Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? fórum

Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. ápr. 23. 12:47
Csak hosszú hétvégeken csinálok menütervet. A húsvétit is 100 % betartottam és sikere is volt.
15. Nemsüti (válaszként erre: 13. - Hope1984)
2021. ápr. 23. 12:15
Én ezt tönkre értem. Mi csak hárman vagyunk, gyerekem 9 éves, műlzli-smack-hotdog elég lenne neki egész heten😀 Szóval nem nagy evő, ráadásul a suliban kajal. Párom xtra válogatós, húst alig eszünk. Nálam is kb ennyi a bevásárlás, mert az alap élelmiszerek természetesen vannak otthon. Max ha családostul megyünk néha nagybevásárolni, akkor több a kiadás,mert gyerek és a párom is dobálja be a feleslegesebbnél feleslegesebb kajákat 😃
14. vivo44
2021. ápr. 23. 12:09

Egy nagyobb családban esély nincsen heti menüzésre.

Nálunk naponta van kitalálva a hami (vagyis előtte vacsora után megbeszéljük-gyerekek elmondják mit ennének) az a fő vonal. Ahol gyermek/gyermekek vannak ott nem is igen célszerű a heti menü, mert egy pillanat alatt változhat és borul minden.Szóval a heti menü szerintem elképzelhetetlen.

Az összegszerűségre vélemény: Havi bontásban kb. 120ezer, hetente 30ezer az étel.

13. hope1984 (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2021. ápr. 23. 11:47
Most kíváncsiságból előszedtem a blokkot a heti bevásárlásomról: 2021. 04. 19. Hétfő (Lidl) 12.763Ft. Vettem zöldséget, gyümölcsöt, tejet, kenyeret, húst, egy kis nasit a gyerekeknek. Ahhoz, amit itthon "találtam", ennyi kellett, hogy teljes legyen a menü. Egy kenyérért ma vagy holnap el kell ugranom, mert az nem lesz elég vagy sütök egyet (van itthon hozzá minden). Senkiben sem szeretnék ezzel a kb 15e Ft-tal feszültséget kelteni, kisebbik gyermekem még csak 3 éves, nem eszik nagy mennyiségeket, a nagy most az iskolában ebédel, de tízórait itthonról visz. A férjem is és én is ülőmunkát végzünk... Kamaszok és fizikai munka esetén biztosan más lenne a helyzet. A lényeg szerintem, hogy ami amúgy is kéznél van, azt kreatívan használjuk fel, ne hagyjuk lejárni, megromlani az élelmiszereket. Ez a környezetnek és a pénztárcánknak is jót tesz! :) A legjobb, ha mindenki a saját preferenciái alapján meghatároz egy havi élelmiszer keretet, amit jó szívvel hajlandó bevásárlásra költeni és próbálja ehhez tartani magát. Nálunk ez 20.000Ft/fő/hó. Ez a havi 80e Ft nekem már erősen a lélektani határomat súrolja, próbálok alatta maradni, amennyire csak lehet. :D
12. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2021. ápr. 23. 11:27

Nekem is hihetlennek tűnik.

Azért kérdeztem rá, mert az írta, hogy 15 ezer forintért vásárol be hetente.

11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2021. ápr. 23. 11:19
Sztem ez csak az ebéd. Nem gondolom, hogy heti 15 e Ft-ból ki lehet hozni egy 4 tagú család egész napi kajáját 1 hétre.
10. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Hope1984)
2021. ápr. 23. 11:18
Én se tudok 1 napra főzni, az ritka kaja, ami csak 1 napig van nálunk. 5-en voltunk a családban, anyutól tanultam főzni, így én kis mennyiséget semmiből nem tudok csinálni.
9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Hope1984)
2021. ápr. 23. 11:09

A 4 tagú család élelemezését heti 15 ezer forintból oldod meg? Naponta kb. 2 ezer forint elég reggelire, ebédre, vacsorára 4 főnek?

Hogy csinálod? (tényleg érdekelne)

2021. ápr. 23. 11:00
Én is írok heti menüt. Először azt nézem meg, hogy mi van itthon (spájz, fagyasztó, hűtő), mi az amit fel kell gyorsan használni mielőtt lejárna. Próbálok változatos, de olcsó menüket összehozni. Minden héten van főzelékes nap, tésztás, csirke -és sertés húsos és édes nap. Levest legalább 2 napra főzök, ami lehet zöldségleves, krémleves vagy húsleves... Van olyan nap, amikor "maradékot" eszünk. (Nem nagyon szeretem ezt a szót, mert az is rendes étel, csak nem frissen készült...) Szerintem így sokat spórolunk, nem veszek meg olyat, amiből itthon is van. A menü alapján írok bevásárlólistát, amitől csak akkor térek el, ha valamit helyettesíteni kell, mert pl nincs a boltban vagy nagyon jó, kihagyhatatlan ajánlatot látok. 4 tagú család, 15e Ft körül vásárolok be hetente.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
2021. ápr. 23. 10:55
És amikor bevásárolok valamihez, mert nagyon ráéheztem, és napokon keresztül valami más jön elő, és a bevásárolt hozzávalók pedig csak várnak a sorukra... de így legalább nem sokat kell törnöm a fejemet, mit is főzzek.
2021. ápr. 23. 10:42

Én csak ötleteket írok fel. Ha sok cucc van a fagyasztóba, akkor az alapanyagok alapján írok fel kajákat és azokból válogatok.

Vagy ha eszünkbe jut valami, hogy hú az de régen volt, azt is felírom és akkor lehet válogatni az aznapi kedvtől függően.

Hétközben általában egyszerű, gyorsan elkészíthető dolgokat próbálok csinálni. Hétvégén lehet olyan, amihez több idő kell pl: húsleves

2021. ápr. 23. 10:33
Nekem már az aznap is fejtörést okoz, nemhogy előre 1 hét
2021. ápr. 23. 10:06
Én elég régóta csinálok heti menüt így péntekenként, amit ki is teszek a hűtőre. A cetliket összegyűjtöm, így később ötleteket tudok meríteni belőlük. Hetente kétszer vásárolunk, az étlap alapján állítjuk össze a bevásárló cetlit. Nem kis gond összeállítani a menüt, viszont utána egész héten nem kell azon agyalni, hogy mit főzzek.
2021. ápr. 23. 09:58

Én soha nem csinálok heti menüt.

Általában az itthon lévő alapanyagokból főzök, esetleg hirtelen veszek hozzá valamit, amikor amúgy is mennék vásárolni.

Munkabeosztásom miatt másnaponta tudok főzni. Ha valami olyant készítenék, ami csak frissen jó, az hétvégére esik.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 09:52

Én azt szoktam kigondolni, hogy mit ennék vasárnap??? Nálunk mindig is az volt a lényeges, mert olyankor együtt ebédelt a család.

Átgondoltam, hogy abból a maradékot a következő napokban mihez lehet felhasználni, akár pörkölt-féle, (=gulyásleves), akár sült (=brassói), vagy ha pl. törtkrumpli köret, akkor abból krumplis tésztát. Esetleg fasírozott maradékból valami feltétet főtt tészta tetejére... utána már könnyebben tudsz kitalálni, hogy a hét közepén, végén mit és hogyan, gyorsan itt lesz ismét a vasárnap... :))

2021. ápr. 23. 09:45
Nekem fura kitalálni, hogy mit is ennék jövő héten!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook