Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkérelemnél mennyire nézik a 3 hónapos munkaviszonyt, értem azalatt, hogy elég egy munk. igazolást vinni, vagy konkrétabban is nézik? fórum

Hitelkérelemnél mennyire nézik a 3 hónapos munkaviszonyt, értem azalatt, hogy elég egy munk. igazolást vinni, vagy konkrétabban is nézik? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 11. 21:15
Attól függ, hol és mennyi hitelt szeretnél felvenni.:)Minden banknál változó.
11. gaby70
2009. júl. 11. 18:59

A munkáltatót felhívják ellenőrzésképpen,hogy az adatok a valóságnak megfelelnek-e.

Ahol én dolgozom,mi először felmérjük az ügyfél igényét és utána megkeressük az igényének megfelelő Bankot,több ajánlatot is viszünk,hogy az ügyfél tudjon választani.Mi teljesen ingyen dolgozunk,a Banktól kapjuk a jutalékot,így ugyanannyiba kerül mintha Te járnád le az összes Bankot,csak időt spórolsz vele.

2009. júl. 11. 16:44

A hitelközvetítőket én sem ajánlanám:)

Sokszor a nem tudásukkal plussz költségbe kényszerítik az ügyfeleket. A legjobb, amit tehetsz, hogy bemész személyesen a bankba és ott érdeklődsz:)


Ha esetleg többet tudnék a hitelről, amit fel akrasz venni és a hátteredről, akkor ajánlanék bankot, hogy melyiket keresd fel.

Ha gondold írj privátba:)

2009. júl. 10. 23:12

ÉN egyénileg saját részre intéztem 2 hitelt, és sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy célszerű először mindennek utána kérdezni, hogy ne legyen plussz út. Én végigjártam. Viszont megérte, mert sokat spóroltam az ügyintézőn, és meg találtam a legkedvezőbbet, ami nekem tetszett, első kézből a bankokban (többet körbejártam) hallottam minden infót. Érdemes rászánni az időt és energiát.


Bocsi Sylvia, de az ügyintézők ellen beszéltem.

2009. júl. 10. 14:07

Vicusnak igaza van, sajnos mindenben...

Amúgy ha munkáltatóit kérnek, mindenképp kérj formanyomtatványt, és azt maradéktalanul töltesd ki. Lehetőleg ugyanazzal a tollal, ugyanaz a személy írogassa. Ha csak 1 tel.számot akar megadni, akkor is külön-külön írja be mindenhova, mert csináltak már ebből is bajt..

Hitelügyintéztem is, mikor mobilos boltban dolgoztam, innen tudom...

2009. júl. 10. 13:48

Ha még nem olyan hosszú a munkaviszonyod, kisebb az esélye a hitel pozitív elbírálásának. Ugyanis, ha létszám leépítés van, akkor az aki nem olyan rég ment a céghez dolgozni azok "elsőbbséges élveznek" elbocsájtás terén. Ez sajnos ilyen úgymond szokás.

Szóval figyelik, hogy mióta dolgozol ott, előtte volt-e munkaviszonyod, mennyi idő volt, milyen beosztásban dolgozol, mennyi idős vagy, nemed, egyedülálló vagy-e, mi a végzettséged, ezek mind-mind befolyásoló tényezők.


Én amondó vagyok, hogy mielőtt beadod a kérelmet menj be a bankba kérdezd meg, hogy milyen iratokat, papírokat kérnek a hitelkérelem mellé csatolni, és akkor egyben be tudod adni nem kell 100-szor egyenként bevinni a papírokat.


Én onnan tudom, hogy 2 évvel ezelőtt 2 hitelt kellett elintéznem magunknak.


Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 10. 13:47

Hitel függő.

A személyi hiteleknél kérnek munkáltatóit (6 hónapos 1 helyen töltött munkaviszony), folyószámla kivonatot (munkabérnek oda kell érkeznie), és felhívják a munkáltatót.


Jelzálog hitel elképzelhető a jövedelem igazolás nélküli igénylés is, de a válság miatt egyre kevésbé. Ha nem kérnek jövedelem igazolást, akkor APEH igazolást kérnek.

2009. júl. 10. 13:44

De amit tutira leellenőriznek, hogy létezik-e a cég, meg nincs-e felszámolás alatt, meg ilyenek... És sok esetben kérnek a céghez vezetékes számot is, mert az ugye helyhez kötött. Van, aki már újított, és elfogadja a mobilt is, ha az a tudakozóban lekérhető...

De mindez attól is függ, hogy milyen és mennyi kölcsönt szeretnél.

2009. júl. 10. 13:43
Általában le kell igazoltatni a bank által kiadott munkáltatói igazoláson az elmúlt három havi munkabért, így igazolva a tényleges munkaviszonyt.
2009. júl. 10. 13:43
Bankszámlakivonatot is kérnek, de van, hogy APEH igazolást is.
2009. júl. 10. 13:42
Változó. Van ahol csak megnézik, de hallottam olyan bankról is, akik felhívják a főnököt, vagy a bérszámfejtést...
2009. júl. 10. 13:39
Hitelkérelemnél mennyire nézik a 3 hónapos munkaviszonyt, értem azalatt, hogy elég egy munk. igazolást vinni, vagy konkrétabban is nézik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook