Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hirtelen hasmenésem van különböző ételektől. Mitől lehet? fórum

Hirtelen hasmenésem van különböző ételektől. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 20. 15:53

Kaptam a dokitól neo-panpurt, amelytől görcsölt a hasam, majd ismételten hasmenést kaptam, abba is hagytam. Azóta viszont nem volt problémám az ételektől. Igaz nem is ettem nagyon idegen helyeken...


Valaki szedte már ezt a neo-panpurt? Milyen tapasztalatai voltak vele kapcsolatban?

22. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Hosika)
2008. dec. 27. 14:48
Nem, nem ez az IBS. Az IBS-ben hasmenéses és székrekedéses epizódok váltják egymást, de legalábbis a széklet koncisztenciája jelentősen változhat időről időre.
21. moncsicsi83 (válaszként erre: 20. - 6ce6b0f843)
2008. dec. 1. 22:44
Ennek szívből örülök. mit mondott rá a doki?
20. 6ce6b0f843 (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2008. dec. 1. 20:39
Már voltunk és hála jó istenek semmi baj!!!
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - 6ce6b0f843)
2008. dec. 1. 19:13
huhh, nem tudom, de ezzel szerintem keresd fel az orvost minél hamarabb. Valami vírus lehet, vagyis úgy rémlik mintha erre azt mondták volna. A lényeg, hogy minél előbb irány a doki, ha még nem tetted meg...
2008. dec. 1. 17:07
Sziasztok egy hete megy a 9 hónapos fiam hasa és ma egy fél órája pelenka cserélés közben vér volt a szék lettében szerintettek mi lehet a baj??
17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Judit0625)
2008. okt. 23. 18:39
Ugyanúgy előjön a hasmenés, de ritkábban, mert figyelek mindenre. Pl éttermi kajákat nem eszek (sajnos oktober festen sem mertem semmit sem enni, pedig olyan fincsi kaják voltak.... :(), mert azoktól tuti biztos a hasmenés. Ez a fogamzásgátlós dolog érdekes. Elég sok mellékhatása jött már ki rajtam, mostmár elgondolkodom, lehet ezt is az okozza...
2008. okt. 23. 18:33
talán 07.13-óta elmúlt már a hasmenése?!!!! Ha nem, akkor nagy baj van!!!!
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Nyau82)
2008. okt. 23. 18:30
Fogamzásgátló miatt lehetett? Hm... Erre nem is gondoltam. Ez meggondolandó.. köszike az infót...
14. nyau82
2008. szept. 14. 22:15

Szia moncsicsi 83!mesélek neked egy érdekes dolgot.egy időben én is küzdöttem a problémával.pont kajálás után jött elő mindig.volt,hogy alig tudtam hazafelé bemenekülni egy utcai wc-be.tök gáz volt!a melóhelyi menzára gyanakodtam,de közben gyakran voltam felpuffadva is,és általánosan rosszul éreztem magam.már én is IBS-re gondoltam végső elkeseredésemben,de én is halogattam a dokihoz menést.aztán abbahagytam a fogamzásgátlót,mert később babát szerettünk volna.(Mercilont szedtem)

és láss csodát,ahogy tisztult a gyógyszer,pár nap múlva megszűntek a tünetek,amiktől már hónapok óta szenvedtem!!!!:SSSS

azóta megfogadtam,hogy soha többé nem szedek f.gátlót.szóval nagyon sok oka lehet,és jól teszed,ha változtatsz az életmódodon.és igazat adok az előttem szólóknak,hogy nem játék a dolog,mert hosszú távon kimeríti a szervezeted tartalékait.

13. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - 70b077364a)
2008. szept. 14. 21:42

Nem voltam orvosnál még nem nagyon volt időm. A meló nagy úr...

Elkezdtem kaukázusi kefírt enni, na meg zabkorpát és mostanában nem nagyon jöttek ki rajtam ezek a tünetek. Kivétel egyszer, amikor az ideget ettem... :(

Na de szerencsére most egy kicsit háttérbe szorultak ezek a tünetek...

12. 4a44daf233 (válaszként erre: 10. - 70b077364a)
2008. szept. 1. 14:41

Szia Csefro!

Lehetséges hogy mástól van a párodnak hasmenése viszont az ideg is dolgozik az emberbennem is kicsit. nekem elhiheted. Én ha ideges vagyok akkor végem van. Egész nap a wc-n ülök. Jó lenne már valami megoldás de sajna még ehetem az ideget egy ideig. Amúgy remélem jól vagytok :))

11. Hosika
2008. aug. 15. 00:03

Sziasztok!

Az állandó hasmenés az nagyon súlyos bélprobléma,azt irritális bélszindrómának hívják/IBS/ Én is nemrég tudtam meg,egy barátnőmnek volt,de már elmúlt.Ajánlottak neki egy mangosztánból készűlt juice-t,azt itta,de még megszabadúlt a migrénjétől és alvászavarától is.Egyébként az hagyján,hogy valakinek hasmenése van,de nem szívódik föl semmi jó tápanyag,vitamin stb.Ha egyáltalán eszik tápanyagos kajákat vagy csak hamburgereket amibe semmi nincs.Az ilyen kaja csak súlyosbítja a problémákat.Minden betegség a táplálékhoz vezethető vissza.

2008. aug. 14. 10:41

Szia Moncsi!

Voltál orvosnál?Mire jutottak veled kapcsolatban?

Páromnak is hasonló panaszai vannak.Először tejérzékenységre gondoltam, de miután mondta, hogy már gyerekkora óta ilyen és nem csak a tejes ételektől, ezért arról lemondtam.

Orvoshoz nem hajlandó elmenni,mivel az okos háziorvosa, már kétszer azt mondta erre(még gyerekorában, aztán később is), hogy ez az idegességtől van,mert biztos nagyon stresszes:S

2008. júl. 14. 07:40
Köszi a linket. Hát lehet elmegyek orvoshoz, mert a felsorol tünetek közül kb a 70% igaz rám :(
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2008. júl. 13. 21:12
háziorvos
2008. júl. 13. 21:12
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. júl. 13. 21:01
Nem tudom, sosem voltam még ilyen vizsgálaton! Azt a kivizsgálást hol lehet kérni? Hova menjek vele?
2008. júl. 13. 20:57
Te Moncsi! És nem lehet hogy candidád van?
4. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2008. júl. 13. 20:55

Hát igen, de a széntabletta mire leérne és kifejtené hatását már mindegy. Nem minden ételnél jön ez ki. Vagyis már nem tudom. Tegnap pl hamburgertől 10-15 perc múlva már rohannom kellett. Sosem volt ilyen :(

Lehet egy nagykivizsgálás jót tenne, habár amilyen orvosom van, még arra sem küld el :(

2008. júl. 13. 20:45
Hú az kellemetlen lehet! Sajna nem tudok erre okosat mondani, max annyit, hogy hordjál magadnál széntablettát. Tudom ez nem sok, de ez is egy ötlet.
2008. júl. 13. 20:39

Nem tudom miért, de legfőképp éttermi ételektől hirtelen hasmenést kapok, amely az étkezéstől számított 20 percen belül megtörténik! Figyeltem már, nem volt még két egyforma kajától ilyen. Munkahelyen is csak akkor fordul elő, ha fedő nélkül melegítem az ételt a mikróban. Mi lehet ez? Másnál is előfordult már ilyen?

Valami baktériumot szedhettem elő? Vagy az epém nem bírja a dolgokat?


Mit lehet tenni ez ellen?

2008. júl. 13. 20:37
Hirtelen hasmenés különböző ételektől

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook