Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hiperaktív gyerekek fórum

Hiperaktív gyerekek (beszélgetős fórum)


2014. aug. 1. 09:48

Ráadásul nekünk pl. mindenhol azt mondták, hogy ugyan látják hogy ADHD-s, de "túl okos" és nem gondolom, hogy ők állami pénzen fogják a 150-es IQ-val rendelkező gyerekemet fejleszteni... (hozzáteszem hogy születésétől fogva semmilyen támogatást nem kaptunk, pl. 2 éves koráig fizettem a Dévény-t havi 40.000-ért, úgyhogy ez már nem újdonság...)

Nagyon sajnálom a halmozottan sérült gyerekeket és a családokat, de sajnos az az igazság, hogy Magyarországon olyanok fejlesztésére költenek milliókat vagy még többet akiken nem nagyon lehet segíteni, azok meg akiknek nem kellene túl sok a normális élethez csak akkor kapják meg ha a család finanszírozza.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Bszilva)
2014. aug. 1. 09:43
Minimum egy tanévet kell rá számolni szerintem, de ha nem csak pici problémák vannak akkor többet. Mi két év TSMT után 2 tanévet jártunk, heti 2x plusz két nyáron volt 2-2 hét amikor minden nap mentünk, és emellett még Ayres terápia is volt az első évben. Ha jól emlékszem 2500Ft volt a 90 perc, vagyis havi 20.000.- volt csak az alapozó. Nem olcsó sajnos, de ha az ingyenesre akar az ember támaszkodni, és a nevtan-ra vár, akkor felnő a gyerek mire hozzájut valami fejlesztéshez.
12. bszilva (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. aug. 1. 09:38
A Lehel u. egy kicsit messze van nekünk, de néztem Budaörsön is van alapozó terápia, de nagyon sokba kerül. Gondolom minden gyereknél más, de Ti hány hónapig jártatok?
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2014. júl. 31. 11:53
Jártunk előtte a Különlegesekért alapítványhoz is a XVI. keruletbe, Bonczné Juhász Csillához, őt nem javaslom, nagyon csúnyán bánt a gyerekekkel. Sólyom Brigiék viszont szuperek :)
2014. júl. 31. 11:49

Mi a Csodakapu alapítványhoz jártunk, Sólyom Brigittát kell keresni, a foglalkozások a Lehel u. 52-ben vannak.



[link]

9. manó2000 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. júl. 31. 10:14
Engem is érdekelne Bp-en az alapozó torna. Esetleg megtudhatnám én is hova érdemes menni? 5 éves kortól lehet menni ugye?
8. bszilva (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. júl. 31. 09:06
Budaörsön lakunk. Köszönöm, ha mondasz néhány helyet. Próbálkoztunk már ovi karatéval, egy darabig csinálta, aztán nem akarta, így jártunk a focival is. Valami mozgás mindenképpen kell, azt tudom.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Bszilva)
2014. júl. 29. 12:38

Nekünk az alapozó terápia volt a legjobb. Ha diszlexiára utaló jelek is vannak, akkor mindenképpen javasolt. A gyerek számára tulajdonképpen játékos torna, jó mozgás, a gyereke szeretik, valójában viszont nagyban segíti az idegrendszer érését és korrigálja a hiányosságokat. Nálunk a magatartási problémákon, a beilleszkedési nehézségeken is segített, valószínűleg azáltal hogy sokkal jobb lett a gyerek önkontrollja. Alapvetően megváltoztatni nem lehet (és nem is szabad) a hiperaktív gyereket, hiszen ez része a személyiségüknek. Aki ADHD-s, hiperaktív, az mindig az lesz (de nem kell elkesereni, egy csomó lehetőség is rejlik ebben, egy csomó dologban jobbak, mert másképp jár az eszük) de abban lehet segíteni, hogy jobban tudjanak alkalmazkodni a környezetükhöz.


Ha Bp-en vagy elérhető távolságban vagytok, akkor tudok jó helyet mondani alapozóra :)

6. bszilva (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2014. júl. 29. 12:31

Szia!

Nekem is gyanús, hogy a kisfiam (7 éves) hiperaktív. Bár senki nem mondta még (sem az óvodában, sem a nevelési tanácsadóban), de az interneten utána olvastam és nagyon sok minden stimmel. A diszlexiára utaló jelek kapcsán kezdtem el erről olvasni. Nagyon nehéz vele, nemcsak nekünk szülőknek, hanem a testvéreinek is. Szeretném egy kicsit könnyebbé tenni a mindennapjainkat. Milyen mozgásterápia segített a gyermekednek, illetve mi segített?

2014. júl. 27. 19:31

Sziasztok :)


Nekem is van egy 6.5 évesem aki hiperaktív, ADHD-s, de hála a korai felismerésnek, a mozgásterápiáknak és annak, hogy nem Magyarországon jár iskolába, semmilyen problémánk nincsen jelenleg.

4. edit0418 (válaszként erre: 2. - Fanatic)
2014. júl. 27. 18:52
Szia.Nekem 11 éves és hiperkinetikus magatartászavarja van.
2014. júl. 27. 18:46
kérdés?
2014. júl. 27. 18:39
Szia! 8 éves fiam van.
2014. júl. 27. 18:00
Sziasztok! Hiperaktiv gyerekek szüleivel leveleznék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook