Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Higiénia!!! Mi az ami már túlzás és mi az ami alap? fórum

Higiénia!!! Mi az ami már túlzás és mi az ami alap? (beszélgetős fórum)


1 2
55. tündér74 (válaszként erre: 45. - F796a5926b)
2011. jún. 18. 07:28
Pedig bizony előfordul sajnos. A magyar egészségügy dolgozói ugye túlterheltek, időhiányban szenvednek, így sajna gyakran előfordul, hogy nem mosnak, vagy nem megfelelően mosnak kezet. A vízzel való leöblítés ugye nem egyenlő a kézmosással. (főleg ha utána egy beteghez nyúlnak)
54. t.Ili (válaszként erre: 53. - 40163fd81d)
2011. jún. 18. 07:16
XDDDD
53. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - F3454b066e)
2011. jún. 18. 01:18

Nekem ez nem megy sajna...vagy nem sajna,én az az igazi hangulat nő vagyok :))

Amikor olyankor toppannak be ,minden úszik,amikor meg máskor,akkor ragyog,de ez a ritkább...de olyankor elvarázsolom őket a bájammal,és talán sikerül elterelnem a figyelmüket a sarkokról!:DD

52. timycat (válaszként erre: 50. - F3454b066e)
2011. jún. 18. 01:14
:D Az én gyerekem legújabb őrülete a takarítás... sokkal lassabban haladunk, de így szokja meg a rendet, tisztaságot. Ma porszívóztunk meg kitakarítottuk és fertőtlenítettük a 2 autót kívül-belül közös erővel. A két autó 4óráig tartott, de hát annyira lelkesen segédkezett
51. timycat (válaszként erre: 47. - F3454b066e)
2011. jún. 18. 01:11

Jaj én is és annyira utálom magamat emiatt. Barátnőim már alig mernek meghívni magukhoz, csak nagytakarítás után... annyira gáz... de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne nézzem meg pl a képek tetejét.


Arról nem is beszélve, hogy hány takarítónőt küldtem már el, a mostaninak is kifele áll a rúdja...

50. f3454b066e (válaszként erre: 48. - 40163fd81d)
2011. jún. 18. 01:11

azt is figyelem akihez megyek:)De kíváncsi vagyok rá más milyen tisztaságot tart.


Ha hiányoságok vannak akkor sincs semmi, csak nekem jobb érzés hazamenni hogy no itthon minden rendben:)


egyépként én valamely szintem félek a baciktól..

pl korházak..valamely szinten meg szeretem ha tisztaság van az az igazi tisztaság mindig. nemszeretem fölhalmozni minden nap csinálom igy nagy takarítás nincs is. nyogodt vagyok ha tisztaság van. rend az mindig van mert mindent a helyére teszek még a férjem helyett is rögtön.

Hát gyerek sajna még nincs Bár csak lenne már akkor a rumlit sem bánnám:)

49. timycat (válaszként erre: 46. - 40163fd81d)
2011. jún. 18. 01:10

Persze, sokan mondják, de nekünk egyelőre bejött. A gyerekem meg összeszedi a kellő mennyiségű immunrendszert a bölcsiben, játszótéren + van 6 macska, 1 kutya, 1 nyúl, 1 papagáj és 1 ló, mint nyavalya-forrás


Ami kosz mennyiségből kimarad a házban azt ő bepótolja. 3 éves eddig egyszer volt kisebb torokgyulladása

48. 40163fd81d (válaszként erre: 47. - F3454b066e)
2011. jún. 18. 01:06

Miért nem azt figyeled ,akihez mész?:)))



..és ha hiányosságok mutatkoznak,akkor ?:))

47. f3454b066e (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2011. jún. 18. 01:03

Lehet:)


De tényleg midnig szétnézek akihez megyek (legyen bárki az) hogy tisztaság van e.. a földet szoktam nézni sarkokat.. meg hogy van-e por..

46. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - Hte23)
2011. jún. 18. 01:01

Egyetértek..és gondolom plátói kérdések voltak csak:))

A tények bizonyítják,hogy nem jó dolog a túlzott higiénia.

45. f796a5926b (válaszként erre: 38. - Tündér74)
2011. jún. 18. 00:51
Ne haragudjatok de ez hogy a kórházi dolgozók nem mosnak kezet...
44. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - F3454b066e)
2011. jún. 18. 00:49

Lehet ,hogy fura számodra,de ez amit csinálsz betegség.

Jó gyógymód pár rakoncátlan gyerek,persze,akkor lehet,hogy az agyadat kell kezelni majd,"őrülés" ellen.

Jó dolog a rend,és a tiszaság,de ha az agyadra megy ,akkor már káros.

Pl én soha nem a lakást nézem,meg hogy "piszokság " van-e ,vagy akármi,ha valahová megyek,hanem az embereket figyelem,elvégre hozzájuk megyek ,nem háztűznézőbe....ugyibár!:O))

43. f3454b066e (válaszként erre: 30. - Timycat)
2011. jún. 18. 00:22

Valamennyire ismerős a dolog.. De azt hozzá kell tennem hogy (én nem dolgozom) ehhez idő kell, Aki dolgozik pl 3 műszakban tuti nem ezen gondolkodik, és nincs is ideje rá...


Nekem is vannak olya dolgaim hogy 3 naponta mosom az ágyneműt, és naponta kettőnkre 3 szor mosok.. de legalább 1 szer tuti megy a gép. egyszer használunk törölközőt, és mindent 90 fokon mosok, még a szineseket is.....

Bár van hogy nincs időm mikor dolozunk nyáron.. no és a kert is ott van ilyenkor már más a hylezet..

Ami szeritem igy van hogy nekünk a kutyunk van bent 2 spicc, és szerontem ezt a dolgot köszönhetem nekik is, .. szerintem a magycskuszaidnak része van ezekben.

És ha macs van bent nem is árt ha áttörölsz gyakrabban mindent mint más..

De azért inkább jobb a tisztaság "mánia"mint a retkesség.. persze tudom a közép út a legjonn:)


De általában ha elmegyek valahová akkor 90% nézek nézek hogy milyen piszokság van itt meg ott.. rokonoknál stb.. Azért nálam látható por kosz rumli sosincs.


minden nap port törlök minden hol, viszes ruhával ilyen mikroszálas tölőkendővel.. 10 perc és kész van. akkor egész házon végig megyek.

42. f3454b066e (válaszként erre: 33. - Noncsi18)
2011. jún. 18. 00:13
Jó amit irtál:)
2011. jún. 18. 00:11

Én sem törlök át mindent amit vásároltam. Akiról szó van valószínűleg nem dolgozik vagy sok ideje van,mert erre idő is kellene mindent letörölni.


amit letörlök vagy megmosok felbontás alőtt az a konzerv.

Mást nem nagyon csak ha piszkos.de dobozos tejet vásárolok .


A wc-t kb 2 naponta takarítom ülőkét is és a belsejét is. nem nagy cucc ráöntök az ülőkére domestost áttörlöm papirtörlővel amivel az ablakot is takarítom, majd rajtahagyom a tömény domestost fél órára. majd letörlöm szárazan, úgy hogy tuti fertőtlenítve van.


hetente meg a kádat domestososom és a járólapot felmosom vele meg a mosogatót. minden nap ajaxal mosok fel attól lesz csillógó a legjobban a járólap és iszonyú jó illata van a piros ajaxnak.

40. timycat (válaszként erre: 39. - E31f48b5f6)
2011. jún. 8. 13:20

valóban, kiválasztott dolgokra vagyok "ráindulva". Már gondolkodtam rajta, iszonyodom mindentől, amihez valaki (páromon és lányomon kívül, sajnos család többi tagjára már nem terjed ki) hozzányúlt.

Húgom használta ki régen pofátlanul, ha megtetszett neki egy arckrémem, naturszappan, hajgumi, ruha akármi, egyszer használta, bekente magát akkor már tudta, hogy én soha többet nem használom azokat és inkább nekiadom.

De állatoktól nem viszolyogtam soha...

39. e31f48b5f6 (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. jún. 8. 08:26
Szerintem te is kényszerbeteg vagy. A figyelmed csak az általad kiválasztott dolgokra terjed ki, teljeen ésszerűtlenül, ezért csókolgatod a macskát, de nem fogod meg a bevásárlókocsit.
38. tündér74 (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. jún. 4. 21:44

Nem csodálom, hogy tartasz a kórházaktól, mert a kórházi fertőzéseknek kb. az egyharmada megelőzhető lenne egy egyszerű kézmosással, amit nemigen tartanak be egyes egészségügyi dolgozók.


Persze nem kell állandóan kezet mosni, de fontos szerintem a sűrű kézmosás.

37. artista bonita (válaszként erre: 35. - Hte23)
2011. jún. 4. 20:56
az állandó-kézmosás-csapdába már én is beleestem... nem is olyan könnyû kijönni belõle!
2011. jún. 4. 11:03

Nem a baciktól félek... Nagyon ritkán betegszem meg, allergiás sem vagyok.

Egyszerűen muszáj, de már tényleg kifele jövök.


Érdekes módon akkor kezdtem lazítani a hülyeségeimen, mikor terhes lettem, sőt eljárok a gyerekkel játszótérre, ahol hogy ő biztonságban legyen össze kell tapperolnom a mászókát, lököm a hintát, homokpogit készítek stb. Ez most másnak természetesnek tűnik, de én korábban egy köztéri padra nem ültem le, tömegközlekedésről nem is beszélve (noha egyetemistaként 2órát utaztam heti 2szer), nem hogy megfogjak valamit is amit előttem már sokan. A kórház az kész horror számomra még mindig (ezért sem lettem orvos)


Lehet ha lesz még egy gyerekem akkor már egészen "normális" leszek ;)

35. hte23
2011. jún. 4. 10:55

Én most is azt gondolom, hogy az agyon fertótlenités és tisztaságra törekedés gyengiti az immunrendszert.


Nem adunk lehetőséget az immunrendszerünknek ahhoz, hogy felépitse a saját védekező rendszerét...


Nincs kihivás igy nincs feladat...


Nem tudok idézni, de már több helyen olvastam olyan szakvéleményt nálam okosabb emberektől, hogy nem túl jó ez az állandó higiéniára való törekvés...


Ez a sok fertőtlenitő inkább csak reklám és az hogy a gyártók eladják a termékeiket...


Egyébként ezeknek a 90 %-a ( szerintem ) tiszta vegyszer. Főleg a domestos. Ha domestossal mosod az almát, hogy tudod megenni? Tiszta vegyi anyag...


én igyekszem ráállni a szódabikarbóna ( gyógyszertárban háztartási ) és ecet és citromlé használatára... Nem mindig sikerül, de igyekezet már megvan. Sőt szeretnék kertet, hogy a lehető legminimálisabbra csökkentsem a káros anyagokat.. ( zöldség, gyümöcs, állatok stb )


Egyébként a macskát ki-be járnak, van még papagájok, teknősbéka, hal, degu, gabonasikló és királypiton. Mindez a lakásban.

És talán privát szerencse, de mindkét gyerekem totál egészséges... pedig naponta érintkeznek az álatokkal. Bár kezet mosnak ( időnként elmarad )

A lányom elkezdte az állandó kézmosást, meg is szenvedte. Alig tudtam helyrehozni, állandóan kiszáradt neki, viszketett, fájt. Aztán mikor ezt a rossz szokását elhagyta, helyrejött, azóta semmi gond.

34. cef15f164f (válaszként erre: 30. - Timycat)
2011. jún. 4. 09:28
Ez rengeteg, és én roppant egészségtelennek is gondolom, bár tudom, pszichés problémát nehéz levetkőzni.
33. Noncsi18 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2011. jún. 4. 03:31

Én nagyon sajnálom, hogy már nem azok az idők vannak.... :( Utálom a mű dolgokat.... Olyan szívesen elköltözné egy tanyára, ahol vannak zöldségeim és állataim........ Élne mondjuk ott 3-4-5 család akikkel jóba vagyunk és mi csinálnánk mindent. Túrót, tejfölt, tésztát..... :D Csak amit nagyon muszáj azt vennénk meg. A gyerekek együtt játszanának a hatalmas nagy kertben.....


Nincs esetleg valami ilyen film? :)) Szeretem a régi filmeket.

32. Noncsi18 (válaszként erre: 26. - Hte23)
2011. jún. 4. 03:28

Szerintem az allergia nem attól függ, hogy tisztaságmániás e valaki vagy nem. Mivel általában por, toll, parlagfű ilyenekre lesz nagyobb mennyiségbe allergiás az ember. Én nem vagyok az szerencsére, de nővérem az és egy helyen nőttünk fel :)) Én se betegeskedem, évente egyszer.

Igen amúgy tényleg érdekes, hogy nagymama vigyáz az unokára és leesik valami fújjál rá egyet és edd meg, ha viszont egy fiatal anyukánál történik ez már vagy lemossa vagy kidobja :)))) Mindenesetre én megeszem, ha nem lesz poros vagy hajszálas :))

De jó is volt, mama kertjébe mindig felmásztunk a fára és ettük a gyümölcsöt :))

31. Noncsi18 (válaszként erre: 30. - Timycat)
2011. jún. 4. 03:23
Uhhh ez tényleg durva :))))) De igazából ha te így érzed jól magad és a párod is elfogadja, akkor élj így. Szerintem valamelyen szinten ez is agyban dől el, mert ha pl nem mosnál kezet evés előtt tuti megbetegednél,mert "félnél" a baciktól..... Volt Barátom anyuja ilyen, de szerintem ő durvább. Átjöttek hozzánk, nem vették le a cipőjüket, hanem azt a gumis szatyrot húzták rá, ez annyira bennem maradt, hogy a férje leült a székre beszélgetünk és már kérdezi, hogy nem hajtottad neki a szekrénynek a fejedet? :))) Mert akkor hajat kellett volna neki mosni..... Volt barátom is ha nem otthon aludt, akkor mikor hazament fürdés hajmosás mindent kimosott rögtön az anyja. Állata soha nem lehetett neki, tényleg MINDENT áttörölt. Durva volt.... az már beteges amit csinált. Jahm 2 és fél évig voltam együtt a fiával úgy hogy együtt is laktunk és soha nem voltam náluk, mert nem mehettem be a lakásba, nehogy "összekoszoljam" ......
2011. jún. 4. 01:30

Én egy időben betegesen tisztaságmániás voltam. Mára szerencsére redukálódott.


A boltban én nemhogy a megvett cuccokat mosom le általában nem fogom meg a kosarakat, tolós kocsikat, ha olyan az üzlet ahol nem lehet átlátszó, egyszer használatos zacsiba pakolni, mert azonnal elvisznek (bár kerülöm az ilyen helyeket pl tesco) akkor kézfertőtlenítőt nyomok a fülére és papírzsepivel fogom meg. (kézfertőtlenítő mindig van nálam, minden táskában és minden kocsiban, nehogy egyszer ne legyen nálam)

A nem mosható dolgokat fertőtlenítő kendővel törlöm át, legalább hetente.

A WC-t naponta fertőtlenítem és párom már megszokta, hogy minden pisilés után fertőtlenítő kendővel áttörölje a csésze peremét (ultimátumot kapott vagy ez vagy ülve pisil)

A szellőztető berendezésekhez lehet kapni fertőtlenítő spray-t, azt is használom úgy kb havonta (vagyis csak klimás-időszakban)

A szőnyegeket hetente átkefélem szódabikarbónával; szagtalanít és megöli az atkákat (muszáj 6 bejárós cicám van)

Maximum 1 hétig használunk egy ágyneműt és törit. aztán mosom 60fokon; mindenkiét külön-külön, kéztörlő töriket abszolút külön, konyharuhát meg 90 fokon. Ja és mosógépet is fertőtlenítek havonta, meg mosogatógépet is (vannak rá speckó szerek)


Ez már tényleg javulás nálam. Pl mostanság egy nap max ha 15-20szor mosok kezet (régebben egymás után többször is mostam és csak papírtörlővel törölköztem, jah és a gyümit, zöldséget domestos-oztam, amit lehetett körömkefével) Az már tényleg nagyon gáz volt (szerencsére párom megértette). Ami viszont fura, hogy a ki-bejárós cicáinkat bármikor gondolkodás nélkül csókoltam/csókolom végig

29. artista bonita (válaszként erre: 14. - Noncsi18)
2011. jún. 4. 01:02
nem is igazán kell áttörölni, elpárolog. 30 mp a hatóidő, azután át is lehet törölni, vagy a megmardt nedvességet felitatni. vannak állataink és gyakran jönnek vendégek. egyszerű, hasznos és gyors, ezért kedvelem.
28. tündér74 (válaszként erre: 26. - Hte23)
2011. jún. 3. 22:07

Régen azért nem volt annyi allergiás, mert nem volt ennyi vegyszer /ahogy te is írtad/, mint ma.Az emberek normálisabb ételeket ettek, nem agyonfinomított, színezett, állományjavított, dúsított, tartósított műkajákat; az állatokat valódi takarmánnyal etették és nem tömték hormonokkal, antibiotikumokkal, stb.stb.

Egyébként ha valaki allergiás, az nem feltétlenül beteges is, a kettő nem függ össze. Én is allergiás vagyok (szezonálisan), de ritkán kapok el vírusos és egyéb betegségeket.

27. cef15f164f (válaszként erre: 26. - Hte23)
2011. jún. 3. 21:41
Hacsak nem kizárólag lakásban tartott macska, a simi, evés nem szerencsés. Nem feltétlenül lesz baj, de a kaphat férget az ember így.
26. hte23
2011. jún. 3. 21:37

Megint jövök azzal, hogy régen:

Leesett a kenyér a földre, lefujtuk megettük...

Nem volt ekkora higiénia! minek. Igaz most teli vagyunk vegyi anyagokkal.

A fáról ettük a gyümölcsöt... nem mostuk meg, stb.

Szerintem a 40-50-es korosztályban kevés az allergiás, állandóan betegeskedő... vagy csak én látom igy?

Nem vagyok mániákusan fertőtlenitő, takaritó.

Nem csinálok gondot belőle, ha éppen macskát simiz a gyerekem és nem mos utána kezet, és ne adj isten eszik is utána. Nem fertőtlenitek folyamatosan. Beteges dolognak tartom. Valamennyi piszokkal, porral, bacikkal meg kell tanulni együtt élni. Nem lehet az immunrendszerünket tönkre tenni az állandó fertőtlenitéssel.

És lásd: a fiam nem allergiás, 19 éves és talán évente 1 alkalommal ha beteg átlagosan.

A lányom 10 éves. Ő is alig. Talán átlagban neki is az 1 alkalom. és ő sem allergiás semmire.

Szerencse? vagy az én kis "trehányságom" is besegit?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook