Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízás mértéke terhesség alatt fórum

Hízás mértéke terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 30. 14:42
Az kimaradt, hogy 184 cm vagyok, végig szigorú diétát tartok, és igyekszem mozogni is!
2012. nov. 30. 14:41
52 kilóval kezdtem, most vagyok 55,7 (mondhatni 56 kg)! 32. hét!
23. *ForróCsoki* (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2012. nov. 30. 14:40

Igaz! :)

Legalábbis nálam.

Vannak dolgok amiket megkívánok és szó szerint remegni tudok érte, rosszul vagyok ha nem ehetek olyat.

Nyáron a málnával voltam így. Megéreztem bárhol az illatát és végem volt.

2012. nov. 30. 14:32
Nővérem ellentétben anyummal kb 60 kg körül kezdte a terhességét és 96 kg-nál állt meg. Igaz nálunk apai részről a génekben van a hízásra való hajlam, és bizony nővérem mindent felfalt ami a keze ügyébe került :D
2012. nov. 30. 14:16
Én előző terhességemnél 49,5kg-al estem teherbe,8kg-ot híztam,amikor elfolyt a magzatvíz megmérték a hasam és 2x kellett lemérniük,mert nem hitték el h szülök,olyan kicsi volt(szerintük)Kislányom 2800gm-al született makk egészségesen..
2012. nov. 30. 14:07

Én is mindent ettem.De nem hiszem hogy sokkal többet mint előtte.Ha éhes vagy enni kell.

Inkább a többször kevesebb elv a jó.Napi 5étkezés legyen meg.

Szerintem javarészt genetika az egész,ha valaki hízásra hajlamos az figyeljen oda.

Meg amúgy sem kell kettő helyett enni.

2012. nov. 30. 13:59
Rajtam most is van felesleg. Egy ismerősöm azt mondta, hogy terhesség alatt más íze van az ételnek, minden nagyon finom és csábító. Ezért evett többet. Nekem most is minden étel finom és csábító...csak attól félek, hogy nagyon kívánós leszek majd, ettől is jobban...szóval igaz ez a duma, hogy "nem lehet ellenállni az ételnek" és társai? :)
18. simple (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. nov. 30. 13:54
Van egy hízásra nagyon hajlamos barátnőm is. Ő a terhessége alatt cukorbeteg lett, így a kaját méricskélnie számolgatnia kellett végig. Nem is hízott semmit sem, tehát annyival ment haza a kórházból amennyi korábban is volt.
17. simple (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. nov. 30. 13:52
Az én környezetemben inkább a zabálástól való hízás volt látható. Akit láttam, hogy odafigyel magára, az nem hízott el. Legutóbb szült barátnőm 6 kg-val lett több terhessége alatt, de az nyilván a szüléssel le is ment. Nagyon megnézte mit eszik meg. Tesóm zabált reggeltől estig, minden nap süteményt sütött, hozzá fagyit evett. Éjjel is keltette a párját hogy menjen neki kajáért mert megőrül ha nem ehet. Közel 40 kilót hízott, ami még most is rajta van. Akkora lett, mint egy állat!!! Az egy illúzió, hogy mindenképpen elhízik aki terhes, szóval lehet zabálni. Aki pedig valóban hízásra hajlamos, ha odafigyel és megtartóztatja magát, lehet hogy felszed pár kilót, nade mégsem 40-et.
16. *ForróCsoki* (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. nov. 30. 13:51

Fogalmam sincs.

Én eszem rendesen, voltaképp azt amit megkívánok.

Voltam elhízva is évekkel ezelőtt, tehát hízékony alkat voltam, bár mindig próbáltam figyelni.


Aztán két éve fogytam 25 kg-t, amit azóta is szépen tartottam, izomban jött vissza egy kevés és most látod, még sem igazán hízom.

2012. nov. 30. 13:26

Érdekelne valami.


A nők többsége azért hízik meg nagyon a terhesség alatt, mert mindent eszik, amit megkíván, mert zabál, mert sokkal többet eszik, mint előtte, vagy azért, mert a szervezetben olyan változások állnak be, amelyek kontrollálhatatlanná válnak, akkor is,ha normálisan eszik egy nő?


Melyik a gyakoribb? Mit lehet tenni ellene? Pl. én hízékony vagyok... és ha odafigyelek, akkor is törvényszerű, hogy majd bálna leszek a végére? Ér egyáltalán valamit az odafigyelés?

14. simple (válaszként erre: 13. - C716dc4eab)
2012. nov. 30. 13:21
De az azonnal le is megy a szüléssel, az nem plusz súly, hanem a "járulékos" dolgok. Valójában az az ideális, ha szülés után annyival megy haza az anyuka, mint amennyi a terhesség előtt volt.
13. c716dc4eab (válaszként erre: 12. - Simple)
2012. nov. 30. 13:01
Hát azért csak kéne valamit... baba méhlepény magzatvíz nyom vagy 8 kilót.
12. simple (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 30. 12:41
Normális. elvileg nem is szabadna semmit hízni, mikor terhes valaki 300 kalória plusz szükséges csak naponta. 300. Ami nagyon kevés, és ez is megy a babára, tehát az a nem normális mikor valaki 30-35 kilót hízik.
11. c716dc4eab (válaszként erre: 8. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 30. 12:37
Valami jó minőségű vitamint szedj, mert a baba tényleg elveszi ami kell neki, pl a fogaidnak jó ha vigyázol a nyomelem ásványi anyag bevitelre
2012. nov. 30. 12:36

Szia én sem híztam sokat.

160magas vagyok és 58,5kg-mal estem teherbe 64,5lel szültem vagyis 6kg híztam.A kórházból 58kg-mal jöttem ki.Teljesen egészséges a fiam.3030gramm-al és 49cm-rel született.

De szoptatás alatt vissza szedtem a kg.Most 16hós várjuk a Kistesót most 54,5lel estem teherbe kíváncsi vagyok mi lesz a végén:-D


Élvezd ki a kismamaságot,nem lesz semmi baja a picinek.

2012. nov. 30. 12:30

Szerintem ne aggódj, az a lényeg, hogy a baba súlya rendben legyen.

A kisfiammal én is eleinte sokat hánytam, nem egész 60 kilósan estem eteherbe és 70 kilósan mentem szülni. Nagyon pici hasam volt. A kisfiam 3380 grammal született.

Nem kell erőltetni az evést, annyit egyél, amennyi jólesik. Legalább szülés után nem lesz bajod a súlyfelesleggel, hidd el nagyon jó érzés szülés után felvenni a régi ruhákat.

Persze megértem, hogy aggódsz, én is aggódtam,de az orvos mindig azt mondta hidjem el, hogy nincs gond.

Meg hogy első gyereknél ez előfordul.

Most újra terhes vagyok, 7 hetes. Igaz nem is hányok, de már akkora hasam van legalább mint a kisfiammal 12 hetesen volt.

2012. nov. 30. 12:29

Köszi a válaszokat!

Lehet nevetséges, de ilyenkor olyan megnyugtató ezeket olvasni.


Igen, túl aggódom valószínű, de mikor közel három hete megállt megint a súlyom...

Szóval általában nem ez a megszokott. Persze nem szeretnék elhízni, sőt örülök is, hogy tényleg nem 20-30 kg-nál tartok, csak ugye eszek rendesen és hát nha. :)

Nem tudom kikapcsolni az aggódást ilyenkor.

7. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 30. 12:27
Hali, én sem híztam sokat a terhességeim alatt. Nagy, 7,5, kicsi 1,5 kg tett rám. Súlyuk 3800, 4000g 41 és 42, hétben jöttek a világra . Úgy 70 kg voltam a terhességek kezdetekor.Ma 21 és 19 évesek, a kicsi két méter a nagy 186 cm egészséges egyetemista mindkettő:)
6. Aquatica (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 30. 12:25

szia, sajna nekem nincs babám de az egyik barátnőm ugyan így volt mint te csak szegénykém nem hízott semmit ő soványka volt 50 kg.165 magas. első 4 hónapba semmi sem látszott rajta, de az orvos azt mondta a baba rendben van. mert amúgy is elveszi ami neki kell, 5 hónaptól beindult a hízás, már 60kg és a baba szépen fejlődik. ne aggódj. minden rendben lesz.

ő is nagyon sokat hányt meg szenvedett az elején de kapott vitamint, amit az orvos írt fel.

2012. nov. 30. 12:24

Szia!


Tényleg ne aggódj. Egyszerűen jó az anyagcseréd. A gyerek úgy is elveszi ami neki kell.

Ha rendesen eszel és mindent akkor meg pláne van miből táplálkoznia a pocaklakódnak. :)


Hidd el nem lesz vele semmi gond.

Én előző terhességem alatt 6 kilót híztam mert cukros voltam ebből a lányom több mint 3,5 kiló volt. És makk egészséges.

2012. nov. 30. 12:23
Ne aggódj a picur elveszi amit szeretne... Nekem 21. héten derült ki, hogy terhessègi cukrom van, onnantól kezdve 150 gramm ch diétán voltam, és egy grammot sem hîztam onnantól kezdve, aggódtam én is, de a dokim is megnyugtatott, a babám pedig 3550 grammal született.
2012. nov. 30. 12:23
Szerintem inkább örülj hogy ilyen alkat vagy és nem kell a késöbbiekben küzdened hogy leadd a felszaladt kilókat.
2012. nov. 30. 12:21
Édesanyám világ életében sovány volt. Mindkét terhessége alatt annyit hízott amennyit nővérem és én nyomtunk 2 kg. Pedig elmondása szerint egy lóvat is megtudott enni :D
2012. nov. 30. 12:17

Már rengeteg nyugtató választ kaptam ezzel kapcsolatban az orvosomtól, védőnőtől, de nagyon érdekelne saját tapasztalat.


A terhességem előtt 68 kg voltam, ehhez pedig 170-171 cm társul. A testtömeg indexem a Normál kategóriába esett, két éve mozogtam, sportoltam rendszeresen, tehát nem igen volt/van rajtam fogható felesleg.

Az első 14 hétben rengeteget hánytam, lefogytam 64 kg-ra. Jelenleg a 27. hétben vagyok és ebből 3,6 kg jött vissza, bár ez is változó, három hete 67-67,6 között mozog a súlyom.

Kisfiam a legutolsó súlybecslés szerint 959 gramm volt.

Normális, hogy ennyire nem hízok?

Sokat olvastam, hogy teltebb, túlsúlyos nőknél ez rendben van, mert a baba a feleslegből táplálkozik, de fogalmam sincs normál súlynál is normális-e?

Rendesen tudok enni, sőt, eszem is.

A védőnőm szinte kinevette a hízásom, és nem igazán fűzött hozzá kommentárt.

Az orvosom szerint jó genetika, és ne aggódjak, de első babámat várva hát azért aggódom. :)


Persze tudom, hogy még majd most jön az igazán hízós időszak, de volt más is, aki keveset hízott és minden rendben volt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook