Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hitel kérdés fórum

Hitel kérdés (beszélgetős fórum)


8. mandella (válaszként erre: 7. - 9415115efd)
2012. febr. 9. 13:19

:(

nekem sem :(

2012. febr. 9. 12:16
Szomorúan látom, hogy nem jött válasz. :(
6. mandella (válaszként erre: 5. - Mandella)
2012. febr. 8. 18:12

ja, és a lakáshitelem fundával kombinált, de az csak 2016-ban jár le.

a nagyobb lakás (vagy ház), amit vennék, az kb. 11-15 millió értékig jöhetne szóba például, de a 15 millió már inkább csak álom...

2012. febr. 8. 18:10

szia, bocs de nem azért írok, mert tudok válaszolni a kérdésedre, hanem mert nekem is kérdésem van, és örülök, hogy megnyitottad a fórumot.


Az én kérdésem: van egy lakásom, 7 millióért vettem, nem tudom, mennyiért tudnám eladni, talán 6-7 millióért sikerülhet. A hitelem mostani árfolyammal számolva kb. 10 millió... (hetet vettem föl...). A kérdés arra vonatkozik, hogy ha szeretnék nagyobb lakást venni, netán házat... bár ez már álom, akkor ilyenkor mi a teendő? Mert én ezt az egészet nem igazán értem. Szóval hogy jön egy vevő, megveszi a lakásomat, és az én fennmaradó hitelemmel mi lesz, vagy hogy van ez, mik a lehetőségek? Köszönöm, ha valaki kisegít.

4. 9415115efd (válaszként erre: 2. - 710b866d3f)
2012. febr. 8. 18:10

Igen. Mindenképpen körül szeretném járni a dolgot minden oldaláról. Ezért is tettem fel itt a kérdést. De természetesen személyesen is futom a köröket majd.

Úgy gondolom, itt is lehetnek akár szakemberek is, vagy olyanok akik hasonló cipőben jártak, járnak.

2012. febr. 8. 18:09

Igen, és ne csak bankban, hanem fundamentánál is, mert ha fundamentát kötsz pl 4 évre, már nem kell megvárni, hogy lejárjon, hamarabb is adnak hitelt a fundások, és az fix kamatozású, nem emelik.

Ha megvárod a futamidő végét, akkor valami 3,9% csak a kamat, ami marha jó, ha nem tudod megvárni, akkor 8%, de még így is kedvezőbb, mint a bankok ajánlatai.

2. 710b866d3f (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2012. febr. 8. 18:06

Én a helyedben, mielőtt meghirdetném eladásra a lakásomat, bemennék több bankba is és érdeklődnék, hogy ilyen lehetőségek és önerő mellett megkapnád-e a hitelt és ha igen, mennyi az átfutási idő. Vagy egy megbízható hitelügyintéző is megkönnyítheti a dolgodat, az ilyenek kapcsolatban állnak több bankkal is, tőled nem kérnek egy forintot sem, mert a bankoktól kapnak végül jutalékot.


Szóval mielőtt bármit is tennél, érdeklődj körül.

2012. febr. 8. 18:01

Sziasztok!


Van egy lakásom, amit most kb. 10,5-11M-ért tudnék eladni. Hitel rajta kb. 8M. Kérdésem: Egyedülállóként, 2 gyerekkel, kaphatok-e másik hitelt az eladása után? Maradna 2,5-3M, másik lakás olyan 6-7M-ért kapnék. Az eddigi hitelem 4 éve fizetem, sosem volt elmaradásom.

Jó lenne ha működne, mert akkor sokkal kevesebb lenne a hitelem, és gondolom a havi törlesztés is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook