Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Herevisszér fórum

Herevisszér (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. codename47 (válaszként erre: 13. - Rékanya)
2022. márc. 8. 10:12
60.000 ft az rengeteg? :) Látom, hogy 2010-es a bejegyzés, de így 12 évvel később csak mosolyogni tudok rajta, amikor én 220.000 ft fizettem. Több, mint a háromszorosa.
98. dzsok
2021. dec. 1. 07:26
Sziasztok! Nekem kicsit régebben olyan 10 éve volt hasonló problémám. 7(!) év próbálkozás után rengeteg orvost felkerestünk. Sokan javasolták a műtétet a visszereim miatt, de nem akartam belevágni, mert sok hülyeséget olvastam a neten, hogy veszélyes. Mindegy, az első gyermekünk összejött igaz beültetéses (ICSI) módszerrel. Ha visszatekerhetném az időt megműtetném magam sokkal hamarabb. Szóval elég nagy visszereim voltak szerintem. Aztán az első gyermek megszületése után (az első beültetés sikeres volt nálunk) rávettem magam hogy mégis műtsenek meg, a hagyományos hasfali metszéssel (ez volt ami rutinműtétnek számít a többi megoldással szemben, legalábbis nekem igy tűnt). Aztán mikor megműtöttek, aznap hazaengedtek (akkor épp külföldön éltem, tehát nem itthon volt ez a műtét), majd 1-2 hét egyszerű lábadozás után minden helyreállt. 3 hét múlva a feleségem terhes lett, igaz ez a baba ajnos elment a 2. hónap körül. Után vártunk újabb pár hónaőpot és jött megint a terhesség. Megszületett a 2. gyermekünk. Rá két évre meg simán összejött a harmadik is :). Szóval bárkinek akinek ilyen gondja van és mondjuk legalább 2-es stádiumú visszere van, szerintem azonnal menjen el és csináltassa meg, mert ez megold minden problémát valóban. Ha konkrét kérdés van, írjatok, szívesen megválaszolom, ha tudom és időm engedi.
2021. jún. 9. 14:46

Sziasztok!

Mivel én is sokat olvasgattam hasonló fórumokat infóért cserébe most leírom a tapasztalatainkat a műtéttel kapcsolatban.

Nekem a tavalyi évben bizonyítottan 2 biokémai terhességem volt (5. héten mentek el a babók nem láttunk ultrahangon semmit sem) emiatt elvégeztettem 1-2 vizsgálatot, hogy megkeressük az okát a veteléseknek. Nálam semmi problémát sem találtak, a férjemnek viszont rossz lett a spermiogramja…5 m volt az össz.spermiumszám és talán a morfológia sem volt jó. Kapott vitaminokat 3-4 hónap múlva ismétlés plusz dns fragmentáltság illetve manuális vizsgálat.

Eredmények: 30% fragmentált…ez nagyon rossz eredménynek számít sajnos és az ultrahang vizsgálattal visszereket találtak a bal herében. Műtétet javasoltak és ezt két és fél hónap múlva meg is ejtettük. Közben a nőgyógyász is megerősítette, hogy szinte biztosan emiatt nem marad meg a baba.

Nos a műtét maga gyorsan és simán lement, utána a lábadozás ténylegesen 4-6 hét volt mert bizonyos mozdulatok után vagy a túl sok ácsorgástól fájt neki a hege de ennyi😊3 hónap múlva javasoltak kontroll spermiogramot, mire időpontot kapott én a nőgyógyásznál ültem mert pozitív lett a terhességi tesztem…nemsokára túl leszünk az első genetikai ultrahangon és bízunk benne, hogy valóban volt értelme a műtétnek és egészséges kisbabánk lesz❤️

96. mes32
2021. febr. 18. 07:04

Sziasztok!

Páromnál aktuális lesz a műtét, és az lenne a kérdésem olyanoktól, akik mostanában estek át rajta (utóbbi pár évben), hol/ki műtötte, tudnátok-e ajánlani dokit?

Nagyon köszönöm előre is!

95. Lizy44 (válaszként erre: 91. - Pinki02)
2020. okt. 1. 14:57

Szia!

Nálunk segített. A műtét előtt hiába szedtünk Profeltilt, mert nem hozott változást. Nálunk 2 millió volt a sprema szám műtűt előtt és szinte alig mozogtak. A műtét után a fél éves kontrollon ugyan csak 8 millió volt a sperma száma, de nagyon jó volt a mozgásuk és a morfológiájuk is. Én a fél éves kontrollnál, ár 1 hónapos terhes voltam. Az 1 éves kontrollon viszont, már 13 millió volt a sperma szám ( és ekkor már Profelrtilt se szedett a férjem). Szóval nekünk segített a műtét.

2020. aug. 15. 00:02

Sziasztok!

A ferjem 2016-ban megmuttette magat hereviszerservvel es 2017-ben megfogant a kislanyunk😊

Most szeretnenk masik babat, de a doki ujabb visszeret latott.

Nagyon sok vitaminnal “tomom”

A kerdesem az lenne, hogy volt olyan, aki mutet nelkul lett allapotos? Ugyanis a ferjem ockodik egy ujabb mitettol😏

2017. okt. 24. 08:46
Sziasztok! Néhány bugyuta, de számomra fontos kérdést szeretnék feltenni a témával kapcsolatban. :-) A műtét után mennyi időt kell várni, míg az ember újra spórolhat (kondi)? A műtét után a megvastagodott erek maradéktalanul felszívódnak, eltűnnek, vagy marad vissza vmi nem odavaló dolog? Ez mennyi időt vesz igénybe? Illetve műtött vkit dr. Fekete Ferenc? Ha igen, mik a tapasztalatotok vele? Esetleg más megbízható dokit tudtok ajánlani? Válaszotokat előre is köszönöm. :-)
92. gumee6 (válaszként erre: 91. - Pinki02)
2017. júl. 30. 22:50
Szia! A férjemnek igaz 12,5 millió/ml volt, de a morfológia 2%, a progresszív motilitás pedig 6%. A doki erre azt mondta elég rossz és csak lombik jöhet szóba. Profertil nekünk sem segített, de a műtét igen. Azt nem tudjuk, hogy milyen lett utána a spermakép, de 3 hónappal később megfogant a babánk.
2017. júl. 28. 19:04
Hello!A férjemet jövö héten mütik herevisszérre.A spermaképe 1-3M/ml.A morf.és a mot. Is gyenge..a Profertil nem segitett..olyan tapasztalatra lennék kiváncsi,akinél ilyen gyatra spermaképen tudott segiteni a mütét..köszi,elöre is!
90. gumee6 (válaszként erre: 87. - Lizy44)
2017. júl. 17. 23:53
Köszönjük :) Én is sok boldogságot kívánok nektek!
89. gumee6 (válaszként erre: 88. - Amari820)
2017. júl. 17. 23:50
Szia! Szerencsére a férjemnek nem volt fádalma, inkább csak kicsit kellemetlen húzódó érzés, de az se tartott sokáig. (1-2 hét max) 1 hét fekvést javasolt a doki, aztán varratszedés volt, utána egyre jobb lett. A műtét utáni duzzanat is szépen folyamatosan eltűnt.
2017. júl. 7. 10:35
Helló! Az iránt szeretnék érdeklődni Gumee6, hogy a műtét után hogy zajlott a felépülés? Mennyi ideig tartott? Meddig tartott a férjednél a fájdalom?
87. Lizy44
2017. júl. 6. 14:41

Gratulálok Gumee6!


Sok, sok egészséget és Boldogságot nektek :)!

86. gumee6
2017. jún. 29. 23:27

Szeretném én is megosztani veletek a tapasztalatunkat. Nálunk egy év próbálkozás után tavaly nyáron derült ki, hogy a férjem eredményei borzalmasak. A doki azt mondta még az inszemet sem ajánlja, csak lombikot. Akkor kiderült nálunk is a herevisszér tágulat. Pár hónap vitaminszedés utáni kontrollon se volt változás, ezért a férjem bevállalta a műtétet. 2016 decemberében műtötték és most márciusban megfogant természetes úton a babánk :)

Műtét előtt nekem is jól esett fórumokon olvasgatni mások visszajelzéseit, ezért gondoltam leírom én is ezt, hogy erőt adjon másoknak :)

85. Lizy44 (válaszként erre: 84. - Lizy44)
2017. jún. 20. 10:22
Nem olcsó, de nekünk több orvos is ezt javasolta. Annyi, hogy a napi kettő helyet, napi egyet vettem be.
84. Lizy44 (válaszként erre: 83. - Miri0423)
2017. jún. 20. 09:52
Profertil
2017. jún. 19. 21:56

Kedves Lizy44!

Megkérdezhetem milyen vitamint szedtél a műtét után?

Sajnos az én férjemnél is ez a baj, a műtét 1 hónapja volt és már nagyon vágyunk a babára!

82. Lizy44
2017. jún. 19. 11:10
Egy ideje nem érkeztek hozzászólás a fórumhoz, de gondoltam elmesélem a tapasztalatunkat. 2016. szeptemberében, derült ki, hogy azért nem jön a várva várt baba, mert nálam van egy kis gond. 1 millió körüli sperma szám és alig mozogtak, a morfológia pont a határon volt. Herevisszért állapítottak meg. A műtétre 2016. novemberében került sor. 2017. májusában kellett vissza mennem kontrollra. A kontroll eredménye: 8 millió, morfológia rendben, mozgásuk tökéletes. Az inszeminációt ajánlották, de nem volt rá szükségem, mert a feleségem május végére, már 4 hetes terhes volt. A műtétet a Kistarcsai F. Ferenc kórházban végezték. A nagy visszér ellenére is, kicsi vágásom volt, ami szövődmények nélkül pár hét alatt nagyon szépen begyógyult. A műtét után vitamin kúrát tartottam. Azt gondolom, hogy a sikerhez a műtét és a vitaminok is hozzá járultak. De a legfontosabb, hogy hinni kell és próbálkozni!
81. Woodoo77 (válaszként erre: 79. - Janesugar)
2016. máj. 13. 12:32

Azóta meg volt már a műtét? Kopa doki magántendelésén voltatok?


Mi is a BMC-be járunk,most egy hete beszaladtam a leletért, borzalmas... A morfológiánál nincs is érték, csak egy X.

De itt nem vizsgálták a heréket.


Viszont februárba voltunk egy másik helyen, magán labor, na ott megvizsgálta manuálisan és 2 ujbegyni herevisszér tágulatot állapított meg.


Nem tudjuk mi legyen, nagy a tanácstalanság.

80. Drozd
2016. márc. 26. 06:51
Nekunk csak 1 % a morfologia mutet elottt es utan is. De spontan sikerult ezzel is babasodni. Nem ertem lombiknal ez miert fontos, vannak modszerek amivel a legszepp spermat ki tudjak valasztani es az termekenyit meg a petesejtet. Lombiknal nem lehet ez problema ha 3% a jo akkor az min tutira nem par db ot erint. Lehet masik intezetet kene megprobalni.
2016. márc. 25. 00:24

kár hogy behalt ez a hasznos fórum. nálunk ez most derült ki 3 lombik után. semmi értelme nem volt a lombikoknak műtét nélkül, mert a minőség is nagyon gyatra volt, nálunk csak 3% ép alakú.


azt szeretném kérdzeni, hogy van itt más is, akinek főleg az alakkal volt gondja? Morfológiai következménye is lehet a herevisszérnek? Most jöttünk Kopa doktortól, és azt mondta, hogy lehet összefüggés, sőt, valószinű.


Mellékesen megjegyzem, hogy a bmc-ben a kezdetek kezdetén amikor őt megnézte egy másik andrológus, azt mondta hogy nincs szervi elváltozás. és ők azt mondták hogy antitestek vannak a spermájában, mert hogy megsérülhetett a hereszövet. (ez az iga, igg) Erre most meg kiderül, hogy mégis herevisszér okozza a bajt?


Kopa doktor bevetett egy ASA tesztet, ami sokkal érzékenyebb mint a MAR teszt, és kiderül hogy tényleg ott vannak-e az antitestek neki.


kérdés hogy mitől roncsolódnak. a visszér is okozhat alaktani roncsolódást?

78. Moonface06 (válaszként erre: 2. - Ccf45f55f2)
2014. márc. 26. 02:52
Megkérdezhetem, higy hol és ki végezte el a sikeres műtétet? Sajna nálunk is aktuális lett a kérdés, kisbabánk még nincs, de nagyon szeretnénk. Köszi
77. 527f6fda92 (válaszként erre: 76. - Almafa8)
2012. nov. 20. 19:57

ez durva

és csak a viszértől?

76. Almafa8 (válaszként erre: 75. - 527f6fda92)
2012. nov. 20. 18:34
0,2 M/ml, látóterenként 1-1 mozgó.
75. 527f6fda92 (válaszként erre: 74. - Almafa8)
2012. nov. 19. 18:58
és milyen értékei voltak?
74. Almafa8 (válaszként erre: 72. - 527f6fda92)
2012. nov. 8. 08:05
Kialakult valahogy. Férjemnek semmi tünete nem volt, csak azért ment el vizsgálatra, mert már egy ideje próbálkoztunk és nem jött a baba.
73. 527f6fda92 (válaszként erre: 68. - Kirakó)
2012. nov. 7. 01:05
ultrahangot nem csináltak előtte?
72. 527f6fda92 (válaszként erre: 69. - Almafa8)
2012. nov. 7. 01:03

hogy alakult ki a viszér?

magától?

71. 527f6fda92 (válaszként erre: 65. - 71molly)
2012. nov. 7. 00:06
igen van
2012. okt. 19. 20:46
a
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook