Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hiperbár oxigenizációs terápia (HBO)! fórum

Hiperbár oxigenizációs terápia (HBO)! (beszélgetős fórum)


7. Jenna8 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. okt. 28. 20:23
Gondolom azért vannak páran,csak pont nem itt.:/
2010. okt. 28. 20:16
Gyanítom, Magyarországon nem sok emberke szaladgál, aki ilyen terápián esett át.
5. Jenna8 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. okt. 28. 19:25

Szia!

Köszönöm szépen!

Ezt már olvastam,valójában tapasztalatokra lennék kíváncsi,hogy kinek,miben segített ez a terápia.

2010. okt. 28. 19:21

Ezt találtam, de nem értem a kérdést.


A hiperbár oxigenizációs (HBO) terápia során a páciensek 100%-os, orvosi tisztaságú oxigént lélegeznek be megnövekedett nyomás alatt, túlnyomásos kamrában.


Az újkori orvostudomány először az 1950-es években, az amszterdami egyetemen kezdte hiperbár kamrában végezni a szívoperációkat. Ez volt a modern hiperbár oxigén-terápia kezdete. Akkortájt még nem volt szív-tüdő készülék, és ez a nyílt szíven elvégzett operációk időtartamát nagyon behatárolta. Az operáció előtt a beteg HBO-kezelést kapott, ezzel feldúsították testszöveteinek oxigéntartalmát. Így hosszabb ideig tartó szívleállást is kibírt maradandó károsodások nélkül; ezáltal a bonyolultabb műtétek elvégzése-túlélése is lehetővé vált.


A HBO-terápiát egyre több országban, egyre többféle operáció előtt-után, illetve egyre több sérülés, betegség gyógyítására kezdték el használni. Ez természetesen az egyes országokban működő HBO-kamrák számának növekedésével járt. Manapság például Németországban több mint 40db nyomáskamra működik. Ilyen kamra található Magyarországon is, mely a német Haux gyárban készült. Jelenleg a német Haux gyár az európai piac vezető kamragyártója. A magyarországi kamrában a kezelések során elérhető maximális nyomás plusz 5 bar. A kamra összes súlya 18,5 tonna. A kamrában egyszerre 12 személy fér el ülő helyzetben az egészségügyi személyzeten kívül. A kezeléseket minden esetben min. 3 fős személyzet felügyeli (szakorvos, ápoló, technikus).


A kezelések folyamán a pácienseket kamerán keresztül is figyelik, hogy egy esetleges rosszullétet rögtön az elején már kezelni tudják. A kezelések során a bent lévők komfortját az emelt szintű kényelmet biztosító ülések, szükség esetén felhelyezhető lábtartók, ill. azon betegeinknek, akiknek szükséges, az erre a célra kialakított ágy biztosítja.


A biztonságot kiemelten szem előtt tartva több dolog is védi az ügyfelek testi épségét. A komputervezérelt kezelés egy esetleges áramszünet esetén is folytatódhat, ill. befejeződhet a hidraulikus kezelőpultról is teljes biztonsággal. A kamrában az erre a célra kialakított speciális esőztető és ködösítő berendezés hivatott a bent lévők biztonságát szavatolni, ha minden körültekintésünk, és óvintézkedésünk ellenére mégis tűz ütne ki.

2010. okt. 28. 18:45
Megint olyan kérdést tettem fel,amiről senki nem tud nekem semmit mondani.:/
2010. okt. 28. 18:19
Tapasztalatok érdekelnének.
2010. okt. 28. 18:18
Hiperbár oxigenizációs terápia(HBO)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook