Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy főzzek platnis villanytűzhelyen? fórum

Hogy főzzek platnis villanytűzhelyen? (tudásbázis kérdés)

6. Tengerdi Zsuzsanna (válaszként erre: 1. - *eperhab27*)
2018. okt. 2. 08:57
Milyen fokozatok vannak a gombokon? Ha megírod, tudok segíteni, 30 évig ilyenen főztem.
5. syria (válaszként erre: 1. - *eperhab27*)
2018. szept. 30. 18:25

Ha eddig gázhoz voltál szokva, nem könnyű a helyzeted, hiszen ha a gázt lejjebb vesszük (kikapcsoljuk), azonnal csökken a hőhatás. A villanytűzhelynél ha lejjebb vesszük a kapcsolót – gondolom a tiéden is van ilyen – többet kell várni a hűlésre mert a platninak van hőtehetetlensége, hiszen a felmelegedett vaslap hűléséhez akkor is idő kell, ha teljesen ki van kapcsolva.

Esetedben, ha felforr a leves, a hőtehetetlenség miatt érzed úgy, hogy hiába kapcsoltad lejjebb. Megoldás: tedd át hideg platnira, várj, amíg csillapodik a forrás, azalatt a platni is lehűl annyira, hogy ha visszateszed a fazekat, csendesen tud tovább főni a leves.

Nyugi, aki eddig villanyon főzött, s valamiért gázra kell átállnia, annak hasonló gondjai vannak. Sajnos ki kell tapasztalni a két eszköz tulajdonságaiból adódó technológiai különbségeket.

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - *eperhab27*)
2018. szept. 30. 10:27

Kerámialapos? Indukciós?

Egy hasonló képet tudnál mutatni?


Szerintem minden villanytűzhelyen vannak hőfokszabályozó gombok. Háziasszonyok tízezrei ezekkel szabályozzák a főzés intenzitását.


Az enyém kerámialapos 4 zónával. Plusz két gomb a sütő hőmérsékletének és milyenségének (alsó, felső, légkeverés) szabályozásához.

3. *eperhab27* (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. szept. 30. 09:57
Igen, de egy szinten vannak a főzőlapok. Ugyan úgy ennél sem tudnám, hogy hogy tudok takarékra venni bármit is.:(
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - *eperhab27*)
2018. szept. 30. 09:54

Milyen az a platnis villanytűzhely?

Ilyen?

[link]


Nincs rajta hőfokszabályzó?

2018. szept. 30. 09:51
Sziasztok! Kérlek segítsetek. Hogy főzzek bármit is platnis villanytűzhelyen? Ha felforr egy levesvíz, akkor nem tudom lejjebbvenni takarékra. Hogy oldja meg,akinek ilyen van? :( Köszönök minden segítséget!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook