Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy fegyelmezitek a 2 éves gyereketeket? fórum

Hogy fegyelmezitek a 2 éves gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
111. Kund Abigél (válaszként erre: 110. - Pemete)
2010. febr. 2. 16:02
Pl. elmagyarázhatod a csecsemőnek, hogy most türelemre neveled, ezért várjon szépen csendben öt percet a cicire. :P
110. pemete (válaszként erre: 105. - Cukifalat)
2010. febr. 2. 15:13
Tényleg, és hogyan?
2010. febr. 2. 14:50

nah csajok.. Én léptem...


Ki mit főzött ma? Valamit kellene alkotni... de mit?

108. cukifalat (válaszként erre: 106. - Kund Abigél)
2010. febr. 2. 14:50

ez joo gonolat, amit egyszer nem lehet azt "soha"

persze beprobál a gyerek.... de nálunk bejött

107. 7c79ff1565 (válaszként erre: 103. - Cukifalat)
2010. febr. 2. 14:49
nagyon helyes, fő a fegyelem.
106. Kund Abigél (válaszként erre: 101. - E84f402a75)
2010. febr. 2. 14:48

Én is félek, hogy megtetszik valakinek. :)



Egy ismerősünk mondta, hogy ha nem akarod, hogy 10 évesen csinálja, ne engedd 10 hónaposan sem. Magától nem növi ki pl. a rongálást, nem szabad hagyni.

105. cukifalat (válaszként erre: 100. - Pemete)
2010. febr. 2. 14:47
már csecsemőkorban lehet pl türelemre nevelni, fokozatosságal, türelemmel és tisztelettel.
2010. febr. 2. 14:46
Na, felébredt gyermekem, valahogy el kell jutnunk a boltig:)aztán haza...a boltban nincs gond szerencsére.
103. cukifalat (válaszként erre: 98. - Veroosh81)
2010. febr. 2. 14:45

én anno amikor 14 hós volt a lánykám az utca közepén ugy nyakon vertem ahogy illik 8vagy ahogy mások szerint nem illik) mert az autó ut felé haladva nem akarta megfogni a kezem. hsznált!

egyszer ugyan így amikor motorral nem akart megállni amikor szoltam h autóut áljon meg!

akkor is hatásos volt, engem nem érdekelt h hányn látták, fontosabb h megáljon-megfogja a kezem.


a hisztire visszatérve. nem növi ki, anno énse nöttem ki, emélxem! én azért hisztiztem mert anyámék soha semmi szabályt nem álítottak, pedig kellett volna...

102. pemete (válaszként erre: 98. - Veroosh81)
2010. febr. 2. 14:44
Nekem ilyen téren szerencsém van, mi egy elzárt helyen lakunk, itt nem nagyon járnak a kocsik.
101. e84f402a75 (válaszként erre: 92. - Bd37ba754f)
2010. febr. 2. 14:43

Ezzel az a baj,hogy Angi simán jól érzi magát a boltba és nem jön utánam...


Nekem a mániám,hogy sehol nem hagyom 1 mpercre sem a gyereket és mindig előttem sétál...

(félek,hogy valaki elviszi :( tudom butaság,de ez olyan mint másnál az ajtózárás)

100. pemete (válaszként erre: 99. - Cukifalat)
2010. febr. 2. 14:42
És csecsemőkorban mit nevelsz rajta? Amikor olyankor csak eszik, alszik, sír!
2010. febr. 2. 14:42

senkit nem akarok megbántani, az én véleményem az h nem most kellene elkezdeni a nevelést hanem már csecsemő korban kellett volna.

szerintem az a titok eggyik nyitja h a nem az mindig nem.

98. veroosh81 (válaszként erre: 95. - Cukifalat)
2010. febr. 2. 14:41
Nem hagyhatom, hogy az országútig szaladjon.Nálunk minden második autó sóderos kocsi.
2010. febr. 2. 14:40
az otthagyást írtátok többen is.A múltkor negyed óráig térdelt Anna a kapuban, én benn voltam, mégsem jött, hogy be akar jönni.
96. pemete
2010. febr. 2. 14:40
Míg kisebb volt ő is ezt csinálta, de most már ha meglátja, hogy otthagyom, szalad utánam. Ehhez az kellett, hogy megmagyarázzam neki, hogy ha elkószál, meg elszökik, akkor ellopják a rossz emberek. Konkrétan nálunk van mumus, mert bármi mással fenyegetem, kiröhög, de ettől fél, hogy elviszik:)
95. cukifalat (válaszként erre: 94. - Veroosh81)
2010. febr. 2. 14:40
mert tudja h ugyis uttána mész
94. veroosh81 (válaszként erre: 89. - Pemete)
2010. febr. 2. 14:38
és ha ott hagyod, ő mit csinál?Megy utánad?Nekem ez nem jött be, próbáltam én is.Elkezd az ellenkező irányba szaladni.
93. Kund Abigél (válaszként erre: 85. - FormulaGirl)
2010. febr. 2. 14:37
És az nem durva, hogy a saját kezére csap rá, ha rosszat csinál? Olvass bele a Gyermeklélektan könyvbe, és megérted.
92. bd37ba754f (válaszként erre: 84. - E84f402a75)
2010. febr. 2. 14:37
ebben igazad van nálam kétszer fordult elő hogy ledobta magát a földre én nagy hassal a kicsivel na azt hiszed könyörögtem neki először a lépcsőházba jött a roham mert nem akart bejönni fogtam bementem a lakásba becsuktam az ajtót levetkőztem míg őt kint hagytam majd egyszer hallom hüppög az ajtóba és kopog:D másodszor a kisboltba jött rá mert nem vettem meg azt amit ő akart.ott is ledobta magát én meg szóltam neki pápá otthopn találkozunk és a boltos nagy megrökönyödésére kisétáltam az üzletből ugy spurizott utánam hogy csak na:D
91. cukifalat (válaszként erre: 85. - FormulaGirl)
2010. febr. 2. 14:36

mért lenne durva?

az durva h megtanulta h a tetteinek következménye van?

90. e84f402a75 (válaszként erre: 83. - 7c79ff1565)
2010. febr. 2. 14:36
igen, értem. :)
89. pemete
2010. febr. 2. 14:36
Nekem nem égő, ha földhözcsapkodja magát, konkrétan tojok rá mit szólnak az emberek. Ez egy ilyen korszak, majd kinövi. Ha nem az úttest közepén csinálja, akkor otthagyom ahol van, aztán majd jön:)
88. e84f402a75 (válaszként erre: 85. - FormulaGirl)
2010. febr. 2. 14:35
nem durva, csak már tudja hogy rosszat csinált.
2010. febr. 2. 14:35

Én is szoktam "dobálni" a gyereket, nálunk ez játék része, és párnára esik.

Egyébként meg talán Vekerdy Tamás írta le(de lehet, hogy tévedek), hogyan kell verni a gyereket. A lényeg: ha valami olyat tesz, amiért megérdemli a rácsapást, akkor abban a helyzetben kell rácsapni, nem megvárni, hogy majd hazamegyünk, majd apádtól megkapod, stb. Rá lehet csapni a gyerekre, ha más már nem használ, de nem szabad csak így fegyelmezni, és persze nem kékre-zöldre verni. És ez nem befenyítés. Kell nekik, hogy korlátozzák őket, hogy az ösztön-én kicsit kordában legyen tartva, különben felnőttként is mindig azt csinálják majd, amihez kedvük van.

2010. febr. 2. 14:33
Jó kis témát dobtam fel, úgy látom. Nekem most mennem kell, további jó dumcsizást, később jövök :)
85. FormulaGirl (válaszként erre: 84. - E84f402a75)
2010. febr. 2. 14:33
Igen, biztos büntetnék, de ez a magától megy a sarokba...kicsit durva
84. e84f402a75 (válaszként erre: 73. - FormulaGirl)
2010. febr. 2. 14:30
Nincs befenyítve,de ha neked is van vagy lenne gyereked akkor Te is büntetnél... elég Égő ha a gyereked az utcán földhöz vágja magát vagy a plázában torkaszakadtában hisztizik. Nem fenyítve van csak nevelve!
83. 7c79ff1565 (válaszként erre: 51. - E84f402a75)
2010. febr. 2. 14:30

Miért lenne az? Nem felelőtlenségnek nevezném a szigort! Nem vagyok türelmetlen, de mikor már a gyerekre 10 szer rászólok, h nem szabad és azért is csinálja, na meg megy a hizti, akkor nem fogok neki könyörögni, nekem is vannak dolgaim, nem tudok rá figyelni mindig. Nem vagyok türelmetlen vele, de ami sok az sok. Egy ledobásnál meg nem félek, hiszen a puha ágyára dobom, a takaró meg a párna közé, ahol ilyen baja nem lehet,meg amúgy se láttam még üvöltöző hisztiző gyereket kidugott nyelvvel visítani! a fejére is vigyázok, mindenére, sose vettem fel dühömbe úgy gyereket, h veszem és dobom mint egy labdát. Gondoskodó szülő vagyxok, és még a hisztije közben is ügyelek a részletekre. Előbb lesz a gyereknek abból baja, h elesik és beüti magát, minthogy attól ,h kikap, vagy fél méterről bedobom az ágyba, Nyilván nem függőlegesen esik, hanem slégan, mivel hajítóm, és nem szó szerint leejtem mint vmi kavicsot... Szóval remélem érted mire akarok kilyukadni. Az a felelőtlen szülő aki hagyja h a gyerek hisztizzen és irányítson.. meglehet nézni hova fejlődtek a mai gyerekek.. És szerintem közületek is jónéhányan kaptak már büntetést szülőktől, nemhinném h mindenki úgy nőtt fel, h ne kapott volna pofont, v seggre verést ,ha csinált valamit...Mikor kicsi voltam, még a papucsot is utánam vágta anyukám, mesélhetnék hány fakanál eltört a fenekemen, és lett bajom? Nem, sőt ma már felnőtt fejjel röhögök az egészen!

Nem verni kell a gyereket, hanem nevelni, és néha sajnos ehhez kell folyamodni.

2010. febr. 2. 14:28
és még mindig háp háp háp van:D de kivenni még nem tudom az ágyából mert akkor odamegy a kicsi ágyához közbe mondja hogy sssss aszi baba erre felkapaszkodik a kiságyra és beüvölti teli torokból a kicsinek hogy szijjjjaaaa huiiii(huni):)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook