Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hó vége és megszorultam. Tudtok segíteni? fórum

Hó vége és megszorultam. Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


29. bb58dad0a4 (válaszként erre: 26. - Andika751)
2012. aug. 12. 20:55
Akkor bátran kísérletezhetsz új ételekkel. Ne kész, megszokott ételekben gondolkodj. Ma már bármit,bármivel lehet kombinálni. Engedd el a fantáziádat, akár a családot is bevonhatod ebbe. Általában ilyenkor születnek a nagy családi kedvencek. Az édes tészták sós változatát is kipróbálhatod, pl.finom, fűszeres darált hússal töltve. Maradék husiból lehet húskrém, pástétom szendvicsbe. Pörköltből lehet leves, töltelék. Az étel nem játék, de a főzés lehet az.
2012. aug. 12. 18:02
Nálunk a fóruminditő által leirt alapanyagokből 3 személy minimum 2 hétig elvagyunk,jóllakva és változatosan.Igaz,nem eszünk egyszerre első fogás+2-ik,+ desszert,hanem sokszor keveset,úgysem férne az egész egyszerre:)Nem is tudom hogyan osztanánk be a fizetést máshogy....
2012. aug. 12. 17:35
Pff,nálunk fizu után van ennyi minden a hűtőben....
26. andika751 (válaszként erre: 22. - Bb58dad0a4)
2012. aug. 12. 17:33

akkor bocsi!


igazából nem vagyunk válogatósak, nagyjából mindent megeszünk, szeretjük a húst is, de nem sokat eszünk belőle egyszerre, a férjem inkább kelt tésztás-tésztás ételek rajongója, én szeretem a zöldség-hús-főzelékeket inkább, a krumplit.


a gyerekek meg, mint egy átlag gyerek, mindent azért nem esznek meg.

25. andika751 (válaszként erre: 20. - Dzseboka)
2012. aug. 12. 17:30
ez a babos tészta hasonló, mint a pörkölt, csak a húst a bab helyettesíti, kipróbálom, nekem a fiúk is szeretik a babot.
24. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Andika751)
2012. aug. 12. 17:20
Ha még szólhatnék: a lángos csak frissen jó, de ha lekváros buktát vagy kakaós csigát sütsz (nálam a tésztája ugyanaz), az fólis alatt napokig eláll, jó lesz reggel vett péksütemény helyett is.
23. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Andika751)
2012. aug. 12. 17:16

Én felvágottat soha nem eszek, helyette a margarinos vagy lekváros-margarinos kenyér és a zsíros kenyér van korlátlan mennyiségben.


A pörköltből általában szokott maradni valaennyi másnapra, ezt gulyáslevesnek vagy ledarálva húsos tésztának használom fel.


Ha kevésnek találom a húst, fasírtot csinálok belőle, vagy zöldséggel dúsítom.

22. bb58dad0a4 (válaszként erre: 13. - Andika751)
2012. aug. 12. 17:06
Nem támadásnak szántam, de ha ismerjük az étkezési szokásaitokat, segíteni is könnyebben tudunk.
2012. aug. 12. 16:21

Hoppá hát neked van pudingod és mákod!is!

Csináld meg a pudingot annak rendje módja szerint.

Ha van vagy lesz olyan kenyered vagy zsemléd (az utóbbi jobb lenne) ami már szárazabb forgasd bele a kész pudingba, de nagyon ne áztassa el!!

A mákot daráld meg keverd össze a cukorral, vigyázz a puding is cukros ne legyen gej !!

A jénait vajazd ki és morzsázd egy kicsit

Majd a jénaiba a mákkal rétegenkén megszórva rakd le és a sűtőben süsd meg.A tetejére a puding kerüljön.

Igazából nem pudinggal, hanem tojással és dióak kéne csinálni, de szükség törvényt bont !!

Szerintem így is finom lesz.!!

2012. aug. 12. 16:03

Lehet még Tojásos nokedli.


Babtészta.

A babot beáztatod.Mivel van szalonnád kb két vékony szeletet vágj jó apróra hagy bolondítsa meg pirítsd meg, majd vedd ki belőlle, (ha elkészült a tésztád a végén majd keverd bele)

tedd a fent maradt zsírra rá a hagymát szintén jó apróra vágva. Dinszteld meg rá a pirospaprika egy két szem paradicsom jó apróra vágva ( a héja leforrázva lehúzható)persze ha sporólni akarsz a paradicsommal elhagyhatod.Most ráteszed a beáztatott babot és vizzel felengedve főzöd a vágén szaftjáig főjön le.Rá a kifőtt tészta.

Én azért szoktam paradicsomot is rá tenni, mert úgy szaftosabb lesz.

2012. aug. 12. 16:02

ma költöttem 410 ft-ot, és vettem egy kiló kenyeret, egy szál zöldséget a levesbe, az hiányzott, 1 élesztőt, hogy tudjak majd kelt tészát, lángost sütni és 3 zsemlét a gyerekeknek.


holnap nem kell menni boltba, tej, kenyér elég lesz, talán még holnaputánra is....na valahogyan csak átvészelem

2012. aug. 12. 15:59

köszönöm a sok tippet, már csak valami vacsira valót szeretnék, mert a főtt ételt és elviszem és délben eszem meg, a férjem meg kora délután tud ebédelni, így még ő este vacsorázik, fizikai munkát végez, úgyhogy ő még este éhes.


gondoltam lángos, kelt tészta, ez megy, de valami más ötlet is jól jönne.


én általában 2 napra főzök, hogy nem kelljen mindennap.


még van 6100 ft, azt szeretném "beosztani", már amennyire lehet 12 napra, nem is osztom el egy napra, mert úgy siralmasan kevés, inkább megpróbálok 3-4 napig nem venni semmit, csak kenyeret (a fiúk nincsennek meg nélküle), és akkor utána már tudok menni a boltba, mondjuk, ha elosztom a 12 napot 3 fele, akkor 4 naponta 2000 ft!

2012. aug. 12. 15:48

rizses hús

rakott bab

tökfőzelék sült oldalassal

zöldbableves daragaluskával

bolognai spagetti

grízes tészta

tepsis sajtos csirkemell

lencsefőzelék sertéspörkölttel,

másnap a maradék pörköltöt mustárral-babérral-tejföllel behabarod és tésztát vagy rizst főzöl ki hozzá

sóban sült egész csirke krumplipürével

2012. aug. 12. 15:44

Bocs még annyit a

Daragaluskához:A forrástól számítva főzd 5-6 percig,illetve ha a leves tetejére amikor feljönnek a galuskák vársz még 1-2 percet és megkóstolod. Az keménységhez viszonyítva még főzöd egy kicsit, aztán lezárod alatta a gázt, még utánna is puhul egy keveset, Fedd le az edényt és 8-10 perc mulva tálalhatod

15. andika751 (válaszként erre: 14. - Dzseboka)
2012. aug. 12. 15:42
nagyon szépen köszönöm!
2012. aug. 12. 15:39

A csirkéből:

ha ügyesen csinálod 1 nagyobb csirkéből 5 ember is tud 3 napig enni ( én csináltam tapasztalat !!)


A csontból levest.


A mellrészből ( amit kellő képpen fűszerezel)jénait olajozod, morzsázod a cs.mellét beleteszed tejfőllel befeded, rá a tető aztán be a sűtőbe.


A mell rész mellől és a a többi helyről leeső nyesedékből mexikói csirkét( s Tescóban olcsón lehet venni kukorica konzervet hozzá)


Az aprólékból pörköltet rizzsel,azaz rizseshúst.


A levesbe grízgombócot:

Diónyi zsír v. annak megfelelő adag olaj

1 tojás kevés só , ( csipetnyi sütőpor ) ( petr. Zöld lehet egy kis vegeta is )

Amit zárójelbe tettem elhagyható !!

Szetvalasztod a tojasfeherjet a sargajatol. Az egy tojassargat osszekevered

kb. 6 kiskanál grízzel ill.amennyit felvesz, a feherjet kemeny habba vered, majd a masszahoz lazan belekevered de ne legyen sűrű kicsit folyósabb nokedli tészta sürüségü legyen , mert megdagad, és készen se legyen nagyon kemény. Étolajjal vagy a zsírral lehet higítani.


Legjobb ha hűtőben áll reggeltől délig,( 1-2 ó.) de ha nagyon sűrgsen kell akkor akár 10-15 perc pihi és már kiskanállal szaggatva mehet is a levesbe. takarosabb lesz és hamarabb átfő.

13. andika751 (válaszként erre: 12. - Bb58dad0a4)
2012. aug. 12. 15:38

nem azért írtam, hogy támadjanak, ha megnézed a húson kívül a többi mennyiség nem olyan sok, majdnem két hétre.


Nincs sok tej, kenyér, felvágott, gyümölcs, én csak ötleteket szerettem volna kérni, akik írtak azoknak köszönöm is!

12. bb58dad0a4 (válaszként erre: 10. - Andika751)
2012. aug. 12. 15:23
Ennyi alapanyag van nálatok, és mégsem tudsz mit kezdeni velük. Eláruld, mit esztek egyébként?
2012. aug. 12. 15:22

Van lekvárod grízed is .

1./Csinálj grízes tésztát.

2./csinálj pörköltet, amiből kb 2 adagynit tarts meg és csinálj a a zöldbabbal együtt zöldbabgulyást.

Tökfözeléket és ha még marad belőlle kapor egy kevés burgonyával együtt( azzal sürítheted is )jó kis kaporlevest,aminek az íze olyan mint a tökfözeléké.

10. andika751 (válaszként erre: 9. - Kisj)
2012. aug. 12. 15:10
pont ezért kértem tanácsot!
9. kisj
2012. aug. 12. 13:59

ne viccelj!

tele a hűtöd:)

már csak a fantáziádat kellene üzembe helyezni

2012. aug. 12. 13:00
Most viccelsz? Van akinek ez több havi ellátmánya. Vegyél 1-2 kg krumplit, kevés leveszöldséget, és mindened van otthon. Ezekből bőven lehet 2-3 fogásos menüket készíteni. Levest, főzeléket, többféle húsételt körettel. Már csak kenyeret, tejet kell venned, azt sem minden nap. A szikkadt kenyéret is hasznosíthatod -pirítós, bundáskenyér, melegszendvics. A maradék tejből remek aludttej lehet, én gyakran használom habaráshoz, vagy gyümölcsjoghurtot készítek belőle.
2012. aug. 12. 12:12

Leveles tésztából csinálhatsz magadnak reggeliket.

Készíthetsz a fagyasztóban lévő húsból és a hótőben lévő zöldségekből tölteléket, illetve édessel is töltheted (lekvár, kakaó), majd sütés.


A többire már írtak ötleteket:)

Ez nem kevés azért! Nekem ennél sokkal kevesebb van itthon és két pasim van.


Lisztből lehet nokedlit, palacsintát készíteni.

Csirkepörkölt, sült csirke, töltött csirke.

Oldalas sütve, majd a zsír kenyérrel.

Tökfőzelék, lencsefőzelék vagy lencseleves, sárgaborsó főzelék.


És tényleg csak tejet meg kenyeret kell venned szinte.

2012. aug. 12. 12:09

palacsinta

sajtos omlett

pöri, egészben sült csikre


liszted van otthon?

5. katie_rose (válaszként erre: 4. - Andika751)
2012. aug. 12. 12:08

Szerintem ennyi kajával akkor is jól laknátok ha semmit nem vennétek hozzá. :)

egyébként a sültkrumpli, a héjában sült krumpli vajjal vagy zsírral is nagyon laktató. :)

2012. aug. 12. 12:07
ma főztem becsinált levest, meg gombócot, ez két napra való adag lett.
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Andika751)
2012. aug. 12. 12:04

Én a helyedben vennék még rizst és krumplit. ennyi husival nagyon változatosan elkészíthető és laktató! :)

Mindenféle rakott husik, paprikáskrumpli (de nem virslivel vagy kolbásszal hanem husival), zöldborsópöri tésztával, rizseshús, Csirkepöri krumplival vagy tésztával ilyesmik :)

2012. aug. 12. 12:04

szóval reggelire a gyerekek (kicsik) kakaót isznak, utána kséő délutánig mamánál vannak, mivel dolgozunk.


a férjem reggelizni nem szokott, ebédre csak hideget tud enni, és délután eszik meleg ételt, plussz még vacsizik.


Én reggel szendvics (vagy egy pékáru), ami van, ebédre viszek a munkahelyemre meleget.


ez most egy kivételes helyzet, utána helyre állunk.

2012. aug. 12. 11:59

Úgy alakult, hogy a párom 12 nap múlva kap fizetést, és egy kicsit elcsúsztam a havi kajapénzzel, így 6100 Ft-om maradt élelemre, 1 hét hétvégével és egy hét hétvége nélkül, amit ki kell valahogyan húznom!


Szeretnék ötletet kérni, leírnám mi van itthon:


annyi még, hogy ez két felnőtt, a gyerekek nagyiéknál vannak hétköznap, ők ott esznek, csak vacsi kell mindenkinek, plussz egy hétvége, amikor mindenki itthon lesz.


van itthon:


fagyó: 10 db egész csirke, 2 csomag sertéscomb (darálva is jó), 1 adag oldalas,1 kacsamáj, zöldbab, tök, kapor, petrezselyemzöld, 4 csomag leveles tészta


hűtő: 2,5 liter tej, lekvárok, majonéz, mustár, 20 dkg sajt, 1 tejföl, 1-1 kg paradicsom, paprika, 16 db tojás, margarin, teavaj, libazsír, 3 db vénusz margarin sütni, 20 dgk füstölt szalonna


szárazáru: eperlevél, 1/4 búzadara, 2 kg liszt, 1 kg rizs, morzsa, pudingporok, szarvacska, bab, borsó feles, lencse, spagetti, bolognai por, kakaópor, 1 kg cukor, 1l olaj, 3 db leveskocka, 3 ek. mák, befőttek, 4 kanál zabpehely, 3 db hagyma, 1 kg krumpli, fokhagyma, 1 szál répa


na ennyi.


csak azt akarok venni, ami nagyon muszály, jó lenne kitalálni ebből valamit 12 napra, vacsora+ebéd, reggelire csak én viszek szendvicset általában.


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook