Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Higiénia betartása az eladó pultok mögött - Miért nem tartják be? fórum

Higiénia betartása az eladó pultok mögött - Miért nem tartják be? (beszélgetős fórum)


24. Hmkati (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2014. szept. 10. 05:50
Én anno kórházi konyhán dolgoztam. Ott vígan szórakoztak a fiatal dolgozók: dobálták egymást a mirelit szilvás gombóccal. Majd ebből lett ebéd. Vagy ugyanitt a részeg konyhásnő nagy késsel ment a klotyóra, kifelé nem mosott kezet, fogta a bökőt és ment vissza dolgozni vele. S ez KÓRHÁZI konyha volt
23. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - Shadow Angel)
2014. szept. 6. 20:42
jéééézusom...tiszta horror ez a fórum
22. gyöngy:) (válaszként erre: 10. - Simple)
2014. szept. 6. 20:37
fúúújjj...
2014. szept. 6. 16:17

Sziasztok. Látom, sok a rossz tapasztalat, persze én is jártam már így nem egyszer...

Pèksüteményt akartam venni, de az eladó épp nem volt a pultban, mert felsepert és a szemétlapáttal vacakolt. Direkt megfigyeltem mos-e kezet utána, de sajnos nem. Jött kiszolgálni. Mikor szóvá tettem ezt, még neki állt feljebb. A másik eset szintén egy süteményes pultnál történt: egy jókora légy repdesett a sütiken. Az eladó kérdésére, hogy mit parancsolok, azt mondtam: egy túrós rétest kérek légy nélkül...

20. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Thegirl)
2014. szept. 5. 23:47

Nem kell messzire menni a nyáron sétáltunk a Margit szigeten, megéheztünk, és volt ott egy lángosos az eladó pasi aki sütötte a lángost, egy szál trikóba a mell szőrzete jócskán kilógott, szakadt róla a víz, nyújtotta a lángost közben a karját felemelve törölgette a homlokáról az izzadtságot... Máris elment az étvágyunk.. :-(

Az újpesti Tacskóban pedig a sütemény pult mögött a nénin olyan mocskos köpeny volt hogy tuti max havonta mossa.. :-(

2014. szept. 5. 22:27
Felvágottal én is hoztam már haza aprított csotanyt is. Valószínűleg épp a szeletelőben ficergett, amikor szeletelték a turistámat... Azóta se veszek abban az üzletben semmit...
18. thegirl (válaszként erre: 14. - Kisj)
2014. szept. 5. 20:54
:)
17. thegirl (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. szept. 5. 20:52

Jogos a felháborodás.

Én nem tartom magam egy finnyás embernek,de van egy dolog amin nagyon ki tudok akadni, pl.egy büfében meglátom a szakácsot,akin a fehér póló már az egy hetes menüt hordozza magán és még ráadásnak nagyon szőrös is,na ettől minden étvágyam elszáll.

Mert szerintem ha a ruhája ilyen igénytelen ,akkor ő maga sem lehet túl ápolt.És ne értsetek félre,nem utálom a szőrös pasikat,de így a kettő együtt,na ez nálam túl sok.

Én is dolgoztam büfében ,de ott a szakács minden nap ,ha kellet 2-szer is ruhát váltott.


Viszont!!!!nálunk még mindig sokkal jobb a helyzet mint Londonban.Ott a gyors éttermek,a hentesek,a kozmetikák olyan szinten koszosak,hogy az ember alig lép be máris késztetést érez arra hogy tolasson is kifelé a boltból,étteremből és éhezzen egész nap mintsem hogy ott egyen.

Nem is értem hogyan kapnak engedélyt arra hogy üzemeljenek.

16. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. szept. 5. 20:26
ezért nem veszek ilyesmit.
2014. szept. 5. 20:24
ilyen mocskos ez a világ.
14. kisj
2014. szept. 5. 20:23

Tudnék mesélni a Kaukázusban tett látogatásomról, mikor a húsboltban a csirkéket ömlesztve ledobálták a pult mögötti fa trepnire, ahol az eladó állt és onnét emelte ki a husit, majd belevágta egy Pravdába.

De nem mesélek.

Legyen annyi elég, hogy a csoport egyik feléhez még az ott kellett orvost hívni, a másik fele még hazáig bírta és csak itthon dőlt ki.

Persze volt aki nem kapott marha súlyos gyomorrontást, de ők csak alkoholt és füstölt halat vettek magukhoz.

13. gyöngyszemü (válaszként erre: 12. - 2cc786c515)
2014. szept. 5. 16:20

Férjem a fogorvosnál járt úgy hogy az asszisztensnő elvágta a szikével az ujját, majd át adta a dokinak aki aztán fel akarta vágni vele az ínyét, férjem úgy szólt rá hogy ezt azért nem szeretné, cserélje ki..

Munkahelyi büfében már én is szóltam hogy azt a csótányt kérem ami ép a kajákon szaladgál, majd sarkon fordultam. A mostani helyemen pedig a büfében a pult tetején tálcákon, fej magasságában, sorakoznak a szendvicsek letakarás nélkül, ott állnak sorban, némelyek odahajolnak közben beszélnek meg mutogatnak hogy ezt kéri.. rühellem hogy nem takarják le, kész fertő!! :-(

2014. szept. 5. 09:19

Nemcsak a pultnál nincs higiénia. Valamelyik évben orvoshoz mentünk szűréshez kollektívan.

(lehet nem jól írom!) de egyetlen spatulával végig vizsgált mindenkit – engem is. Aztán mellettem landolt a kukában. Mire feleszméltem és a kukába néztem….egyetlen egy spatulát láttam nem többet és nem kevesebbet.

Hat emberkének végignézte vele a manduláit, ebből másnap három már beteg volt.


Azóta köztudott…mindent nézhet, csak a szádat ne tátsd ki neki!!


Ha a pultnál járunk, felénk a maszek szerencsére kesztyűben dolgozik – azt nem tudom milyen időközönként cserélgeti – de ami nekem visszatetsző az, amikor a pultban” a sütiket a légy is megmássza.


Volt,hogy rászóltam a tanuló lányra, ugyan nem hajtaná ki a legyeket mielőtt engem is kiszolgálna??

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. szept. 5. 08:48

Vannak sajnos iylenek, akik fittyet hánynak a higiéniás szabályokra. Én is eladó vagyok és frászt tudok kapni mikor más eladó szabad kézzel nyúl a csemege vagy sajt pultban lévú árúhoz.

Én nem csak csemege-sajt pultozom, de fornettizem is. Mindenhez külön külön kesztyű jár, tilos a kereszt fertőzés. Sok vásárló mondogatja :jaj hát nem vagyok finnyás ne cseréld, ne vegyél kesztyűt most én miattam.. De azt ők sem értik hogy én sem szeretek egész műszak alatt 800x kezet mosni mert szabad kézzel össze kentem. Másrészt én minden használat után ( ha nagyon sokan vannak akkor a paprikás, sajtos felvágott után ) letakarítom a szeletelőt. Sok mindenről lehetne mesélni, de ezt inkább hagyjuk..

Nagyon sok minden történik a "kulisszák" mögött amiről a vevők nem tudnak, de a "normálisabb" eladó úgy végzi a munkáját ahogy ő maga is szeretné hogy kiszolgálják.

10. simple
2014. szept. 5. 08:36
Sőt, volt olyan ismerősöm, akinél a macska a konyhapulton mászkált, tele volt minden szőrrel és ott főzött. A konyharuha is tiszta merő szőr volt, és azzal is dolgozott, miközben hullott bele a szőr mindenbe.... Jó étvágyat!
9. simple (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. szept. 5. 08:32
Nekem is volt már, hogy kértem egy hamburgert, elvette a pénzt, és utána azonnal nyúlt a kajához, hogy összeállítsa a hambit. Mondtam neki, hogy ne is fáradjon, mert nem kérem már... Volt nagy csodálkozás, mikor elmondtam neki, hogy azért nem kell mert a pénzes kezével állt neki, nem értette....
2014. szept. 5. 07:43

Jézusom!!

Ezért nem veszek húst és sajtot boltban!

7. Csigusz 79 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2014. szept. 5. 01:03
Minnyá hányok :-/
2014. szept. 5. 00:25

Ó ezek még lightos dolgok.

Amiket én annó gyakorlatokon láttam...

Reggel a darált hússal dobálták egymást majd felszedték a földről és vissza rakták, a vissza hozott romlott kolbászt is vissza rakták eladni és még sorolhatnám.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. szept. 5. 00:09

Azert en sem szeretnek az eladotol nyalmintat... Basszus :-S

Gondolom, addigra mar kifizetted.


A masik amitol mondjuk en rosszul vok, mikor a penzt, aztan az etelt fogdossa, es forditva ill.oda-vissza, ertitek...waaa

2014. szept. 4. 23:43

Általánosban mentünk az osztállyal fogászati szűrésre. Négyesével hívtak be minket,én voltam a negyedik. Beültem a székbe,a doki közölte,hogy nyissam a szám,mire közöltem,hogy addig bizony ki nem nyitom,míg nem cseréli le a gumikesztyűt! Mivel a névsor végén voltam,gyanítom,hogy elöttem 27 másik gyerek szájában ugyanaz a kesztyű járt...

Engem kizavart,mert pimasz voltam.

2014. szept. 4. 23:36
Fuuuuuuuuuujj, undorito! Sok ember jozan paraszti esz nelkul letezik a foldon!
2014. szept. 4. 23:24

Ezek csak azok a dolgok,amiket látsz...

Jobb,ha a többit nem is tudod...

Én pl. azért kezdtem el itthon sütni a kenyeret,mert penészes,vizes lisztet használtak a pékségben. Honnan tudom? Éreztem a penész ízét!

Amúgy lángost is magam sütök inkább!

De nyilván én sem kérném a kaját az árustól,ha elötte leszopogatta a kezét könyékig az orrom elött!!!

2014. szept. 4. 23:18
Ma egy sütis pult előtt nézelődtem.. közben az eladó friss árút pakolt ki, minden egyes sütis lapátról ujjal letolt süti után, leszopogatta a habot, vagy épp krémet, az ujjairól majd megint felvett párat és a lenyalogatott ujjával újra letolta a hűtő pultba lévő tálcára. Nekem ettől felfordult a gyomrom. Vagy amikor a Balcsin sajtos tejfölös lángost kértem a tejfölös ujjait leszopogatva már nyúlt is a reszelt sajtba, mire szólni tudtam a meglepetéstől, már landolt is a sajt a tejfölön... És mikor elmondtam mi a problémám tagadott, aaaz nem úgy volt, ne mondjam....még neki ált feljebb!! Lehet nagyon finnyás vagyok??!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook