Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelek átvilágítása, deviza perek a bankokkal szemben fórum

Hitelek átvilágítása, deviza perek a bankokkal szemben (beszélgetős fórum)


2015. okt. 6. 23:12

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani devizás perben nyertes ügyvédet?

Segítéset előre is köszönöm!

2013. okt. 8. 16:45
Majd akkor lesz nyertes a per, ha a kúria is helyben hagyja.
26. Regin_a (válaszként erre: 10. - Cullinan)
2013. okt. 8. 11:07

Az tény hogy fogadott ügyvédnek fizetni kell előre

De hogy visszafizetnék pervesztés esetén olyat még nem hallottam

"Nigériai" szisztéma!


Én nem sok jövőt jósolok, hogy nem kell kamatosan visszafizetni a hiteleket

Egy esély az árfolyam befagyasztás


Hitelfelvételkor ott volt a szerződés

Aki nem ért hozzá, vitt volna pénzügyi szakértőt

Én sem vezetnék helikoptert, ha odaengednének is

2013. okt. 8. 10:05

Hallottam a mai hirekben, de ugy mondták, hogy a szerződést nem tették semmissé, csak 14 százalékkal lesz kevesebb a törlesztőrészlete?

Nem, én már biztosan nem vágok bele, tul zürös és átláthatatlan!

24. michelle.r (válaszként erre: 23. - Cullinan)
2013. okt. 8. 09:21

Nem beszéllek le arról, hogy utána menj a dolgaidnak. Menj ügyvédhez, nézesd át a szerződésedet. Majdnem biztos, hogy találni fognak valamit. De első körben a saját bankoddal egyezkedj, nekik sem érdekük a bedöntés, nyakig ülnek az ingatlanokban már így is.


Tegnap legalább 4 ilyen cég kapta fel a média által felfújt hírt, hogy egy Léhmann ügyfél jogerősen nyert az OTP ellen, mondván, semmis a szerződés.


A valóságban: a kúria még hátra van, még mindig nem jogerős. Másrészt egy pontosan ugyanilyen ügyben egyszer a bíróság már a banknak adott igazat. Nem a szerződés semmis, hanem annak egy pontja.


Mondd az ismerősödnek, hogy 8% sikerdíjat adsz a nyert perben, de nem fizetsz előleget. Kíváncsi vagyok, mennyire leszel népszerű ügyfél ;)


Ezek a cégnek nem beszélnek arról, hogy amennyiben mégis veszítesz, még a perköltséget is viheted, ami nem ritkán közelíti a milliós tételt.

23. cullinan (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. okt. 7. 12:31

Igen, sok a kérdőjel, és azt gondolom, egy hitelt nyögő embernek épp elég a baja, nehezen vállal be egy ilyen dolgot, ami ugyan nagyon szépen hangzik, ha sikerülne, de józan ésszel ha belegondolunk, elég meseszerü:(

Nyomozok, valami tuti után, valaki, akinek sikerült, de ugy látom, nem járok eredménnyel.

Az ismerősöm meg már telefonál, hogy na, hogy döntöttem!

Azt hiszem, elállok ettől a lépéstől!

Azt nem értem, miért kell toborozni az embereket, és jutaléákot fizetnek, ha én oda viszek egy hitelest??

Igen, valami nem tiszta,félnék belevágni!

22. michelle.r (válaszként erre: 10. - Cullinan)
2013. okt. 6. 11:54

Szerintem ezt a társaságot ismerem - vagy más is pont ezekkel a kondíciókkal dolgozik ;)


Kérjél tőlük lezárt, másod fokon is nyert ügyről referenciát. Az első összeg egyébként egy pénzügyi tanfolyam, amit el kell végezned náluk, nem az időpont. Ez egy okos gondolat.


A következő az ügyvéd munkadíja, mit fizetnének vissza szerinted? Egyik ügyvédjük sem mondja azt, hogy garantálja a nyertes pert. Aki ilyet tesz, az egy kókler, onnan menekülj.


Hallottam már olyan sztorit is, hogy tudják, melyik bíróhoz kell beadni a pert. Hahaha :))

21. michelle.r (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2013. okt. 6. 11:49

Nagyon sok az állítólag ebben.


Mindenkit óva intek attól, hogy bedőljön ezeknek a híreszteléseknek. Nagyon sok megélhetési ügyvéd szakosodott már a devizahitelesek megmentésére.


Nem fogják levenni a jelzálogot az ingatlanról, mert abban az esetben a bank futhat a pénze után.


Ha egy ügyvéd azt állítja, neki sok a nyert pere, kérjétek, hogy mutassák a végzéseket. Neveket, adatokat kitakarva megmutathatja, nem hivatkozhat arra, hogy köti az ügyvédi titoktartás.


Olyan ügyeket fogadjatok el referenciának, ahol fellebbezésnek már helye nincs.


Az állam meg nem fog segíteni, választási kampánynak jó szöveg, de nincs rá fedezet. Nyilván lesz könnyítés, de senki ne számítson csodákra.


Ha a szerződés semmis, az azt jelenti, vissza kell állítani az eredeti állapotot, vagyis a bank egy összegben követelheti vissza a felvett összeget. Meg tudják ezt tenni az adósok?

2013. okt. 5. 21:56

"Állitólag ha valami miatt nem jönne össze, visszafizetik a költségeket. "


Most olvastam vissza, ha sikertelenség esetén visszafizetnék, akkor logikusabb, ha csupán a sikerdíjból vesznek le, nem előre kérnek x összeget.

19. cullinan (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 3. 16:32

Igen, most a napokban én is két embertől hallottam, hogy keresnek embereket jutalékért.

Ha ez ennyire jó dolog lenne, miért kell az embereket keresni??

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Piszkepapir)
2013. okt. 3. 13:17
Nem tudom mit szeretnének, de gondolom nem azt, hogy nézzék el nekik, csak ne másszon a csillagokba a kamatfizetés, törlesztőrészlet. Remélem, hogy nem azt, hogy nézzék el, mert az meg a másik nagy igazságtalanság lenne azokkal szemben,akik kinyögték a tartozást, vagy fel sem merték venni, és most meg össznépi kalapból néznék el a szerencséseknek.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2013. okt. 3. 13:13

Én nem hiszem el, az ügyvédek is piszok disznók, tisztelet annak a kevés tisztességes kivételnek, csak az a gond a tisztességtől még nem gazdagodnak meg, felkopik az álluk :S


Nekem a szomszédom mondta, keressek ilyen ügyfeleket jutalékért......na persze. Azt hiszem akkor ebből értetted mennyire igaz, ez a segítsünk a deviza hiteleseken.

2013. okt. 3. 13:06
Ilyen sikersztorira ebben a témában harapna a média, de akár műsoridőt is vehetne magának ilyen befolyt összegből, aminek e megtérülését borítékolni lehetne.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Cullinan)
2013. okt. 3. 12:59
Én úgy gondolom, aki tutira biztos benne, hogy TALÁL olyan kibúvót amivel pert nyerhetne, elég lenne a sikerdíj, de most lépten-nyomon olyanokba botlok, akik a közel 200 ezer Ft.-ot szeretnék a "szerencsétlenektől" kihúzni, ami azért sok embertől milliókra fog rúgni, és PONT az ügyvédnek nem lesz veszíteni valója, hanem aki előre fizet, az fogja ajándékba adni az 1-2 havi banktörlesztő részletét.
2013. okt. 3. 12:39
Ez igy igaz!
2013. okt. 3. 12:37
Ennek ellenére sokan kántálják, hogy az állam nem segített semmit.
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2013. okt. 3. 12:34
Milyen segítséget vársz az államtól?
2013. okt. 3. 12:33
De az nem elég, ha csak beharangozza. Mert evvel még csak negativabbá válik az emberek szemében, mint ha nem igérne semmit.
2013. okt. 3. 12:32

Állitólag ha valami miatt nem jönne össze, visszafizetik a költségeket.

25 ezer az első dij, amit azért kell fizetni, hogy időpontot kérnek az ügyvédtől.

Aztán 125 ezer az ügy lebonyolitása.

És ha sikeres a dolog, akkor annak az összegnek a 4 %-át kell az ügyvédnek kifizetni, amennyivel kevesebb összeggel tartozol a per végén a Banknak.

pl 3 millióval bentebb vagy, akkor annak a 4 %-a.én ezt igy hallottam

9. cullinan (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 3. 12:23

Állitólag a szerzdősésekben van több pont is, ami támadható a bankokkal szemben.

Amit az ügyvédek tudnak, mi kicsik vagyunk ehhez.

Azt mondják, fél év és egy év az átfutási ideje.

Én azért fenntartással vagyok evvel kapcsolatban.

Arra várok, hogy az állam valahogy segit, ahogy már többször is beharangozta.

Vagy ez is csak egy hiu ábránd:(

8. cullinan (válaszként erre: 5. - Eff29cd04f)
2013. okt. 3. 12:19

Igen, 150 ezer az elinditása.

Az ügyvéd eljár helyetted, és állitólag semmissé nyilvánitják a bankkal kötött szerződést.

Kiszámitják az akkori szerződés szerint mennyivel tartozol még, pl 6 millió helyett 3 millió. és azt kell az ügyfél által megjelőlt időközönként kifizetni.Leveszik a jelzálogot a lakásról.

Nagyon szépen hangzik, de ha ez ennyire egyszerüen menne, akkor mindenki élne ezzel a lehetőséggel.

A férfi, aki evvel foglalkozik, nekem azt mondta, már 63 sikeres ügyük volt a bankokkal szemben.

Ezért is irtam, hogy jó lenne egy olyan embert találni, aki ténylegesen sikeresen végig csinálta, és pert nyert!

2013. okt. 3. 12:16
senki nem lesz megmentve. aki chf hitelben adósodott el és 10 milla felett van a tartozása, az csak idő kérdése, hogy mikor döl be. sajno....
2013. okt. 3. 10:31
Ringathatja magát benne az ember, hogy valami változni fog, de mivel olyan jól megfogalmazott szerződéseket írattak alá az ügyfelekkel, nem hinném, hogy bármi is történni fog a hitelesek érdekében. Lehet tájékozatlan vagyok, de én nem emlékszem, hogy bárki is nyert volna pert ellenük, kivétel, amikor a javukra (bank) túlszámlázást hajtottak végre.
5. eff29cd04f (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2013. okt. 3. 10:29
Nyertek, de csak első fokon. Másodfokon már nem. Eddig még ilyen jellegű pert lakossági ügyfél végül nem nyert meg tudtommal.
2013. okt. 3. 10:25

Ismeros targyalt ugyveddel. Kb. 200 ezer lenne a per meginditasa :( igy lemondott rola, mert ennyit nem tud meg megelolegezni.

Amugy szegediek mar nyertek pert az OTP ellen.

2013. okt. 3. 10:19
Én csak kérdezném, hogy ilyenkor pontosan mit akarnak a peres felek? Mármint hogy engedje el a bank a tartozást, vagy mit?
2013. okt. 3. 10:15
Nekem sajnos nicns, de én is szívesen veszek midnen infót !!!
2013. okt. 3. 09:49
Van erről valakinek tényleges tapasztalata??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook