Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hízásra hajlamosaknak melyik fogyókúra a jó? fórum

Hízásra hajlamosaknak melyik fogyókúra a jó? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 17. 10:18

Rengeteg mozgásra van szüksége annak, aki hízásra hajlamos és rengeteg programra, nem a lakásban levésre. Aki "hízásra hajlamos", az azért hízik, mert eszik és nem mozog eleget. Ha a családdal közös kellemes időtöltést találunk ki, nem pedig a házban unatkozunk, akkor eszünkbe sem jut, h együnk, nem h rágicsák felé tekintgetnénk. Menjünk a parkba, erdőbe, természetbe. Menjünk a barátnőnkkel v partnerünkkel gyorsgyalogolni. Mindig legyen mit tenni és ne otthon... Ha mégis, akkor ne legyen otthon semmi chips, csoki, keksz (a keksz még a csokinál is több kalóriát tartalmaz).

Délután már ne együnk kenyérfélét, csak reggelire. Az étrendünket alapjában véve át kell rendezni. Rengeteg zöldséget kell enni, elhagyni az olajban/zsírban kisütött dolgokat és egy kevés gyümölcsre is szükség van. (Csak óvatosan a gyümölccsel, mert hízlal. A legjobb a körte és az alma kalória szempontjából)

Minden főétkezésnél a hús mellett fele-fele arányban legyen a köret a zöldséggel. Lehet saláta, v párolt, főzött, lesütött, legyen fantáziánk! Nagyon finomak, egészségesek ezek az ételek és az emésztésnek is jót tesznek. És még egyszer megemlítem, h a mozgás nagyon fontos!

Tehát: mozgás, egészséges táplálkozás, no unalom. Ennyi lenne a recept.

8. diagonalt (válaszként erre: 6. - Enci2)
2008. máj. 17. 10:07

Csatlakozom az előttem szólóhoz.Nem diéta,életmőd váltás.

Ami nekem 8 éve bevált,és csak a várandósság alatt termelt hormonok tudták kibillenteni a szervezetemet belőle.

ÉTKEZÉS:

Sok friss zöldség,gyümölcs.Ha csak úgy bekapnék valamit,akkor elrágok egy almát.Szigorúen kerülni az olyan ételeket,amiben nem tudom,hogy mi van.Tehát korunk kényelmi kajái,gyorsbüfék kilőve.Csak és kizárólag friss finom házikoszt.Lehetőleg a sót is minimalizálni az ételekben,és inkább zöldfűszerekkel ízesíteni.Este hat után viszont csak gyümölcs,abból is talán a banán hanyagolandó.Bőséges folyadék bevitel,elsősorban mentes víz és teák.A cukrozott lötyiket hagyjuk.Édességet is lehet,de abból inkább keveset.(Én rengeteget mozogtam,így megengedhettem magamnak:))

Ez már maga néhány kiló mínuszt jelent,de tényleg nem két nap alatt,hanem hetek,hónapok kellenek hozzá.


MOZGÁS:

Ezt nem kötelező túlzásba vinni,de tény,hogy javítja az eredményt,és a közérzetnek is jó.Nem kell fitness terembe járni.Elég egy kis torna otthon.Még a divatos fitness guruk kazijai sem kellenek,elég ha emlékszel az iskolai gyakorlatokra.Ha mégis szeretnél valami útmutatót,akkor talán a callaneticset(nem biztos,hogy így írják) próbáld ki.Nem megterhelő,és széencformál.Az állandó kocsikázás helyett bicikli vagy séta.Hétvégénként egy kis kimozdulás a szabadba a gyerekkel.Ennyi pont elég.


Ha megszokod akkor szeretni is fogod ezt az életmódot.Viszont soha ne csinálj többet,mint amennyit a szervezeted szeretne,ne eröltesd.Ha ma nem akkor majd holnap,holnapután..de akarjad csinálni.

7. Pirosalma (válaszként erre: 3. - 7004ca251b)
2008. máj. 17. 08:54

Szia!


Ki kellene vizsgálni, nincs-e valamilyen betegság a háttérben.


Hozzáteszem, egyes fogyókúrák szinte leállítják az anyagcserét, és utána persze, hogy hízik az ember egy ideig.


"akik hizásra hajlamosak,mint én is azoknak nem jó kifejezetten az Atkins pl,mert az engedi a zsíradékot,sem a Norbi,mert az meg a szénhidrátot engedélyezi" - most akkor már csupán az a kérdés, mit eszünk? Se zsír, se szénhidrát, se semmi?L Napi 500 g fehérje, vagy hogy gondolod?:-)

2008. máj. 16. 22:12

Nem fogyókúra az HÜLYESÉG!!!

Életmód váltás - ami nem a lemondásokról szól, hanem az egészséges nem hízlaló ételekről.

Ha valaki hízásra hajlamos ha elkezd egy diétát és abbahagyja akkor a helytelen életmódja miatt visszaszedi a kilókat ezért kell az életmódot megváltoztatani gyökeressen.

A 3 alapszabály:

Cukor helyett cukorpótló ill. édesítőszer.

Fehérliszt helyett tk. liszt.

Zsír helyett olíva olaj.

Nem nagy változások mégis csodákra képesek.

5. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 22. 21:40
hetente.bocccs
4. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 3. - 7004ca251b)
2008. febr. 22. 21:13
Napi min 3 edzés, de inkább 5? Inkább hetente:)
2008. febr. 22. 20:22

akik hizásra hajlamosak,mint én is azoknak nem jó kifejezetten az Atkins pl,mert az engedi a zsíradékot,sem a Norbi,mert az meg a szénhidrátot engedélyezi(még ha speciáli gabonákról is van szó,stb). Szóval az ilyen embereknek,szénhidrát mentes és szíszegény diétaa hatásos.ok saláta,hal,husik párolva,főzve,grillezve kevés oliva olajon,sajtok,joghurt,és kevés gyümölcs(de módjával,mert abban is sok a cukor).

És persze napi min három edzés,de inkább öt.

Aki hizásra hajlamos,annak többnyire az anyagcseréje rossz,lassú.Ezért kell azt serkenteni mozgással napról napra,de legalább két naponta,és ezért kell napi 5ször keveset enni,a eln leirtakból,hogy az emésztés folyamatos legyen.És mert így a farkas éhség is elkerülhetőbb:)

2008. febr. 22. 18:43
Én csak a lassú, szinte havi 1 kg fogyásban hiszek. Egészséges táplálkozással, 'kistányéros' módszerrel 1 év alatt 18 kg-t fogytam. Ez biztos, hogy nem jön vissza. Nem lesz jo-jo effektus. És minden reggel tornázom 20-30 percet, de csak módjával, nem túlságosan megerőltetve magam. De - úgy látszik -, beválik.
2008. jan. 7. 19:22
Kinek milyen a véleménye egyes fogyókúrás tippel? Hízásra hajlamosaknak melyika jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook