. 18:16

ha jó minőségű festéket veszel, az nem fog csöpögni, és nem lesz büdös:)


persze attól még az embernek vigyáznia kell, hogy a maszatos kezével hova nyúl festés közben, illetve hogy a bekent hajaddal - amíg a várakozási idő tart - nehogy hozzáérj bármihez.


majd írd meg hogy sikerült a festés!:)

2009. júl. 19. 13:58

húú multkor amikor azzal az instant ammóniamentessel próbálkoztam 1óráig takaritottam a fürdőszobát-.-"xDD

mindenhova lecsepegett ahogy nyomtam ki a padlóra is aztán összemesztam vele a házat..rádásul fulladtam meg a szagtólxD

szal máskor majd óvatosabb leszek.xD

2009. júl. 19. 13:47
ja, és a mosdókagylót/kádat is tisztísd ki hajfestés után, ne legyen ideje a festéknek beszívódni, mert a fekete az egy elég makacs szín, könnyen megfog mindent.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - RylPlyr.)
2009. júl. 19. 13:40

sötétbarnából fekete az menni fog:))))


a lényeg, hogy kövesd a festék leírásában levő utasításokat (hatóidő), és ne nagyon kend össze az arcbőröd, vagy a festék szétoszlatása után egyből töröld le, mert a fekete szín eléggé be tud szívódni az arcbőrbe is.

meg persze vigyázz a fürdőszobában levő dolgokra, texitlhez ne érjél festékes hajjal-kézzel, mert soha nem fog kijönni.

érdemes egy külön sötét törölközőt is rendszeresíteni hajfestéshez (illetve a festés utáni első hajmosáshoz), ne legyen minden törölköződ fekete foltos.

7. RylPlyr. (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. júl. 19. 13:37

sötétbarna vok és feketét szeretnék:D

én palette-t vettem nem volt olyan drága de azért nem is egy márkátlan szar..

és köszi a tanácsot:D

6. RylPlyr. (válaszként erre: 4. - 319cd6978b)
2009. júl. 19. 13:35

nincs most szerencsére szal festhetem.xD

am köszi:D

2009. júl. 19. 13:29

ami még nagyon fontos: a helyes színválasztás!

otthoni festésnél, és főleg első próbálkozásnál olyan színt válassz, ami az eredeti hajszínedtől nem sok árnyalatban tér el. szóval ha szőke vagy ne akarj sötétbarna vagy fekete lenni, ill. fordítva.

általában a festékek dobozán rajta is van, hogy milyen árnyalatú hajat ajánlanak vele festeni.


én személy szerint a l'oreal casting termékét ajánlom, ez tulajdonképpen tartós hajszínező, 2 hónapot simán bír, tehát tartósságban olyan mint egy hajfesték, de nincs benne ammónia, tehát nem roncsolja a hajadat annyira. én már hosszú évek óta ezt használom. (és ez nem reklám, hanem terméktapasztalat megosztása, én már tényleg sokféle festéket kipróbáltam és ez vált be nekem a legjobban:)))

2009. júl. 19. 13:25
Ha drogériában veszel festéket ahhoz van részletes használati útmutató. Először a tövekre kell fölévinni majd a haj teljes hosszára. Összefésülni vagy összemasszírozni kesztyűvel mert nagyon csúnya foltot tud csinálni ami 2 hétig is meglátszik. Ha letelt a hatóidő akkor lemosni és utána mindent ahogy szoktál hajmosás után. Hajfestés után legalább 2 napig nem szabad hajat mosni hogy tartósabb maradjon a szín. Ha még nem volt festve a hajad akkor mindenképp allergiateszt, az is le van írva a használati útmutatóban. Ha megvan a havid akkor szintén ne fess mert akkor lehet hogy semmi nem lesz vagy valami más eredmény. Ezek a legfontosabbak amik nincsenek leírva a használati útmutatókban. Nem kell tőle félni, rengetegen csinálják otthon.
2009. júl. 19. 13:21
Ezt hogy érted? Összekevered a festéket az emulzióval, és már kenheted a hajadra egy ecsettel..
2009. júl. 19. 13:20
jah és kérlek részletesen irjátok ha van időtök plss:D:D
2009. júl. 19. 13:19
Hogy kell hajat festeni?Még nem csináltam és szeretnék tanácsokat:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook