Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Herpesz vírus fórum

Herpesz vírus (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Herpesz vírus

1 2 3
2009. nov. 11. 09:08

Sziasztok

én arra lennék kíváncsi hogy a nemi herpesz csak szexuális úton terjed? egyre jobban tartok tőle. ahogy a hozzászólásokat olvasgatom nagyon kellemetlen betegség, és ami a legrosszabb benne hogy nem gyógyítható. más oldalakon is olvasgattam a betegséggel kapcsolatban és az L-lyzin kapszulát javasolták, azt írják ha valaki érzi hogy kezd kijönni a herpesze és ezt a kapszulát szedi, akkor általában ki sem jön rajta.

33. benny hill (válaszként erre: 31. - Ibolya-jazmin)
2009. nov. 10. 15:57
szia én is igy vagyok vele herpeszem szinte mindig van.a grappefruit cspp tényleg jó.sőt nekem az imunrendszeremet is helyre hozta.nekem ami még bevált az a nem tul olcsó herpesz tapasz.4 nap alatt rendbe jön,de amit most használok krémet ugy tünik hogy ez is használ.silicea lippen-herpes gel.érdemes kiprobálni.bár jobban örülnék ha végleg eltünhetne.
2009. nov. 10. 14:15

sziasztok

egy ismerősömnek legtöbbször az orrán belül szokott herpesz lenni, meg a végbélen, sajnos nagyon fáj neki, de ahogy egyszer, kétszer bekeni "Herpesil gél"-lel állítólag nagyon hatásos, csak az alényeg hogy ahogy érzi rögtön be kell kenni. Szerintem meg ér egy próbát, nektek is. hátha éppen ez segít. én nem néztem utána hogy mennyibe kerül, de szerintem nem lehet olyan drága.

2009. nov. 10. 11:12

sziasztok!


mar nagyon reg kuzdok a herpesszel, ugy hogy ha valaki, hat akkor en tudom, hogy nem sok minden hasznal

Pl. az aciclovir tablettat szedtem ketszer fel evig. Szedese alatt egyszer sem jott ki, de utanna par honappal mindig, igaz h sokkal enyhebb lefolyasu volt mind szedese elott.

nekem semmilye krem nem segitett, sot ugy erzem h meg jobban tovabbferozte, amikor bekentem, ezert nem is koltok ra.

a borgyogyaszom osszeallitott egy kenocsot es az altalaban segit, ha meg idoben eszre veszem, vagy az elso napokban, de miutan sebesedik, akkor mar nem jo. sajnos elveszitettem a receptjet, de van benne cink es jod, meg vazelin a tobbit nem tom:(

Az eddig legjobban bevalt modszer az ECET volt. Amikor erzem h jonne ki, vagy mar megjelent par holyag, akkor egy vatat vagy zsepit megecetezek es jol attorolom, amig nem latom h kilyukat a holyag es kifeheredett, akkar tobszor is egymas utan. Ha igy teszek, sose dagad meg es masnapra mindig pici seb van a helyen, azt meg ugye meg kell varni amig leesik.En mindenkinek ajanlom aki ezzel kuzd, szerintem ez a legjobb modszer.

Most elkezdtem a grapfruitmag cseppet szedni, azt hallottam h az jo:) remelem

Es akinek ma van herpesze az vigyazzon a korulotte levo emberekre, h ne ragassza ra snkire, induljunk ki abbol h milyen rossz nekunk, masnak ne okozzunk ilyen fajdalmakat.


Szep napot mindenkinek

2009. nov. 10. 07:27

Sziasztok!

A munkahelyemen valakinek nemi herpesze van, és félek hogy elkaphatom, mivel előfordulhat hogy azt a mosdót használja amit én. Valaki meg tudja nekem mondani hogy csak nemi úton keresztül terjed? Vagy esetleg az is elég hogy mosdó használat előtt megfogom az illető után pl.:a kilincset? Az illető egyébként volt orvosnál, de kiírták dolgozni pedig nem tünetmentes. Ha valaki tudna valamit javasolni megelőzésre annak is nagyon örülnék!

Előre is köszönöm a segítséget!

29. katuSH
2009. nov. 9. 11:37

Sziasztok!


Rajtam éjszaka jött ki két csodás herpesz, a felső ajkamon. Szerencsére nem nagyok, csak idegesítőek. Itt olvasgatva bukkantam rá a grapefruitmag kivonatra, el is szaladtam venni egyet gyorsan. A gyógyszerész echinacea-s grapefruitmag cseppeket ajánlott, napi 3x10 belsőleg, és ecsetelés amikor csak lehet. Várom a hatást, majd itt tudósítok az eredményről. Remélem beválik!

2009. okt. 26. 15:03

Szerbusztok!

Ez a sószappan engem is érdekelne, mert bár nekem nagyon ritkán van herpeszem, de erről még nem hallottam.

27. 1b7c4aff52 (válaszként erre: 26. - 1b7c4aff52)
2009. okt. 26. 14:57
Most hogy leírtam, hogy nem tudom mi az, akkor ugrott be hogy nem a tim só az? amit a férfiak borotválkozás után használnak ha elvágják az arcukat? vagy még sem?
26. 1b7c4aff52 (válaszként erre: 12. - 4ec264d04a)
2009. okt. 26. 14:55

Kedves avatár!

Légyszíves és mond már meg hogy mi az a sószappan, és még sohasem hallottam róla. Lehet hogy én vagyok a maradi, de ha neked ennyire jó, akkor biztos hogy másnak is az lenne, ha tudnám hogy mi az. És hol lehet kapni.

Köszönöm a válaszodat.

25. Vallia
2009. szept. 29. 21:36
Speckó cucc, kínai gyógymóddal megspékelve.
2009. szept. 29. 17:52
Mi??? Ez komoly? Hogyan?
23. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 22. - Meli5)
2009. szept. 15. 15:39

A herpesz attól is kijöhet, hogy megsérült valamilyen módon a bőr (orrfújás-dörzsölés, egy pirítós héja a szájon...) és ezt te nem veszed észre vagy komolyan, így azon megtelepednek a bacik. Én a Richtofit gélt használom.

Hatóanyagok: citromfű, édesgyökérkivonat, kakukkfűolaj, bisabolol, allantoin, kollagén. Tehát főleg természetes anyagokat tartalmaz. Az nincsen ráírva, hogy kismamák alkalmazhatják-e, de egy gyógyszertárban biztos elmondják ezt neked.

Én már az első használatnál éreztem a változást.

Esztétikailag tudom, hogy nem a herpesz a csúcs, hiszen nekem is szokott lenni, de ez ellen nem tehetünk semmit. Engem az szokott nyugtatni, hogy egy ismerősömnek herpesze volt, mikor megismerkedett jelenlegi feleségével. :)

Gyors javulást kívánok!!! :)

22. meli5
2009. szept. 15. 14:57
Nagyon el vagyok keseredve. Hat hetes kismama vagyok és még amikor 4 hetes lehettem megfáztam ami abbol állt hogy csorgott az orrom, prüszköltem és bedeugult az orrom és herpesz jött ki az orromon de akkor még nem is tudtam hogy terhes vagyok. Nem döntött le a megfázás vagyis lábon hordtam de valoszinű hogy belső lázam volt/van mert meg azota sem mult el teljesen vagyis még mindig lappang. A nőgyogyászom azt mondta hogy vigyázzak hogy ne legyen lázam de a paracetamol alapu készitményeken kivűl nem szedhetek semmit. A háziorvosom szabin van. Egy kicsit jobban is lettem C vitamin kura, méz sok gyümölcs de ez csak 1 pár napig tartott mert most minden kezdődik ujra előről. Bedeugult orr stb...... na és a herpesz de most az orrom alatt de ugy hogy még a szám is be van dagadva. Nagyon kétségbe vagyok esve hogy 1 honap alatt 2 -szer is herpeszem legyen. Amugy szokott máskor is lenni de ugy max 1 évbe 2 -szer.Nem tudom mi lehet az oka nem eszem zsirosan nem idegeskedtem többet mint eddig, vitaminokat és Elevitet is szedek.Ilyenkor legszivesebben elbujnék a világ elől. És nagyon félek hogy a baba ne szenvedje meg.
2009. szept. 6. 09:18
Én a Richtofit kenőcsöt használom. Citromfű van benne, ami nagyon hatásos herpesz ellen, ugyanis antivirális hatású.
2009. szept. 5. 18:49

Sziasztok!


Én sokféle herpeszkenőcsöt próbáltam, de csak egy vált be: a MUNDISAL.

Gyógynövényes, nagyon hamar leviszi. Jobb, mint a Zovirax meg ehhez hasonlók...

2009. aug. 26. 11:01

Hello!

Nekem ajakherpeszem van (szerintem ez nem johet ki derektajon), a kremekkel az a baj, hogy leszaritjak, ami eleg gusztustalanul nez ki, es sokaig tart.

A fenyterapia hatasos, eleg napi 6-8 perc, es akkor "visszahuzodik", a nagy mennyisegu C vitamin szinten segithet.


Nekem spec. mar 2 eve nem jott ki, miota nagyon keves hust eszem (kb. heti 1szer), es sok zoldseget, nyerset.

Esetleg az is segithet (amellett, hogy a bevalt eljarasoddal kezeled), ha mikor erzed hogy jon ki tartasz egy kis zoldseg/gyumolcs dietat. En mindenesetre nem szivesen szedek gyogyszereket, ha elkerulheto.

18. cfe91a5448 (válaszként erre: 17. - Ec78bc2bf8)
2009. aug. 24. 19:35
sziasztok:)sajnos az én lányomnál is+van ez a herpesz nyűg ilyenkor neki is EPAVIR bogyot veszek mindig bevállik csak ajálani tom.A kozmetikusom mondta ő TEAFA olajat szokot rákenni azt még no probáltuk de álitolag jó.
2009. aug. 14. 17:44

Sziasztok, nekem is nagyon gyakran volt/van herpeszem. Egyetlen hatásos megoldást találtam: az EPAVIR nevű gyógynövénytablettát. 2 dobozzal kell beszedni, ajánlott napi adagja 4x2 szem, így egy hétig elég, ha jól emlékszem.

Nálam működik: egy ilyen Epavir-kúra után garantáltan minimum 8-9 hónapra eltűnik az életemből a herpesz:)

Ha sikerül elkapnom az első napokban, akkor a kibújni készülő, illetve a már kifejlődött hólyagok is visszahúzódnak, fél nap alatt.

Akkor szoktam alkalmazni, amikor egy-két hónapon belül többször megjelenik.

Bár nem olcsó, a két doboz 3000 fölött van, mindenképpen megéri, aki gyakran küzd ezekkel a problémákkal.

2009. aug. 14. 15:59
Sziasztok! Én is gyerekkorom óta szenvedek a herpesztől, mindig is gyűlöltem,hogy kijön, és nincs rá megfelelő ellenszer. A szokásos krémek semmit nem értek, sokszor csak rontottak a helyzeten. Aztán olvastam a citromfűről, és higgyétek el, beválik! Nekem pár napja 4 darab is kijött a stressztől. Ezenkívűl bármilyen megváltozott életkörülmény (pl: új mhely, új pasi, stb.) kihozza, illetve megfázás, láz és főleg a nap! Nagyon csúnya szokott lenni, és sokáig tart a gyógyulása. De a citromfüves borogatás 3 nap alatt levitte a duzzanatot, nem gennyezett, nem lettek nagy sárgás fájó dudorok,majd a még rondább feketés sebek, hanem csak alig észrevehető, kicsi, piros, alig sebes folttá lapult mindegyik! Tényleg fantasztikus! Ja,és bioboltokban 230 Ft!
15. norveeg (válaszként erre: 14. - Norveeg)
2009. aug. 13. 02:21
ja, és Infadolan, kb. 600 forint 30 g --> rengeteg, általában előbb lejár a szavatossága, minthogy elfogyna
2009. aug. 13. 02:17

sziasztok.


első emlékeim 4 éves koromból valók, akkor már voltak. anyum is herpeszes volt, talán már a köldökzsinórban megkapthattam..? már megsaccolni sem tudnám, hányszor volt. :-(


kijöhet az idegtől, kimerüléstől, egy kimaradt fogmosástól, de akár attól is ha túl zsírosat, vagy túl jóízűen eszem (értsd: degeszre tömöm magam), sőt nem egyszer előfordult, hogy ahogy túl erősen megszívtam a cigarettát, és kissé megégett a szájam széle, ott ki is jött. szóval sok mindennel lehet összefüggésben, nagyjából mindennel :-) de minél gyengébb az immunrendszre, annál nagyobbak az esélyek, ez biztos.


ami tényleg segítség lehet, ha az ember érzi, hogy valami készül - csak hát rosszabb esetben 10 perc alatt ki is jön, főleg, ha piszkáljuk ugye -, és már akkor tudja kezelni valami módon.

csak nem biztos, hogy mindenkinek jók ugyanazok a dolgok.

a mindenféle gyógyszertári kenőcsök hatástalanok voltak (kevésbé fájdalmas ugyan, de ez sztem a legtöbb kenőccsel elérhető eredmény), kaptam tablettákat is, na, az 1-2 napot rövidített rajta, de a tüneteken nem enyhített.


apum méhész, ott is kipróbáltam a palettát, a propolisz csak rontott a helyzeten - eszetekbe ne jusson valaha is azzal kezelni!!!


nekem egyszer a mentolos fogkrémet ajánlották rá. nomád táborban voltam, és nem igazán volt jobb ötletem, úgyhogy megpróbáltam. van pozitív hatása, nem nő tovább, nem fakad ki, hamarabb leszárad, és általában kéznél van, de nem az igazi. ahogy leszárítja, a száj berepedezik, lekaparod, majd nem herpeszes, de sebes marad a szád meg cserepes. nem az igazi. mondjuk, ha a vége felé már nem szárító jellegű, hanem zsírosabb krémmel kened, egész oké minden. maximum folyton figyelmeztetnek, hogy fogkrémes maradt a szád! :-)


pár éve viszont a párom ajánlott egy szlovák kenőcsöt (Infadolan vagy Infladolan a neve, sosem tudom), ő már vagy 20 éve ezt használja, most már az egész család meg ismerősök is, nagyon szuper. ez egy egyszerű, zsírosabb hámosító kenőcs, recept nélkül kapható kint.

ha már kijöttek a hólyagok, egész gyorsan elmúlnak, a kellemetlen tüneteket is pár óra alatt elmulasztja; ha pedig időben felkeni az ember, szintén ki sem jön a herpesz. mi egy kis tégelyben mindig magunknnál hordunk valamennyit.

biztos lehet Mo.-on is kapni valami hasonlót, de passz. most megnéztem az összetevőit, hátha mond valakinek valamit.

hatóanyagként: Retinoli acetas m. j., Ergocalciferolum 9000 m. j.

meg van még benne fehér viasz, lanolin és fehér vazelin.


elvileg a polarizált fény is nagyon jót tesz neki, és ha egyszer valahol lekezeled azzal, ott már nem jön ki többé állítólag. bár szüleimnek van ilyen készüléke, én még nem próbáltam, mert - most már elég ritkán virágzik ki a szám, de - ha kijönne, ott a krém kéznél.


hát asszem, mindent elmondtam a témáról, ami infóm van :-) jobbulást!

13. tanus
2009. aug. 5. 19:42
Nekem ugyan nincs herpeszem, de állitólag ha citromfü teával borogatják sokkal hamarabb elmúlik és a tea rendszeres fogyasztásával csökken az előfordulás esélye is
12. 4ec264d04a (válaszként erre: 10. - Lady Blakeney)
2009. aug. 5. 19:19
Én is a sószappanra esküszöm, jól csíp az igaz, de leszárítja!
11. danama (válaszként erre: 8. - Fildus)
2009. aug. 5. 18:03
igen ma 4-30-kor lett 1 éves .-)
2009. aug. 5. 16:13

Sziasztok!

Nekem 30 éves koromban jött elő először a herpesz, addig azt sem tudtam mi az. Azóta évente 2 - 3 alkalommal kiújul, nekem csak a számon. Én olvastam a neten a sószappanról. Nem tudom hallottatok-e már erről, de állítólag jó herpeszre is. Vettem egyet. Amikor legutólsó alkalommal éreztem a viszkető, égő érzést a számon, tehát tudtam, hogy most fog kijönni, akkor bekentem a sószappannal. Aznap többször alkalmaztam, és nem jött ki. Ennek kb. már fél éve. Azóta nem jelentkezett. Én egyenlőre ennél a modszernél maradok.

2009. aug. 5. 15:29

Sziasztok!

Én megfigyeltem magamon, hogy mindig stresszes állapot után jön ki. Ezalatt nem egy hétköznapi stresszt értek, hanem mikor az ember lábából is kimegy az erő, az idegtől. Az immunrendszer legyengüléséhez mindenképp köze van!

2009. aug. 5. 15:20

Szió :-)


Először is boldog születésnapot a kicsi fiadnak, láttam a reglapodon, hogy ma van neki :-)


Herpesz vírus alapból a szervezetetben van, van akinek aktív és van akinek inaktív, de attól hordozó.


Herpesz vírusra (vérvétel) én is pozitív lettem.

2009. aug. 5. 13:45
Mi mononuklerozison estünk át, vagyis a Pfeifer féle mirigylázon. Az is egy herpesz vírus és nagyon durva tünetetekt okoz. Ha nem veszik észre időben a máj, lép, belső szervek károsodnak, visszafordthatatlanul. Nekem csak a mandulám gennyesedett el,húgom már vért köpött és nem sok esélyt adtak neki... Azóta még náthás se volt, ennek majdnem 20 éve. :)
2009. aug. 5. 13:14

Sziasztok!

Régen Én is nagyon sokat szenvedtem a herpeszektől. Nekem csak a számon jött ki. 18 éves koromban a bőrgyógyász főorvos injectiot adot bele a herpeszbe, hogy ez teljesen elmulasztja. Folytak a könnyeim a fájdalomtól!!!!Nem sikerült 1 -2 hónap mulva ujra kijöttek és egyre csunyábban.

Egyszer a kozmetikusnál volt egy hölgy aki Ökonettel foglalkozik. Ő ajánlotta a vastagbéltisztitó kapszulát. Évente vagy max 2 évente végigcsinálom és évente 1x jön ki. De az is inkább magas lázas állapot után. Nekem ez jött be szerencsére!!!!

5. danama (válaszként erre: 4. - Huanita87)
2009. aug. 5. 11:48
én is a homeopátiás szertől vagyok tünet mentes .. .-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook