Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy bírjátok anyagilag a lombikot? fórum

Hogy bírjátok anyagilag a lombikot? (beszélgetős fórum)


1 2
31. 7a3a05277b (válaszként erre: 28. - Kiki004)
2014. szept. 15. 11:41
Nem ezek a gyerekek sem halnak éhen. De ez csak abban az esetben tekinthető jó dolognak, ha az, hogy nem hal éhen s nem fagy meg az elvárható szint egy gyereknevelésben.
30. cyprus
2014. szept. 15. 08:56

Eléggé elkanyarodtatok a témától. De hátha valaki figyelmét felkelti. Megjelent a pénzcentrumon egy cikk, amely említi a meddőségi biztosítást (belinkelni nem engedi, de valami olyasmi a címe, hogy 11 biztosítás, amit eddig elképzelni sem tudtál).



És ha rékeresel a goggle-ben, bizony vannak itthon is ilyen termékek. És talán egyszerűb havi pár száz/ezer forintot félretenni, mint egyszerre a százezres költségeket kipengetni.


Lehet, hogy téma szempontjából már off voltam, elnézést, de akit komolyan érdekel, az talán utánanéz, és segítek neki...

2014. szept. 11. 15:16
A kórházban ülve van idő agyalni, nézem az arcokat, és elgondolkozom, ki hogyan csinálja? Ki hogyan bírja? (főként az átlag keresetből élők) Kíváncsi vagyok.
28. kiki004 (válaszként erre: 27. - 7a3a05277b)
2014. szept. 11. 14:07

Az emberek nagy többsége egyik hónapról a másikra él, nem hogy pár száz ezret, még ötvenet sem tudnak félretenni, ennek ellenére sorra szülik a gyerekeket...és láss csodát ezek a gyerekek sem halnak éhen.


A hosszútávú kisebb kiadásokat az egyszeri nagy kiadással kb. olyan összehasonlítani, mint a hitelt a gyűjtögetéssel.

Kezdj el félretenni havi 100000-ret, hogy 20 év múlva, majd vehess egy házat. Vagy most rögtön vegyél egy 20 millás házat! Jajjj, hogy nem tudod kigazdálkodni a 20 millát??? Akkor ne is gyűjtögess, mert az sem menne!!!....


Persze, egyébként értem, hogy mit akarsz mondani, de nem értek veled egyet.

27. 7a3a05277b (válaszként erre: 25. - 99279bb06f)
2014. szept. 11. 12:58

Nagyon nem mindegy (furcsa, hogy ezt ennyiszer magyarázni kell), hogy az a bizonyos pénz a tartalékokat fogyasztja, mert tartalékok a gyerekvállalás-nevelés miatt kiesett bevételek pótlására és az extra költségekre lettek félretéve, vagy eleve nem is léteztek. Ha pedig nem léteztek, akkor (!) komolyan elgondolkodtató, hogy aki a párszázezret nem tudja előteremteni, ott mi lesz később.


Ezért írtam le a 16. hsz.-t.

26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2014. szept. 10. 23:10

Nagyon igazad van, trapiti. Kívülről még én is másként láttam bizonyos dolgokat, mint mikor magam is belekerültem. Persze érhető, ha ezt valaki, akinek a gyerek kérdés nem szívügye, akinek még rengeteg ideje van és még nem próbálkozik a gyermekáldás irányában, ezt nem érti. Szerencsére. Sokévi, keserű tapasztalatokkal megtűzdelt próbálkozás nagyon fel tudja őrölni, meg tudja változtatni az embert és a kapcsolatát is. A mienknek betett, pedig egyikünk sem rossz ember.


De a gyakorlati kérdésre válaszolva: nekünk a lombikhoz szükséges papírok beszerzése (néhány privátban csináltatható vizsgálat), konzi + a kaálinál csinált vizsgálat, utazás stb. 100 ezren felül volt és még csak nem is jutottunk el a lombikig. Viszont tesómék 4 inszemből, ami gyógyszer igényét tekintve nem sokban különbözött egy rendes lombiktól, sikeresebben jöttek ki - van egy tünemény unokahugom. Ők mindezt egy bő év alatt zavarták le, 800 ezer - 1 millió költséggel.


A gyakorlati

25. 99279bb06f (válaszként erre: 16. - 7a3a05277b)
2014. szept. 10. 16:10

Érdekesen válaszolod meg a kérdést. :)

"...egy gyerek még sokkal többe kerül a lombikkezelésnél..."


A kérdező azt kérdezte, hogy a lombik kezelés mennyibe kerül.

A lombik program a beültetéstől a szülésig tart. Vagyis Ez az a bizonyos PLUSZ kiadás.

Hisz aki spontán termékenyül meg, annak max. néhány üveg alkohol árába kerül (bocs). Egy lombikosnak viszont ALKALMANKÉNT százezrekbe! ...és a legritkább esetben sikerül elsőre a teherbe esés.

Ezért is írtam, hogy egy ház ára is rámehet, mire összejön egy baba.

24. 7a3a05277b (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2014. szept. 10. 15:24

Innen ismered meg az igazi párokat: akik a bajban, nehéz helyzetben összetartanak, nem egymás ellen fordulnak. Az igazi szerelem onnan ismerszik meg, hogy ketten együtt erősebbek, mint egyenként.


Igen, ilyen sokan házasodnak csak úgy.

23. 7a3a05277b (válaszként erre: 17. - Kiki004)
2014. szept. 10. 15:22

Fene tudja. Ha születik egy gyerek, akkor az addigi két keresőre jut kettő helyett már három személy kiadása, s nem csak a babáé, hanem a gyereké, fiatal felnőtté. Rezsi, étel-ital, egészségügy, óvoda, tanszerek, iskola, kirándulás, nyaralás, ruhák, különórák, szórakozás, ajándékok, tanfolyamok (jogosítvány, nyelvek stb), szemüveg, fogszabályozás,táborok, zene, étterem, szabadidő, egyetem... Sokkal több, mint 2-3 vagy akár 600.000 ft.


Megtakarítás nélkül normális ember ezt nem vállalja be. Aki meg igen, az szokott azon meglepődni, hogy két kereset helyett hirtelen egy kereset meg egy gyed esik három főre.


Summa: egy gyerek drágább, de egyik dologba sem jó belevágni úgy, hogy nincs még párszázezres megtakarítás sem.

22. cyprus
2014. szept. 10. 09:05
Léteznek különböző alapítványok, ahonnan a ténylegesen rászorulók segítséget kérhetnek. Ha valaki olyan helyzetben van, keresgéljen a neten, és biztos talál rá megoldást...
21. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Kiki004)
2014. szept. 9. 20:17

:)


Neked sem kell tanítani a cinizmust. Egyébként csak sajnálom azokat az embereket, akik ebben a mókuskerékben vergődnek, s lehet, hogy naiv vagyok, de boldog. Nem ülök görcsbe rándulva a vécén, hogy megvan-e az a pozi teszt, nem írok a Hoxára peteérés után három perccel, idegenektől várva a választ, hogy vajon összejött-e a baba, nem bőgök, mert a férjem aláz, hogy nem is vagyok igazi nő, mert képtelen vagyok "neki" gyereket szülni (bár szerintem az ember a gyereket nem egy férfinek szüli, hanem kettejüknek, de mindegy). Szóval... ha jobban belegondolok, örülök, hogy így vagyok összerakva, legalább nem idegsokkoskodok másokkal a saját frusztrációmban tajtékozva állandó jelleggel, nem érzem magam egy csődtömegnek, aki kudarcot vallott, mintha a szülés, a gyereknemzés lenne az élet értelme, a nő egyetlen feladata az életben. No, nem is forgatom tovább a tőrt azokban, akik azt hiszik, hogy pedigde.

20. kiki004 (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2014. szept. 9. 20:00
Ártatlanság, naivság, boldogság és elégedettség. Jó ez így ahogy van! Nincs itt parázs hangulat. :) Ha valaki elégedett,jó a kapcsolata,és főleg, mert hite van, azért nem fogják leoffolni.
2014. szept. 9. 18:58

Látom, elég parázs a hangulat...

Nos, nem, mi nem próbálkozunk a gyerekkel, én harminc felé közelítek, a férjem negyven felé. Azt már letisztáztuk, hogy együtt maradunk, bárhogy is lesz, de nyilván ahhoz az is kell, hogy bár szeretnénk gyereket, mégsem vagyunk megőrülve, hogy legyen. Nem bőgök terhességi tesztek felett sikertelenül a férjem lenéző tekintetében égve, hogy nem szülhetek "neki" gyereket, és nem is vagyok "igazi" nő. Biztos rosszul vagyok összerakva. Ha neki nem lehetne, akkor megoldanánk, hogy nekem legyen, de ő "legyen az apja", ha nekem nem lehet, akkor örökbe fogadnánk, és kész, ennyi, de biztos nem dobnánk el a kapcsolatot, amit felépítettünk. Ez nonszensz. Persze attól elhiszem, hogy másoknak tönkremegy a kapcsolata emiatt, de azt nem is tartom igazi kapcsolatnak. Ha valami eltörik, először meg kell próbálni megjavítani, nem kidobni, lecserélni. Most persze majd megint az jön, hogy te nem tudhatod bla-bla-bla, már úgy megszoktam, fejből fújom, úgyhogy mindegy is, hogy mit mondok, és kit miért ítélek el, mert szívem joga. Ez van.

18. kiki004 (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2014. szept. 9. 18:29

Mazsinka,örülj neki, hogy ilyen kapcsolatod van, és még nem égetted meg magad. Én már óvatosabban fogalmazok, és csak magamért merném tűzbe tenni a kezem. Annyi mindentől függ, hogy két ember együtt marad-e. Sajnos amit látok a környezetemben az nem éppen pozitív.

Az előre tisztázás meg...hát nehéz belegondolni a szituba. " ha tíz év múlva kiderül, hogy meddő vagyok, majd akkor is fogsz szeretni,..és velem maradsz."

Bocs, ha kicsit cinikus vagyok.

17. kiki004 (válaszként erre: 16. - 7a3a05277b)
2014. szept. 9. 18:12

Akkor gondolkozzunk már egy kicsit.....

Pl. lombik jó esetben 200-250 ezer (de lehet naív vagyok és sokkal többe kerül), tegyük fel ezt megcsinálod egy évben háromszor. Ezek a cirka negyedmilliós összegek egyszeri kiadások, tehát lennie kell ennyi megtakarításának az embernek, majd ha kifizette két három hónap múlva megint kell lenni ennyi megtakarításnak...és így tovább

Ettől függetlenül hallottam már 600 ezres programról is, és csak remélem, hogy viccnek szánták.

Ma Magyarországon nem az a jellemző, hogy az átlagembereknek vannak megtakarításaik. :( Tehát át kell csoportosítani, okoskodni kell.


A gyerek nem egyszeri kiadás hanem folyamatos, és -jó esetben- eldöntheted, mennyit költesz rá...megveszed a méreg drága brendont, vagy elvagy a neten szerzett használt cuccokkal is. A kaját meg sem említem....

Szummárum egy élet alatt persze, hogy többe kerül a gyermek, de szerintem ne hasonlítsuk össze a két "kiadást"

16. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Kiki004)
2014. szept. 9. 11:23
Sajnos, egy gyerek még sokkal többe kerül a lombikkezelésnél is.
2014. szept. 9. 11:14

Mi is kb. hét évig próbálkoztunk, mire az idén sikerült. :)

3 inszem után, a 3. lombik sikerült. Az inszemek 60-80 körül mozogtak, a lombik 150-220-ig utiköltséggel együtt. Mondjuk az én hülyeségem volt, hogy utiköltséges papírt mindig elfelejtettem. Mi a BMC-be jártunk, ott kizárólag a gyógyszereket kellett "csak" fizetni. Átlagkeresőnek mondhatjuk magunkat, de ha ez most nem sikerül, mi is pihentettük volna a dolgot.

Az, hogy miért sikerülhetett? Mielőtt belevágtunk, teával méregtelenítettünk, bio halpástétomot ettünk mindketten (nagyon jó a hormonháztartásra). Illetve tavaly felment a TSH-m a határérték fölé, így egy szuper endokrin dokinál kötöttem ki. Ő levitte az értéket 1 körülire (előtte, míg normális volt az enyém, addig is 2-2.5 között mozgott, de ezt is sokallta a babához, és kiderült, hogy a D3 szintem nagyon alacsony.

Mindkettőnknek van baja, így nem is tudtunk volna egymásra mutogatni, nem mintha akartunk volna. Hiszem, hogy ennek a babának most kellett jönnie. :)

14. Ancsa321 (válaszként erre: 8. - Kiki004)
2014. szept. 9. 10:19

Nehéz és jó társ kell hozzá, az ember inkább összekovácsolódik a sikertelenségben, de természetesen nem könnyű. Nem szabad föladni, nekünk is 6 insem után a harmadik lombiknál lett "siker": egy gyönyörű kisfiú, aki már 9 éves lesz lassan. És semmivel sem veszélyesebb vagy nagyobb gond egy lombik gyerek, a miénk most másodikos, csak az ötösök jönnek, pedig még az első hetekben tartunk, tavaly kitűnővel, jutalommal végezte az elsőt, pedig csak a suliban tanul - mivel kötelező bent lenni - és mégis. Nem nyúzzuk, magától ilyen.

Szóval NE add fel,a pénz nem kevés, nekünk sem volt az, az ember erre keres, és utána meg egész életében, hogy megadhass a kis lurkónak mindent. De hát ezt akarjuk (akartuk), nem??? :) :) :)

Sok sikert és próbálj lazítani, látod, valakinek így sikerült. (Amúgy nálunk is volt olyan a "csapatban", hogy a 4. lombik után szünetet tartottak, hogy agyilag összekaparják magukat és magától összejött és ikrek. Vannak csodák és hinned kell, hogy RÁD IS VÁR EGY CSODA !!!!!

13. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2014. szept. 8. 22:18

Nem "lecserélem azért, mert nem nemzett gyereket", ne haragudj, de itt sokkal többről van szó, és biztos vagyok benne, hogy senki sem azért megy szét, mert nem lett terhes az anyuka!

És ne mond, hogy egy ilyen szituációt előre meg lehet tervezni, hogy ki hogy fog viselkedni! Hiába első a párod, hiába szereted, ha a HOSSZÚ ÉVEK ALATT kiderül, hogy nem tudtok együtt küzdeni!

Nagyon nehéz, és ne ítélj el senkit sem!

Te például hány éve csinálod?

12. Flóra76 (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2014. szept. 8. 14:51

Ez nem off volt.Egyébként teljesen igazad van.Minket csak még jobban összekovácsolt a lombik program és a vele járó herce-hurca,stressz,pénz előteremtése,stb.

Azt gondolom,akiket ez szét tud szedni, az nem volt igazi kapcsolat, nem bírt volna ki sok mindet.....

11. trapiti (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2014. szept. 8. 14:43
Szerintem egészen más az amikor egy pár évekig ebben él, egyik kudarc a másik után, vetélések, műtétek sorozata stb. Elképzelni, hogy mi lenne ha megtörténne egészen más mint amikor valami valósággá válik. Nyilván senki nem úgy kezd neki, hogy azt gondolja majd rámegy a kapcsolata. Aztán az élet meg olyan, hogy egy csomó dolog megtörténik amit sosem hittél volna...
2014. szept. 8. 14:08
Pl. én azt nem értem, hogy hogy tud rámenni erre egy kapcsolat. Oké, hogy stressz, veszekedés, egymás hibáztatása miatt... de ezeken nem lehet túllépni? Mi még nem próbálkozunk a gyerekkel, de már többször témába került, hogy mi van, ha nem is lehet, vagy csak nehezen. Az ismerőseim körében eléggé sok ilyen eset van, és az ember akarva akaratlanul belegondol... rengeteg olyan sztori van, hogy nem lehetett közös gyerekük, ezért szétmentek. Mi van??? Én sosem hagynám el ezért a férjem, és ő sem engem, mert a kapcsolatunk előbbre való, mint egy gyerek. Őt szeretem, ő a párom, az életem része, lelki társam. Majd éppen lecserélem azért, mert nem nemzett gyereket... fontos a gyerek, akinek fontos, ebből is látszik, hogy nekem annyira nem az. Úgyhogy jó előre letisztázni az elvárásokat, kinek mi az első, meg mik a határok. Off volt.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Kiki004)
2014. szept. 8. 14:00
Mi is ugyanezeken mentünk át ill. ugyanezeket kellett végiggondolnunk. Végül egy stimuláció után nem folytattuk, örökbefogadtunk. Ez már 7 éve volt, spontán baba azóta sem lett, igaz nem is erőltettük. Ennyi év távlatából azt gondolom, a legjobb döntés volt, a kapcsolatunkat is csak megerősítette hogy együtt csináltuk végig, ez egy plusz kapocs köztünk. Anyagilag így is megroggyantunk, mivel a kislányunk kezelésekre, fejlesztésekre szorult az elején ami az évek alatt 2-3 milliós költség volt. Ezt nem tudtuk volna vállalni ha előtte minden pénzünk rámegy a lombikra, és hát arra is gondolni kell, hogy a vérszerinti babákkal sem biztos hogy minden sima lesz... különösen a lombikosoknál sajnos több az ikerterhesség, a koraszülés, veszélyeztetebbek mindenképpen ezek a babák, nem árt erre is felkészülni.
2014. szept. 8. 12:34
Úgy ahogy mondjátok! Nagyon át kell gondolni, és az anyagi teher mellett ott a lelki megpróbáltatás is. El is hiszem, hogy idegileg is rá lehet menni erre az egészre.Főleg ha xx évesen ráébred az ember, sem gyerek, sem társ, sem pénz...sok kapcsolat rámegy a sikertelenségre.
7. trapiti (válaszként erre: 1. - Kiki004)
2014. szept. 8. 10:39
Mindenképpen meg kell szabni egy határt magatoknak, hogy meddig mentek el. Lelkileg is, anyagilag is. Emellett barátkozni kell az alternatív "megoldásokkal" is. Pl. feltenni olyan kérdéseket magatokanak: mi történik ha sosem fog gyerekünk születni, tudnánk-e gyerek nélkül élni? ha nem jön össze a vér szerinti gyerek, tudnánk-e örökbeofgadni? mennyire emészti fel az életünket a sok sikertelen próbálkozás? milyen egészségügyi, anyagi és lelki terhet érdemes vállalnunk? stb. Nagyon meg kell gondolni szerintem...
2014. szept. 7. 18:04

Mondják - és próbálják bizonyítani -, hogy pár százezerbe kerül.

De ha megkérdezel olyat, akinek nem sikerült elsőre és kifogott egy pénzéhes orvost, akkor bizony egy ház árába is bekerült. Sokszor eredménytelenül.

2014. szept. 7. 17:38

Siasztok!

Kiki004 nagyon sok sikert és kitartást kívánok a programhoz!

Személyes tapasztalatom nincs, de a nagynéném a párjával 16 évig éltek együtt.Az utolsó 8 évben küzdöttek egy babáért, aki nem akart jönni. Belevágtak a lombikba és rengetek pénzbe több millió forintba volt minden.Nekik 5 sikertelen beültetésük volt.Sajnos!

Odáig fajult a helyzet, hogy a nagynéném agyilga ráment és idegileg kikészült a sikertelenségtől és a kapcsolat is tönkrement. Azóta eltelt 3 év... A nagynéném februárban adott életet élete selső gyermekének egy csodálatos kisfiúnak aki makk egészséges.

Egy futó kaland, minek védekezni, hisz neki nem lehet gyermeke.És tessék egy alkalom és spontán teherbe esett.

Ezt azért irtam le, hogy senki, soha ne adja fel a próbálkozást és a reményt.NA és ne görcsöljünk rá, ha jönni akar a babó, akkor jönni fog!

MInden lombikosnak, nayon sok kitartást és nagyon sok pozitív tesztet!!!!

4. kiki004 (válaszként erre: 3. - D93852b1f1)
2014. szept. 7. 17:29

Köszönöm a biztató szavakat. Őszintén irigylem az erődet, kitartásodat. Sajnos az én bizalmam és hitem már elveszett. Lassan 4,5 éve próbálkozunk, igaz a lombikig még csak most értünk el, de nagyon sok mindenen túl vagyunk már. Anyagilag ezt a 3 milliót mi biztos nem bírnánk kigazdálkodni. :(


Hozzon neked szerencsét a 7-es szám, és kívánom, legyen végre sikeresen végigvitt terhességed egészséges, gyönyörű babával vagy még inkább babákkal!

3. d93852b1f1 (válaszként erre: 1. - Kiki004)
2014. szept. 7. 16:58

Nagyon nehezen! Mi most készülünk a 7. beültetésre. (Ebben volt fagyasztott ET is, így ez az utolsó előtti TB-s lehetőségünk) Mondjuk az, hogy TB-snek hívjuk, az is vicc. Több százezer forint egy-egy alkalom és nincs rá garancia, hogy sikerülni fog. Pontosan nem számoltam össze, de mi 3,5 év alatt közel 3 milliót költöttünk eddig.


És egyáltalán nem ez a legfájdalmasabb, hanem amikor a pozitív teszt után kiderül, hogy méhen kívül van, vagy a 9 heti UH-n, hogy nincs már szívhang...


Remélem azért nem keserítettelek el nagyon. Próbálj meg bízni és hinni abban, hogy neked akár az első is sikerülhet! :)

Egy nő aki anya szeretne lenni mindent kibír!


Szeretettel ölellek!

2. petka (válaszként erre: 1. - Kiki004)
2014. szept. 7. 16:46

Szia! Én személyesen még nem csináltam végig lombikprogramot, csak elkezdtem az előző férjemmel. Csak mások tapasztalatát tudom elmondani. Sajnos sokan gyakorlatilag erre keresnek és majdnem az egész fizetésüket oda hordják. Tehát, a lombik nemcsak a gazdagok kiváltsága, de sajnos az átlagos jövedelműeknek ez nagyon sok lemondással jár.

Egy volt évfolyamtársam szült múlt decemberben ikreket, őt kérdeztem meg az árakról. Nekik a 2. lombik sikerült, addigra kb 500 ezer forintba került nekik, az utazási költséget is beleszámitva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook