Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház vélemények fórum

Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház vélemények (beszélgetős fórum)


30. abri
2021. jan. 11. 10:01

Szia! Boldog Új Évet!


Hidd el, ha nem covidos időszakban mentek, biztos sokkal jobban érzitek magatokat. Én pl télen soha nem voltam, mindig igyekeztem tavasztól őszig bekerülni, jó időben kellemesebb az ottlét. Lehet sétálni a parkban, üldögélni a napsütésben, úszkálni a tóban.

Szerintem is kell a 3 hetes kúra, úgyis ott vannak a hétvégék amikor kiesik a kezelés. Legközelebb jobb lesz!

29. dogiz
2021. jan. 2. 06:13
B.Ú.É.K.🍀🥂🍾
28. dogiz (válaszként erre: 27. - Tuttuka)
2020. dec. 27. 07:11

Sziasztok! Kicsit későn jövök az élményekkel, tapasztalatokkal, ezért elnézést kérek. Ez a 2 hét szerintem is kevés (összesen 8 nap volt a kezelés)

A férjem kijárt a tóra pár alkalommal, neki ez jobb volt. Mivel én nem szeretem a vizet, így maradtam a benti medencénél, összesen egyszer voltam a tavon. A medencében és a tavon sem volt zsúfoltság, beosztották a fürdőzőket, órarend szerint a pandémia miatt. A bentiben tényleg tartotta mindenki az 1,5 - 2 m. távolságot. Nekem a gyógytorna Szép Erikával és az iszap volt a legjobb. A tornát tovább folytatom itthon heti 3 alkalommal 28 perc (Ennyit diktált fel a telefonomra) így a gerinc és csontritkulásnak megfelelő feladatokat végzem. Én úgy érzem, hogy ez segít a legtöbbet nekem.

A férjem azt mondja, hogy ő nem sok változást érez, de szerintem ő eléggé belevetette magát az itthoni munkákba és még nem szabad lett volna neki 3,5 - 4 hónapos protézissel. Igaz a nem műtött térde fáj leginkább. (szerintem ő erre is javulást várt) Igazából nem dologik annyit mint előtte, többet pihenteti napközben is egy - egy kicsit, de ő örökmozgó és "le sem lehet lőni" ahogy mondani szokás.

A kórházról annyit, hogy már akkor meg ott voltunk hallottuk, hogy megjelent a Covid a gyógytornászoknál, de mi időben haza jöttünk. Nem sokkal később már teljes kijárási tilalom lett és ha jól tudom akkor most csak az A és B oszt. működik, de az emeleten a Covidos betegeket kezelik.

Áldott ünnepeket, Boldog Új Évet kívánok nektek.

2020. nov. 13. 13:08

Kedves! Csak azt szeretném megkérdezni, hogy vagytok, használtak-e a kezelések, mi ujság Veletek? Nálam általában 1-2 hét után volt igazán érezhető a hatás. Amúgy elég rémisztő hírek és képek jönnek Hévízről (bezárt Tófürdő, üres parkolók stb) De azért ugye a Kórház üzemel és segít a regeneralódásban!

Minden jót kívánok Nektek és ha egy halvány "füstjelet" küldesz, annak nagyon örülnék!

Üdvözlettel: Klári (Tuttuka)

26. dogiz
2020. okt. 20. 06:41
Jó reggelt! Köszönöm a jókívánságokat. Az idő kicsit jobbra fordult. Minden nap egy kicsit sétálun, a tegnap az erdőben nagyon kellemes volt. 13 fok volt délután, csak a kezelések miatt nem sok időnk van. 15 órakor mehetünk fürödni, kicsit későre osztottak be, de nem gond. A szobánk nagyon jó. Már nincsenek külföldi vendégek így az A osztály is teljesen a hazai beutaltakélett. Mi egy szép tágas szobában vagyunk, A osztály a nővér szobával szemben a földszinten. Az ételek ízletesek, reggeli, vacsora az most hide, minden nap.
25. abri (válaszként erre: 23. - Dogiz)
2020. okt. 17. 14:32

Hát igen..Hévízen jó időben a legjobb lenni.

Azért próbáljátok kiélvezni a pihenést, a kezeléseket. Sajnos a vírus miatt minden más, a következő alkalommal biztos jobb lesz.

Ellátással, szobával, étkezéssel hogy vagytok megelégedve?

24. tuttuka (válaszként erre: 23. - Dogiz)
2020. okt. 17. 12:58

Azért a körülmények ellenére is kívánom, hogy a kezelések hasznosak legyenek és megerősödve gyertek haza. Nem vigaszként, de itt is (Kispest) napok óta esik, szinte semmit nem tudunk a kertünkben csinálni ( pedig igazán ráférne egy kis őszi munka). De lehet, hogy jövő héten sütni fog a nap hétágra!

Maszkot mi is hordunk, egyik lányom az eü-ben dolgozik , ezért ritkán látjuk egymás, pedig csak 2 utcára lakik, de olyankor csak "szájkosárban"

Mindkettőtöknek mihamarabbi regenerálódást kívánok szeretettel. Pihenjetek sokat és a Tó megvár, az esőben nem kellemes!

Üdvözlettel: Tuttuka

23. dogiz
2020. okt. 16. 19:30
Sziasztok! Szóval itt vagyunk. Kezelések nagyon jók, idő ronda, maszkban jár mindenki, kezelések alatt is. A medencét sajnos csak 1 órát lehet naponta igénybe venni. Be van osztva ki mikor mehet a távolság betartása miatt. A tavon még nem voltunk. Majd még jövök.
22. abri (válaszként erre: 21. - Dogiz)
2020. szept. 28. 14:00

Nagyon jó hely, nem fogsz csalódni.

Kíváncsi vagyok a vírushelyzet miatt hogy oldják meg a kezeléseket, biztos nem egyszerű, de majd meglátod.

Mindenképpen írjál.

21. dogiz
2020. szept. 27. 16:32
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Kicsit izgulok, vagy inkább jár az agyam, hogy lesz, mi még nem voltunk gyógykezelésen, hála Istennek nem volt rá szükség eddig. Msjd beszámolok, hogy alakultak a dolgok.
2020. szept. 25. 15:28

Szia! Én is nagyon örülök, hogy tudtam segíteni a tapasztalalataimmal. Igaza van Abri társunknak is, a város is gyönyörű, sokfelé lehet kisebb nagyobb kirándulásokat tenni, az pedig a gyógyuló egyik legjobb segítsége, felvillanyoz, nagyon támogatja a rehabilitációt. Ha van lehetőségetek akkor hosszabbítsátok meg legalább egy héttel az időt,nagyon jót tesz a felépülésnek. A kórház fel szokta ajánlani. Utóljára 4 hetet voltam, mire hazajöttem munkaképes lettem.

Nekünk idén lenne 2 hét üdülőjogunk októberben, de mivel a nagyobbik lányunk veszélyeztetett várandós, most kértük a halasztást tavaszra, reméljük akkor már jobb lesz a helyzet!

De műtét után nagyon fontos a jó rehab és ezt ott biztosan megkapjátok!

Minden jót kívánok!

Üdvözlettel: Tuttuka

19. abri
2020. szept. 25. 10:14

Szia! Sajnos csak most láttam a kérdésedet, de látom jól döntöttél és a fizetős szobát választottad. Ezért is hívtak be hamar.

Én sokszor feküdtem benn a kórházban 2 csípóprotézisem van. Előtte-utána is voltam.

A fizetős osztály szinte szállodaszerű, sokkal szebb, komfortosabb. Van légkondi stb.

Az ellátás nagyon jó, nagyon finomakat főznek. Legalábbis még pár éve így volt. A kezelések is nagyon hasznosak, percre be vagyunk osztva, utána a szabadidőben lehet sétálni a gyönyörű városban vagy úszni a tóban.

A nyár elején amikor feloldották a karantént én is gondolkodtam, hogy beadom a beutalómat, de aztán megint súlyosbodott a vírushelyzet, és azt mondta a férjem, hogy ne kockáztassak.

Majd írjál a tapasztalataidról, Neked hogy tetszik a város, a kórház, a kezelések.

18. dogiz (válaszként erre: 17. - Tuttuka)
2020. szept. 24. 15:03
Szia! Köszönöm szépen az új infókat is, tényleg sok jó tanácsot/ötletet adtál eddig is. Jó ötlet a túrabot is. A behívással kapcsolatban igazad volt. Tegnap telefonáltak okt. közepén be is hívták.
2020. szept. 21. 16:01

Szia! Előfordulhat olyan is, hogy már a következő hétre behívnak.Nekem nagyon hamar jött az időpont, jelentkezés után a harmadik hétre. Igaz az februárban volt. Most viszont azt gondolom kevesebb a műtét is, és a rehabosokat hamar behívják.

Más! A mankóról az jutott eszembe, hogy nekem azt tanácsolták,hogy vegyek un. túrabotot és inkább azzal járjak mert ugye az párban van és emiatt egyformán terhelődik a jó és a "bibis" oldal is. A gerincet is kíméli, nekem kevesebbet fáj a hátam, derekam. Mai napig használom hosszabb utakra, kirándulni, de várostnézni is jó. Na és nem "ciki" inkább trendinek mondják.

Üdv Tuttuka

16. dogiz (válaszként erre: 15. - Tuttuka)
2020. szept. 20. 21:24
Semmi gond :) Jobb térd, fél protézis. Igaz még használja néha a mankót(egyet) de nem állandóan. Kicsit türelmetlen, de biztatom, hogy pihengessen még, nem kell a világot megváltani. Nekem 2 évvel ezelőtt derült ki, hogy elég nagy mértékű csontritkulásom van, koromhoz képest, akkor az elején én is injekcióban kaptam a Ca.és D vitamint. Nekem hetente kell szednem a Sedront, közel 2 éve, nemrég voltam csontsűrűség vizsgálaton, a gerincem kicsit javult, viszont a csípőm az semmit, de legalább nem romlott. A tornával én is gondban vagyok, nem sokat tornázok, most már kicsit többet mozgok, nyár óta, de szerintem nem elég. Remélem a kezelések jók lesznek és használnak mind a kettőnknek.
2020. szept. 20. 20:47

Ne haragudj, nem akarok indiszkrét lenni, milyen műtét után van a Férjed? Nekem két térdprotézisem van, a második után kb 3 hónap után voltam Hévízen. B osztályon voltam. Ennyivel az operáció után már sokféle kezelést igénybe lehet venni. Közvetlenül műtét után inkább a kórházi utókezelés ajánlott. A csontritkulásra is jó gyógytornát tudnak adni és a kezelések is jók. Sajnos nekem már gyógyszer (3 havonta vénás injekció kell + calcium és nagyobb dózisu D3 vitamin) de jól vagyok, sokat mozgok és tornázom is ( messze nem annyit amennyit kéne). Szerencsére a kerületünkben van egy remek rehabilitációs intézmény (nappali kórház is), oda évente mehetek egy kúrára, nagyon örülök neki, mert mindig visszaterelnek a tornarendbe😊. Ha a csípőmet is műtik, biztos igénybe veszem újra a Szent Andrást ( ha lehet és tudom persze!)

Elnézést, hogy ilyen bőbeszédű voltam!

Üdvözlettel! Tuttuka

14. dogiz (válaszként erre: 13. - Tuttuka)
2020. szept. 20. 20:21

Holnap postázom vissza a nyilatkozatokat, és úgy gondolom, hogy 1-1,5 hónapon belül mennünk kell, mert a férjem műtéte július.30-án volt és azt mondta a beküldő orvos, hogy az a tapasztalat, hogy 3-4-ik hónap végéig behívják. Előbb mi is gondolkodtunk, vonat, majd busz tovább, de mivel több mint 400 km, ezért többször kell átszállni, (most a Covid miatt is meggondolandó a tömegközlekedés) így marad az autó, szerencsére elég sokat vezetek,így bevállalom. Jó hogy írtad a parkolást, mert azt is meg fogom kérdezni telefonon.

Örülök minden infónak :D köszönöm és jó éjt.

2020. szept. 20. 19:17

Bocsánat!

Az odautazás kérdése eddig nem merült fel. Hévízre csak saját autóval vagy autóbusszal lehet eljutni. A kórház területén sajnos nem lehet parkolni, máshol helyet találni igen nehéz és költséges. Ha egyedül mentem akkor busszal, régebben volt "hordár" és a pár száz méterre levő pályaudvarról beszállították a bőröndjeimet a kórházba. Nekünk van üdülőjogunk, ha oda megyünk, fizetett parkoló és IFA. Barátnőm Sopronba úgy megy, hogy postán feladja a csomagot amit házhoz (kórházhoz) visznek. Most a vírus miatt sajnos nem tudom mi a lehetőség.

Mikor mennétek? Közvetlenül előtte érdemes tájékozódni. Őszintén a legjobbakat kívánom!

Üdvözlettel! Tuttuka

12. dogiz (válaszként erre: 11. - Tuttuka)
2020. szept. 20. 12:19
Köszi! Ha valamit tudok én is írok.
11. tuttuka (válaszként erre: 10. - Dogiz)
2020. szept. 20. 09:18

Köszönöm szépen!

Ha esetleg még eszembe jut valami, megírom. Arra kiváncsi vagyok, hogy most a járványhelyzetet hogyan ildják meg

Minden jót kívánok!

10. dogiz (válaszként erre: 9. - Tuttuka)
2020. szept. 20. 06:42
Jó reggelt! Nagyon köszönöm a tájékoztatót, igen hasznos volt. Úgy döntöttünk ez alapján, hogy a kényelmet választjuk. Ezek a dolgok nekünk is fontosak. Neked is jó egészséget :)
2020. szept. 19. 21:56

A kezelések teljesen egyformák mindenkinek, bármilyen szobában van. Vannak persze kényelmi szolgáltatások házon belül(thai maszázs vagy gyógypedikűr pl)Az ellátás szintén. Voltam olyan szobában régebben, ahol két szobához tartozott egy fürdőszoba és a saját mosdó fontosabb nekem mint pl a hűtő. "Békeidőben" járvány előtt a fedett fürdőtől a D osztályig el lehet jutni fürdőköpenyben, ez különösen hűvösebb időben nagyon jó mert a fedett fürdőben kicsik az öltözők és koedukáltak, jobb a szobáig eljutni és ott öltözni. Ha telefonálsz erre érdemes rákérdezni, mert a távolságtartás és az egyéb járványügyi intézkedések most alakíthatják a házirendet.

A kezeléseket a központi diszpécser osztja be az orvosi vizsgálat alapján. Itt minden időre és pontosan megy, nem kell órákat várakozni.

Szóval én terápiára tiszta szívvel ajánlom mert nagyon jó, jól szervezett. Megéri az árát!

Ja az ágyak! A "fizetős" osztályokon jó minőségű un gyógymatracok vannak az ágyakon (illetve inkább heverőkön).

Mihamarabbi gyógyulást férjednek és kellemes regenerálódást Neked!

A gyógyvízen kívül a vizi és gyógytorna a kedvencem, de jók a masszőrök is és a fizikoterápiás kezelések is

8. dogiz (válaszként erre: 7. - Tuttuka)
2020. szept. 19. 21:21

Köszi az infót, nem az 1600.-ft a lényeg, az nem is kérdés, hogy egy szobába legyünk, csak az, hogy érdemes- e a másikat válasszuk, a TV-n és hűtőn kívül van-e más különbség a két fajta szoba között. Pl. az ágy ahogy írtad, hogy neked kényelmes volt, vagy külön fürdőre gondolok, esetleg a kezelések másmilyenek. A férjemnek kell műtét utáni rehabilitáció, nekem meg csontritkulás miatt. 3700,.Ft/fő/nap vagyis 7400,Ft/2 fő vagy maradjunk az 1600.-Ft/ nap. Magyarul van - e lényeges különbség a két ellátás között vagy csak a TV és hűtő, mint ahogy a tájékoztatóban írja.

Igazából még soha nem voltunk terápián ez lenne az első. Köszönöm ha válaszolsz.

2020. szept. 19. 20:27
Én 2017-ben voltam utóljára, műtét után rehabilitáción. Egyedül, akkor még 2500 ft volt, 2 ágyas saját fürdőszobás, pici hűtő, TV, kellemes szoba, remek ágy(fontos!) A lényeg az volt, hogy ebben az összegben az összes kezelés, torna stb és a teljes ellátás benne van. (Ami persze nem szállodai szint, de jó). Az én férjem nem igényel annyi kezelést, a Szent Andrásba ezért nem is akar velem jönni soha, de Hévízt nagyon szeretjük. Én nem gondolom, hogy az 1600 ft sok lenne azért,hogy egy szobában lehettek,de ez csak az én véleményem
6. dogiz (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. szept. 19. 19:44

Köszi! Igazából jött egy nyilatkozat tőlük, amit ki kell töltsünk visszaküldve és abban van 2 típusú szoba, itt két ágyasról beszélek, 1) alapszintű, ez ingyenes (teljesen TB támogatott) 2)Komfortfokozatú (ez 2.900.-Ft/nap/fő) az eltérés papír szerint, hogy az utóbbiban van TV és egy kis hűtő. Mivel van laptopom, ha minden képen TV-t akarok nézni, (amit nem hiszem)az a dilemmám, hogy megéri-e 2x 2.900.= 5.800.- Ft/nap-ot fizessünk két héten keresztül egy TV és kis hűtőért. (teljes ellátás és kezelések) 1.600.-Ft/nap azt ki kell fizetni, azért, hogy egy szobába kerüljünk a férjemmel.

SZÓVAL : a papíron csak ennyi különbséget írtak, ezért kértem volna tapasztalatot olyanoktól akik már voltak ott.

5. globus (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2020. szept. 19. 17:31

Ezért fizetni kell?

[link]

4. dogiz (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2020. szept. 19. 16:11
Hétfőn fel fogom hívni őket, minden képen.A kezeltek véleményére vagyok kíváncsi, mert a diszpécser egyet mond, nem biztos, hogy a beteg ugyan azt.
3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Dogiz)
2020. szept. 19. 13:52
Mi lenne ha odatelefonálnál?
2020. szept. 19. 11:14
A kórházat nem ismerem, de Hévíz és környéke nagyon szép.
2020. szept. 19. 11:10

Sziasztok! Tapasztalatot és véleményeket szeretnék kérni. Beutalót kaptunk a hévízi kórházba, kezelések céljából. Sok mindent megtaláltam ezekkel kapcsolatban, de a kórházi szobákról, körülményekről (A,B,C,D osztályról) ill. étkezésről semmit. Pár napon belül vissza kell küldjem a nyilatkozatot, amit küldtek.

Köszönöm, ha megosztod tapasztalatodat, véleményedet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook