Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy csinalljatok a sargarepa fözeleket? fórum

Hogy csinalljatok a sargarepa fözeleket? (tudásbázis kérdés)


12. bellamaria (válaszként erre: 5. - Winny)
2011. szept. 8. 15:07
Nekem is finomabb felkockázva a répa,mint reszelve. kb. borsónyi darabokra szoktam vágni és mi is sósan esszük
2011. szept. 8. 14:35
Fokhagymás fasírttal isteni, de kölesfasírttal, tükörtojással se kutya.
2011. szept. 8. 14:34
Srépát lereszelem, kevés cukrot karamellizálok, arra teszem rá a répát, két cikk reszelt fokhagymát, petrezsemzöldet,majd puhulás után tejszínnel besűrítem. Isteni!
2010. máj. 31. 17:37
Ilyen főzelékeket legegyszerűbben én úgy csinálom, hogy feldarabolom a zöldséget+krumplit sűrítőnek, fűszerezem, ha megfőtt összeturmixolom, ha kell még ízesítem..ennyi pofonegyszerű.
2010. máj. 31. 17:15
Nagy lyukú reszelőn lereszelem,pici sóval olajon megpárolom,belisztezem,tejjel felöntöm jó édesre megcukrozom.Mi tükörtojással vagy sült hússal szeretjük.
2009. márc. 23. 18:16
megdinsztelek 1 hagymat+hozzateszem a megreszelt repat+egy mareknyi csemege kukoricat+1 szal fustosebb vekonykolbaszt+csombordot teszek(izles szerint).Miutan ez osszefott lisztbol s tejbol vagy tejfolbol keszult ereszteket teszek es kesz .NAGYON FINCSI:)
6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Winny)
2009. márc. 23. 17:56
Én még petrezselymet szórok rá, ha kész :)
2008. szept. 18. 13:08

Nem kinlódok a reszeléssel.Deszkán felkockázom a répát.Kevés olajon sóval és szerecsen dióval puhára párolom.Sórok rá egy kis lisztet felöntöm vízzel és rottyan egyet és kész.Tejszínt teszek bele amikor kész.

A gyerekeim nem ették édesen azért próbáltam ki a sós változatot.Így ma is elfogy!

4. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. szept. 12. 21:47
plusz pici cukor
2008. szept. 12. 17:34
S répát lereeszelem,ha megpuhult só, cukor, egy kis petrezyelyem, pici lisztel elkeverem kis tejjel felöntöm, jól elkeverem, picit rottyan és kész.
2008. szept. 12. 15:47
Répát lereszelni, pici fokhagymát hozzáreszelni, pici vízzel felereszteni, plusz pici olaj, ha megfőtt ereszték vagy rántás rá.
2008. szept. 12. 15:45
Hogy csinalljatok a sargarepa fözeleket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook