Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy hagyjuk el az éjszakai 3-szori cicizést 16 hónapos babánál? fórum

Hogy hagyjuk el az éjszakai 3-szori cicizést 16 hónapos babánál? (beszélgetős fórum)


24. Bebe83 (válaszként erre: 19. - Veraesbalu)
2011. márc. 2. 13:25
Nem ertek veled egyet, eltalaban nem ez a jellemzo. Altalaban a baba addig nem alszik amig szopizik, es nem azert szopizik mert ehes!!! Hanem , mert..., nem tudom megmagyarazni, mert szereti es kesz. Es minnel nagyobb a baba, szerintem, annal nehezebb leszoktatni! De persze vannak kivetelek is, mint a baratnod kisfia!
23. Salsera78 (válaszként erre: 22. - Veraesbalu)
2011. márc. 2. 08:17

Szia!


Nekem már nagy a baba 16 hónapos, de cicifüggő!

3-4 x szopizik éjszaka, ez már fárasztó.....

Enni jól eszik, azzal nincs baj, csak imádja a cicit....


Kitartás neked!

22. veraesbalu (válaszként erre: 21. - Salsera78)
2011. márc. 1. 21:59

Most mennyi idős a babád?

Gergő 5 hónapos koráig éjjel,nappal másfél óránként szopizott. Kimerültem, összeestem a fáradtságtól. Én aztán tudom, ez neked is mit jelent.

Sírva hívtam fel anyukámat, aki külföldön él a nővéremnél. Másnap kint boltba mentek, bevásároltak nekem bébiételekből, majd autóba ült és elhozta nekem. Elkezdtük a hozzátáplálást - kiderült kevés volt neki az anyatej - éhes volt.

21. Salsera78 (válaszként erre: 19. - Veraesbalu)
2011. febr. 28. 08:33

Biztos, hogy hamar elszállt ez a másfél év....és az éjszakák nehezek....


A környezetemben már minden baba végigalussza az éjszakát.....

Ha egyszer kelne felmár az is jó lenne....

De fáradt vagyok...ezek tények másfél-két óránként ciciztetni fárasztó....

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Veraesbalu)
2011. febr. 28. 07:33

Ez azért nem általános. Az a baba, aki egyszer leszokik, általában alszik már éjszaka... A kisfiúnak lehetnek más problémái.


Az enyémeket a költözés nagyon megkavarta, idegen nekik a külön szoba. 4 és 6 évesek. Előtte baba koruk óta úgy aludtak reggelig, mint a bunda, mostanság meg ők is mindenre fölébrednek. Mostmár kicsit javul a helyzet, de sokat kell velük foglalkozni, énekek, gyógyító mesék, álmok, félelmek elmesélése, stb..


Szerintem ezeket az alvós gondokat igenis kezelni kell, mert megmaradhatnak, és előbb-utóbb az anyuka is kiborul. Az alvás nem játék, nem érdemes magunkból nem alvó anyahőst csinálni.

2011. febr. 27. 21:22

Kisfiam 14 hónapos, ugyanúgy 3-4szer felébred - cici pár korty - alszik.

Barátnőm kisfia 5 éves, külön szobában, 3-4 szer felkel éjjel. Anya pisilni kell, anya szomjas vagyok, anya rosszat álmodtam....

Elgondolkodtató!

Ugyanúgy felkelsz, stb. Akkor mi értelme a leszoktatásnak? Hagyni sírni? Nagyobb lesz, könnyebb lesz leszoktatni. Ilyen picin mér érezni akar téged, a bőröd illatát, hallani a szívverésedet (amit 9 hónapig folyamatosan hallott)...

Én egyenlőre hagyom. Olyan hamar véget ér a picur korszak, és hamar megnőnek. Nekem ez a pár hónap - 14 - elszállt mint a villám.

18. Salsera78 (válaszként erre: 17. - Clau26)
2011. febr. 27. 15:55
Hát ez az.....
17. Clau26 (válaszként erre: 16. - Salsera78)
2011. febr. 27. 13:40
csak tarts ki amellet,hogy bármit csinál nem kap és megfogja érteni..1 baj van velük,hogy túl okosak és tudják,hogy lehet manipulálni anyát..ne hagyd magad:-)
16. Salsera78 (válaszként erre: 14. - Clau26)
2011. febr. 26. 18:18

Nappal egyáltalán nem cicizünk, nem igényli a kisasszony...csak éjszaka....

Megpróbáljuk, hogy nem kap.....

15. Bebe83
2011. febr. 26. 16:51
Nagyon nehez , tenyleg ejszaka hagyni orditani, mikor tudod hogy ha odaadod , akkor lehet 5 perc es alszik is, de ha nem akkor ordit lehet orakat. De ami eloszor csak 5 perc a cicin eltoltve az kesobb lehet 1 ora is , meg amennyihez epp kedve van! Szoval ez borzaszto! En azt hittem az en fiam soha nem fog lemondani a cicirol annyira szerette, de 13 honaposan egyszeruen megert arra hogy elvalasszam!
14. Clau26
2011. febr. 26. 15:16

Szia!


Képzeld barátnőm kisfia 17hónapos és kb 2héttel ezelőttig nappal óránként kiabált a ciciért éjjel pedig 3x 4x..kitalálta védőnő vegyünk körömrágás elleni folyadékot és azzal kenje be a bnőm a cicijét..na elmentem a gyógyszertába ahol a nő pont azt mondta amit már régen én is csak finomabb kivitelbe a b.nőmnek:Hölgyem rég megette a fene ha 1 17hónapos gyereken nem az anyja akarata érvényesül akkor mi lesz később?Ne adja oda neki a cicit és kész és ez mellett tartson ki bármit is csinál...na ez igy is lett!Képzeld el ő egy ritka erőszakos gyerek DE elég volt 3x 4x elmondania a bnőmnek nincs cici csak este(lefekvéshez)és 1nap nagy hiszti 2nap kisebb hiszti most pedig úgy áll a helyzet,hogy napközben egyáltalán nem kéri,lefekvéshez megkapja és éjjel ha felébred rászól bnőm nincs cici majd mérgesen befordul és alszik de ha nem akkor hagyja orditani..ez csak hiszti megszokás miatt kell neki nem azért mert éhes gondolj erre..ja és a patikusnak nagyon igazat adok nekem is van 1 15hónaposom Te vagy az anyja ne hagyd hogy az ő akarata érvényesüljön mert később nagyon rossz lesz..Sóval kitartás!!

2011. febr. 25. 16:59

Sziasztok!


A 2010 augusztusi babóknál is sokat írtunk erről...


Nagy csodák nincsenek:


Kaja helyett tea, vagy víz, lefekvés előtt jól megetetni, és bizony néha hagyni kicsit bőgni, mert amíg fölkelünk hozzá, ő biza föl fog ébredni... És ez napok alatt tud javulni...

Igaza van Bebe83-nak.


De nem könnyű..


Kitartás!

12. Salsera78 (válaszként erre: 11. - Bebe83)
2011. febr. 25. 15:05

Köszi, megpróbálom!


Hátha sikerül!

11. Bebe83 (válaszként erre: 8. - Salsera78)
2011. febr. 25. 14:42
Mint mar irtam egy masik forumon nekunk nagyon egyszeruen ment a leszoktatas, nem is terveztem ilyen hamar(13 hosan), de igy alakult es nem banom. A sajat velemenyem, en igy csinalnam a helyedben, elvalasztanam teljesen, ha mar nappal nem keri csak ejszaka akkor nincs is ra szuksege, csak megszokas es rossz ejszakai szokas. Egyszeruen nem adsz neki tobbet es szerintem par nap alatt javulna az ejszakai alvas. Egy probat szerintem meger, de te tudod!
10. Pancsika37 (válaszként erre: 9. - Salsera78)
2011. febr. 25. 14:18

Most jót nevettem. :))

Amúgy nekünk is elég érdekes védőnő jutott. Ő olyan 35 körül lehet, van 2 gyereke. De olyan mint aki sosem látott gyermeket. Szerintem nagyon nem ért a dolgához. sokszor olyan hülyeségeket mond hogy az már elképesztő. Nálunk volt vagy 3x. De elég is volt. A gyerekorvosról meg ne is beszéljünk. Még az én gyerekdokim is ő volt, de már akkor sok volt rá a panasz, sok gyereket félrekezelt már. Nem tudom mit keres még ebben a szakmában. Most megy majd nyugdíjba, már alig várom.

Szóval akkor te sem várhatsz a védőnőd tanácsára. Hát akkor szerintem várjunk hátha valakinek van valami jó ötlete itt a hoxán, ha már nekünk nincsen sajnos. :((

9. Salsera78 (válaszként erre: 7. - Pancsika37)
2011. febr. 25. 13:55

Védőnő jön hozzánk, életkora 60 és a halál közt, elmeséli milyen volt a fiatalkora...


Tanácsot nem tud adni, csak azt mondja szoktassam le...


Ja meg eszik nálunk sütikét kávéval...aztán elmegy...

8. Salsera78 (válaszként erre: 7. - Pancsika37)
2011. febr. 25. 13:54

Nappal már nem cicizik, csak éjszaka...

De az bőven elég....

2011. febr. 25. 13:50
Ja és nappal is cicizik még??
6. Pancsika37 (válaszként erre: 5. - Salsera78)
2011. febr. 25. 13:50

Hát akkor már én sem tudom mit és hogyan csinálj. Kifogytam az ötletekből. :((

Bár ha jól belegondolok jobb ha nem cumizik, a fogai miatt. És hát az is jobb hogy vizet iszik, sőt mást nem is hajlandó elfogadni. Ez az egészséges, főleg ilyen pici korban. Én elrontottam sok mindent ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Védőnő nem ajánlott még erre valami jó tanácsot??

5. Salsera78 (válaszként erre: 4. - Pancsika37)
2011. febr. 25. 13:39

Az én kislányom nem egyszerű....

A vízen kívűl semmit sem iszik, a cumit megpróbáltuk, úgy köpi ki, minta gejzír...


és minimun 3-x felébred éjszaka, ha nem többször....

4. Pancsika37 (válaszként erre: 3. - Salsera78)
2011. febr. 25. 13:37

Húha, akkor nem lesz egyszerű a dolgod. Nem cumizik véletlenül? Mert akkor azt is lehetne, hogy a cumit beleteszed a szájába, hátha annyi is elég.

De ha nincs cumizás, akkor térj rá este teára majd pár hónap múlva jöhet a víz. Lehet úgy hamarabb sikerül a dolog, legalábbis reméljük!

3. Salsera78 (válaszként erre: 2. - Pancsika37)
2011. febr. 25. 13:31

Szia!


Az a baj, hogy a vizet kiköpi, és tovább sír..

Ilyenkor átveszem magam mellé...

Utána pár perc cici, és alszik, mint a bunda....

2. Pancsika37 (válaszként erre: 1. - Salsera78)
2011. febr. 25. 13:27
Próbáld meg hogyha megébred éjjel és cicizni akar cici helyett adj neki vizet. Először biztos nehéz pár napig. bár mondjuk az én fiamnál nem okozott éjjeli hisztit. Beleivott, kiköpte, cumi szájba és már dőlt is vissza. Ő is 16 hónapos, bár ő már nem cicizett, csak éjjel sokszor megébredt teáért, nagyon sokszor. Remélem te is sikerrel jársz!! :))
2011. febr. 25. 13:23

Mindenkitől várom az ötleteket, de bababarát módszerekkel.


Én biztos nem erőspaprikázom be a cicit meg ilyesmi....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook