Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy bírálhat felül egy orvosi papírt, egy iskolai védőnő? fórum

Hogy bírálhat felül egy orvosi papírt, egy iskolai védőnő? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2011. febr. 24. 12:33

Én se szeretek, de néha sajnos kell.

Főleg ekkora marhaságot, mint amit az iskolai védőnő csinál.

Gondolom, nem kell ecsetelnem, mi mindent okoz az oxigénhiány. Ráadásul tél lévén, tuti nem a szabadban van a tesióra. A 45 perc végére nem hiszem, hogy sok oxigén marad a levegőben...

És tudom, hogy van gyógyszere, pipája, de ez akkor sem jelenti azt, hogy ugyanúgy le lehet terhelni a szervezetét, mint egy egészséges gyerekét.

35. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2011. febr. 24. 12:09

Majd holnap.

Nem szeretek balhézni,de ugy látom másképp nem fog menni.

34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2011. febr. 24. 12:06

Persze, hisz oxigénhiánya van.

Azért ez durva, a gyereked életével és jövőjével játszanak!!!

Én nem hagynám ennyiben a dolgot a helyedben. Már rég kivertem volna a balhét, de nem kicsit!

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Laszlozsu)
2011. febr. 24. 11:57
Elsö osztályos a lányom,ezért nem értem miért csinálják ezt.Viszont elárulom ezidáig semmi nem történt,ugyanúgy tesizik,mintha nem lenne papírja.Holnap nyílt nap lesz a suliban,majd szóváteszem a dolgot,mert látványosan rosszabbul van a tesis napokon mint a többin.:(
32. laszlozsu (válaszként erre: 30. - Szazala)
2011. febr. 24. 09:32

A munkája ez esetben az lenne, hogy rávezesse a gyerek iskolai kartonjára az orvosi véleményt. Nem pedig felülbírálja.

Nem gondolom, hogy általános iskolás gyerekek ezzel vissza akarnának élni. Ők még abban a korban vannak, hogy élvezik a tesi órát, főként a végén azt a 20 perc játékot.

Ellenben, ha valaki nem bírja, akkor erőltetni nem lehet.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Szazala)
2011. febr. 24. 08:03
Köszönöm!:)
30. szazala (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2011. febr. 23. 11:12

Szerintem az jobb:)Inkább lennék elöl deszka,hátul léc:)!

Tudom,hogy nem feltétlenül muszáj elhízni a tesiből felmentetteknek!

Nem szeretném védeni a védőnőt,de szerintem csak a munkáját végzi!

Jobbulást kívánok a lányodnak,és azt is,hogy legyenek még sikerélményei a sportban!

2011. febr. 10. 23:57
sehogy.
2011. febr. 10. 21:44

SEHOGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NEM ÁLL HATÁSKÖRÉBEN.

27. 06bfdda89d (válaszként erre: 10. - 3265084553)
2011. febr. 10. 21:12
:) Egy jó házi,vagy szaki doki ilyenkor lazán felemeli a telefont és úgy leosztja,hogy egy hétig pörög tőle...Leosztják amúgy egymást is nem kell aggódni...:DDD
2011. febr. 10. 18:19
amúgy lehet a tesitanárral meg lehetne beszélni azt is, h egyáltalán enm kellene tesiórára járnia a gyereknek a suliban, ha elvinnéd helyette úszni. Az úszás az egyik oylan sport (a kevés közül), amit ajánlanak az asztmásoknak.
25. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2011. febr. 10. 17:58
A Cooper teszt kb. olyan, mint egy dolgozat. 12 perc futás nem halálos egy egyészséges embernek.
2011. febr. 10. 17:41
menj be az önkormányzathoz, a jegyzőhöz, vagy ha neki nincs épp félfogadása, beszélj vkivel, aki helyette is intézkedhet! Ők a suli üzemeltetői, náluk panaszt is tehetsz! Ha nem sikerül ezt holnap elintézni, kérj a háziorvostól, egy 1 hétig érvényes teljes felmentést a tesi óra alól a gyereknek, és egy hét alatt már vmit csak tudsz intézni!
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Szazala)
2011. febr. 10. 15:09

Oké,nem csinálok nagy ügyet belőle,és nem elkülönítésről van szó,hanem kevesebb futásról és ugrálásról,ami veszélyezteti az egészségét.

Persze tudom,hogy rossz neki,hisz 2 éve még versenyeket nyert,de romlott az állapota.

Egyébként,most te fogsz megkövezni.Az,hogy most Te 3 számjegyű kilóval élsz,nem feltétlen a kihagyott tesiórák a felelősek.Ha ilyen alkat vagy,járhattál volna dupla tesire akkor sem lenne jobb a helyzet.

és ne hari ezért,de a géneket lehet okolni....


itt vagyok én pl.kinőttem az asztmát,sportoltam,megyei versenyeken indultam miután a sulit és a várost kinőttem a teljesitményemmel.44kg vagyok,elől deszka hátul léc:)szerinted ez jobb?_)

2011. febr. 10. 14:59

Lehet,hogy megköveztek,de nem kellene nagy 'ügyet' kreálni belőle!Annak idején nekem anyu elintézte,hogy felmentsenek tesiből,most itt vagyok 3 számjegyű kilóval.

Nekem is mindkét gyerekemet kezelték asztmával,de meg sem említettem az iskolában,bár a pulmonológus főorvos rákérdezett,hogy adjon-e igazolást!?

(most mindkettőnek sporttal kapcsolatos diplomája van-lesz.)

Szerintem meg kellene a tornatanárral beszélni(DE NE A GYEREK ELŐTT),hogy ha úgy látja,akkor pihentesse,kímélje,de nem jó az a lányodnak sem,ha 'el van különítve'

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2011. febr. 10. 14:26

Nem tudom,holnap már péntek,megpróbálok valamit intézni,mert a kicsit is vinnem kell dokihoz,talán fognak segíteni.

Azért köszönöm.

20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 14:05

Engem csak legelső alkalommal terheltek a pulmonológián.

Később már csak a légzésfunkciós géppel néztek meg, mégis mindig rákerült a lapomra az "enyhén csökkent légzés...". Már nem emlékszem a pontos megnevezésre, kb. 22-23 évesen voltam utoljára.

Nekem szerencsém van, totál tünetmentes vagyok.


De ez akkor is gáz. Az esetleg még okés is, hogy megfuttatják, de basszus, ha valami komolyabb baja lesz??? Azt nem hiszem, hogy ott fog valaki állni lélegeztetőgéppel, meg injekcióval, hogy ha baj van, azonnal tudjanak segíteni...

Akármire is készülnek, szerintem felelőtlenség.


Az jutott eszembe, hogy nem tudsz ilyenkor valakihez fordulni? Mármint csak van valahová elszámolnivalójuk az iskolai védőnőknek is. Valami felettes szerv. Tegyél panaszt esetleg ott!

Az igazgató sajna nem igazán tud semmit tenni, mert az eü. ellátás nem igazán az ő keze alá tartozik. :S De esetleg egy próbát ő is megér!

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Imisz)
2011. febr. 10. 13:56
Eléggé hamar fullad,szóval számomra nyilvánvaló,hogy a futást nem bírja.Pont ez miatt nem raktam sport tagozatra.Az meg hogy vizsgálni mit akarnak rajta,nem tudom.Lehet megfuttatják és megnézik mit csinál...passzolom,de baromira idegesít,hogy ilyen szinten nem foglalkoznak a gyerek érdekeivel.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2011. febr. 10. 13:55

Én amúgy élveztem. :D

A második legjobb eredmény volt az enyém az osztályban. 36 lányból. Két körben futottuk, hogy ne zavarjuk egymást, és a másik lánnyal külön körbe kerültünk. Szóval az egészséges versenyszellemem még többet is kihozott volna. Na de lehet, hogy akkor a kórházban közök ki???

Az élet írja a legjobb forgatókönyvet, és semmi sem történik ok nélkül.

17. Csicsi25 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2011. febr. 10. 13:50
Na ettől a Cooper teszttől mindig felmegy a pumpám. Mi a csudáért kellett ezt kitalálniuk? A mi időnkben ilyen nem volt. 800 m-t kellett lefutni, aztán annyi idő alatt sikerült, amennyi alatt és kész.
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2011. febr. 10. 13:48
Nem vicc...ez a való világ...
15. Imisz (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:48

Mit akarnak az iskolában vizsgálni? Jó esetben egy gyerekorvos az oskolaorvos, ha nincs tüdőgyógyász szakvizsgája, ne akarja vizsgálni a gyereket, fogadja el a papírt ahogy van!

Egyébként az én lányom is asztmás, mi nem vittünk papírt a suliba. Igaz, a gyerekorvosunk volt az iskolaorvos is egyben. Egyszerűen megbeszéltem a tesitanárral, ha a gyerek úgy érzi nem bírja, akkor leül, nem csinál semmit. Pipa mindig volt nála! Soha nem akarta ellógni a tesiórát, a 8 év alatt talán kétszer mondta, hogy neki elég. Ez azonban nagyban függ a betegség erősségétől. Jó esetben még javíthat is rajta, erősitheti a tüdőt ami által javul a tüdőkapacitás.

De, hogy felülbírálják a szakorvost azzal nem értek egyet!

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Zsófyc)
2011. febr. 10. 13:47

Pont ezt mondtam én is,meg biztos csinálnak allergia tesztet is...

Egyébként a védőnőnek szerintem annyi köze van a dologhoz,hogy ráírja a kartonjára mi van.

Papírt leadtuk,mert multhéten teljesen fel volt mentve,és most hétfőtől élne a könnyített.

13. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:40
Na nehogymár egy házi gyermekorvosi végzettségű doki felülvizsgáljon egy pulmonológiai szakvéleményt!!! Ez még viccnek is pocsék!
12. zsófyc (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:39

De jó, az iskolában képzett orvosok vannak, és még légzésfunkcióvizsgálójuk is van? :O

Hát ilyet...:S -.-"

11. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:39

Szerintem ehhez semmi köze a védőnőnek! A tanárral beszélj, mondd meg neki a problémát, mutasd meg a papírt.

Tudom, hogy le kell adni a védőnőnek a papírt, én is asztmás voltam. Csináljon, amit akar, ha a tanárral meg tudod beszélni, úgyis az lesz, amit ti akartok.

Ha a védőnő meg ilyen nemmondomki, esetleg elmesélheted neki, hogy nekem anno a Cooper-teszttől jött ki az asztmám, és végül 2 nap után mentem vele dokihoz, aki kapásból adott egy injekciót, mert nem kaptam levegőt.

10. 3265084553 (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:39
Ha nem értenek egyet, konzultálniuk kéne.
2011. febr. 10. 13:39
Úúúú, ezek szerint ez a védőnők mániája...Velem is ugyanezt játszották anno. Aztán nem érdekelt, elmentem vissza az orvoshoz, és kértem még1 igazolást. A tesitanár orrába nyomtam a legutóbbi leleteimmel együtt, és megmondtam h nem érdekel mit hisz, én nem teszem miatta kockára az egészségem, és ezt vegye tudomásul. Eleinte nem tetszett neki, aztán megszokta h pl. a hosszútávfutásokat lesétáltam.
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. febr. 10. 13:38

Az osztályfőnökkel beszéltem ma reggel,és közölte,hogy az iskolába is meg kell vizsgálni a gyereket,aztán döntenek.

Egyébként én sem értem,azért kérdeztem.

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2011. febr. 10. 13:35

nem értem igazán:


talán utasította a tornatanárt, hogy rendes tornaórát tartson neki??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook