Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti kezelés fórum

Hiszti kezelés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jan. 22. 23:29
nem tudom..........
67. anya4005 (válaszként erre: 66. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 22. 23:23
Hát,amíg nem válogatott,addig simán ment,azóta meg eléteszem a tányért,evőeszközt és oldalra dől,hisztizik. Nem volt jó a megoldás,de örülök,hogy vacsizott rendes adagot,és nem rizseshúst!
66. 79d2f5a3df (válaszként erre: 64. - Anya4005)
2014. jan. 22. 22:42
Nem is egyszerű az örökmozókat asztalhpz ültet.i. :)
65. konacafe (válaszként erre: 64. - Anya4005)
2014. jan. 22. 20:13
;) megertjuk.
64. anya4005 (válaszként erre: 63. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 22. 20:10
El kell mesélnem a mai vacsoránkat: Kicsi fiam meglátta a kaját,rögtön kivágta a hiszti! (Nem ebédelt,nem uzsizott) Kivettem a székből,bement a szobába,míg a nagy vacsizott,és kiborított egy kosár játékot. Szó nélkül bementem,leültem a tányérjával a kanapéra. Szaladt egy kört,kiterűlt a földön és nekállt hisztizni. Megvártam a 2 percet,míg befejezte,és mikor felállt, szóltam,h jöjjön enni,különben nem lesz ereje pakolni! Jött! Evett egy falatot,elrakott 2 játékot,jött a következő falatért,így vacsi közben nevetgélve össze is pakolt. Nem jó,h nem az asztalnál ülve evett,de reggeli óta nem bírtam semmit bele diktálni.
63. 79d2f5a3df (válaszként erre: 62. - Konacafe)
2014. jan. 22. 13:50
Jól ment tegnap is. Kevés a hiszti, nehéz,de látszik, hogy van értelme, hogy ha nem veszekszek vele.
62. konacafe (válaszként erre: 61. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 22. 09:31

Szia!


Olyan sok anya nevu van itt, neha nem tudom,ki mit irt :)))


Azt mondta egyszer egy orvos, hogy ha a gyerek nem eszik, csak 1 dolgot, akkor azt az egyet kell neki adni. Halistennek nalad ugy latom, nem ilyen kemeny a dolog :) eleg jo a valasztek! Kekszet napkozben is nasizhat az enyem, de pl. Joghurtot, tojast, virslit (szoja, gluten, tejt.mentes) sajtot, tekercset meg barmikor bevag utana, balhezik, ha nem. Fott kajaert altalaban nem szokott;)


Ha nem esznek, kerdezd meg, hogy lekvaros kenyeret vagy derelyet esznek. Vagy barmi a fentiek kozul. Neha turot is kell kinalni a kalcium es feherje miatt. ( mas nincs, ha nem eszel, ehes leszel.. Megeszed te, vagy en egyem meg?)


A nagyanyja az enyemnek mondjuk soha nem ul le, nagyapi igen, de mar ott sem eszik olyan jol, mert mi az, h te foztel es nem eszed a foztod.. Jogos. ;)


Hogy ment a tegnap este?

61. 79d2f5a3df (válaszként erre: 59. - Konacafe)
2014. jan. 21. 20:58
Legtöbbször együtt eszünk. Apukát hagyjuk, az egy külön téma. Én le szoktam ülni velük, de szoktam maguk is enni a saját kis asztaluknál. Mit esznek: lekváros kenyeret, sajtot, párizsit, túrósderelyét, tésztát, gabonapelyhet, kekszet.
60. bbe8e56e9e (válaszként erre: 27. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 21. 15:09

Gép kicsuk!, ma fáradt beteg alszik már! stb! Olvassatok mesét!

Én drasztikus votam a három éves gyerekemmel felemeltem és megmutattam neki milyen sötét van kint és ott vannak a minuszok is!

Na azóta ha a nagy nem jön fürödni első szóra a kicsi jön árulkodni és ezt kérdi" Anya Petra nem jön kiteszed a minuszoknak?" Szoktam neki mondani, hogy ki! De te gyere gyorsan vetkőzni mert teszlek utánna téged is!

Persze van mikor játszik és szaladgálni kell utánna hogy a hónom alatt vigyem be a fürdőszobába, de azért kell legyen egy határ!

Ha nem pakol össze próbáljátok együtt" Szegény baba fázik gyere fektessük le!. vagy tegyük a garázsba a kisautókat mert álmosak!

Mindig ugyan az az esti rituálénk! Játék, fürdés, játék, meseolvasás, jó éjt puszi ! Villanyoltás TV is!Alvás! Fontos szerintem hogy na boruljon fel ez a megszokott rend!

Közben lehet még kicsit beszélgetünk milyen volt az eltelt nap vagy mit csinálunk holnap! Pl reggel az új zokniba megyünk bölcsibe! Aludjunk gyorsan hogy fel tudjuk venni!

2014. jan. 21. 08:58

Ja, igen. Meg szerettem volna meg kerdezni, csak elfelejtettem. Amikor esztek,akkor az egesz csalad eszik?


ui. van egy konyvem, ha gondolod, atkuldom. :)

58. konacafe (válaszként erre: 52. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 21. 08:54

Mit esznek akkor?

Marmint, biztosan van valami, ami szeretnek vagy legalabb megesznek. :)

Joghurt, kakaos tekercs, pogacsa.. krumplipure gyumiszosszal? :)

Az enyem egyebkent imadja a gyumolcsot, a narancsot kifejezetten. Van, hogy egy nap csak ezt enne, s ilyenkore engem is zavar, hogy nem eszik "rendes" kajat, holott mas orulne, ha a gyereke megeszik 3 cikk mandarint :)

57. konacafe (válaszként erre: 51. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 21. 08:51

igen, ismeros.

Allitolag az a fontos, hogy anya nem menjen at szornyikebe. :) Es ha ilyenkor beszelunk hozza, akkor egy szintrol, a szemebe (mondjuk leguggolva)

56. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 21. 06:11

Én is csak rántott húst ennék:)

Levest, ha tudom, akkor kerülöm. A pörkölttel úgy vagyok, ahogy Petike, ritkán és csak kis tészta+szaft:)))

A bablevesből csak a levet eszem meg, a húslevesből csak levet+sárgarépát:))))

55. anya4005 (válaszként erre: 54. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 21. 02:46
Én az első,tápszeres héten halálra aggódtam magam,aztán tök jól evett paradicsomlevest,meg halat rízzsel,úgyh azóta,amihez lehet,rízst kap,a levesekkel próbálkozom. A sláger a rizseshús,a bundáskenyér (ha reggeli,akkor vajas toastkenyérből,porcukorral,ha vacsi,akkor sajttal). Remélem,kinövi! Most főzöm holnapra a gulyáslevest,meg a csirkepörit nokival,hátha bejön!
54. 79d2f5a3df (válaszként erre: 53. - Anya4005)
2014. jan. 20. 23:42
Nekem mind a kettő kicsinek mindent megevett, de most... Peti 16 kg Dávid 12 doki nem mondta, hogy gond lenne a súlyával bármelyiknek is. De azért fura, hogy alig esznek és minden ok velük.
2014. jan. 20. 23:13
Nem tudom,ez mi?! Életkori sajátosság,vagy most alakulgat az ízlésük?! Az enyémek is diétáznak,főleg a pici (bár 15 kiló 2 évesen). Addig nem aggódom,míg tartja a súlyát,és próbálkozom! Kb. 1 hónapja kizárólag tápszert ivott (reggeli,ebéd,vacsora),pedig elötte mindent megevett (a játszón majdnem kicsavarta egy gyerek kezéből a kekszet,pedig nála is volt). Mára rájöttem,mi az a max. 10 kaja,amit megeszik,és bár próbálkozom mással,abból a 10ből gazdálkodunk. A nagyfiamnál sosem volt ilyen mizéria!
2014. jan. 20. 22:50
Szerintetek nem baj, hogy szinte semmit nem esznek?? Levest sem, pörköltet Petike nem eszik csak pár szem tésztát.
51. 79d2f5a3df (válaszként erre: 50. - Anya4005)
2014. jan. 20. 22:49
Köszönöm. Az a legnehezebb nekem, hogy ha valami rosszat csinálnak ne rohanjak fejjel a falnak.
50. anya4005 (válaszként erre: 49. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 20. 22:41
Örülök,h kevesebb hiszti volt,és gratulálok az önuralmadhoz!:-)
2014. jan. 20. 22:32
Na ott tartunk, hogy nem volt annyi hiszti, mert én sem idegesen kezeltm őket, hanem nyugodtan. Egyszer Petike (4) elvett egy poharat a Dávidtól, mondtam, hogy adja vissza és kérjen bocsánatot, aztán Dávid adott egy pofont a Petinek és addig mondtam neki, amíg nem csinálta, hogy ölelje meg a Petit, mert ő még nem mondja, hogy bocsi. :)
2014. jan. 20. 15:26
Mindenkinek köszönöm. :)
47. 79d2f5a3df (válaszként erre: 45. - Konacafe)
2014. jan. 20. 15:26
Nagyon köszönöm, tetszenek. Ki is próbálom már ma. :) Majd írom mi hogy volt. Marad a mese után vacsi, fürdés mert az utolsó kedvenc mese 7-kor van. Vagy közben vacsiznak. Még átgondolom. Enni... nem szeretnek, szinte semmit. De valamit mindig esznek. Na holnap írom mi volt.
46. JanaW (válaszként erre: 44. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 20. 11:19
Kc szerintem az probalta leirni, hogy nem megnondod neki, hogy egyutt csinaljatok, hanem trukkosen valasztas ele allitod, mert a gyerekek szeretnek donteni. Tehat, ki sem ejtheted, soha a szadon, hogy nem! Azt kell, hogy mondd neki: rendben, jo... S utana mondod, hogy egyutt nyomhatjatok, vagy o fogja a kefet. Melyiket valasztod. Ha egyiket sem, 3x megkerded, elmondod neki, hogy vagy igy nyomjatok ki, vagy fogkrem nelkul kell fogat mosnia.
45. konacafe (válaszként erre: 34. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 20. 11:14

Ok, atneztem.

Megengeded akkor, hogy leirjam, nekem mi valt be -az mas tema, hogy a "nyaralas utan" visszaesik.. :)


Pakolas: az elso par napban nem fog egyedul menni. Ra kell szani az idot, hogy megmutatod nekik, sot, egyutt csinaljatok, mert ha TE nem csinalod, akkor ok miert csinaljak (ez olyan, mint a kajalas: te edd meg ezt, de ha anya nem eszi, mert undorodik tole, akkor a gyerek miert egye?)

Tehat egyutt pakoltok..a kezebe is adod a jatekot, hogy tessek, ezt most te rakd bele. Vagy, versenyezzunk, ki rak be tobb kockat a dobozba? (Ha tetozni akarod: Aki nyer, az kapcsolhatja be a TV-t a mesehez. Az teheti a furdohabot a kadba. Ez akar te is lehetsz, mert te is versenyben vagy.) Egy ido utan pedig hagyod oket nyerni)

Mosogatas: ha mar nezik az esti meset, kozben lehet mosogatni, az lekoti -apa szokott a kepben lenni valahol? ha egyedulallo vagy, nem baj, csak kerdem.

Vacsi keszites: add az ures tanyerjukat, poharukat a kezukbe, szalvetat is, mindent szepen sorba, hogy forduljanak tobbet :) Es addig megteritenek, mert nagyok. Nagyon kajasok amugy, szeretnek enni?

Furdes: Menjunk furdeni,es egybol megkerded: ki szeretne ma megtolteni a kadat vizzel? Te egyedul, vagy csinalhatom en? -s kozben foghatja a zuhany fejet vagy o nyithatha/zarhatja el a kadtoltot. Majd: siessunk, mert lekessuk a meset! Ha nem erunk oda, nem fogjatok latni. Ki jon ki eloszor? (Ha emiatt lekesitek, nem baj, majd 3 nap mulva megtanulja: elutottek az idot, elmult a mese. )


Nagyon sok mondanivalom lenne, mert a legaprobb dolgokon is kepes volt es kepes is neha vorosre hergelni magat a dragam. Ki kellett, hogy jeloljek neki egy helyet a lakasban, ahol "duhonghet". Ha lenyugodott es el tudja mondani nyugodtan, mit szeretne, akkor eljohet onnan. 5 perc..es jol van. Utana jon es mar szepen keri, szepen beszel, stb. Neha mar eleg megkerdeznem, hogy szeretnel raulni a szekecskedre es ott orditani? Persze, hogy azt mondja Nem es 30 mp mulva mar le is higgadt. Jol megolelem, megdicserem hogy sikerult lehiggadni. S amugy nagyon szokott neki orulni is.


Korabban volt mas menetrendunk, mint most. De igazodnunk kellett a gyerekhez es a valtozasaihoz. Az en gyerkocomnek es nekem is fontos, hogy tudja, mi utan mi jon. Marcsak azert is, mert o nem tud ranezni az orara es megallapitani: meg 2 ora, meg 1 ora, meg negyed ora jatek, s utana kaja, vagy furdes vagy jatek. Ha tudja, mi utan mi kovetkezik, kiszamithatobb lesz a napja es nyugodtabb is. En sem orulnek neki, ha valamit csinalnek, s mondjuk kiragadnanak belole nagy hirtelen, minden figyelmeztetes nelkul- mert itt az ideje. Nekunk van orank, mi tudjuk mennyi idonk van hatra a munkabol, az edzesen, a tv nezesbol, a fozesbol..stb.

Szoval, mivel neha a nap vegere mar nyugi a gyerek a sok ingertol, amit napkozben szerez (mondjuk oviban, bolcsiben), ezert elevenebb. Bevezettem neki az orat! :) De csak jatekos modon. Beallitjuk a csorgot egyutt -mert mar o akarja csinalni-, hogymajd ha megszolal, akkor elkezdunk keszulodni. Ez egy hozzavetoleges idopont, tehat nem dobjuk el a fakanalat vagy a labdat es rohanunk.. En ezt a vacsi utan es furdes elotti idopontra teszem. Ha megszolal, elpakoljuk a jatekait, s mikor mara vegen jarunk, megkerdezem: te szeretned a furdohabot beleonteni a kadba, vagy en tegyem? Altalaban o akarja, mert mar nyilik az en tudata es mindent meg akar probalni egyedul, de igy elterelem a figyelmet arrol, hogy Nemet mondjon es ellenkezzen. Raadasul, tudja hogy kaja utan pici jatek, majd pakolas es aztan furcsi es egy utolso mese.

Utolso szo jelentese: Utolso. Mindig ker egy utolso puszit alvaskor, egy utolso barmit...Ha sikongat, hagyom ordiitani egy darabig. Aztan megkerem, hogy na most orditson egy utolsot, s aztan ennyi, nincs tobb fulsuketito ordibalas. Fontos, hogykovetkezetesek legyunk, es ne legyen leges leges legutolso. Mert ha mar elhasznaltad az utolso kocka wc-papirt, akkor sajnos mar nem tudsz honnan szerezni egyet, barmennyire is kellene :):)


Egyelore ennyit tudtam neked irni. Nekem ezek bevaltak. Kivancsi vagyok, mit szolsz hozza.

44. 79d2f5a3df (válaszként erre: 42. - JanaW)
2014. jan. 20. 10:56
A fogkrém nyomást találta ki magától, én vagy együtt nem is lehet mert hiszti lesz. Csak ha sokáig szenved a már fogyó fogkrémmel akkor lehet segíteni neki. De mondtam neki, hogy akkor nyomhatja reggel ő, ha este ügyesen fekszik. A játékokat most megint elvettem, helyette kell valamit kitalálnom.
43. konacafe (válaszként erre: 42. - JanaW)
2014. jan. 20. 10:43
koszi :) orulok, hogy jobban vagytok!
42. JanaW (válaszként erre: 41. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 20. 09:18

Mit talalt ki magatol? Nem ertettem.. :(


Nekem kc tanacsai bevalni latszanak. Ez a fogremnel hasznalt is pl.

41. 79d2f5a3df (válaszként erre: 40. - Konacafe)
2014. jan. 20. 09:10
Magától találta ki.
40. konacafe (válaszként erre: 34. - 79d2f5a3df)
2014. jan. 20. 09:00

;) erre en ezt szoktam:, Valasztas ele allitom: fogod a fogkefet vagy a kremet nyomod? Anya nyomja a kremet egyedul vagy egyutt nyomjuk (meg sem kell emlitenem, h o nyomja, nem juttatom eszebe, nehogy minden kremes legyen- igy o csak fogja gyakorlatilag, en meg nyomom ;)) )


Meg picit kesobb irok;)

2014. jan. 20. 07:49
játék elpakolás: amit nekem kell elpakolni, ahhoz egy jó darabig nem jutnak hozzá. a 4 éves már okos, ha az enyém hisztizik, közlöm vele, hogy hiszti nélkül mondja el mit szeretne,különben nem fogok rá figyelni és először hüppögve kezdi sírósan, aztán a mondókája végére nagyjából nyugodtan beszél. ebben a korban pedig még ne számíts arra, hogy amíg te vacsit készítesz, a konyhában teszel-veszel, hogy maguktól megcsinálják, nálunk legalábbis nem így van. hanem ott kell állni mögöttük és képletesen szólva korbáccsal hajtani :) na nem valójában, hanem dirigálni, hogy ott is egy játék, azt is szedd össze
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook