Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell csinálni a tojásos nokedlit, hogy ne legyen cupákás? Mennyi nokedlihez, mennyi tojás kell? fórum

Hogy kell csinálni a tojásos nokedlit, hogy ne legyen cupákás? Mennyi nokedlihez, mennyi tojás kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. globus
2023. ápr. 15. 13:22
Cupákás? 😯
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Judo64)
2011. aug. 4. 08:13

Szerintem ez nem tojásos nokedli,hogy a rántottát összekevered a nokedlivel.

Ennek pont az a lényege,hogy a nokedlire rá legyen sülve a tojás:)

2011. aug. 4. 05:59
Jó reggelt kérlek irdbe a googléba és meg kapod a választ
2010. febr. 15. 21:03
Nokedlit készítek 2-3 tojással, majd kifőzöm, leöblítem és a kész nokedlit forró olajra teszem, arra ráöntöm az előre felvert 10-12db. tojást és addig sütöm, amíg száraz lesz.
27. judo64
2010. febr. 15. 19:24
Legegyszerűbb módon.Kész nokedlire külön sütök rántottát kb 6-7 tojásból.Majd a kettőt összekeverem.Ennyi.Fejessalátás időszakban szoktam készíteni,mert azzal nagyon finom.
26. 2104cc91e8 (válaszként erre: 25. - Smudlaagi54)
2008. nov. 16. 09:37

Nekem ez a fajta készítési mód a TÖKÉLETES!!!

(Én is így készítem, de néha kolbász nélkül)

2008. júl. 23. 18:45
Kilógók a sorból.Én 4 tojásból szoktam a nokedli tésztáját elkésziteni,annyi liszttel amennyit felvesz.Ha kifőztem,addig hagyom állni,amig az előkészitett szalonnát,karikára vágott fűstőltkolbászt megsütöm.Erre rakom rá a nokedlit,és ha átmelegedett,akkor öntöm rá a felvert tojást. (4-5 darabot)
2008. júl. 23. 10:23
Helyesen: ne túl lágy masszát kapjunk,mert pihenés alatt lágyul a massza.
2008. júl. 23. 10:21
Én így készítem:1/2 kg.vegyes liszt, kis só,1 egész tojás,annyi langyosvíz,hogy ne lágy masszát kapjunk.Összedolgozom,kicsit / 20 percet/ állni hagyom.Forró,sós vízbe szaggatom,majd amint feljön a víz tetejére,rögtön leszűröm,hideg vízzel leöblítem és forró olajra ráöntöm.Megkeverem,hogy le ne kapódjon,majd a már előre felvert,ízlés szerinti tojásokat ráöntöm,összekeverem és már ehető is.Fejessalátával,vagy koviubival isteni nyári eledel.Jó étvágyat hozzá!
2008. máj. 13. 09:58

Ha elkészül a nokedli, kis olajat öntök alá és rá a felvert tojást.

Addig keverem -kavarom míg a tojás kicsit megpirul.

2008. máj. 12. 23:57
Az én nokedlimbe griz is kerül.A tojást pedig megfőzöm és pörköltszerűen lesütöm. Tejföllel keverem össze. A nyers tojással még nem próbáltam, nekem fura egy kicsit.
2008. ápr. 8. 16:07
A nokedlit kiolajozott tepsibe teszed ráöntöd a felvert tojásokat, összekevered és 20 perc alatt 160 fokon megsütöd. ha ez után még mindig cupákásnak ítéled, tovább sütöd.
2008. ápr. 8. 14:25
A joghurt nagyon jónak tűnik, úgy még nem próbáltam, de ki fogom, én kisütött húsos szalonna kockákra szoktam kiszedni a nokedlit, jól megforrósítom, és rá a sózott elhabart tojást, addig sütöm, míg elég száraz nem lesz.
18. NOA
2008. ápr. 8. 13:27
víz helyett joghurtot kell beletenni attól lesz igazán fini.Serpenyőben az olajhoz lehet piritani egy kis hagymát és abba beleszedni.
17. berdor
2008. ápr. 8. 10:24
a végén egy csepp olajra dobom a nokedlit és egy picit átforgatom, és amikor már nagyon forró akkor öntöm rá a felvert tojást és magas fokozaton sütöm össze.
2008. ápr. 8. 10:16

Lemaredt: apró lyukú a szaggatóm.

Mindíg sikerült idáig:))

2008. ápr. 8. 10:13

Hali.

Én találomra készítem nem mérek, 1-2 tojás, x víz, liszt és (számomra a titok amit még édesanyámtól tanultam): nem dolgozom ki teljesen csak összekavarom, felesleges kavarás nincs mert akkor nehezen saggatod ki és túl fő az eleje a végéhez képest. Ahogy végeztem a szaggatással, 1et forr, 1et kavarok és már szedem is ki, öblítem és zaba tejfölösen pörivel 8)

2008. ápr. 8. 07:46
Nem tudom mekkora mennyiségböl készited.Ha nagyobb az adag,akkor inkább vedd kétfelé,és két serpenyöben süsd meg,arra vigyázz,hogy a nokedlit forrósitsd át elöbb,és akkor öntsd rá a felvert sózott tojást.
2008. ápr. 4. 21:44
Sziasztok!Ha hozzászólhatok van egy tippem:én mindíg kicsivel előbb készítem a nokedlit,leöblítem hideg vízzel,alaposan lecsepegtetem,kiterítem egy tálcára,így szárazabb lesz,hagyom fél órát pihenni,majd serpenyőben pici olajon felforrósítom a nokit és így öntöm rá a sóval felvert tojásokat.Alaposan rásütöm,így nem lesz cupákás.50 dkg lisztből készült nokira 3 tojást szoktam sütni.
12. Polli (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 4. 21:36
Titok az, hogy nagyobb edényben és forró zsíradékra dobjuk a nokedlit jól átforgatjuk és mikor az szét gurul, de nem ég és sül meg, tesszük rá a tojást és nem egyszerre, hanem apródonként és kavarjuk közben.
2008. ápr. 4. 21:36
Köszi a segítséget mindenkinek, akkor majd megpróbálom így is. :)
10. gerna (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 4. 21:33
Azért biztosabb a külön rántotta-módszer. Meg akkor nem ég le olyan könnyen az alján a tojás.
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. ápr. 4. 21:31
na igen, de én hiába kevergettem akkor is cupákás volta nokedli a tojástól, pedig a nokedli nagyon szuper volt, csak mikor ráöntöttem a tojást, nem akart megkeményedni rajta :(
2008. ápr. 4. 21:30

Tojásos nokedli teljes menete egy nagy család részére.:


Hozzávalók:

1 kg liszt

3 db tojás

só ízlés szerint

víz

1 db szaggató

1 db lábos

1 db tál

1 db szűrő


2Víz előkészítése

Vegyünk elő egy mélyebb forraló edényt, és töltsük meg körülbelül háromnegyedig vízzel. Gyújtsuk meg a tűzhelyet, majd tegyük rá. Forraljuk egészen addig, amíg egy kicsit el nem kezd bugyborékolni. Mindeközben nekiláthatunk a nokedli előkészítéséhez.

3Nokedli elkészítése

Egy külön tálkába törjük fel az előkészített tojást, és kicsit sózzuk meg. Adjunk hozzá egy-két pohár vizet és körülbelül a liszt felét. Keverjük össze, majd fokozatosan adjuk hozzá a maradék lisztet. Ha túl száraz, öntsünk bele még egy kis vizet. Nem kell csomómentesre keverni, csak addig, amíg a liszt teljesen összeáll.

4Szaggassunk és szűrjünk

A már forrásban lévő víz felé támasszuk le a szaggatót, és kis adagonként kezdjük el rámerni a masszát. Gyors mozdulatokkal szaggassuk bele a vízbe a nokedlit, és főzzük egészen addig, amíg a kis darabkák fel nem jönnek a víz tetejére. Ekkor egy szűrővel merjük ki, és csorgassuk le a vizet. A kész nokedlire öntsünk egy pici olajat, és keverjük el, hogy ne ragadjanak össze a szemek.

Tojás elkészítése

Egy újabb edénybe törjünk 6-7 tojást, picit sózzuk meg, majd egy villával verjük fel teljesen sima állagúra. A már felforrósított olajra öntsük rá az egészet, és süssük néhány percig. Figyeljünk arra, hogy már majdnem kész állapotban zárjuk el a lángot, ne hagyjuk kiszáradni a tojást! A még forró rántottát tegyük rá a nokedlire, és egy kanállal jól keverjük el. Igazi tavaszi ételről lévén szó, tálaljunk hozzá friss salátát!

2008. ápr. 4. 21:26

Recept a net-ről, 4 személyre:


A tésztához:


60 dkg liszt


4-5 dl víz


1 tojás


2 csipet só



A rántottába:


8-10 tojás



Elkészítés:

1.) A tészta hozzávalóit összekeverjük egy tálban. Aki a laza tésztát szereti, az picit több vizet adjon hozzá, aki a keményebbet szereti, az kevesebbet használjon.

2.) Egy fazékban sós vizet forralunk, és amikor gyöngyözik, beleszaggatjuk a nokedlit. Szaggatás közben mindig óvatosan meg kell keverni a nokedliket. 1-2 perc alatt megfőnek és a felszínre jönnek a nokedlik. Ezután leszűrjük és meleg vízzel leöblítjük, majd egy olajozott lábasba tesszük a tésztát.

3.) Laza rántottát készítünk, majd összekeverjük a nokedlivel.

A visszamaradt forró vizes fazékon, gőz felett, melegen tartjuk tálalásig.

2008. ápr. 4. 21:24

Hozzávalók:galuska, tojás,só,olaj,

Elkészítés:

Egy tágas edényben melegíts kevés olajat, tedd bele a frissen kifőtt galuskát, s gondosan átforgatva forrósítsd fel.

Egy serpenyőbe, ugyancsak felhevített olajra öntsd a megsózott, elhabart tojásokat, s abban kevergesd, míg körülbelül a harmada már megkocsonyásodik.

Ekkor a tojást borítsd a galuskára, s keverd át néhányszor, míg egyenletesen rá nem sül. (Közvetlen a nokedlira is teheted jól felverve, nekem egyszerűbb.)

(A tojásos nokedlit elsősorban a túlsütéssel lehet elrontani, mert attól kiszárad.

Jobb korábban levenni a tűzről, mert a tojás még azt követően is tovább szilárdul az étel hőjétől.)


Friss fejes salátával egytálételnek is kitűnő.

5. Ada12 (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 4. 21:20
Ezt még nem is hallottam, egyszer kipróbálom :))
2008. ápr. 4. 21:19
Én 40 dkg lisztből csinálok 2 tojásból nokedlit. És rá 8 tojást sóval habverővel felverek, megsütöm, mint a rántottát, csak közben kevergetem, és így teljesen megsütöm, én össze szoktam törni. Utána ebbe a "rántottába" teszem a hideg vízzel leöblített nokedlit.
2008. ápr. 4. 21:19

GOndolom folyik a tojástól :))


Én sokat szoktam csinálni, mert imádják itthon. Egy nagy fazék nokedlihez még plusz kb 3 tojást ütök és addig kevergetem a tűzön, amíg meg nem keményedik a tojás.

2. Pofi
2008. ápr. 4. 21:17
Milyen amikor cupákás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook