Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hinni vagy nem hinni?! Ezotéria minden mennyiségben... fórum

Hinni vagy nem hinni?! Ezotéria minden mennyiségben... (beszélgetős fórum)


1 2
11. Nagual (válaszként erre: 9. - Klundra)
2010. jan. 15. 14:07
Volt egy ismerősöm aki huszon x éves koráig teljesen hétköznapi életet élt. Egy napon megtért, elkezdett hinni és vallásosan élni, ami ugyanúgy jellemző a divat ezoterikusokra is.. A felszínen minden megváltozott körülötte, hiszen egy erőltetett nézőpontból tekintett a világra ami megváltoztatta a viszonyát a környezetével. Úgy látszott a hite megváltoztatta az életét ami valamennyire igaz is volt. Majd pár év alatt teljesen kifordult önmagából mert nem tudott azonosulni az újdonsült hitével mivel az nem belülről fakadt és a felvett életforma sem változtatta meg belülről. Kívülről ez nem így látszott, de attól még hamis volt az egész. Önmegvalósítás göröngyös útvesztője helyett a könnyebbik utat választotta, azt a fajta hitet ami másoktól származik és amit nem igazolt önmagán, nem értette meg, nem azonosult vele pusztán új álarcot felöltve magára erőltette az új életformát, amivel béke helyett káoszt teremtett saját magában.. Lényegében semmit nem változott egész idő alatt mivel önámítás volt az egész.. Ezért nem jó olyan dolgok véglegességében hinni, amit nem igazolhatunk magunkon vagy nincs gyakorlati értéke. A hit fontos, de először is önmagunkban kell hinnünk és abban, hogy megvalósíthatjuk azt amit akarunk, csak tennünk kell érte és bíznunk a saját képességeinkben.. :)
10. gyopárka (válaszként erre: 5. - Klundra)
2010. jan. 15. 13:59

hát igen...

én még nem voltam ilyen embereknél

de úgy érzem Te már voltál kapcsolatban ilyen emberrel vagy magad is ezzel foglalkozol?

2010. jan. 15. 12:23
például? Elmesélsz egy sztorit ehhez kapcsolódóan kérlek!
8. Nagual (válaszként erre: 7. - Klundra)
2010. jan. 15. 12:02
Van némi tapasztalatom is, de ehhez elég nyitott szemmel járni. Számtalan ember hisz valamiben mégsem változtat rajtuk semmit.. :)
7. klundra (válaszként erre: 4. - Nagual)
2010. jan. 15. 10:25
hmm... elgondolkodtató amit írtál. Tapasztalatból beszélsz?
6. klundra (válaszként erre: 3. - Cc8dcf626a)
2010. jan. 15. 10:24
Teljesen egyetértek veled! Nem kell,hogy megnevezzük miben hiszünk, egyszerűen csak hinni kell, a céljainkban, az álmainkban, abban, hogy nem mindent mi irányítunk. Ezek a dolgok pedig már fel is teszik a kérdéseket: ha nem mi, akkor ki? Mit rejt a jövő? Ki, esetleg mi az ami segít,hogy átvészeljem az akadályokat? stb stb... ez az ezotéria... sztem. Egyetértesz?
5. klundra (válaszként erre: 2. - Gyopárka)
2010. jan. 15. 10:21
Én úgy gondolom, hogy az ezotéria mindenképp hasznos tudomány. Nem kell mindent készpénznek venni, de igenis azok az egyes emberek, akiket nevezhetünk jósoknak, látóknak, vagy bárminek... Ők tudnak segíteni nekünk! Hiszek benne, hogy valaki előre "látja" megérzi,hogy mi történik a közeljövőbe velünk. Persze ne úgy gondold, hogy percre megmondja,hogy mennyit késik majd a buszod, de azt tudja,hogy az a nap neked igenis feszült lesz, mert olyan jeleket küldesz felé. Ha már itt tartunk! Melyikőtök járt már jósnál?!
4. Nagual (válaszként erre: 1. - Klundra)
2010. jan. 14. 11:19
Ki kell próbálni, meg kell ismerni, el kell sajátítani és magadhoz formálni. A hit valamit segíthet, de szerintem nem számottevő. Hinni a templomba kell olyan dolgokban amit nem tapasztalhatsz meg. Az ezotéria elég tágas lehetőségeket nyújt elmélet, gyakorlat terén is és csak rajtunk múlik mit, hogyan sajátítunk el belőle. Ha hiszel benne semmi sem változik benned, de ha magadévá teszed teljesen átformálhat testileg szellemileg... :)
2010. jan. 14. 11:04

Tudni kell szelektálni a sok-sok ezotérikus módszer között... Bár, ha jobban belegondolok, igazából mindegyik ugyanarról szól, csak máshova helyezik a hangsúlyt.

Hinni azonban sohasem árt, mert szerintem erre igénye van az emberi léleknek: kell a kapaszkodó,a remény, a vigasz (mikor, melyik). Vagy egyszerűen csak jó, ha az ember nem csak az orráig lát el, hanem képes magasabb perspektívából is rálátni a dolgaira.

2010. jan. 14. 10:41

hinni

egyébként te hogy állsz a kérdéssel?

2010. jan. 14. 10:38
Na itt a nagy kérdés. Hinni vagy nem hinni az ezotériában?! válaszokat, véleményeket várok! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook