Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? fórum

Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. Lávli* (válaszként erre: 45. - Bless the child)
2021. ápr. 24. 07:08

Most jut eszembe, hogy írhattam volna még a finomságokat, palacsinta, máglyarakás, zöldséges vagy gyümölcsös piték, pupusas ..

Nyámi nyámi .. 🤤


Nem, neked nincs szükséged rám 😉😘

45. Bless the child (válaszként erre: 44. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 07:04
Nem akarsz a szakácsnőm lenni?😉
44. Lávli* (válaszként erre: 43. - NomNom)
2021. ápr. 24. 07:02

Eskü, nem kekeckedni akarok, csak nem értem.

Tejfölös csirkepörkölt tésztával. Rakott krumpli. Rizses hús (csirkemellből vagy filézett combból). Tejszínes sajtos csirkeragu nokedlivel. Brassói. Kolbászos lecsó rizzsel. Rántott hús-sütőben sült krumplival. Mind elkészül egy óra alatt.

Na, leállok 😊

43. NomNom (válaszként erre: 41. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 06:52

Persze, ez mind tényleg gyors.:)


Akkor meg ott a gond, hogy sokszor új dolgokat nézek ki. De igazad van, ha csinálok egy gyors főzeléket mikor nincs időm, az is nagyon jó.

42. Lávli* (válaszként erre: 40. - NomNom)
2021. ápr. 24. 06:45
Hát az kulcskérdés, hogy nálam mindig van itthon hús, zöldség, mirelit, szárazáru úgy 2 hétre való, amikből bármi készülhet.
41. Lávli* (válaszként erre: 39. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 06:42

De nincs az a főzelék se, ami ne készülne el fél óra alatt.

Mellette közben meg a tükörtojás, sült virsli, bundás kenyér, ha fasírtra épp nincs háromnegyed óra idő.

40. NomNom (válaszként erre: 39. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 06:40

Ah de jo neked.:D

Mondjuk vszeg azért járok így mostanában mert van hogy mire kitalálom mi legyen vihetem a picit aludni és mire azzal végzek már a sütőben/tűzhelyen kéne hogy legyen az ebéd. 😄

Na meg amikor tudom mit szeretnék... csak hozzávaló nincs itthon.:D


Jaj ébredjenek már fel a fiúk, éhes vagyok!

39. Lávli* (válaszként erre: 37. - NomNom)
2021. ápr. 24. 06:36

Nekem meg az a fura, hogy ne tudjam kitalálni, hogy mit ennék. Inkább legtöbbször az a gond, hogy szűkíteni a kört, mert ezt is, azt is, amazt is. 😁

Az idővel sose volt gondom.

Ha nem konfitálni akarok, akkor egy óra alatt bőven megvan bármilyen étel, de ha sü is a hús 3 órát, akkor is lehet azalatt az idő alatt is mást is csinálni.

Idővel az ember rájön, hogy a főzés szervezés kérdése.

Pl. Nem a körettel kezdem, aztán mikor kész, nekiállok zöldséget hámozni a leveshez, hanem pont fordítva. Kezdem a leghosszabb időt igénylővel: elősütöm a húst, majd sütőbe teszem, mire elkészül, a petrezselymes krumpli is kész.

Vannak az egyserpenyős ételek, fél óra.

Vaaagy ... szalonnás hagymás sajtos nokedli ... 🤤🤤🤤

38. NomNom (válaszként erre: 37. - NomNom)
2021. ápr. 24. 06:22
De jól tudok így reggel fogalmazni...🤦‍♀️
37. NomNom (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 06:21

A tervezés mondjuk nem csak spórolás miatt jó szerintem.:) Illetve nem feltétlenül pénz spórolás. Én az idő miatt szoktam heti menüt tervezni. Ha azt ennénk amit megkívánunk akkor sokszor abból aznap nem lenne már semmi.:D

Néha nagyon nem tudom kitalálni mi legyen, így inkább összeírok pár receptet és akkor abból válogatok. De általában eltervezem, hogy menüt írok és abból nem lesz semmi. 😅

36. Bless the child (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 06:18
Pontosan👍
2021. ápr. 24. 06:14

Dolgoztam, kuporgattam egész életemben annyit, hogy már megtehetem rég, hogy ne kelljen a gulyást maradék pörköltből főzni, szanaszét mállasztva az egyszer már megfőtt húst.

Nem tervezgetek, azt eszünk, amit éppen megkívánunk.

34. Amaunet (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2021. ápr. 24. 04:12

Valahol olvastam már erről. Az éttermek is úgy állítják össze a menüt, hogy az előző napi maradékot valamilyen formában fel tudják használni.

Alaplét nem fognak minden nap főzni.

Mikor tavaly elkezdődött a "Maradj otthon!" magam is ebben a heti, kétheti tervezésben gondolkodtam. De nem tudtam minden nap főzni a munka miatt. A lefagyasztott étel hamar elfogyott. Nem tartottam a tervet.


Ötletekhez juthat bárki olyan éttermek több hétre szóló menüiből akik ezt online is közzéteszik.

33. Guruljka (válaszként erre: 31. - E60897a118)
2021. ápr. 23. 23:22
Megpróbálom kikérdezni Gyöngyit, hogy is csinálja ezt a tervezést.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - E60897a118)
2021. ápr. 23. 23:16

Én gyakran eszem spontán, ez a tervezés meg elég kötött dolog.

Azt nem bánom, ha valamiből marad másnapra is, de pl. szeretem a tökfőzeléket, mégsem ettem már vagy három éve. Borsófőzeléket is még tavaly ettünk valamikor.

2021. ápr. 23. 22:25
Jó ötlet ez a heti menü tervezès, jövő héten kipróbálom.Amúgy amit szeretek nagyon, azt három napig is tudom enni.
30. Guruljka (válaszként erre: 27. - Bozsu55)
2021. ápr. 23. 22:10

Én alapból szeretek főzni, de pörköltet csak ritkán főzök.

Még nem jutottam el a kész ételek dobozolásáig, de szeretnék.

2021. ápr. 23. 22:00

Van egy netes ismerős asszony, ő két hétre előre tervezi a menüt és ezzel együtt a vásárlást is. Nem írta le soha pontosan, de azt állítja, már azzal is sokat spórol, hogy egyik ebéd adja a másikat és nem enged a spontán ingereknek -úgy pénzben, mint energiában és időben.

Igaz, nem is nagyon tud vásárolni futkározni, régóta beteg.

Amióta a férje elhunyt és egyedül maradt, azóta a fia vásárol be neki, és a mai napig is úgy főz, hogy ha beesik hozzá valamelyik gyereke, nemcsak megeteti, de vinni is csomagol neki valami anya-főztjét.

Pl. a csirkepörkölt megmaradt szaftjába másnap virslit főzött, krumplival tálalta.

Ha kicsit tudatosabban "marad" kis szaft abból a pöriből és lefagyasztjuk, tényleg akár tésztával is jó lehet később.

A kenyeret, péksüteményt maga süti, habár pár éve kevesebbet, mert cukros lett. Nagyon fegyelmezett és tud vigyázni.

28. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 21:47

Én sosem tervezek így előre. Sokszor még aznap reggel sem tudom mit fogok főzni. Majdnem minden nap járok boltba, akkor megveszem a hozzávalókat, vagy abból dobok össze ami otthon van.

Pl: Máról maradt csomó nokedli, holnap csinálok hozzá valamit.

Sokszor csak 2-3 naponta főzök, jó a maradék is.:D

27. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 16:23

Soha nem készítettem tervet,mindig évszaknak megfelelő szezonális alapanyagot veszek piacon,termelőtöl.

Van marha,birka,disznó házivágású húsra ismeretségem.Fagyasztók,mindig tele.5 kgnál kevesebb pörköltet nem főzök.Dobozolom.

Mindig is szerettem főzni,sose rendeltem.

26. Nemsüti (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2021. ápr. 23. 15:35
Így igaz. Én csak a bevásárlást számoltam. Amúgy volt idő,mikor mindennap főztem, de szerencsére ezek az idők már elmúltak. 😁 Akkor inkább mindennap vásároltam, de keveset. És mindig meg is néztem hol és mennyiért veszem meg az élelmiszert.
25. szabot.88 (válaszként erre: 22. - Syria)
2021. ápr. 23. 15:02
Tök jó menük! 😊
24. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Nemsüti)
2021. ápr. 23. 14:35
Ha hozzászámolod a rendelt és hozott ételt, az rendesen megdobja a heti kaja összeget.
23. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 14:34
A covid elott is heti 1x vasaroltam, igy kitalálom, mit fogunk nagyjabol enni, mikor megyek vasarolni.
22. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 14:30

Nem kell kitalálni a jövő heti menüt, rengeteg étteremnek, kifőzdének van ilyenje a neten, lehet puskázni. Pl.:


h: Frankfurti leves - Juhtúrós sztrapacska

k: Tejszínes, tárkonyos leves - Marhapörkölt galuskával

s: Tejfölös gombaleves - Zöldborsós csirkemellcsíkok, párolt rizs

c: Gyümölcsleves – Rántott karaj, petrezselymes burgonya

p: Fejtett bableves - Túrós tészta

s: Tojásleves - Sertéspörkölt galuskával

v: Tyúkhúsleves - Rántott csirkecomb filé, petrezselymes burgonya


h: Tejfölös francia zöldségleves - Kelkáposztafőzelék csülök pörkölttel

k: Csontleves - Tejszínes, gombás csirkemell, tésztával

s: Daragaluska leves - Paradicsomos káposztafőzelék, natúr csirkemell

c: Zöldségleves - Sólet füstölt hússal, tojással

p: Hamis gulyásleves - Zöldbabfőzelék, fasírt

s: Paradicsomleves - Zúzapörkölt tarhonyával

v: Májgaluska leves - Nápolyi húsos rakott tészta


h: Pirított tésztaleves - Kelkáposzta főzelék sertés pörkölttel

k: Csontleves - Paradicsomos burgonyafőzelék natúr csirkemellel

s: Paradicsomleves - Sertés pörkölt galuskával

c: Zöldséges tarhonyaleves - Gombapaprikás galuskával

p: Magyaros burgonyaleves - Lencsefőzelék füstölt hússal

s: Tojásleves - Csülökpörkölt tésztával

v: Tárkonyos zöldségleves - Párizsi csirkemell, hagymás tört burgonya


h: Lencseleves csipetkével - Vargabéles vanília öntettel

k: Tejfölös zöldbableves - Orosházi tarhonyáshús, savanyúság

s: Tejszínes csirkemell raguleves - Krumplistészta

c: Gyümölcsleves - Sertéssült vadas mártással, spagetti

p: Fejtettbab leves kolbásszal - Gundelpalacsinta

s: Brokkoli krémleves - Székelykáposzta

v: Májgaluska leves - Rántott halfilé, petrezselymes burgonya, majonéz


Szerintem a fenti listából hónapokig lehet szemezgetni, variálni, ötletelni. 😊

Amikor még rendszeresen főztem, akor se csináltam heti menüt. Örültem, ha 3 napra előre megterveztem, megszerveztem a főtt ételt; általában egytálételeket, amiket 2-3 napig is ehettünk. (Én és a naponkénti főzés nagyon távol áll egymástól.) Kivétel a jeles ünnepek, akkor már csak a boltzárak miatt is kell előre tervezni – de ez természetes. Akinek van ideje, kedve, annak megéri előre tervezni.

21. Nemsüti (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2021. ápr. 23. 14:14

Persze. Mondjuk nem főzök mindennap, egy héten 1-2 alkalommal rendelek, néha meg hozok egy-egy menüt valamelyik kifozdéből.

Az olaj árán én is ledöbbentem a minap. Én tartok is itthon többféle olajat, így nem mindig csak az étolaj fogy.

20. Auróra2010 (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. ápr. 23. 14:11
Nemcsak hogy aznap, hanem amikor végre nagynehezen kiötlök valamit, a család elkezdi kritizálni.Nem engedhetem meg, hogy megmaradjon és ne egyenek, ujra főzni nincs is energiám, a maradékot meg nem eszi meg senki és semmi - nincsenek háziállataink ( csak egy 🐈 )
19. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Hope1984)
2021. ápr. 23. 13:59

Én is beosztással vásárolok, mi hárman vagyunk, igaz a fiam 22 éves (serdülőkorához képest most kimondottan keveset eszik), de nekem azért ennél több megy el.

Szerencsére (legalábbis ezidáig) nem vagyok ilyen szigorú korlátok közé szorítva.

18. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Nemsüti)
2021. ápr. 23. 13:56

Értem, de az alap élelmiszereket is egyszer/többször meg kell venni.

Ami azért elég szép összeg.

Én legutóbb az étolaj mintegy 30%-os áremelkedésén döbbentem le.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Ba7da9cfc0)
2021. ápr. 23. 13:31
Én anno 6 főről indultam. Most már ott tartok, hogy leginkább 2 napra főzök magamnak, ha mégis több sikerül, akkor megy a fagyóba. Jó lesz, ha valami miatt időhiány, vagy éppen "sokadika" lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook