Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? fórum

Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? (beszélgetős fórum)


2006. aug. 22. 14:39

Sokak számára jelent problémát a kilókért való küzdelem! Most azokhoz szólunk, akik azt szeretnék, ha a mérleg nyelve inkább jobbra térne ki.

Ők azok, akik mindenáron felszednének pár kilót. Van köztük, aki izmot, van, aki a nőiesebb formák érdekében egy kis zsírt szeretne magán látni.

2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 17:37
Minnél több szénhidrátot kell bevinni a szervezetedbe. MInden amihez csak tudsz szénhidrátot kell enned.
2006. jún. 19. 11:48
Nálunk is tesóm is hízni akart, ezért azt tudom tanácsolni, ami neki bevált, hogy először is este kell enni, nagyon sok zsemlét, kenyeret, vagy más fajta péksüteményt(tesóm megevett naponta 6 zsemlét), és ami még fontos, hogy mozogni kell, akármennyire is furcsa, de tesóm elkezdett kondiba járni, sportolni, és mostmár nem vézna, és hízott is tőle.
2006. jún. 15. 09:21

Adok neked pár kilót oksi!:)


Mindenesetre szívesen cserélnék veled!

2006. jún. 15. 00:22
Istenem, de jó Neked! Szerintem egyél- egyél és egyél.Sokat és finomakat, amit megkívánsz.
5. enka (válaszként erre: 3. - Nefis)
2006. máj. 30. 13:57

Kedves nefis!

Engem nagyon érdekel, hogy hogyan sikerült felszedned a hőn áhított kilókat. Én is dohányzom, de amikor nem cigiztem (terhesség)akkor sem híztam túl sokat.

Abban bíztam, hátha szülés után marad rajtam pár kilo, de semmi. Segíts! Borzasztó, hogy állandóan ezt hallom! "Úristen, de sovány vagy!" és azt "tessék enni".

Gondolom Te, Ti, akik hasonló cipőben jártok, megértitek miről beszélek.

4. Hoxa
2006. máj. 24. 22:34

A rendszeres testmozgás ugyan sok kalóriát fogyaszt, de étvágyat is gerjeszt, azaz többet fog enni az ember, és hosszútávon a megerősödő izomzat teltebb, szebb idomokat kölcsönöz. Az izomzat fejlesztése nem megy olyan könnyen, mintha csak zsírszövetünket gyarapítanánk, így időigényesebb. A sportok közül az izomfejlesztő tréningek különösen eredményesnek bizonyulhatnak. Az intenzív úszás után rendesen megéhező ember általában többet eszik, mint amennyit az izmok igényelnek. Energiaháztartásuk helyreállítására így ez az egyik kifejezetten ajánlható sportág.


Milyen ételek ajánlottak?

Kézenfekvőnek tűnik, hogy a fogyókúrakor tiltott kalóriabombákat ajánljuk, de ez nem jelentene feltétlenül egészséges táplálkozást, ezért csínján kell velük bánni.

Fontos, hogy az étrend energiadús és változatos legyen. Nyugodtan lehet több tésztás ételt fogyasztani. Aki szereti, kenhet magának földimogyoró-krémes kenyeret. A teljes kiőrlésű gabonafélékből készült tésztaféléket bátran lehet kombinálni dióval, mogyoróval és mazsolával. Tízóraira, uzsonnára ajánlhatók a diákcsemegeként ismertté vált eledel összetevői, a különböző magvak és aszalt gyümölcsök, szilva, datolya, sárgabarack, banánchips.

A bevitt kalória mintegy harmadának ajánlatos zsírokból származnia, amelyek nyugodtan lehetnek egyszeresen telített zsírsavak. Ízletes lehet a bagettre csepegtetett fűszeres olívaolaj. A főzéshez, sütéshez olíva- vagy repceolaj ajánlható, és a salátákba is bőven kerülhetnek különböző színű és méretű olívabogyók.

A tejtermékek közül a magasabb zsírtartalmúak a megfelelőek. A halak, halkonzervek közül a zsírosabbak, a makréla és lazac-készítmények ilyenek.


Az amúgy egészséges hízni vágyók étvágyát fokozza a szépen terített asztal, a kellemes asztaltársaság. A nyugodt, nem kapkodó evéshez ajánlható egy-két korty étvágyfokozó hatású, nem tömény alkoholos ital, például finom bor vagy sör.


Ha nem az étvággyal van a baj, és mindez nem segít, a biztonság és a megnyugtatás kedvéért érdemes felkeresni az orvost egy kivizsgálás erejéig.

3. nefis (válaszként erre: 2. - Df30cb1959)
2006. máj. 18. 15:02

Szia! Szerintem az, hogy valaki elkezdjen koplalni és uána hízni fog, baromi nagy hülyeség! Én is nagyon vékony vagyok, és azzal küzdök, hogy ne fogyjak, hanem hízzak! Nekem a rendszeres mozgás (futás, kocogás vagy úszás, mindegy melyiket választja az ember...) és az életmód váltás vált be (leszoktam a cigiről és másféle kajákat kezdtem el enni). Az hogy valaki áttér egy teljesen más étrendre, sokat segít abban, hogy a szervezete átáljon és ne bontsa le az összes bevitt táplálékot egyszerre és gyorsan! Főként rostdús táplálékokat kell enni, pl: barna rizs, magvak, műzli, stb, mert ezeket a szervezet nehezebben bontja le és több tápanyaghoz jut a szervezet ezáltal. Nekem bejött, mert kb fél év alatt felszedtem azt a súlymennyiséget, amivel jól érzem magam, és még mindig tudok hízni...és akarok is, mert még az "elfújja a szél" kategóriába tartozom! Ha valakit pontosan érdekelnek ilyen jellegű receptek és további tanácsok, az írjon, mert nekem sikerült és szívesen segítek annak, aki hsonó cipőben jár, mert ez a dolog legalább olyan kegyetlen, mintha valaki el van hízva és nem tud fogyni!

Üdv!

2006. márc. 5. 23:00
Hali! Én olvastam Norbi könyvét! És megemlitette valameik részben, hogy tanácsot kért tőle egy csaj "mert naon vékony volt" és azt tanácsolta neki, hogy kezdjen el fogyókúrázni! Ez most komoly! Mert a drasztikus fogyik általában hízáshoz vezetnek. Szóval kedj el koplalni és estére már olyan éhes leszel, hogy nem fogod kibírni és nem is kell kibírnod:-)))Nem azt mondom, hogy este ájulásig egyél,de hízni csak nem olyan nehéz!!!!!!!:-))))))))))
2006. márc. 4. 19:13
Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook