Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelt hátralevő részét valaki egybe vissza tudja fizetni, ilyenkor hogy történik? fórum

Hitelt hátralevő részét valaki egybe vissza tudja fizetni, ilyenkor hogy történik? (tudásbázis kérdés)

2010. jan. 26. 09:06
Nem biztos, hogy megéri, mert minden bankban szinte más a kezelés. Be kell tenni a bankba akármilyen kamatozású betétre, és havonta át kell belőle utalni. Így nem lesz veszteség, legfeljebb néhány ft. kamat.
23. ginaanyus (válaszként erre: 21. - 0f4abafe57)
2010. jan. 25. 12:36

Igazad van, devizahitelnél nem éri meg mind vissza fizetni.Sőt ha nagyobb összeget előtörleszteni akar az ember, akkor is komolyan utána kell számolni, hogy megéri-e.

Én inkább az alábbit választanám:

Előtörlesztek egy bizonyos összeget. Ezzel ugye ha minden igaz, csökken a havi fizetendő törlesztőrészletem.

Ha még ezen felül is lenne pénzem, akkor inkább kötnék lakás előtakarékossági szerződést. Ez jobban megéri. PL.: havonta max 20 ezer ft befizetéssel 4 év alatt lesz 960 ezer befizetésből 1.240 ezer Ft.Ez már lehet, hogy fedezi a költségeket. De persze köthetünk a családban több tag nevében is. Ebben az esetben még jobban járunk.

De mint írtam, ez csak annak járható út, aki nagyobb összeggel rendelkezik.

2010. jan. 20. 12:38
micsoda jo otlet dézé. komolyan!
2009. dec. 12. 19:02

Ha devizahitelről van szó,akkor szerintem őrültség mindent most visszafizetni.

Sokkal jobb, ha a a hitel java részét visszafizeti az ember,-mint előtörlesztést-, majd a fennmaradó hitelt megtartja ugyanolyan hosszúságú futamidőre és fizeti a sokkal olcsóbb havi részleteket. (közben imádkozik egy jó Ft árfolyamhoz, amikor esetleg érdemes a fennmaradó részt egy összegben törleszteni)

2009. dec. 12. 17:32
ja, igen. es ha deviza, abbol a szempontbol megis erdekes, nagyon is, hogy mijen arfojamon akarod visszafizetni!!!
2009. dec. 12. 17:31
az biztos, mert en csak a zold bankot tudom, a tobbinel lehet nem ez a menete. szoval mindenfele keppen menj be erdeklodd meg, az a legtisztabb, de szamitsal koltsegre.
2009. dec. 12. 17:30
ja, meg nemmindegy lakashitel-e, vgay sima szemelyi kolcson. az, hogy mijen deviza, az ebbol a szempontbol mindegy. az ugyintezesi dij ugyanaz.
17. simple (válaszként erre: 15. - Ginaanyus)
2009. dec. 12. 17:29
Igen erről van szó. Csak ugye nem tudjuk ebben az estben milyen hitelről beszélünk pontosan. Jobb lenne ha a banknál érdeklődnének, ott feketén fehéren megmondanák mire számítsanak.
2009. dec. 12. 17:29
hat, rafizetsz plusz kb 30000 ft-ot az ugyintezesre, kapsz egy igazolast kis ido mulva, h mennyi a pontos visszafizetendo osszeg, es azt kell befizetned. de az ugyintezese nagyon sok penz. sajna a bankok szemetek :) mivel nem kapjak meg az osszes elore kiszamolt kamatot, ezert megprobaljaklegalabb egy kis reszet ugyintezesi dujkent behozni.
15. ginaanyus (válaszként erre: 12. - Simple)
2009. dec. 12. 17:27

Ez mint írtam akkor fordul elő, ha deviza hitelt vettek fel.

Én tavaly vettem fel 8 milliót devizában, csak erre volt lehetőségünk.

Most viszont ha átszámolom, akkor a tőke tartozásunk meghaladja a 10 millió Ft-ot is.

2009. dec. 12. 17:27
a hitelszerződésben egyébként biztosan le van ez is írva az egyik pontban!
2009. dec. 12. 17:26
Köszönöm, hogy írtatok. Majd elolvastatom az ifjakkal. Hát, nem túl bíztató:((
12. simple (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. dec. 12. 17:25
Nemrég volt a családban ugyanilyen esetünk. Majdnem ugyanannyit kértek, mint ha végig törlesztették volna havonta. Inkább hagyták úgy ahogy van, nem fizették ki egyben.
11. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Simple)
2009. dec. 12. 17:23

jaj, dehogyis!

biztos tesznek rá nem is kevés díjat az előtörlesztés miatt, de nem milliókat!+!

10. ginaanyus (válaszként erre: 5. - 25a27430dd)
2009. dec. 12. 17:22

Azért azt érdemes lenne tudni, hogy milyen alapú a hitel. Vagyis forint, vagy deviza.

Mert ha deviza, akkor a tőke tartozást is abban tartják nyilván.

Tekintve, hogy sokat zuhant tavaly óta a forint árfolyam, lehet, hogy nem 8 millió amit most vissza kell fizetniük.

Ebben az esetben viszont érdemesebb megnézni, hogy nem járnak-e jobban, ha az örökséget befektetik biztos helyre, s inkább annak a kamatából fedezik a havi törlesztést.

8 milliónak kb. havi szinten kb. 50-60 Ft a havi kamata.

2009. dec. 12. 17:18
Be kell menni a hitelintézetbe, kiszámolják nekik, hogy mennyit kell fizetniük, mivel az időarányos kamattal csökken az összeg. Az igazolást kérni kell. A földhivatalba ezt kell bemutatni és átvezetik. ettől kezdve tehermentes az ingatlan, de ezért is fizetni kell... :-( Én februárban csináltam...
2009. dec. 12. 17:17
Lesz egy szerződés módosítási díj,plusz a többlet amit kiszámolnak a tartozáshoz.
7. simple (válaszként erre: 5. - 25a27430dd)
2009. dec. 12. 17:17
Ha a 15-öt nem is, de közel annyit igen.
2009. dec. 12. 17:17

Ha örököltek, akkor jobb, ha minél előbb visszafizetik, ugyanis így megszabadulnak a hatalmas kamattól és a kezelési költségtől.

Az viszont biztos, hogy nem annyit kell visszafizetni amennyi a tőke tartozás.

Általában az összeg nagyságától függ a visszafizetés díja százalékos formában, de van maximum határ.

A bankban megközelítőleg pontos összeget fognak mondani. Meg kell ugyanis határozni pontosan a visszafizetés napját. Addig számolják ki a kamatokat.

2009. dec. 12. 17:14
Sylvia, simple, ettől tartok én is, amire utaltatok. Tehát ha holnap rendezni akarnák, akkor is a nyakukba vágnák azt a 15 milliót, amit a 20 év alatt fizettek volna?
2009. dec. 12. 17:12

Arról van szó, hogy ismerős fiatal pár felvett 8 milliót 20 évre, lakás célra. (Ahogy ők számolgatták, kb. 15 milliót fognak visszafizetni).

Most váratlanul örököltek, mi van, ha most szeretnék rendezni, egyben visszafizetni? (Eddig kb. 500 ezret fizettek vissza.)

2009. dec. 12. 17:11
Tudtommal be kell sétálni a bankba, és el kell mondani, mit szeretnél. Asszem ezt hívják előtörlesztésnek, ilyenkor még különdíjat is számítanak fel. De ez az ÁSZFben és a hitelszerződésben pontosabban benn van...
2009. dec. 12. 17:11
Előbb érdeklődj, így mennyit kell fizetned, mert nem biztos hogy jobbanjársz, ha egyben kifizeted.
2009. dec. 12. 17:09
Hitelt hátralevő részét valaki egybe vissza tudja fizetni, ilyenkor hogy történik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook