Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiszel bennük? fórum

Hiszel bennük? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. szept. 16. 17:30
Nem, ès Istenben sem ès a Sátánban sem.
46. Angelique2 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2023. szept. 16. 17:27

A románoknál a fekete kutyáról van ilyen babona különben :)


Nekem mondjuk a fekete kutyáról a Led Zeppelin szám jut eszembe. "Hey hey mama, said the way you move gonna make you sweat, gonna make you groove!" Áhhh, mekkora szám. Már megvan vagy ötven éves, de még mindig nem porosodott be!

45. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - Utolsó betyár)
2023. szept. 16. 17:21
Én is gyorsan lerendeztem magamban a fekete macskához fűződő gondolatokat: hajnali szürkületben a Trabanttal egy másik településre, és a lámpa fényénél láttam már messziről, hogy egy sötét négylábú átment az úton. Rögtön jött a gondolat: fekete macska! Rögtön a válasz részemről: nem is macska volt, hanem kutya!! És megnyugodva vezettem tovább. :))
44. Preszter Gabi (válaszként erre: 38. - Angelique2)
2023. szept. 16. 17:10
Ezeknek az álmoknak a jelentését még egészen fiatalon a nagymamámtól hallottam.Az álmoskönyvek eltérő jelentést mondanak.
43. Preszter Gabi (válaszként erre: 38. - Angelique2)
2023. szept. 16. 17:04
Persze, előfordult. De az említett álmok esetén mindig.
42. Angelique2 (válaszként erre: 41. - Utolsó betyár)
2023. szept. 16. 16:54
A macskákhoz mindig türelem és idő kell. A tolakodást egyáltalán nem szeretik. Nálunk a környéken van egy-két cica, akikkel látásból ismerjük egymást, van, amelyikük előre "köszön" :)
41. Utolsó betyár (válaszként erre: 40. - Angelique2)
2023. szept. 16. 16:51
Majd kipróbálom. :))
40. Angelique2 (válaszként erre: 39. - Utolsó betyár)
2023. szept. 16. 16:43
A ciccegés nem fog segíteni! Ha el akarod nyerni egy szembejövő macska bizalmát, akkor érdemes hunyorogni rá. (A tágra nyílt szemek macskául fenyegetést jelentenek.) Ha visszahunyorog, ez annak jele, hogy van haverfelvétel. A macskák óvatosak, és általában előnyben részesítik azt, ha ők tehetik meg az első lépést. (Én sem tudok macskául tökéletesen, de kezdem értegetni a nyelvüket :))
39. Utolsó betyár (válaszként erre: 37. - Angelique2)
2023. szept. 16. 16:40

Szemét dög a legtöbbje.:)))


Ciccegek neki, majd egy nyávogással nyugtázza és meg is áll.

Megvárja, még odaérek egy méter távolságba tőle, már hajolok le, hogy megsimogassam, majd egy méterrel arrébb megy.

Ezt még eljátssza velem kb. 30m-en keresztül, mire rájövök, hogy csak hülyít.

38. Angelique2 (válaszként erre: 35. - Preszter Gabi)
2023. szept. 16. 16:38

Igen, erre gondolok: lehet, hogy akkor is megtörtént volna valami rossz, ha éppen nem jön azon a napon szembe egy pap!


Hú, ez nem igazán rémlik, a rövid haj, hosszú haj meg a víz témájáról! Valamikor réges-régen nézegettem Krúdy álmoskönyvét, de az inkább ilyen néprajzi gyűjtemény.


Freud Álomfejtését viszont lelkesen olvastam, ez egy egészen enyhén eltérő megközelítést ad :) (Karinthy summázata ugyanerről: ha az ember azt álmodja, hogy májas hurkát eszik, az azt jelenti, hogy májas hurkát szeretne enni. Az embernek továbbá alsó tudata és felső tudata van, esze nincs.)


Voltál már peches úgy is, hogy sem pappal nem találkoztál, sem fura álmaid nem voltak?

37. Angelique2 (válaszként erre: 36. - Utolsó betyár)
2023. szept. 16. 16:34
Vannak ilyen elfoglalt macskák, akik jönnek-mennek, járnak-kelnek :)
2023. szept. 16. 16:32

-Mit jelent, ha a fekete macska átmegy előtted?

-???

-A cica megy valahova.


Ezt én így kezelem.

35. Preszter Gabi (válaszként erre: 33. - Angelique2)
2023. szept. 16. 16:30

A cicás babona nekem sem jelent semmi, a kéményseprő sem.Még sosem estem hasra a nagy szerencsémben.Ez a papos buli mindig bejött. Persze lehet, hogy amúgy is peches lettem volna.

Az álmokban is a hajjal( rövid, hosszú, másnak a haja) és a vízzel (főleg a piszkos) való álmok rendszeresen beigazolódtak.Ha ezekkel álmodtam, másnap valami gondom volt, vagy betegség a családban. Vannak megmagyarázhatatlan dolgok, úgy érzem.

34. Utolsó betyár (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2023. szept. 16. 15:50
Majd az egyik padlásról egyszer elviszi őket a Révész.
2023. szept. 16. 15:39

Nem igazán hiszek az ilyesmiben.

Tény, hogy vannak furcsa kisugárzású vagy nyomott hangulatú helyek, de kopogószellemekben meg visszajáró lelkekben nem hiszek. Érdekes, hogy a helyek hangulata megőriz valamennyit a múltbeli történésekből, de nem gondolom úgy, hogy ezt érdemes volna túlmisztifikálni.


Kislány koromban volt hasonló élményem, mint Szent Johannának, aki a házuk mögött szentekkel meg angyalokkal társalkodott (bár akkoriban is tisztában voltam azzal, hogy az angyalokat, akik a barátaim voltak, csakis én látom), de ma már tudom, hogy ez a "képzeletbeli barát" jelensége. Nagyon sok gyereknek, kamasznak van ilyen, és akinek gazdag a fantáziája, az tényleg valósnak is élheti meg az ilyet.


A fekete cicákkal nem értem, mi a gond. Magam részéről mindenféle színű macskát egyformán szeretek. Akárhogyan is erőltetem az emlékezetemet, nem tudok előidézni olyan esetet, amikor balszerencsét hozott volna egy fekete, vagy csíkos, vagy vöröses, vagy mintás cica. Egyszerűen csak nagyon bírom őket.


Érdekes ez a babona, hogy kinek a pap, kinek a paplan :) Olyan változatban is hallottam, hogy apácával szembetalálkozni hoz szerencsétlenséget. Lehet, hogy véletlen egybeesések történtek?

32. Preszter Gabi (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2023. szept. 16. 12:58
Tudod! Kinek a pap, kinek a papné :)
31. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Preszter Gabi)
2023. szept. 16. 07:38
Én bizony a fekete macskát szeretem elkerülni, ill. szeretném, ha a fekete macska is kerülne engem. :))
30. Preszter Gabi (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2023. szept. 15. 14:26
Igen, nem kell félni tőlük. Megköszönöm a sorsnak, hogy részese lehettem egyszer egy ilyen találkozásnak.
29. Preszter Gabi (válaszként erre: 19. - Perzsacica)
2023. szept. 15. 14:17
Rám a fekete macska nincs hatással amióta volt fekete cicám. Viszont, ha papot látok, vége a napomnak.Az tuti, akkor minden balul sül el.
2023. jan. 20. 14:56

Szellem? = A köztes létben maradt lélek, amelyik nem tudja, hogy mennie kéne tovább "az átható tiszta fény felé". Ő lát és hall minket, szól hozzánk, és nem érti, hogy mi történt vele, és miért is nem válaszolunk neki.


Ha bárki ilyesmit érzékel, erősen koncentrálva gondolatban mondja neki: "Menj az átható, tiszta fény felé! Ott várnak rád korábban elhunyt szeretteid. Menj, mert ők nem jöhetnek hozzád közelebb!"


Ez néhányszor megismétlődhet, de utána elindulnak, és megtalálják az utat a magasabb rezgésű régiók felé.

Majd amikor olyasmit érzel, mintha valaki, (valami) melegséggel, szeretettel megsímogatta arcodat, ő jött vissza egy pillanatra, megköszönni, hogy segítettél neki!


Ne félj tőlük, egy kétségbe esett, tanácstalan, sebzett lélek! Segítségre szorul. Hát tedd meg!

27. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 17:46
Szellemekben? Abszolút. Bár azt mondják, ha megtapasztaltál valamit, abban már nem hiszel: annak létezését tudod.
26. b43302e1ca (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 15:44

Abszolút hívő vagyok. Tapasztalat.

Vegyél fehér zsálya köteget, füstöld körbe a lakást/házat. Ha ez után nem tapasztalod a leírtakat, akkor szellemed volt. Ezt a füstölést érdemes megismételni minden olyan alkalommal, amikor egyedül vagy, de mégsem érzed magad egyedül.

25. ,zumba
2023. jan. 19. 10:53
Nem.
24. 68a20912f0 (válaszként erre: 22. - Dad1f54482)
2023. jan. 19. 09:58
"Erre szakosodott papot vagy lelkészt érdemes megkeresni a témában. Az ezoterikus sarlatánokat, boszikat stb kerüld." - teljes mértékben egyetértek.
23. ddroti
2023. jan. 19. 09:23
Furán venné ki magát, ha mindig a gombjaim után kapkodok, amikor találkozunk. /Egy kéményseprő lakik a szomszédomban./
22. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 09:04

Több magyarázat lehetséges. Lehet egyszerű képzelgés, ahogy írták többen, de lehet akár valós szellemi lény is. Sőt, akár a képzelgést magát is okozhatja szellemi lény... Innen ezt eldönteni nem lehet.


Fizikális testük nincs, gondolkodni tudnak és időnként a fizikai síkon is megnyilvánulnak, de ez nem gyakori.


Erre szakosodott papot vagy lelkészt érdemes megkeresni a témában. Az ezoterikus sarlatánokat, boszikat stb kerüld.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - 68a20912f0)
2023. jan. 19. 08:06
Ha mondjuk egy szellem érzékelhető egy ember számára, akkor muszáj, hogy érkezzen felőle valamiféle, az ember által érzékelhető jel. Bármi, amit csak egy ember képes érzékelni, annak a tudomány a sokszorosát képes mérni. Pl. te hallasz a hallható tartomány szélén egy halk hangot, a műszer meg detektálja a további, általad nem hallható frekvenciákat decibeleket is. Ha viszont semmilyen a fizikai test által érzékelhető jel nem jön abból a szellemből, te viszont érzed, akkor az a fejedben van. Mondjuk a tudomány azt is képes mérni agyi képalkotó technológiák segítségével.
2023. jan. 19. 04:57
Hiszek a szellemekben, hiszem, hogy vannak nyughatatlan lelkek! Szoktam érezni, hogy nem vagyok egyedül! Hiszek az angyalokban, a reinkarnációban! 🤷🏻‍♀️
19. perzsacica (válaszként erre: 17. - 68a20912f0)
2023. jan. 18. 22:48

Megfogod a 3. gombodat ha kéményseprőt látsz? / egyre ritkábban láthatók/

Volt már szerencséd vagy balszerencséd ,amikor fekete macska szaladt át előtted? / Macska nélkül is lehet bármelyik/

Veszekedtél már azt követően, hogy kiborult a só?

/ sótól függetlenül is lehet/


A válasz többnyire nem , mégis bennünk vannak az ismert babonák.

Ezekben igazából nem hiszünk de valahogy mégis tudjuk, mikor mi tartozik hozzá. Őseink megteremtették a babonáinkat és tovább is adjuk, miközben nevetünk rajta.


Ha valaki ezen babonák megvalósulási százalékát mérné meg ... hááát ....

De lehetne mérni, hipotézisek felállítása, kérdéssorok alkotása, eredmények feldolgozása, excell táblázat, grafikon. Vagyis mindenre lehet vizsgálati módszert készíteni, kérdés, hogy mennyire volna komoly.

18. globus
2023. jan. 18. 22:26
Ennyire nem élénk a fantáziám.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook