Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy bírjátok ezt az egész ünnepi "lázat"? fórum

Hogy bírjátok ezt az egész ünnepi "lázat"? (beszélgetős fórum)


1 2
46. latina (válaszként erre: 41. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 26. 23:25

megnéztem, hátha...de nem kaptam:)

hacsaknem a tárolóban vagy a garázsban van...de emlékeznék rá, ugye?:)

2011. dec. 22. 22:31

Bírom,pedig egy bevásárlóközpontban dolgozom,üzletben.

Naponta közel 1000ember látogat,és ebből jó párral kell foglalkozni.

44. Betyárninja (válaszként erre: 42. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 22. 20:00
Annyira azért nem aggódok az ajándékok miatt mert tényleg a szándék a fontos na meg hogy felköszöntenek :))
43. b9da99c0c2 (válaszként erre: 30. - Latina)
2011. dec. 22. 19:46
Én érdeklődöm kinek mire van szüksége és mérlegelem nekem mire van pénzem .Így könnyebb a választás az üzletben:)
42. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 40. - Betyárninja)
2011. dec. 21. 21:37

:D

sose gondolkoztam ezen,de nekem 1 hónap és 1 nap az eltérés:)

41. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 39. - Latina)
2011. dec. 21. 21:36
nézz be a szekrénybe,hátha már kaptál egyet 5 éve :D
40. Betyárninja (válaszként erre: 38. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 21. 18:21
Nekem majd egy hónap telik el a szülinapom és karácsony között (pár nap eltéréssel)...
39. latina (válaszként erre: 38. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 21. 18:15

olyan szépen ecsetelted az ágymelegítő előnyeit, hogy elkezdtem vágyódni utána:)

Remélem egyre többen felocsúdnak ebből a vásárlási lázból, amit belénk szuggerál a modern globális kína uralta világ, és elkezdenek befelé figyelni...

38. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 30. - Latina)
2011. dec. 21. 18:03

húú..pedig az ágymelegítő nagyon kellemes tud lenni,főleg időseknek,meg alacsony vérnyomásúaknak,hogy nem hideg ágyba kell bújni,és alvás helyett először felmelegíteni maguk körül az ágyneműt,hogy ne vacogjanak..meg tv nézéshez,olvasáshoz..

Régen év közben nem volt se labda,se könyv..akinek volt,az akkor is nagyobb ajándékot kapott karácsonyra,pl hintalovat

Az a baj,vagyis a helyzet,hogy ma általában év közben megkapnak sok mindent a gyerekek(is..),és általában sincsenek a kellems,izgalmas várakozásra hangolva,mint régen,amikor még vágyni-várni kellett az embernek a nagyobb dolgokra,és az sem volt biztos,hogy tényleg hoz a jézuska diavetítőt,csak megírtuk neki,hogy azt szeretnénk..és örültünk bárminek.

iylenkor kellene közösen játszani például..pl.egy jó karácsonyi activityre biztos mindenki emlékezne évek múlva is

37. kergenyúl (válaszként erre: 36. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:35
Könyvek között tobzódom naphosszat , és tanítom a saját fiókáimat :) Úgyhogy majdnem sikerült :)
36. 3da8f53e4a (válaszként erre: 33. - Kergenyúl)
2011. dec. 21. 16:24
:))))))és mi lett belőled?
35. 3da8f53e4a (válaszként erre: 30. - Latina)
2011. dec. 21. 16:23

Én már ilyen nagy bótokba nem is járok:)))) mert a tömeg engem is idegesít. A tesóm lányainak 2.000-2.000.-Ft-ért vettem könyvet,kifestőt,szineseket. Mást nem kapnak, mert náluk otthon eleve játékbolt van, annyi játékuk van már. Az anyjuk mindig úgy vásárol,hogy mind a kettő u.azt a játékot megkapja,ne legyen veszekedés. Szerintem ez hülyeség,mert sose tanulja meg,hogy kell a másik javára "lemondani"!


A kamasz fiam már megkapta a farmerját,őt el kellett vinni nadrágot próbálni,mert gőzőm sincs,hogy melyik méret jó jelenleg rá (folyt.növésben van). Persze valami meglepi még lesz a fa alatt,de csak apróság.


Nem szabad ezekben az időkben túlzásokba esni, mert nem ez a lényeg. A gondokat félre, és tessék megpróbálni örülni a másiknak. Pihenni előtte és jó időbeosztással már november végén elkezdeni a "gyűjtögetést".

34. 3fd432567f (válaszként erre: 30. - Latina)
2011. dec. 21. 16:22

Az is eléggé lehangoló, hogy október 20-án már mikulás csokik vannak kipakolva, november 10-én meg már mindenhol karácsonyfa a dekoráció...MINEK?

A kedvencem: vegyen részletre 0% THM-re tévét, most CSAK 200 000 Ft, mert karácsony van...hát, tényleg, erre kell költeni karácsonykor...egyáltalán, minek költeni karácsonykor??

33. kergenyúl (válaszként erre: 31. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:17

:) :) :D :D ☺ ☺ ☺

/ elárulom , sulis korombam magyartanárnak készültem :D /

32. 3da8f53e4a (válaszként erre: 29. - Last)
2011. dec. 21. 16:16
:))nem,mert mi csak 10-en vagyunk lányok:)))
31. 3da8f53e4a (válaszként erre: 25. - Kergenyúl)
2011. dec. 21. 16:15

"kellemes" tud lenni a lábvíz a hideg téli estekor hazaérve , de nem a karácsony ! Lehet áldott , békés , örömteli , csendes , boldog . . . kellemes a lábvíz , nem az ünnep"

- szóról szóra, ahogy leírtad!!

30. latina
2011. dec. 21. 16:14

én attól kapok frászt hogy ilyenor előkerülnek és fő helyre rakják az üzletekben a sok semmire sem való, haszontalan baromságot pl. lábfürdő, szauna és masszázsöv, ülésfűtés, ágymelegítő (ez a kedvencem),raklette, tojsfőző, hotdogkészítő gép.. és még ezernyi felesleges porfogó háztartási gép, amit megkapsz, kipróbálod, esetleg még örülsz is neki, aztán visszamegy a dobozába, és jól elrakod, aztán majd 5 év múlva kerül elő lomtalanításkor:)

Mert mindenki gondban van, mit vegyen hiszen általában felnőttkorára mindene megvan az embernek a háztartásban AMI SZÜKSÉGES.

Ugyanez érvényes a ruhákra...

undorító, mi csak a gyerekeknek rakunk a fa alá meglepit, egymást azzal lepjük meg, hogy nem dobunk ki felesleges pénzt hülyeségekre.

A gyerekeknek is csak módjával, nagyszülővel egyeztetve.

Ez a karácsony már rég nem a szeretetről szól...

A régi dalokban vajon miért piros alma, mogyorót hoz a télapó, a fa alatt miért labda és könyv van, nem pedig 80 ezres playstation???

29. last (válaszként erre: 27. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:14
nem 1 helyen dolgozunk? :))
28. 3fd432567f (válaszként erre: 27. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:12
ISmerős, volt főnököm ilyen volt, volt, hogy heti 70 órát dolgoztam, reggel héttől hajnali 2-ig, és másnap is reggel 7-től este 11-ig...ott is hagytam, mert tönkretett :(
27. 3da8f53e4a (válaszként erre: 22. - Last)
2011. dec. 21. 16:10
Az nekem is szokott lenni, mert ő a mártír! Ő az irodában "lakik" és fel van háborodva, ha elmegyünk szabira, mert ő nem tud...
2011. dec. 21. 16:10
Mi pest mellett lakunk htt nyugi van bár csak az utcára megyek ki a gyerekekkel. Nekem nem stressz bevásárolni ajándékokat mert csak a gyerekek kapnak a családban és időben kell elkezdeni és befejezni a vásárlást. Szerintem is jó a karácsony akinek gyereke van másként éli meg. Nálunk csak 4en leszünk szenteste semmi stressz kaja ügyben. Nem is értem hogy ha valaki nem szívesen jó kedvvel vásárol meg főz az minek csinálja? Sajna a magyar ember szeret keseregni panaszkodni mindenben a rosszat látni és emiatt minden negatív is lesz és így lesz vicsorgás a vigyorgásból . És sajnos a gyerekek is ezt érzik. de nem nálam, nálunk nekem ez a lényeg.
25. kergenyúl (válaszként erre: 23. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:10
Mit tanított ?
24. kri76
2011. dec. 21. 16:09

Mi nem rohangálunk. Vettem kacsát a hentesnél (vidéki kisvárosban lakunk, házi kacsa ...). Na ez lesz a vacsi.

A fát megvettük már szombaton a piacon, mert így nem kellett sokat hurcibálni.

Ajándék: együtt lesz a család, fát állítunk, eszünk-iszunk és örülünk egymásnak. Leó (a kisfiam, aki 2 éves) kap egyedül ajándékot, bár szerintem a fát fogja inkább csodálni.

(Mióta magas a házunk törlesztője, megtanultuk jobban értékelni, hogy a pénznél fontosabb a szeretet és az együtt töltött idő.)

Szerintem ez a karácsony lényege, nem az, hogy vásárolunk egymásnak egy csomó hasztalan holmit, mint az őrültek rohangálunk...

A szüleink nyugdíjasok lettek, tőlük sem akarok erőn felüli költekezést... Szóval nálunk nem az ajándék a lényeg, hanem az, hogy együtt legyünk ezen a napon.

23. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - Kergenyúl)
2011. dec. 21. 16:08

Ebben igazad van!


A "kellemest" én sem szeretem. Nem is kívánok így senkinek sem (velünk a suliban megtanította a magyar tanárnőnk, hogy mit illendő ilyenkor kívánni)...

22. last (válaszként erre: 19. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:08
Értem!Én 12 nővel dolgozom és még nekem van bűntudatom,ha szabit merek kérni.
21. 3fd432567f (válaszként erre: 19. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 21. 16:06
Én is már rég bevásároltam, ajándékok is becsomagolva, tegnap felállítottuk a fát, és a karácsonyi menühöz is megvettem mindent (pénteken karácsonyozunk párommal, mert szombat-vasárnap-hétfő rokonság/vidék), úgyhogy, nálunk már most karácsony van, de minden olyan rohanós...
20. last
2011. dec. 21. 16:05

Legszívesebben én se vettem volna semmit,csak 2-3 ezerért.De a környezetem "elvárja!"

Erre mit ír ma a horoszkópom?

-Mások elképzelései szerint kell életvitelét alakítania!

Ki hallott már ilyen hülyeséget?Akkor óránként változhatnék...

2011. dec. 21. 16:04

Én már bevásároltam, elvégeztem a nagy takarítást, feldíszítettem a lakást. Az ajándékok becsomagolva - alig találtam meg őket,úgy el lettek dugva -.

Tegnap már a fát is beállítottuk a helyére, nem szerettem volna ha megfagy az éjjel :))


Nekem csak annyi a bajom,hogy pont az előb kértem el magamat szabadságra (héten 2 nap, jöv.hétre 2 nap) és az volt rá a válasz: - iiiigeeeen?????

Ha szabira akarnék menni, laposkúszásban kell tőle szabit kérni!!! Hogy ezt úgy úútálom és nő ráadásul.

18. Felhoo
2011. dec. 21. 16:03

Az álomkarácsony: egy kis erdőszéli faház, én a párom, meg a kutyánk, egy kandalló és egy karácsonyfa és ENNYI!!!

Az én párom turisztikában dolgozik, péntektől keddig, 12 órában éjszakás... Úgyhogy családozok... Amit az előző hozzászólásomban kifejtettem :)

17. 3fd432567f (válaszként erre: 14. - C4de233d89)
2011. dec. 21. 16:03
Persze, hogy kell, csak sajnos sok ember nem a másiknak örül,hanem a telefonnak/tévének/könyvnek...."Dejó,hogy hoztál nekem ajándékot" gondolat van sok ember fejében, nem a "Dejó, hogy itt vagy!!"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook