Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A lentiek függvényében váláskor kell fizetnem a hitel felét? fórum

A lentiek függvényében váláskor kell fizetnem a hitel felét? (tudásbázis kérdés)


24. Scherlock (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2021. jan. 8. 18:13
Arra korábban nemet írtam. Mi a gond?
23. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Scherlock)
2021. jan. 8. 16:50
A kérdés az volt, hogy kell-e a f.i.-nak a hitel felét fizetni.
22. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Scherlock)
2021. jan. 8. 16:48
Házasság alatt a bevételek és a kiadások közösek, függetlenül attól, hogy ki mennyit tett bele. A 2x annyi keresetnek nincs jelentősége. (lehet, hogy a feleség kevesebbet keresett, de a háztartásban ő dolgozott többet)
21. Scherlock (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2021. jan. 8. 16:36
Mi van, ha a férj. 2x annyit keres, mint FI?
20. Scherlock (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. jan. 8. 16:35
Sehol nem írta FI, hogy közösen fizették.
2021. jan. 8. 14:39

Az én igazságérzetem ezt diktálja. De már többször is írtam. Ügyvéddel kell átbeszélni, megkérdezni. Én a kérdező helyében egész biztosan megpiszkálnám.

Az, hogy a férj levonatta már a munkahelyén a törlesztő részletet, és átutalták a banknak, semmit nem jelent. Hiszen egyébként annyival több nettót vitt volna haza, és a törlesztést az esetben csekken fizetik. Akkor is közös jövedelem.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Scherlock)
2021. jan. 8. 14:36
A rezsi igen, az feleződik. De ez a törlesztés a kirázólagosan férj tulajdonában levő ingatlanhoz felvett hitel volt. Semmi köze a havi rizsihez! Egy magántulajdon megszerzésére felvett hitel, amelyet a havi közösen megszerzett jövedelmükből törlesztettek.
17. Scherlock (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. jan. 8. 14:29

" a férjemmel válunk, ő vett fel egy hitelt(jelzálog)a házasság alatt, de én nem szerepelek benne mint adóstárs, írtunk egy megállapodást ügyvéd előtt hogy ő saját vagyonból vette a házat, és így én váláskor nem kapok a házból semmit, ami nem is kéne!"


Tulajdonképpen most mi a bajod?

Igen, a pasi vette, ő fizette, övé a teher, övé a ház.


Mi ezzel a baj?


Amíg meg együtt éltek, naná hogy természetes, ha a rezsi feleződik.


Nem értelek.

2021. jan. 6. 19:05
A 6-os hsz-ben már megköszönte.
2021. jan. 6. 18:27
Why don't you read your contract?
14. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Maxamaxa12)
2021. jan. 6. 18:26

Válasz már nem vagyunk méltatták.



Mindenki helyett köszönöm

Kösz

Kösz.

2021. jan. 6. 18:24
Mi a baj egyeseknel?
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2021. jan. 6. 14:53

Azért mondom, hogy én megpiszkálnám a dolgot. Hiszen amíg a párom a közösből a saját magán-vagyonát gyarapította, annyi erővel én is havonta ugyanakkora összeget kivehettem volna saját bankbetétre a közösből.

De a kérdező ezt nem tette meg, hát most kérje vissza!

11. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. jan. 6. 14:51
Magánvagyonba rakta, a házasság alatti közös pénzből!
10. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Maxamaxa12)
2021. jan. 6. 14:50

A házasság alatt megszerzett jövedelem (ha nincs egyéb megállapodás) közösnek számít. Függetlenül attól, hogy kié mennyi, illetve, hogy melyikből mit fizettek.

A hitelt az ő fizetéséből vonták, te meg fizettél másokat.

Én mindenképp kérném a kifizetett hiteltörlesztés felét. (amennyiben ez egy számottevő összeg)

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2021. jan. 6. 14:29
Mi az, hogy közösen fizetett albérlet? Házastársak voltak, az egy dolog hogy a rezsit felesben fizették, de itt egy kizárólagos magán-vagyonba rakta a pénzét a kérdező, nem pedig a mindennapi megélhetéssel kapcsolatos kiadást! Egy totál magán-vagyonba rakta a pénzét!
2021. jan. 6. 14:23
Nem kell fizetned de nem is tarthatsz rá igényt tapasztalat én is most válok
2021. jan. 6. 13:58

Nem kell, és mire fel tartasz igényt?


Ha ő fizette, és te is ott laktál és netán fizettél a hitelbe, akkor azt úgy veszik, mintha az albérleted fizetted volna. Hiszen valahol közösen éltetek, vagy nem?

2021. jan. 6. 12:11
Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat! Az eddig befizetett összeget az ő fizetéséből vonták le, így nem tudom hogy jár e nekem vissza
5. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. jan. 6. 11:46

Így igaz.

A hitelt közösen fizettétek, a kifizetett összeg felére elvileg igényt tarthatsz.

4. semleges (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. jan. 6. 10:40
Szerintem is így.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Maxamaxa12)
2021. jan. 6. 10:30

Miért is fizetnél? Ha az ingatlan az ő tulajdona, és annak megvásárlásához kapcsolódik a felvett hitel, neked semmi további kötelezettséged nincs.


Inkább annak nézz utána, hogy ami törlesztő részletet eddig a közös keresetből fizettek, annak fele neked visszajár-e??????


Hiszen az ő külön vagyonát vettétek belőle, és eddig közösen fizettétek. Kérdezz csak rá ügyvédnél!! Szerintem neked járna vissza!!!

2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Maxamaxa12)
2021. jan. 6. 09:15
Nem, hisz nem vagy adóstárs, illetve van egy papírotok, hogy közöd nincs a házhoz.
2021. jan. 6. 07:40

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a férjemmel válunk, ő vett fel egy hitelt(jelzálog)a házasság alatt, de én nem szerepelek benne mint adóstárs, írtunk egy megállapodást ügyvéd előtt hogy ő saját vagyonból vette a házat, és így én váláskor nem kapok a házból semmit, ami nem is kéne!

A kérdésem az lenne hogy ezek alapján kérheti hogy a hitel felét fizessem ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook