Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitel? fórum

Hitel? (beszélgetős fórum)

8. d9d8721118 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2009. dec. 28. 12:01
5 millio
2009. dec. 27. 21:27
Én mondjuk soha nem bíznám ügyintézőre a pénzem, mert ő ahoz a bankhoz fog vinni, ahonnan a legtöbb pénzt kapja, kevés a tisztességes köztük.
6. Panni58 (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2009. dec. 27. 21:07
Nekünk segített Valaki, aki hiteltanácsadással foglalkozik. (Őket az a bank fizeti utólag, akitől majd hitelt veszel fel, nekünk semmibe sem került.) Nekik pontos rálátásuk van a lehetőségekre, feltételekre, hozta a lehetőségeket, mi választottunk, és mondhatom, az ügyintézésben is nagyon sokat segített, még egy jó és olcsó ügyvédet is ajánlott. Azt hiszem, nélküle elvesztünk volna a bankok útvesztőiben.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - D9d8721118)
2009. dec. 27. 20:58
Mennyi volt az önerő?
4. Bcicus (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2009. dec. 27. 20:53
Önrész fog kelleni, vagy bevonjátok mind e kettőt fedezetnek és akkor talán nem kérnek, de a mai világba már a legtöbb bank kér, plussz a törlesztőnek bele kell férni a fizus x% százalékába ez bankonként változhat.
2009. dec. 27. 20:51

Szia!

Anno férjem vette fel a hitelt, mert akkoriban én még nem dolgoztam egy évet folyamatosan, ezért nem vehettem fel hitelt. ugyan az ő nevén van a lakásunk, de mivel nekem van benne önerőm, így nekem több hányadom van benne. Nálunk simán ment minden. Nem tudom most hogy működik, de anno 2 éve azt mondták, hogy új lakásra "érdemes" hitelt felvenni, mert egy csomó kedvezmény van. Nekünk, csak ez a lakás van beterhelve, nem kellett másikat. Anno adtak egy papírt, hogyan fog csökkeni a hitel, mert mi úgy gondoltuk, az elején fizetünk többet, majd évek múltán egyre kevesebbet. Kb. 50.000 ft-ról ( plusz előtakarékosság: 20.000.- ) indultunk. Aztán jött a válság és ma már 110.000 ft-nál tartunk. Nemhogy kevesebb lenne, több. Mi 10 milliót vettünk fel, de ma már ott tartnuk, hogy a válság miatt 11 milliót kell visszafizetnünk, bele sem merek gondolni, mi lesz még 23 év alatt.

Szóval, az előtakarékosság miatt 20.000 többet fizetünk, de az a 4. vagy 5. évben beleforgatódik a hitelbe, annyival kevesebbet kell fizetnünk, bár ki tudja azzal is mi lesz.

az a ciki, hogy egy csomó pénzt lehúztak már rólünk, de még x évig a kamatot fizetjük, a hitelt meg majd csak azután.


Jól meg kell gondolni, ha hitelt akarsz felvenni. Ha újra kezdhetném 1 fillért nem vennék fel. A bank tojik rá, hogy az ember tudja-e fizetni vagy nem. A válság miatt sem lettek segítőkészek, inkább még rúgnak az emberbe...

2. Rékanya (válaszként erre: 1. - Vigyorex6)
2009. dec. 27. 20:43

Mi ketten vettünk fel 8 milliót az otp-től.Két ingatlant kértek.A vásárolt plussz az anyóséké ment.

A fedezet az nem teljes értékben számít.Hanem a becslő mond rá vmit és annak a 80%-ának a 65°%-a az értéke

tehát hiába ért anyósék lakása 13 milliót a miénk meg 8-at,a kettő együtt lett csak elég.

Ez a hitelbiztosítéki érték.

2009. dec. 27. 20:39
Valaki tudna nekem felvilágosítást adni arról, hogy miként működik a hitelfelvétel és lehetséges-e a következő feltételek alapján: 100.000Ft nettó kereset, ingatlanfedezettel. A lakás amire a hitel kellene egy értékű azzal ami a fedezet lenne. Esetleg önrész? Hány %?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook