Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy fogadod, ha párod iszik? fórum

Hogy fogadod, ha párod iszik? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 22. 07:14

Szép napot!Én egykori masszív ivóként tavaly óta bérelek egy presszót és nem igazán tett jót, mit ne mondjak.

Könnyen hozzá lehet férni a piához és ugye nem pénz kérdése.

Sajnos az emberek mindig találnak okot az ivásra, én sem vagyok kivétel.

Általában kéthetente ledobom a gépszíjat és valamilyen ürügyet találok a "szűrésre" és ezt a párom érthető, hogy nem tolerálja.

Az ivás mögött azonban sohasem fizikai okok húzódnak meg a háttérben,amelyre érdemes odafigyelni.

Tavaly fogtam magam és elmentem egy terápiára ami jót tett és semmi gondom nem volt decemberig.

De decemberben egy jóakaróm feljelentett és lefoglalták a megtakarításomat úgyhogy a karácsonynak alaphangon lőttek.Idén meggyanúsított az ügyészség- hangsúlyozom nem vagyok bűnös a dologban - nem férek a pénzemhez.A kocsmám nem termel elég bevételt, a kocsim lerobbanva egy közeli parkolóban dekkol, az ügyeimmel nem haladok.

A terápia pénz szűke miatt a levegőben lóg és az ivászat megmérgezi a hétköznapokat.

Otthon főzök, miközben várom az eljárást megszüntető határozatot és anyagot gyűjtök a párom diplomamunkájához, addig ő keresi a pénzt.

A szexuális életünk is nyilván hézagossá vált, márpedig az aztán újabb ok tintázásra.

Ha van pia nincs szex és ha nincs szex van pia, ördögi kör.

No ezek így nem túl fényes kilátások, de ugye ha van kitartás meg lehet oldani mindent.

2010. dec. 10. 13:40

Utálom.



Ha nem szól hogy menjek én is.:DDD

32. pteri
2010. dec. 10. 13:36
Szerintem a rendszeresség a lényeg. Ha idegbeteg, mert kimaradt a napi, vagy heti adag. Szakirodalom szerint, ha személyiség torzulás jelentkezik. Ezt Te tudhatod, ugyanaz az ember, akihez hozzámentél, vagy negatívan változott? Tapasztalatom szerint az az alkoholista, aki váltig állítja, hogy nem az.
2010. dec. 8. 15:47

És vajon mit jelent az, hogy valaki alkoholista?

Ha naponta nem tud meglenni ital nélkül, még ha az nem is sok vagy ha hetente egyszer nem tudja hol a határ?

30. pteri
2010. nov. 29. 11:09

A fórumindító hová lett?

Mit szűrtél le a válaszokból, érdekelne.

2010. nov. 29. 09:58
Én teljesen kivagyok attól, ha valaki folyton iszik. Néha belefér, vagy az, hogy megiszik este egy pohárral, de az sem legyen rendszeres. Én nem bírnék alkesz emberrel lenni, főleg tudván, hogy annak nem lesz jó vége. Mindent tönkretesz a pia, számtalan példa van rá. Ami viszont meglep, hogy már legalább annyi a piás nő, mint férfi...és az undorító!
28. noraelizabet (válaszként erre: 1. - 875af76522)
2010. nov. 27. 15:05
Jó tanács!Nyugodtan szólj be neki és válasszon a család vagy a haverok? Többszöri ilyen beszólásom után egy nap mikor megint ittasan jött haza,és a játékgépbe landolt 20000 ft a ruháit összeszedtem és az udvarra hajítottam ajtót mutattam neki.Nem ment el,velünk maradt nem igért semmit.Azóta is volt,hogy beivott(nem barátokkal) de kibírható és szerencsére csak ritkán fordul elő.
27. homokóra (válaszként erre: 25. - Anka71)
2010. nov. 27. 13:22

Igen..az én gyerekeim is utálják az alkoholt..hála az égnek!

De ha vele maradtam volna, nem sok jó példát láttak volna tőle..főleg a fiam..és ezt nem akartam!

2010. nov. 27. 13:11
Ne igyon....
25. Anka71 (válaszként erre: 23. - Homokóra)
2010. nov. 27. 12:55

Nem irigyellek:((

Amúgy nálunk a férjem pont azért anti, mert az ő apukája nagyon ivott. És pocsék gyerekkori élményei is vannak emiatt.

Érdekes dolgok ezek:(

24. Anka71 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2010. nov. 27. 12:52
Szerintem sem alkoholista még a pasi, ez még csak egy rossz szokás. Még ki tudja belőle talán billenteni a topic inditó. Én szorítok!
2010. nov. 27. 12:05

7 éven keresztül tűrtem a volt férjem alkoholizmusát..előtte az anyámét..


A gyerekek apját elhagytam..sokszori könyörgésem ellenére sem hagyott fel az ivással..tavaly 49 évesen bele is halt! Ha újra kezdeném, újra ezt tenném..nem bántam meg...pokol volt az élet...saját magam még csak tűrtem volna, de a gyerekeket nem nevelhettem olyan környezetben..mivel én már tudtam, hogy mivel jár ez!

2010. nov. 27. 11:56
Ja és apukámról ne is beszéljek :( Én meg kiskoromban azt hittem, hogy csak azért terül szét az ágyon kabátban, mert fáradt :( Csak most jöttem rá, hogy tulajdonképpen egész életemben alkesz volt :(
2010. nov. 27. 11:51
Az enyémet a 2 év alatt még egyszer sem láttam berúgva Hál' Istennek :). Az előzőt viszont rendszeresen és útáltam miatta, nem értettem miért kell. Miért kell autóba ülni pláne...áh mesélhetnék. Undorító dolog!!!
20. spinneli (válaszként erre: 18. - 3697406b65)
2010. nov. 27. 11:36
Speciel pont az válhat alkoholistává aki napi rendszereséggel iszik, nem a mennyiség a lényeg, ahogyan nem feltétlen az az alkoholista aki hullaságig lerészegedik.
2010. nov. 27. 11:35
Azért ne lássunk már rémeket, távolról sem alkoholizmus az, ha valaki néha beül a hverokkal és legurít pár sört.
2010. nov. 27. 11:32

Szia!

Az alkoholizmust nem lehet tolerálni...

És saját tapasztalat, hogy megváltoztatni sem, ha csak nem akarja ő is.

Nekem a nagynéném igen komoly alkoholproblémákkal küzd, tavaly kevés választotta el a haláltól.

Pár hónapig tiszta volt, majd újra kezdte.

Anyukám sem veti meg az alkoholt.

A párom ha este fáradtan hazaér a munkából, megiszik 1, max. 2 sört, és ennyi.

Nekem ez még belefér.

17. pteri (válaszként erre: 15. - 875af76522)
2010. nov. 27. 11:03
Hú, vesztésre állsz. Ezek a cimbik, akik mindig meghívják egy körre, amit vissza kell hívni. Aztán, ha elmarad, piszkálják, hogy mi van, nem enged az asszony? Nehéz tőlük szabadulni.
16. Anka71 (válaszként erre: 15. - 875af76522)
2010. nov. 27. 10:41
:(((
15. 875af76522 (válaszként erre: 13. - Anka71)
2010. nov. 27. 10:39
Nem, a kocsmában szedi össze őket...
14. pteri
2010. nov. 27. 10:38

Ja és szerintem még az a gáz, ha valaki iszik örömében, bánatában, haverok kedvéért, szóval mindig van rá ok. Végül már csak az alkohol kedvéért iszik.

Az nem baj, ha a pörkölt mellé lecsúszik egy pohár vörösbor, de ha már nics pörkölt, csak kannás bor meg kocsmaszag, itt kezdődnek a problémák.

13. Anka71
2010. nov. 27. 10:37
Amúgy ezek munkahelyi haverok?
12. pteri (válaszként erre: 10. - 875af76522)
2010. nov. 27. 10:33
Szerintem ennyi igen, de nem rendszeresen. És persze, ha nem hülye tőle. A mostani párom se antialkoholista, de csak akkor iszik, ha baráti összejövetel van, ünnep, ilyesmi. Ez nem mindennapos. És olyan nincs, hogy elmegy nélkülem valahová, vagy jön haza a munkából és érzem, hogy ivott.
2010. nov. 27. 10:21
Én nem tolerálom ezt a fajta italozást semmi kép! Az ital tönkretesz mindet aki iszik az már többé nem önmaga az apa veri gyermekét, feleségét .Az anya elhagyja gyermekét és még sorol hatnám.Míg nincsen késő és ha vele akarod leélni az életed mindenképp forduljatok dokihoz már létezik rá segítség.
2010. nov. 27. 10:18

Szerinted mi fér bele még,ami elmegy?

3 üveg sör? 1 üveg bor?

Vagy kinek-kinek alkata szerint?

Vagy...

9. Dolores007 (válaszként erre: 6. - 2104cc91e8)
2010. nov. 27. 10:18

A nevelőapám rendszeresen iszik. Tök mindegy, hogy egyfolytában mondjuk neki, akkor is teszi.

Sajnos nem akar megpusztulni...

Nagyon durva gondolom, hogy ilyeneket írok, de ez az ember egyszer régen okos volt és szórakoztató. Manapság már alig tud józanul is összehozni egy épkézláb mondatot (fele b....meg, meg anyád p......ja, stb)Borzalmasan agresszív, és önző lett. Sokszor volt kint a rendőrség is nálunk (persze nem csináltak semmit).

Így eljutottunk oda, hogy igen rondákat kívánok neki. Nem hallottam még olyan családról, ahol megférnek egy piálós emberrel.

2010. nov. 27. 10:14
Én nem tolerálom ezt a fajta italozást. Már egyszer elváltam ezért, és örülök neki, mert azóta rendes párom van az exférjem pedig lecsúszott alkoholista. Csak azt sajnálom, hogy 5 évig éltem, ahogy te is írod: alkoholszagban, veszekedve. De jó kis lecke volt. Viszont van asszony, aki leéli az életét egy ilyen férjjel. Ki mit bír? Szerintem, ha neked nem tetszik a dolog és még szereted a férjed, próbálj vele beszélgetni, ne veszekedni. Ha viszont már elfajul az italozás és veszekedés is, jó vége nem lehet.
7. Anka71 (válaszként erre: 5. - Anka71)
2010. nov. 27. 10:13

De persze lelkére beszélni csak tiszta állapotában tedd, reggel az ágyban, ilyesmire gondolok.

És érezze, hogy Te jó vagy, és bazi sokat veszít Veled, ha hülye lesz!!!!

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 875af76522)
2010. nov. 27. 10:12

Egy közeli ismerősömnek (szerintem!!) azért halt meg a férje, mert sosem szólt neki!!

Elfogadta, hogy iszik, (a családját sose bántotta!!) és 50 éves korában meghalt úgy, hogy minden szervét felzabálta az alkohol!!! :(((

5. Anka71 (válaszként erre: 1. - 875af76522)
2010. nov. 27. 10:11

Az én férjem teljesen anti, utoljára katona korában ivott meg néha egy pohár sört (most meg 59 éves).

Viszont én azt mondom, mint kívülálló, nem hiszem, hogy tolerálni tudnám a helyedben.

Van egy barátnőm, hasonló irányba kezdett elmenni a férje, mint a Tied. Ő úgy oldotta meg, hogy a lelkére beszélt, és megkérdezte a férjétől, hogy "mondd, szeretsz, jó velem jóban lenni, neked jó az, ha jóban vagyunk?"

A férje persze azt mondta, hogy igen. Erre mondta a csaj, hogy akkor ne igyon, mert neki úgy már nem kedves.

A pasi nem akarta őt elveszíteni, ezért észhez tért. Most már csak hébe-hóba, családi ünnepeken egy-egy pohárkával iszik, az meg simán belefér.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook