Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hihetetlen történet fórum

Hihetetlen történet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hihetetlen történet

1 2
2012. szept. 2. 03:27

Tudom, hogy korábban írták a cikket, én most olvastam. Valóban hihetetlen, de nem pont olyan értelemben.

Nem értem, az emberek miért hagyják magukat? Két hónapig? Velem két napig ilyet nem tehettek volna! És még a cikkíró okoz magának mindenféle lelki problémát miatta, és próbálja feldolgozni ,elfelejteni?

Engem is így neveltek: húzd meg magad, viselkedj mások előtt jól, stb. Aztán felnőtt fejjel valakitől megtanultam egy másfajta viselkedést!

A terhességem alatt én is kórházba kerültem, műteni is kellett! Annak köszönhetem, h foglalkoztak velem, hogy mi nem hagytuk magunkat. Az ismerősöm úgy beolvasott a dokinak, és csak mondta, mondta, és nem hagyta magát, és követelte, hogy jó, akkor adja írásba, amit mond. A doki mondta, hogy nem írja le. Az ismerősöm nem hagyta magát, és ezredjére is mondta, hogy de igen, írja le! Százezredjére sem hagyta magát! Végül minden tökéletesen alakult, de csakis ennek köszönhetem, hogy NEM hagytuk magunkat!

Sajnos vannak más típusú emberek, ha mi is bízunk az orvosokban, vagy hallgatok a páromra, aki nem olyan beolvasós fajta, lehet, hogy ott döglök meg a kórházban! Ugyanis műtét után közölték, h 1-2 napon belül belehaltam volna, ha nem műtenek meg.


Most már csakis azokat az eseteket bánom, amikor hagyom magam, vagy nem eléggé vagyok céltudatos. De nem jutna eszembe magamat hibáztatni más hibája miatt. Velem nem tehetnék meg, hogy nem vizsgálnak meg!


Itt a fórumokon is sokan eljátszák az álszenteket, és hozzáállásuk az, h az élet sz.r, bele kell törődnünk, és abból kihozni vmit.

Hát nekem ez nem tetszik, és nem hiszek abban, hogy akkor lennék jófej, ha mindenkinek hagyok mindent! Vannak, akik eleve ilyen mentalitással születnek, de ha vki nem, akkor annak meg kell tanulnia.

49. 35c81b79eb (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2009. febr. 7. 13:26
Hát nagyon sajnálom a tesódat,bár az a fő,hogy mind a ketten jól vannak.Feldolgozni és lelkileg túltenni magát az embernek rajta az az,ami nem könnyű.Eltudom képzelni min ment keresztül,sőt át is tudom érezni,de sok boldog percet kívánok neki és a picikének is.
2009. febr. 7. 13:23
Igen szomorú,de sajnos így van.Ez az egészségügy Mo-on.Tisztelet a kivételnek,mert pont tegnap találkoztam egy IGAZI ORVOSSAL!Aki a szó szoros értelmében orvos.Ritka az ilyen.
2009. febr. 7. 05:55

Uramisten!! Szerencsere jol vagytok! Gratulalok a babahoz!:) Szerintem ne pereskedj, csak feltepi a regi sebeket, es a korhaz ugyse ad Nektek igazat. Csak a szivedet fajditanad!


A 33. hsz se semmi, teljesen le vagyok zsibbadva!! Na ezert nem fogok en soha otthon Mo-n szulni!!! Semmi emberseg nincs az orvosokban, noverekben!!!! Felhaborito!

2009. febr. 3. 09:50

Szia.

Döbbenten olvastam a cikket amit írtál!Nagyon elszomorító hogy ennyire hanyagok az orvosok.

Én is hasonlóan jártam de nekem még a szülő asztalon elvégezték a szükséges beavatkozást.Tényleg csoda hogy nem lett nagyobb bajod!Az égiek nagyon vigyáznak rád!

Jó egézséget kívánok nektek!

És mindíg hallgass a megérzéseidre!

45. 35c81b79eb (válaszként erre: 44. - Winny)
2009. febr. 1. 17:41
Nagyon szépen köszönöm!
44. winny
2009. febr. 1. 16:09

szia

Ez olyan mintha egy horror filmbe látnám.Nagyon érzékletesen beszéltél a téged ért bajról.

Veled volt az Úr!

Jó egészséget a gyermekeid neveléséhez♥

43. 35c81b79eb (válaszként erre: 42. - 89b99f816e)
2009. jan. 30. 23:04
Köszönöm.Pont ez volt a célom ezzel a cikkel.
2009. jan. 30. 22:45
Borzasztó, hogy ilyen megtörténhet, és figyelmen kívül hagyják, hogy a kismama mit érez, pedig a beteg sokszor jobban tudja, hogy komoly baj van, mint az orvos, hisz ő érzi! Szerencséd van, hogy időben jó kezek közé kerültél. Egyre hanyagabbak és nemtörődömebbek az orvosok, akkor kiben bízzon az ember?! Örülök, hogy jól vagy, és legyen ez példa mindenkinek, hogyha iylen helyzetbe kerül, igenis nem tágítani, amíg meg nem nézi az embert tüzetesen az orvos. Sok boldogságot a gyerekekhez!
41. McKenzi (válaszként erre: 40. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 22:35

Megértem. Szörnyű, hogy nagyobb baj is lehetett volna, ráadásul úgy, hogy te többször szóltál, hogy nincs rendben minden.

Jó, hogy leírtad a történetedet.

2009. jan. 30. 22:21

Az a durva,hogy megvizsgáltak.:(Mielőtt kijöttünk volna,mert akkor már ott bőgtem a páromnak a folyosón,hogy tuti,hogy valami bajom van és már rémeket láttam.Azt hittem,hogy amikor annyira törölte a méhemet,talán bent hagyott valami gézt vagy valamit.Aztán a párom akkor szólt a dokinak,mert az ügyelt,akinél szóltam.Rendes volt még mondta is,hogy azonnal megnéz,miért nem szóltam eddig stb.Aztán így vizsgált meg.Ultrahangot senki nem csinált.Minek.De ebbe az a durva,hogy mikor itthon elmentem dokihoz ő már a vizsgálat alatt kivett csipesszel egy darab placentát belőlem.Akkor mondta,hogy ez is,ezt sikerült kimosnia vérrel a szervezetemnek.Utána nézett meg UH-on.

A hat hetes kontroll azért bosszantó főleg,mert ahhoz a dokihoz mentem vissza vizsgálatra,akihez végig magánrendelésre jártam.Lehet azért volt ilyen,mert nem tudtam nála szülni,de nem rajtam múlt.Ő is megvizsgált.:(Sőt azt mondta rá egy hétre menjek be a kórházba felrakja nekem a spirált.Na azóta már ettől is elment a kedvem.

39. McKenzi (válaszként erre: 35. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 21:51

Durva. Ha már annyira untak nem tudom miért nem vizsgáltak meg. Miért csak tippelgettek?

nem is tudom mit mondjak. Az meg még bosszantóbb, hogy mikor visszamentél hat hetes vizsgálatra, akkor se vettek komolyan.

2009. jan. 30. 21:45

Hú ez a vakbél műtét azért elég meredek.Eltudom képzelni mit érezhettél.Nekem annak idején mielőtt a nagylányommal terhes lettem volna volt egy nőgyógyászati műtétem rossz cytológia és HPV miatt.A kontroll eredményem ugyanolyan rossz lett.Azt mondták megműtenek mégegyszer,de aztán az élet közbeszólt és terhes lettem a lányommal.Akkor azt mondta az orvosom,hogy 12hetesen leveszi a cytológiát,akkor lehet utoljára és ha az is rossz,akkor babával együtt műtenek,különben rákos leszek a 9.hónap végére.Hát én is nagyon megijedtem.De akkor is szerencsém volt a kislányom "meggyógyított"!Akkor mondták,hogy a terhesség sokszor gyógyszer az ilyen jellegű problémákra.

Nagyon szép a kislányod,biztos nem lesz semmi gond.

2009. jan. 30. 21:40
Így már értem.Nekünk is 60-70ezer forint körül lett volna a szállítás,de mivel ennél az őssejt banknál volt rá lehetőség a párom azt mondta,hogy majd ő felviszi,mert nagyon drága,meg ráadásul ő jobban tud rá vigyázni,mert ő majd szépen óvatosan felvezet Pestre.:)
36. Dorottya84 (válaszként erre: 25. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 21:37
A vizsgálat és a szállítási költség kerűlt 50ezer ft-ba,gondolhatod hogy az ideg sz......,mert nagyon féltem attól hogy Dorkának valami baja lesz mert 18 hetes voltam vele mikor volt egy életmentő vakbélműtétem és rettenetesen aggódtam/aggódok hogy ne legyen rá hatással a műtét(nem hiába volt zöld a magzatvíz....)! De majd a következő porontynál remélem sikerűl....!! Itt amutómatikusan ahogy megtörtént a császár nem sokkal utána hívta párom az őssejtesek non-stop futár szolgálatát és már vitték is!!!!!!
35. 35c81b79eb (válaszként erre: 32. - McKenzi)
2009. jan. 30. 21:22

Igen nálunk is mértek lázat.Mikor kimentem szólni,hogy 38 fokos lázam van,kaptam algopyrint,amiből csak két szem vitte le 37,7re.Ennél lejjebb sosem ment.Azt mondták,hogy majd másnap reggel hoznak antibiotikumot,ha még mindig lesz lázam,mert mivel penicillin allergiám van,nemtudnak olyat hozni,ami nekem jó,meg kell várni,hogy kinyisson reggel a patika a kórházban.Reggel hozták is,megkérdeztem mire kapok antibiotikumot azt mondták gyulladásra.Akkor megkérdeztem milyen gyulladásra,amire az volt a válasz,hogy ez való színűleg gyermekágyi láz.Négy napig szedtem,mindig kérdeztem,hogy normális,hogy még mindig lázam van gyogyi mellett is és hogy még mindig vérzek?Erre az volt a válasz,hogy belefér.Mielőtt hazaengedtek(szerintem már untak)odadták még a gyógyszereket,hogy szedjem be és azt mondták a 38fok nem láz.

Ezért írtam,hogy sok minden volt még ott ezeken a dolgokon kívül is,amit még nem írtam le.

2009. jan. 30. 17:33
A nővéremnek is elég érdekes volt a szülése. Apa és a sógorom a nővérem előtt nagyon összevesztek. Orditoztak egymásra, amit előtte soha nem csináltak. Ennek hatására elfolyt a magzatviz. Kocsi, kórház. Ez este 10-11 felé volt. Semmi fájdalom, semmi. A baba meg szárazon, magzatviz nélkül. Sokkal később ugyan, de megindult a szülés, fájásokkal. Reggel 7-kor, 8-9 órás vajúdás után derült ki, hogy túl korán folyt el a magzatviz, ugyanis még kellett volna egy ici-pici fordulás a babának. Nem a homlokával indult meg világot látni (a babák homlokkal előre születnek, a fejük lágya pedig azért puha, hogy kiférjenek a szülőcsatornán). Az én unokahúgom a feje lágyával indult megszületni. Se előre, se hátra. Egy helyben állt, az orvosok nem tudtak vele mit csinálni. Vákuummal nem engedték Anyumék, hogy segitsenek, mert abba belehalhatott volna a baba. Na, akkor még várunk. Anyu könyörgött a nővéreknek, hogy adjanak be injekciót, amivel rendesen megindul a szülés. Ez már reggel 9 körül lehetett. Nem-nem, majd megszüli egyedül. A nővérem már annyira ki volt fáradva, hogy nyomni sem tudott. Kell a segitség. De mindenki magasról le**arta, hogy első gyerek, és nem úgy áll, ahogy kéne, az izmok pedig nem úgy mozognak-húzódnak-tolnak, ahogy kellene. Kérték a nővéremet, hogy ne aludjon el. Nagyon kimerült. Anyum azért is könyörgött, hogy valaki segitsen kinyomni a babát, a kismamának nincs ereje nyomni. Nem-nem, majd magától megszüli. Anyum teljesen kétségbe volt esve. Hangosan kérdezte, mennyit kell hogy fizessen, hogy valaki végre segitsen a lányának megszülni az első kisbabáját?! Na, akkor egy nővér odament a nővéremhez, és kinyomta belőle a picit. A baba teljesen fehér volt, a nyaka köré csavarodott 2x a köldökzsinór. A testvéremnek persze ott szakadt-repedt, ahol nem kellett volna (egész a végbélnyilásig repedt), plusz a méhlepény egy része benn maradt. Már alig látott a fáradtságtól és a fájdalomtól, és ÚGY AHOGY VOLT, MINDEN FÁJDALOMCSILLAPITÁS NÉLKÜL KAPARÁST CSINÁLTAK, kiszedték a bentmaradt darabot. Szerencsére mindketten jól vannak, immár 1 éve és 2 hónapja, de hogy egy kismama, aki először szül, ennyi mindenen kell, hogy átessen... Rettenetes. Ja, és amikor varrták vissza, ahol szétrepedt, természetesen ott sem használtak semmilyen érzéstelenitőt. Ennyit az orvostudományról és a szülész-nőgyógyászokról...
33. McKenzi (válaszként erre: 31. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 17:14
Szerintem én párom se tudta mit kell nézni, nálunk annyiból volt egyértelműbb, hogy úgy szépen egyben volt a méhlepényem, tetszett a dokinak is nézték egy darabig, hogy milyen nagy.
32. McKenzi (válaszként erre: 31. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 17:12
Nem tudom, mi történhetett, de nem hangzik jól. Jól megjártad - nekem az is fura, hogy nem törődtek vele, hogy lázas voltál - nálunk a kórházban minden nap megmérték a hőmérsékletünket. Aki aludt azt felkeltették emiatt.
2009. jan. 30. 17:06
Az én párom is bent volt,látta is,de szegény nem tudta mit kell nézni szerintem.Még annak is örülök,hogy nem dőlt ki.Csak akkor mondta meg,hogy látta,mikor ez az egész már kiderült.Már nemtudom,hogy fogalmazott,de akkor mondtam neki,hogy nem úgy kellett volna kinéznie.Azt sem értem különben,hogy amikor azt mondta a doki,hogy előre húzza a méhem,kitörli,hogy ne maradjon benne semmi,akkor mit csinált?Hogy maradt bent mégis?Feleslegesen kínlódtam.
30. McKenzi (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2009. jan. 30. 17:05

ráadásul én meg azt mondtam a placentára, hogy milyen aranyos

(valójában mikor megmutatta a doki, mert ultra nagy placentám volt - állítólag két baba lett volna - azt mondta a doki és közben mutatta is, hogy "így ült benne a baba"

na erre mondtam valójában, hogy aranyos.

29. McKenzi (válaszként erre: 28. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 17:01

Igen, sajnos. Azért lehet érdemes lenne beszélni egy ügyvéddel is.

Egyébként veled az én egyik rémálmom történt meg, szerencsés vagy, hogy megúsztad! (Szülés után megkértem a férjemet, hogy azért sasolja, hogy mindent kivesznek-e. :) Mikor megmutatták neki a placentát zavarában azt mondta "Ööö, nagyon szép" (mentségére szóljon, hogy végig bent volt:)

28. 35c81b79eb (válaszként erre: 27. - McKenzi)
2009. jan. 30. 16:49
Igen,tudom,hogy értette,de több évig fizetni egy ügyvédet nem kutya.Már pedig egy kórház sem(ez sem) fog egyből rábólintani a dolgokra,hogy igen tévedtünk.Valószínűnek tartom,hogy amíg lehet húznák a dolgot és kimagyaráznák,mivel az ő zárójelentésükön az szerepel,hogy panaszmentesen mentem haza.Nemtudom mennyit számít,hogy a másik zárómon szerepel,hogy mit távolítottak el.Sőt szerintem az lenne az első,hogy miért nem közvetlenül azután tettem feljelentést,mikor ez történt.
27. McKenzi (válaszként erre: 21. - 35c81b79eb)
2009. jan. 30. 16:41

Szerintem nem úgy értette, hogy milliókat költsetek egy ügyvédre, hanem úgy, hogy esetleg egy nyert per után ennyit kaphattok. (hozzáteszem nekem fogalmam sincs, hogy mennyit lehet kapni)

Lehet érdemes megkérdezni egy ügyvédet, aztán annak fényében eldönteni, hogy pereljetek-e.

26. Mion
2009. jan. 30. 16:36
Jesszus, még a hideg is kirázott :S Nagyon elkeserítő ezt hallani... illetve olvasni. A nyáron dolgoztam kórházban, mint önkéntes (a szívsebészeten) hát az orvosok, mint emberek sem voltak szimpik... nemhogy szakemberként. Sajnos nagyon kevés a jó szakorvos! És ez akármelyik területről elmondható.
25. 35c81b79eb (válaszként erre: 24. - Dorottya84)
2009. jan. 30. 15:19
Hát igen az a lényeg,hogy egészséges a kislányod és te is jól vagy.Bár én is biztos felrobbantam volna,ha végül nem sikerül tároltatni.Mire kérték akkor az 50000ft-ot az őssejtbankból?Nálunk szülés után a párom vitte fel Pestre a vért,ott mondta,hogy nem biztos,hogy megvan a tárolható mennyiség,a hölgy azonnal ott meg is nézte és szólt,hogy éppen,hogy,de megvan.
2009. jan. 30. 15:04

Nagy szerncséd volt! Sajnos tényleg szégyen gyalázat hogy a 21.században vannak ilyenek de hány!!!!!!!! A két gyerkőchöz gratulálok és jó egészséget!

Csak még annyi hogy mi is leakartuk veteni az őssejtet és minden oda volt készítve csak az volt a szépséghibája a dolognak hogy a "kedves"fogadott orvosunk addig hagyott kínlódni minket míg a kislányom szíve drasztikusan lelassúlt(pedig burkot repesztett és zöld volt a magzatvíz....)ebből aztán császár lett,úgykellett lélegeztetni Dorkát!!!!!!! Majd a császár után kiment páromhoz a dokink és közölte vele hogy minden oké de a köldök vérből csak keveset tudott levenni mert már annyira kivérzett "minden"!!! A szállítók jöttek érte és elvitték majd 2 hét múlva hívtakaz őssejt bankból hogy nagyon minimális mintát kaptak és nem tudják így tárólni,de legyek szíves 10 napon belűll befizetni 50000ft-ot! A sírógörcs kerűlgetett! Nem elég hogy a kislányom életével játszott de még az ő 80ezer ft-os gázsija mellé még 50ezer ft-ot ki is dobatott velünk az ablakon! Nagyon sok szemétláda orvos van,borzalmas!!!!!!!Azóta is sajnálom hogy nem sikerűlt az őssejtet levenni de a lényeg hogy egészséges a kicsi lányom!

2009. jan. 30. 14:50
Olvasom itt a 19.hsz.-ben,hogy kaparás után nem lehet szoptatni?! Én tegnap voltam, utána megkérdeztem a nőgyógyászt,azt mondta nyugodtan megszoptathatom a (6 hónapos) babámat! Meg megkérdeztem hogy mikor lehetünk együtt a párommal,azt mondta,ő a helyemben azért várna legalább egy hetet. Szerintetek lehet valami baja a babámnak abból,hogy mindjárt megszoptattam?
2009. jan. 30. 14:28

szia!

gyönyörű a kislányod,és gratulálok hozzá..borzalmas dolgon mentél át,és tényleg szerencséd volt!jó egészséget és sok boldog percet kívánok a kicsikhez!!

21. 35c81b79eb (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2009. jan. 30. 14:05

Persze,hogy így történt.Nem azért írtam,mert unatkoztam és kitaláltam valamit.Miért hazudnék?Azért írtam le,mert elég nehezen tettem túl magam rajta és gondoltam hátha segíthet valakin az én történetem,pláne,mert én 100%-ig bíztam az orvosokban.

Most másfél éves a kislányom,nemtudom így utólag megérné-e perelni.Annak idején mikor utána jártam azt mondták,hogy valószínű peren kívüli megegyezés lenne belőle,de ez is évekig eltarthat.A köldökzsinórvért most már elég sokan levetetik,ez nem jelenti azt,hogy millióink lennének egy nagyon jó ügyvédre.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook