Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hibáztam s bűnhődöm fórum

Hibáztam s bűnhődöm (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. szept. 23. 16:18

Sok sok hibát el követünk életünk során. És meg is bünhödünk.

Sajna csak későn jövünk rá, hogy mikor és holl hibáztunk.

71. syria (válaszként erre: 69. - 1c0cdb7535)
2013. jún. 2. 10:10

Csak te tudhatod hogyan, de hódítsd vissza.


Ugyanakkor fenntartom: utána néznék nincs-e valakije a láthatáron. Mert ez is lehet egy oka a hezitálásának.

70. syria (válaszként erre: 68. - 9b68993820)
2013. jún. 1. 17:17

Nem vitázunk. Beszélgetünk, s részemről nem ítélkezek. :)

Igaz, nem tudjuk a másik fél szempontjait. Hiába biztatták a férjet, hogy mutassa meg a hozzászólásokat.


Bizony nagy probléma, hogy a feleség képtelen túllépni a dolgon. És azt sem tudhatjuk, mi minden baj van még, ami miatt eddig fajult helyzet.

2013. máj. 31. 22:30
Én megértema feleségemet,mert halálosan szeretett,én voltam a mindene az élete értelme.Amit tettem az a mi kapcsolatunban olyan mint másokében a tényleges megcsalás.Mis soka nem vitatkoztunk,kiabálrunk hangosan.Persze volt hogy valamiben nemértettünk egyet,de ha szeretsz valakit szivből,akkor engedsz neki,mert boldognak akarod látni.Öt nemérdekli a pénz,én meg olyan vagyok hogy ha látom hogy valami tetszik neki,akkor megveszem.Persze bizonyos határokon belül.Imádom ha látom hogy boldog.Rózsa?Hát azt mindig veszek,nemkell hogy valami ünnep legyen.Reggelente ha felkeltünk,már nemlehetett rossz napunk,mert boldogan keltünk hiszen ott volt az az ember akit mindennél jobban szerettünk.
68. 9b68993820 (válaszként erre: 67. - Syria)
2013. máj. 31. 18:30
Sztem nem nagy különbség, az embert a tettei minősítik. :) Felesleges vitázni ezen, én így ismeretlenül nem ítélkeznék az egyik félen (aki meg sem szólalt), és nem magasztalnám a másikat, hiszen egy házasságot általában két ember tesz tönkre. Itt viszont nem látok olyan nagy problémákat, amiket nem lehet megoldani, kivéve ha van olyan a háttérben, ami nem lett leírva. :) A leírt problémákat még egy gyenge házasság is simán átvészeli, valószínűleg sokkal nagyobb bajról van szó, ha idáig fajult, mint egy évekkel ezelőtti flört.
67. syria (válaszként erre: 63. - 9b68993820)
2013. máj. 31. 16:44

Nem azt mondtam, hogy a feleség az undorító, hanem a harcmodora a férjével szemben. Nagy különbség!


Igen, elhiszem a férj minden szavát. Mi oka lenne ferdíteni? Belátta, hogy hibázott, tanácsot kér. Így is elég ciki a helyzet, miért cifrázná hazugsággal?

66. moonlight13 (válaszként erre: 64. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 31. 07:09

Szóval összegezve: tulajdonképpen nem történt semmi! Ha a feleséged ezek után nem tud megbocsátani, már nem szeret igazán.

Persze a Te hozzáállásodon is változtatni kellene! A helyedben még megpróbálnék egy-két dolgot: vegyél neki egy csokor vörös rózsát (vagy csak egy szálat), vagy Te tudod, mi az, amit igazán szeret. Kedveskedj neki valamivel, ami emlékezteti a régi szép időkre! Vidd el oda egy hétvégén, ahol a nagy szerelmetek idején jártatok, stb. Ha ez sem használ, akkor elég reménytelen a helyzet.

65. 9b68993820 (válaszként erre: 64. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 30. 23:16
Sztem egyikőtök sem hibázott olyan nagyot, amin ne lehetne túllépni és boldogan élni tovább. :) Lehet, hogy egy igazán őszinte beszélgetés rátok férne, mert valószínűleg a feleséged úgy érzi, hogy te becsaptad és jogosan bizalmatlan és elvárja a te "bűnhődésedet", miközben ha elválnátok, sokkal jobban szenvedne. Megkérdezhetnéd, hogy valóban csak ez e a problémája, mert te elmondhatod ezerszer is, hogy bocsánat, ha ő nem tud megbocsájtani, és nem büntethet életetek végéig. Vagy megbocsájt, és rendbe teszitek a házasságotokat, vagy ha nem tud, nem akar, neked sem jó ez így boldogtalanul. (Sztem ő bele sem gondolt abba igazán, hogy milyen lenne neki nélküled.)
64. 1c0cdb7535 (válaszként erre: 63. - 9b68993820)
2013. máj. 30. 23:03
Szerintem én hibáztam,ahogyan ezt el is ismertem a főcimben is.Amikor kitudodott a dolog már nem is leveleztünka csajjal.Hazudni itt nincsen okom,hiszen ugysem ismer senki,lehetek a szomszédod is,vagy éppen az utcán is elmehetünk egymás mellet ,mert itt csak egy név vagyok.Én bár 37 vagyok,mindenki 30 alattinak mond.Városi vagyok s soha nemvolt egyéjszakás kalandom.21voltam amikor elvesztettem(nemszégyelem),de bárcsak a feleségem lett volna az első.
63. 9b68993820 (válaszként erre: 62. - Syria)
2013. máj. 30. 20:57

Sztem ez egy nagy hülyeség. :) Ha jól emlékszem, a feleségének egy új munkahelye volt ez, persze hogy többnyire arról beszél, ott mi történt, ott ki mit mondott. :) Ha bármilyen féltékenységre okot adó dolog lett volna a kollégájával, biztosan nem beszél róla egy szót sem. :) Ez már ok arra, hogy a férje kikezdjen egy nővel, azért, hogy "féltékennyé tegye"? Duma. :))))))))))))) Titokban csapja a szelet FB-on a nőnek, ezzel aztán biztosan féltékennyé teszi a feleségét, aki nem tudott róla, csak véletlenül derült ki később, aztán meg a férj próbált mosakodni, hogy nem is történt semmi. :) Sztem ez az undorító. Még hogy elvakultan szerelmes a férj, mikor ráugrik egy csajra titokban. :) Te szentírásnak veszed a férj minden szavát, holott nem biztos, hogy itt mindent leír, és nem biztos, hogy semmi sem történt volna a gyári csajjal, ha nem bukik le.


A férj azt hallotta, hogy a felesége sokszor említi, hogy egy kollégája mit csinált, mondott. A feleség azt látja, hogy a férje kikezdett egy másik nővel. Nehogy már ezek után a feleség legyen az undorító, aki kiprovokálta, a férj meg a szegény patyolat. :)))))))))))))))

62. syria (válaszként erre: 54. - 9b68993820)
2013. máj. 30. 20:46

Bocsika! Nem olvastad a fórumindítást?


„Ugy kezdödött az egész,hogy mindig azt hallgattam hogy a kollégája igy meg ugy,meg ezt mondta meg azt mondta.Bevallom nagyon féltékeny voltam,de nemmutattam,mert erősnek akartam látszani,sebezhetetlennek.Kicsit össze is kaptunk valamin,s nembeszéltünk.Egy szerelmesnek ez örijtően tud fájni,ugy éreztem hogy már nemszeret a feleségem.Kikeztem egy csajjal a gyárban hogy féltékennyé tegyem,na meg hogy bebizonyitsam magamnak hogy nemvagyok még eldobando.(személyesen nem beszéltem a csajjal,csak a FB-on)”


Egyértelmű: a csaj provokálta ki a „hibázást”, s a saját bűnét fordítja az elvakultan szerelmes, ám egyáltalán nem hűtlen férje ellen. Ez a legundorítóbb harcmodor. :(


Igaz, hogy minden kapcsolathoz két ember kell. Szerintem ebben az esetben a feleség a főbűnös.

2013. máj. 30. 19:30
Ebböl nehéz lesz jó házaságot csinálni. Mindig lesz rajta valami amit javíttani kell.
60. kristo_f (válaszként erre: 51. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 29. 22:48

Sajnálatos!

Bele fogsz gebedni egy jó darabig, nem élet az élet, minek éljek, hogy hagyhatott el amikor annyira szerettem. Ez fog a fejedben járni

Aztán azt veszed észre hogy túlélted.


Gyerek nehéz dolog, mert a láthatásával a volt feleségeddel is fogsz találkozni.

Az meg olyan mint leszokott kábszeres elött szippantják a kábszert


Tapasztalatbol mondom, hogy van élet a te korod után is, meg lehet találni újabb szerelmet, csak kitartás, ne hagyd el magad teljesen.

Inkább káromkodj!

59. Kata7555 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 29. 22:20
Hűűűű.. ebben akkora igazság van!
2013. máj. 29. 22:07

Nem a kútfőmből, de annyira a témához illik szerintem.

Sokszor megesik, mikor az emberek egyszer hirtelen, azt érzik, hogy elveszítik társukat, akkor jönnek rá, hogy mennyire szeretik. Ekkor még elszántabban ragaszkodnak hozzá. De minél jobban kapaszkodnak utánuk, a másik annál inkább menekül előlük, s kapcsolatuk annál inkább a törékenyebbé válik. Oly gyakran akarjuk elérni a boldogságot, de ostoba, buta módon futunk utána úgy, hogy egyre több fájdalmat okozunk magunknak. Hamisan úgy véljük, hogy ragaszkodnunk kell, hogy megtarthassuk azt a bizonyos dolgot, amelyiktől a boldogságunk függ.

Feltesszük magunknak a kérdést: hogyan élvezhetnénk az a dolgot, ami nem a miénk? Hányszor tévesszük össze a ragaszkodást a szertettel?

Még a szerelmet is elronthatja a túlzott ragaszkodás, a gyanakvás, a birtoklási vágy és a büszkeség, s ha a szerelem elmúlik, nem marad más, csak a „kapcsolat” emlékei: a ragaszkodás sebhelyei."


Szögjal Rinpoc: Tibeti könyv életről halálról.

2013. máj. 29. 19:58
Nincs az az ember , aki érzelmi dolgokban tanácsot tudna adni,és a logika itt nem felel!Használd a szíved!:))))
56. 9b68993820 (válaszként erre: 55. - 5c98b496b3)
2013. máj. 29. 19:46

Sztem sokszor előfordul, hogy hiába akar túllépni a dolgokon valaki, nem sikerül. Ilyenkor van az, hogy időnként újra felbukkan a sérelem, és a másik fejéhez van vágva.

Én nem biztos, hogy hinnék és megbocsájtanék, ha esetleg végigolvasnám, amint a férjem egy másik nőt fűz ezerrel, és biztosan nem csak annyit írogatott neki, hogy milyen szép a lába. :) Ennek ellenére úgy gondolom, ha együtt túléltek egy daganatos betegséget, várva várt gyerekszületést, akkor itt valószínűleg nem ilyen régi, felejthető sérelmekről van szó.

55. 5c98b496b3 (válaszként erre: 54. - 9b68993820)
2013. máj. 29. 19:19

en felesegkent meg azt mondom, hogy hinnek a ferjemnek

nem allandoan odavernem ami meg sem tortent.

54. 9b68993820 (válaszként erre: 52. - Syria)
2013. máj. 29. 17:06
Én a feleség helyébe képzelve magam nem gondolom úgy, hogy bármit is kiprovokált volna. Ha élek nagy szerelemben a férjemmel, akiről egyszer csak kiderül, hogy rástartolt egy nőre, onnantól az én bizalmam is elveszne. Azt csak a férj tudja, hogy nem történt semmi, a feleség honnan tudhatná? Hiszen a férjnek az a meséje, hogy a feleség sokat emlegette otthon az egyik kollégáját, ezért kezdett ki egy nővel. Te elhinnéd a helyében? :) Mert én nem. :) Lehet, hogy a feleség megpróbált megbocsájtani, de nem tudott, és a bizalom is odalett. Előfordul megcsalások után, hogy próbálnak, akarnak megbocsájtani és tovább lépni, de nem tudnak. Valószínűleg itt is ez történt. Hogy igazából nem történt megcsalás, azt csak a férj tudja, de az sem túl bíztató, hogy egy kis féltékenység miatt a férj máris kikezd más nőkkel. Nem hiszem, hogy a feleség a fő bűnös, mert nem boldog a házasság, mind a ketten tehetnek róla.
53. Kata7555 (válaszként erre: 51. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 29. 16:27
Óóó, akkor pedig továbblépés :-(
52. syria (válaszként erre: 51. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 29. 16:18

Tuti, hogy van valakije, de minimum a láthatáron.

Ráadásul a házasságotok felbomlását a te nyakadba akarja varrni, azért kapaszkodik a régi "hibázásodba". Amit mellesleg, ha jól emlékszem ő provokált ki.

Rafinált egy nő lehet. A helyeden utánanéznék a dolgainak.

2013. máj. 29. 15:47
kimondta'vállás':(
2013. máj. 29. 12:04

Jaaaj, apuka37!


Megértelek, bár közelében sem vagyok a te "cipődnek"


Az 55 nap után házasság, meghozta a gyümölcsét

Tinik szoktak így házasodni, bulibol

Az egymás nyakán lógás is ugyanez


A véleményem hogy fölöslegesen ostorozod és ringatod tévhitekbe magad

Aki azért eldob egy házasságot, mert te , akár a leirt módon is, dumálsz egy csajjal, az már csak az alkalomra vár

Mehetsz akármilyen családterápiára, próbálgathatsz akármit, az első alkalomkor ha megjelenik a képben egy alkalmas másik férfi , le fog lépni.


A fiadat meg bizonyára láthatod ahogy "szokás" nem fog elfelejteni. Ha megnő , ő is megérti mi az élet

Lépj tovább, akárhogy is fájna most,hisz nem vagy még vén.

49. Kata7555 (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2013. máj. 29. 07:49
Na igen, ebben is van valami.. :-S
48. 1c0cdb7535 (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2013. máj. 28. 23:01
Jaj a kicsi fiam.Ö még olyan picike,hogy el is felejtene.Ha csak héhe-hoba látnám az nemvolna jo senkinek.Minden nap mutat valami ujat,s ahogy mosolyog csintalakodik kezdeget velem,az fantasztikus érzés.
47. moonlight13 (válaszként erre: 46. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 28. 22:43

Ez nem biztos, hogy sajnálat lenne. Bár az is lehet, hogy akkor meg azon sértődne meg, hogy fórumot indítottál erről a témáról!

Bár szerintem vagy van valakije, vagy majd csak akkor jönne rá, hogy mégis hiányzol, ha egyedül maradna a gyerekkel!

46. 1c0cdb7535 (válaszként erre: 45. - Kata7555)
2013. máj. 28. 22:39
Tényleg.Nem is tetszett a csaj.Nem is akarom hogy lássa,mert nemakarom hogy sajnálatbol legyen velem,mert az csak egy ideig oráig tart.
45. Kata7555 (válaszként erre: 44. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 28. 22:24

Kár, hogy a feleséged nem látja ezeket a sorokat..

A hibázásod tényleg "csak" a levelezésig jutott?

44. 1c0cdb7535 (válaszként erre: 43. - Kata7555)
2013. máj. 28. 22:21
ha nem hibázom,s még mindig tartana a szerelem ami 7évig tartott,olyan szerelem amit az emberek csak pár honapig szoktak érezni a kapcsolatuk elején,akkor a fiam lett volna a csucspontja a házasságunknak.
43. Kata7555 (válaszként erre: 42. - 1c0cdb7535)
2013. máj. 28. 22:16
Ez elég lemondóan hangzik :S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook