Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiperaktív a kedvesem fórum

Hiperaktív a kedvesem (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 27. 12:55
Sziasztok! Sajnos ez a fórum már engem nem érint, de remélem lesz, aki még hasznát veszi :( Szakítottunk, mert egy bizonyos szer, és a saját kényelme fontosabb lett, mint én. A többieknek kitartást!
37. Frigga (válaszként erre: 36. - Kék Hajnalka)
2011. jan. 31. 22:03

Szia Hajnalka!


Úgy érzem ehhez hozzá kell szólnom. =D

Mesélek a páromról, ő aztán tényleg félelmetesen

hiperaktív.


Ő 22 éves (én is), egy éve vagyunk együtt.

Tudni kell hogy távkapcsolatban élünk, ő pesti, én szegedi, de bírjuk. :) No mármost.


Többször megcsinálta, és megcsinálja mostanság is, hogy

1. Hiperaktivitástól pörögve nem figyel(t) oda, ha hozzá beszélek. Egyszerre netezik, tv-zik, telefonál, ez tipikus. Sőt közbe simogatja a macskáját, és velem beszél msn-en.

Onnan tudom, mert közben megy a webkamera. =D


2. Ha ő beszél, én nem tudok véleményt formálni a témáról, mert mire kimondanám a megfogalmazott mondatot, már másról beszél, de össze-vissza. =D

Úgy kell leállítanom hogy "cica, befejezhetném ezt a gondolatot?"


Ez önmagában nem baj, mert ezeket megszoktam, és így szeretem őt. Akkor van néha baj, amikor nála vagyok hétvégén, és esetleg rossz napom van és nincs türelmem hozzá. Nálunk szinte az összes veszekedés abból van, hogy figyelmetlen és csapong.


És amikor érthető módon a sarkamra állok, hogy "édesem 3 napot vagyok itt, úgyhogy addig tedd már félre magad",akkor olyan mint a kisangyal, és csak rám figyel. Iyenkor félre tudja tenni a hiperaktív énjét. Szóval nekem az a tapasztalat, hogy nevelni kell őket, mint a rakoncátlan kiskutyát. :)

Na meg nagyon kell szeretni őket.:) Az én drágámnak is hatalmas szíve van, még mindig szerelmes vagyok belé. :)

2010. nov. 24. 17:47
Türelmem az van:) De tényleg aranyos, és figyelmes, csak azért vannak dolgok, amiket el kell emiatt néznem neki.
2010. nov. 24. 07:22
Igen,így van,nem mindenki bírja,a szerelem sok mindenen át segít,ő állandóan jön megy,ha össze számolnám a nap 24 órájából folyamatosan mennyit van velem,hát nagyon rosszul nézne ki a dolog,többször jön,rövid időn belül megy,csak addig marad ,míg le köti valami,ahogy unatkozni kezdd,már lép is tovább,de tudja hogy ott vagyok a háttérben,és ez fontos neki. Amúgy ő nem klinikailag kimutatott beteg,talán életében nem járt orvosnál,csak szerintem hiperaktív,én még ilyen örökmozgó embert nem láttam mint ő,és hidd el néha nekem is agyamra megy,nehéz mindig türelmesnek lenni,csak érte élni,és nem is biztos hogy egy életen át menni fog.
34. Kék Hajnalka (válaszként erre: 33. - Neeraja)
2010. nov. 23. 14:20
Szia! Köszönöm! Ehhez azért nagy türelem kell.
2010. nov. 23. 14:11

Szia Kék Hajnalka!

Az én kedvesem is ilyen,csak próbáld meg érteni,nagy nagy türelem kell hozzá,és bizony még több meg értés,csak hagyni kell,ha le lassul,be takargatni,szóval mindig ott lenni neki.

32. Kék Hajnalka (válaszként erre: 31. - 7777ff52ae)
2010. nov. 23. 13:57
Nem diagnosztizálni akarom és titeket sem erre kérlek. Párkapcsolati tanácsokat várok azoktól, akik ugyanebben a cipőben járnak. Mint minden állapotnak, ennek is megvannak a fázisai. Nem kezelni akarom őt, hanem elfogadni mikor miért ilyen.
2010. nov. 23. 13:54
Tényleg tök jó dolog, hogy utánaolvasol, csak szerintem rossz helyen tapogatózol, mert a hiperaktivitás FOLYTONOS cselekvési vágy és nem periódikus :/
30. pitypang79 (válaszként erre: 29. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:50

Örülök ha tudtam segíteni!:-)

Biztos hogy megoldódik!hiszen általában a félreértések miatt adódnak a problémák,és sokszor elég csúnya helyzeteket is szülhet...ezért nagyon fontos a felismerés!De ha ez már megtörtént , már megszűnik a vita is,és egyre könnyebb lesz a hozzá vezető út:-)

29. Kék Hajnalka (válaszként erre: 28. - Pitypang79)
2010. nov. 23. 13:44
Köszönöm! Utána is járok a dolgoknak. Sajnos sokszor nagy vita kerekedik köztünk abból, hogy olyat mond, amit félreértek, és nem úgy szánta.
28. pitypang79 (válaszként erre: 23. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:41

Nagyon jó ötlet hogy meg szeretnéd érteni őt.Nagyon fontos része ez,hiszen ők különlegesek,néha másként reagálnak vagy kezelnek dolgokat.De ha sikerül felismerni, megérteni,nyitottak lenni és maradni akkor nagyon boldogok lehettek!

Érdemes ilyen témájú könyveket olvasni ,nagyon sokat lehet tanulni belőlük.

27. Kék Hajnalka (válaszként erre: 26. - Terek)
2010. nov. 23. 13:40
Nála is ez van, TV, számítógép, kaja.:) Mindig jár az agya mit kellene csinálni. Szerencsére ennyire azért nem pörög.
26. terek
2010. nov. 23. 13:39

én sógorom is hiperaktív... mindig pörög, egy percre se áll meg, aludni alig alszik, 4-5 órát, ha nagyon fáradt max. 6 órát tud pedig még kávét se ivott soha. napi 14 órát dolgozik aztán megy bevásárolni, otthon még vacsit főz, stb :D netezni se tud csak úgy, közben tv-t néz, telefonál, vacsorázik, tesómmal beszélget, szóval tényleg mindig pörög és több dolgot csinál egyszerre.


olyan amit írsz, hogy "belassul", nála soha nincs

25. Kék Hajnalka (válaszként erre: 24. - Pitypang79)
2010. nov. 23. 13:38
Nekem nagy dolog. Sokáig félreértettem őt. Mert nem kötötte az orromra, mi van. De már megnyugodtam.
24. pitypang79 (válaszként erre: 22. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:36
Nincs mit ,nagyon szívesen, de csak pár sort írtam ,nem nagy dolog.Remélem sikerül megoldani.
23. Kék Hajnalka (válaszként erre: 22. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:33
Tényleg nagyon tud szeretni, nem véletlen vagyunk együtt 4éve. Csak az ok, ami miatt ide írok, hogy megértsem. Egyik nap nyűgös volt, én nem tudtam mire vélni, hogy nem igazán törődik velem. És ezzel magyarázta. Én pedig jobbnak találtam utána olvasni, és ide írni:)
22. Kék Hajnalka (válaszként erre: 20. - Pitypang79)
2010. nov. 23. 13:32
Köszönöm, ezt nagyon szépen leírtad:)
21. Kék Hajnalka (válaszként erre: 19. - 7777ff52ae)
2010. nov. 23. 13:31
Nem írtam, hogy kóros lenne, sem azt, hogy kezeltetni szeretném. Csak azt akarom, hogy könnyebb legyen neki, és jobban megérthessem miért ilyen vagy olyan a kedve.
2010. nov. 23. 13:30

Feltétlenül el kell fogadni őt,amúgy a hiperaktív gyerekek ,felnőttek nagyon tudnak szeretni , nagyon ragaszkodnak szeretteikhez,családjukhoz.Rengetek pozitív tulajdonságaik vannak,sokkal jobban tudnak szeretni,mindemellett negatívumok is természetesen,de ezeket felismeréssel meg lehet oldani és kiküszöbölni!

Természetesen a hiperaktivitást nem kell betegségként vagy valamilyen kórként felfogni,ez is inkább egy jellem,ami egyre gyakoribb társadalmunkban.

(Ilyenkor a szerotonin,dopamin és adrenalin transzmitter anyagok termelődése egyenlőtlen.)

Ajánlok egy nagyon jó könyvet ezzel kapcsolatban.Szűcs Marianna:esély vagy sorscsapás

19. 7777ff52ae (válaszként erre: 17. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:29
A Te párod tök más, mert a leírt néni folyton pörög, kitölti minden percét, a pasidnak meg van az 1es és a 2es fázis, a totál óörgésből a nullába zuhan.
18. 7777ff52ae (válaszként erre: 16. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:27

Azt sem tudjuk, hogy tényleg hiperatkív-e vagy sem. Amennyit leírtál, az alapján tényleg lehet mániákus depressziós vagy borderline is.

Amúgy meg megértés, kitartás, türelem. Ha pedig kóros, akkor támogatni kell, hogy merjen segítséget igénybe venni.

17. Kék Hajnalka (válaszként erre: 14. - 80ASIQ)
2010. nov. 23. 13:24
Akkor Neked is van egy ilyen közeli hozzátartozód. Na azért a párom ennyire nem ilyen, meg is őrülnék:)
2010. nov. 23. 13:22
Anyukájával is beszéltem. Nem akarták gyógyszerrel tömni kiskorában emiatt. Arra lennék kíváncsi, ki hogyan kezeli kapcsolatát, ahol a másik fél hiperaktív. El kell őt fogadnunk, ha szeretjük, segíteni akarok neki, hogy jobban érezze magát.
2010. nov. 23. 13:22
Amatőrként diagnosztizálni kifejezetten tilos!Egyetértek ezzel.
14. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Cippora)
2010. nov. 23. 13:21

Vannak túlságosan aktív felnőtt emberek is. Lehet, hogy ezt orvosilag nem hiperaktívnak mondják, de végül is mjdnam mindegy. Nem nyugszik, állandóan eszi a fene. Az ilyeneket mérgezett egereknek hívom.

Saját családomból édesanyám ilyen. Elszúrtuk, mert odahoztam az asszonyt a házhoz, ahol én is felnőttem éa a szüleimmel egy házban élünk. Szóval anyám állandóan izeg-mozog 75 évesen. Fúr, farag, szegel, kisebb karbantartási munkákat elvégzez. Állandóan seper, takarít. Figyeli a zajokat, miért ugat a kutya. Szereti csinálni, tudja is. Kicsit visszafoghatná magát, mert idegesítő. De mindegy, Isten éltesse! Bármikor kimegyek a folyósóra, mindíg kint van. Ha éjjel kettőkor megyek ki, hogy magányomban egy kicsit elmélkedjek, hát nem egyből kint van ő is! Nem miattam, nem bír aludni és kijön levegőzni. És persze panaszkodik, hogy fáradt. De az Isten áldja meg, hát senki nem követeli tőle, hogy ilyen aktív legyen! Na, hát szóval ez is egy eset, csak úgy véletlenül leírtam. Segíteni sajna nem tudok.

2010. nov. 23. 13:19
Nem hiszem, hogy amatőrként diagnosztizálni és kezelni lehetne. Ha túl nagyok a hullámok, és problémát jelentenek a hétköznapokban, akkor szakemberrel kellene beszélni.
12. Cippora (válaszként erre: 8. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:17
Én nem,vagy ha van is,nem gondolom,hogy gyógyszerekkel kellene kábítani egy gyereket,de ebbe ne menjünk bele,mert off lennemeg hosszú,és nem erről szól a téma :)
11. e8c814b51a (válaszként erre: 1. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:16
Keressen magának valami hobbit amivel lefoglalja magát!
10. pitypang79 (válaszként erre: 1. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:16
Egyébként diagnosztizálták nála kiskorában a hiperaktivitást?
9. Cippora (válaszként erre: 5. - Kék Hajnalka)
2010. nov. 23. 13:15
Éppn azért mániás,egyszer szuper jó kedv,utánna meg teljesen padlón.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook