Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy alakult ki a depresszió? fórum

Hogy alakult ki a depresszió? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 8. 23:57

Sajnos hallottam már olyanról (nem is egyről), hogy nagyon vidám,közvetlen ember volt, egyszer csak jött egy ideg összeroppanás. Mások sem veszik észre mi zajlódik egy emberben,de néha mi sem vesszük észre mi zajlódik bennünk.. :) Velem is hasonló van, hogy nem igazán vettem tudomást róla, nem hiszem, hogy mély depresszióban lennék, gyógyszert semmi kép nem szednék, annyira erősnek tartom magam.

Csak pl mostanában van, mintha a szívem összeszorulna. Ritkán és nem vészesen, de nekem ilyen sosem volt. Szóval én mindig mondogatom magamnak, hogy jól vagyok jól vagyok, de lehet csak becsapom magam. Azért gondoltam, hogy akkor felhozom már a témát.

És annyiban jó szerintem, ha már az elején elfogadjuk, hogy gáz van. Mert ha nem foglalkozunk vele, szerintem csak jobban depresszióba esünk, hagyjuk magunkat lehúzni.

Kedves Gyöngyszemű, örülök, hogy felkeltettem a figyelmed, magadra. :)

16. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Frenszy)
2010. nov. 8. 23:37

Engem is ez érdekelne, hogy tudatában leszek e annak hogy depis vagyok? Észre veszie ezt az aki benne van?


Lehet én is az vagyok, csak nemakarom tudomásúl venni...?

2010. nov. 8. 17:09
ha valakinek mondjuk k.sz@r volt a gyerekkora, akkor egyenes út
14. gerna (válaszként erre: 13. - Frenszy)
2010. nov. 8. 17:08

Nahát ne csalj ;) Nézd meg itt is:



[link]

13. Frenszy (válaszként erre: 12. - Gerna)
2010. nov. 8. 17:03
Köszi szépen! Az jött ki, hogy normális vagyok. :)Bár lehet néhol csaltam, de akkor is csak enyhe. Össze kéne már szednem magam még jobban.:)
12. gerna
2010. nov. 8. 15:11
11. gerna
2010. nov. 8. 15:09

Keress rá erre a Google-ban:


Beck féle depressziós skála


Megtalálod az önértékelő kérdőívet és az értékelést.

10. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Frenszy)
2010. nov. 8. 14:51

Ami társulhat hozzá?

Pánikbetegség,Szorongásos betegségek...plusz még jó pár van (biztosan),de nem vagyok (annyira) okos,h tudjam.:)

2010. nov. 8. 14:49
Vagy ha nem is betegség, más testi tünetek.
8. Frenszy (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2010. nov. 8. 14:47
Igen én is így gondolom. Pont azért lennék kíváncsi, hogy hol van az a pont, mikor az ember már tudja, hogy depressziós. Esetleg mondanál olyan betegséget, ami társul hozzá?
2010. nov. 8. 14:44

Szerintem a depressziót és a -sz.r időszakot- nem igazán kellene összekeverni,rossz napjai ill. hetei mindenkinek vannak,valaki jobban valaki kevésbé jobban viseli.

Attól,hogy ez van..attól még nem lesz valaki depressziós.


Mellesleg a depresszió lehetett öröklött dolog is,ami sajnos nem kívánság műsor.



És sok olyan betegség van,ami depreszióval társul.Mert az ember elveszít saját magát, ezáltál eéveszíti a világgal (emberekke) való kapcsolatot is.

2010. nov. 8. 14:42
Jól írta Ministry így kezdődik aztán jön sorban a többi rossz.
2010. nov. 8. 14:40

Igen ilyenek nekem is szoktak lenni. De ezt még nem tudtam be betegségnek, mert csak néhány napig tartott.

Mandula által leírtban is volt már tapasztalatom. :S De csak később jöttem, rá, hogy gáz van, mikor már senki nem volt mellettem, mindenkivel összevesztem. :) Hála a jó égnek, azt már rég volt, és rendeződött.

4. Mandula71 (válaszként erre: 3. - Ministry)
2010. nov. 8. 14:36

És amikor nem jó, amit a főnököd, a kollégád, a családod, a barátaid csinálnak.

Én anno konkrétan azt vettem észre, hogy mindenkivel (szó szerint mindenkivel) van valami bajom. Na de ha mindenki hülye, csak én nem, akkor lehet, hogy pont fordítva van...

2010. nov. 8. 14:34

Amikor minden ok nélkül képes vagy magad elsírni, nincs kedved felkelni, csak fekszel az ágyban.

Amikor már nem tudsz olyan dolgoknak sem örülni, amiknek anno napokkal korábban már előre örültél...

2010. nov. 8. 14:33
Sok fajtája van...Én az idő miatt is depis tudok lenni!Idegesebb vagyok!
2010. nov. 8. 14:32

Arra lennék pontosan kíváncsi, aki depresszióval küszködik, hogy hogy jött rá, hogy valóban az, és segítségre szorul, és nem csak múló jókedv, vagy "ellustulás". Mik voltak a jelek? Mi volt a segítség? Volt e valami oka a depresszió kialakulásának?

Azért lennék kíváncsi, mert ez az éve elég nem úgy alakult, ahogy terveztem. És néha vannak nagyon rossz napjaim. De egyébként jó kedélyű vagyok, társaságban is. Nem szeretem sajnáltatni magam, és nem akarok depressziós lenni ábszolút. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook