Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiányzás tanév kezdetekor fórum

Hiányzás tanév kezdetekor (beszélgetős fórum)


29. Dina68 (válaszként erre: 1. - Jevi32)
2015. szept. 1. 09:49
Sima úgy,mint pedagógus mondom.Szólsz,beteg a ygerek,szerzel orvosi igazolást.3 napot te is igazolhatsz,de kér ellőni rögtön szeptemberben.
28. Jevi32
2015. szept. 1. 09:16
Elkezdődött a 3 probanapunk. Az orvosi igazolást választottuk. Remelem bejutunk :)
27. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2015. aug. 31. 12:36
Erre gondoltam, igen. :)
26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Jevi32)
2015. aug. 30. 23:00

KLIK = Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, azaz állami-e az iskola


ha mindkettő az, akkor fincsi5 szerint megy köztük az infó, de ez csacsiság



Én tutira az orvosi igazolást választanám!!!

25. Jevi32 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2015. aug. 30. 22:47
9 éves. Nem fog szólni ha nem sikerül, mert fél a tanártól. Azt mondta, hogy nem akarok én rosszat magamnak még 2 évig ha nem sikerül
24. Jevi32 (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. aug. 30. 22:45
Nem tudom hogy mit értesz az alatt hogy klik-es e mindkettő. A suli is azt mondta egyenlőre ne szóljunk a másikban semmit. Holnap megyek az orvoshoz igazolást kérni. Ugy gondolom ebben a szituációban nincs jó döntés
2015. aug. 30. 12:26
Attól függ, Klik-es e mindkettő, mert akkor megy az infó, írhatsz te bármit.
2015. aug. 30. 11:32

Családi okokra hivatkoznék. Ennyi.

Semmi esetre sem mondanám meg az igazat.

21. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jevi32)
2015. aug. 30. 11:28

Mennyi idős a gyermek? Nem fogja magát elszólni az iskolában utólag?

Egyébként szerintem is vagy orvos, vagy családi ok.

20. Zarahell (válaszként erre: 18. - Jevi32)
2015. aug. 30. 09:18
Uhhh. Egy idióta tanár meg tudja keseríteni a gyerek iskolás éveit. Ha iskolát vált, akkor meg moroghat a tanár utána, ahogy akar, hogy melyik gyereket melyik utcában látta.
19. rinike
2015. aug. 30. 09:15
Zarahell ötletét valósítanám meg én is. Beszélnék a gyerekorvossal, elmondva az előzményeket is. Kérnék 3 napra igazolást, és ha felveszik, ki lehet dobni, ha nem veszik fel, akkor egyszerűen, minden magyarázkodás nélkül benyújtanám az igazolást.
18. Jevi32 (válaszként erre: 15. - Zarahell)
2015. aug. 30. 09:12
Igen én is az orvoson gondolkodom, szerintem az igazolást is kiadja. Ami durva, hogy a tanár annyira fanatikus nem tudok jobb szót, hogy figyelteti a többi gyerekkel, szülővel a beteg gyerekeket, hogy nincs-e az utcán. Mondván beteg gyerek mit keres az utcán. Tavaly is nagy veszekedésem volt vele, mikor napi 2 injekcióra hordtam a gyereket, és mikor mentünk belém kötött hogy kíváncsi lenne mennyire volt betega gyerek ha naponta többször látták az utcán.
17. túrógombócka (válaszként erre: 16. - Jevi32)
2015. aug. 30. 09:12

sztem az első 3 napban még nem történik annyi tanulás, h nagyon hiányozna. az első hét többnyire lógás.

nehéz kérdés amúgy, valószínűleg én se merném elmondani a régi suliban, h hol a gyerek.

16. Jevi32 (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2015. aug. 30. 09:10
Köszönöm szépen :) Már áprilisban voltam az iskolában azt mondták ha lesz férőhely hívnak. Most hívtak. Én is jobban örültem volna ha évközben kell a 3 próbanapot eltöltenie, mert akkor nem lett volna annyira feltűnő a 3 nap hiányzás mint most. Ezért a nagy dilemma. Mert félek ha az igazságot mondom és nem sikerül átvenni még találok egy újabb iskolát amelyik tudná fogadni addig szenvedne a gyerek a tanár miatt. Ezt az iskolát meg nem hagyhatom ki, mert ez ténylem ÁLOM iskola. Több ember is ajánlotta évvégén hogy mindenképpen ide vigyem.
2015. aug. 30. 08:56
Tudom, hogy ez nem túl korrekt, de ha jóban vagy a dokival, és elmondod neki, hogy mi a helyzet, akkor lehet, hogy adna arra 3 napra igazolást. Ha meg iskolát vált, akkor fel sem kell használni.
2015. aug. 30. 08:45
Nem kell indokolni, hogy miért hiányzik az első három nap. Családi ok és kész. Mellesleg tényleg jobb az év végi váltás. A kisfiam osztályába tanév végén jött át egy kisfiú, az utolsó előtti hónapban. A régi iskolájában nagyon szenvedett, pszichológushoz kellett vinni. Itt az első pillanattól nagyon boldog. Így az egész nyári szünetet már nem stresszelve töltötte, hanem boldogan várta az év elejét. Rossz iskolában ne hagyd, inkább vállald be, hogy akár magán nyelvtanárhoz hordod ha kell. Ennyit megér. Drukkolok.
13. Jevi32
2015. aug. 30. 08:23
Korábban elkezdtem már intézni, de az új iskola most tudja fogadni. Mivel az új iskolában van egy megszabott maximális osztalyletszam és most lett szabad hely. Azért ragaszkodnak a 3 probanaphoz mert normal képzésről mennénk kéttannyelvűbe es fel szeretnek kerni a gyereket,milyenek a nyelvi keszsegei. Tobb iskolában voltam, ok nem utasították el egyedül. Mashol meghallottak hova jar a gyerek es elutasitottak :( köszönöm a tanacsaitokat holnapig neg megfontolom
2015. aug. 30. 08:20
Nem mondanám meg az igazat,vagy leigazolnám neki azt a 3 napot vagy megpróbálnám a dokival kiíratni.
2015. aug. 30. 07:36
de jó hogy közben gyerekek műsoroznak így aztán tudok az írásomra figyelni :P
2015. aug. 30. 07:35
asszem nehéz a felfogásom, de valamit nem értek. miért most váltasz iskolát, miért nem hamarabb kezdted intézni, április-májusban?Ha a tanár ilyen, miért kellett kivárni az évévgégét, mikorra lesznek új tankönyvei, ha átmegy a másik suliba?
2015. aug. 30. 07:12
3 nap alatt mi fog kiderülni az új suliban?Egyébként meg ha a gyerekemet kikészítik,sosem vinném többet oda.
2015. aug. 30. 07:03
Családi okokra hivatkoznèk, nem rèszleteznèm.
7. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Jevi32)
2015. aug. 30. 02:31

Ha pedig ilyen a tanára, nem is kellene a próbaidő, hanem megfogni és vinni a gyereket.

Nálunk a fiamnak a harmadik iskola vált be. A mai napig hálás vagyok nekik, mert az önbizalmát ott tették a helyére.

6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Jevi32)
2015. aug. 30. 02:29
Én bemennék az igazgatóhoz és neki négyszemközt elmondanám, hogy a sok probléma megoldására ezt találtad és ha beválik, akkor iskolát fogtok váltani. Tedd hozzá azt is, hogy nem szeretnél ebből bonyodalmat és kéred, hogy kezelje maximális diszkréció mellett megértően a problémádat.
2015. aug. 30. 01:00
A 3 napot szerintem ne használd el, mert ha nagyon fog kelleni, a fejedet vered érte a falba... tényleg jobb az igazság, a tanárok mindent meg fognak tudni! És akkor szegény gyereked könnyen válhat céltáblává.
2015. aug. 30. 00:48

Én arra hivatkoznek hogy elutazunk es mar nem lehet lemondani errol a szülő is adhat igazolást pont 3 napot.

Az igazgatóhoz mennek eloszor.

2015. aug. 30. 00:40
Csak felek ha nem sikerül akkor a tanar ott fog keresztbe tenni a gyereknek ahol tud. Tavaly két het betegség után ugy kikeszitette a gyereket hogy szo szerint belebetegedett :(
2. lanadelqueen27 (válaszként erre: 1. - Jevi32)
2015. aug. 30. 00:15
mindenképp az igazságot mondd, mert rá fognak jönni, hidd el. ha nem jön össze, mondd el, hogy iskolaváltás előtt álltatok, de nem sikerült, a próbanapokat viszont muszáj volt teljesíteni.
2015. aug. 30. 00:12
Sziasztok! Kisfammal iskolaváltás előtt állunk. Meg van a kiszemelt suli, csak most 3 próbanapot kell eltöltenünk ott. Régi iskolájában elég sok a gond, és teljesen tanácstalan vagyok milyen indokot találják ki miért nem jön első 3 nap a gyerek. Az igazat nem merem mondani, mert ha nem sikerül nem szeretném ha hátrányosan érintené a régi suliban ismerve a tanár mentalitását. Segítenétek ötletelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook