Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hepatitis A oltás fórum

Hepatitis A oltás (beszélgetős fórum)


9. kittike8521 (válaszként erre: 3. - Haaeen)
2009. szept. 7. 22:08

Szia!


Kenya..u az sem rossz :)

Én is ugy lennék vele h ami ellen tudnak,oltsanak be,hisz a cél a megelözés,csak az emlitett történet miatt vagyok kicsit ovatosabb,ezért is kértem töletek segitséget.Meg az ember magára is vigyáz persze de a gyerekére 100x jobban..Jo utat neked!!

8. kittike8521 (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2009. szept. 7. 22:01

Szia Leoborta!


Köszönöm az infot,sokat segitettél.Igen ez nyomos ok h nagyobb lehet a baj ha kihagyom...

Ha körülnéztem kint,legközelebb magunkkal viszünk :) anyosomék élnek ott kint,ök már jártak itt,most én vagyok a "soros" h menjek :) nagyon hiányzik az unokájuk,imádják pedig van nekik kb 35 :)

7. kittike8521 (válaszként erre: 2. - E773b192c8)
2009. szept. 7. 21:55

Szia Akilyna!


Papiron ez nem lett leirva de "nem hivatalosan" ez volt az orvosok véleménye....

Az apuka is orvos,igy elég nagy ismeretséggel rendelkezik,még németo.bol is jöttek kollegák akik megnézték,probáltak segiteni de amikor már magánál volt a kisfiu,öt is rengeteget hordták külföldre,és minden de minden létezö vizsgálatot elvégeztek rajta ,de a lehetséges ok ez volt...talán milliobol egy gyereknél ütközik ki igy,de mégis megtörtént,sajnos.

6. haaeen (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2009. szept. 7. 16:09

ááá, én is csak azért megyek, mert így ingyen kapok védőoltásokat :))


(csak a sárgaláz elleni oltástól félek, mert az "élő", azaz beteg leszek tőle pár napig, és ezért még fizetnem is kell:)

5. Leoborta (válaszként erre: 3. - Haaeen)
2009. szept. 7. 14:42

Azért nem sajnállak... :-)

Engem nem viszel? Szívesen körülnéznék ott.

2009. szept. 7. 14:39

Ez nem is kötelező, de mi beadattuk 3 gyereknek (legkisebb 1 éves volt), és olcsó sem volt. Semmi mellékhatás, 6 hónap múlva a 2. adag.

Volt egy barátnőm, iskolások voltunk, ő elkapta a hepatitisz A-t, nagyon beteg volt, csodával határos módon minket elkerült, pedig fertőző. Láttam mivel jár a fertőzés, ezért kértem.

3. haaeen (válaszként erre: 1. - Kittike8521)
2009. szept. 7. 14:37
szia, én Kenyába készülök, 3 napja kaptam Hepatitis A és tífusz elleni védőoltást, egy napig fájt a karom és ennyi. én még 4 dolog ellen kapok/kérek oltást - én azt olvastam, hogy nagyobb bajba "kerülhetsz" védőoltás nélkül, mint vele. és én elhiszem. persze, ha kisbabám lenne, alaposabb utánanéznék.
2. e773b192c8 (válaszként erre: 1. - Kittike8521)
2009. szept. 7. 14:33
Szia! Ez érthető hogy vannak fenntartásaid. De honnan tudod hogy a kullancs elleni védőoltástól lett beteg a kisfiú??
2009. szept. 7. 13:40

Sziasztok!



Összel/télen Jordániába készülünk és a Nemzetközi Oltoközpontban a Hepatitis A elleni védöoltást javasolták a másfél éves kisfaimnak,indulás elött 1 honappal beadatni.

Tudna valaki segiteni aki már kapott ilyet v hallott rola?

Az az igazság h a családunkban sajnos elöfordult egy nagyon szomoru eset,igaz az kullancs elleni oltástol lett.

3 évesen kapta a kisfiu,komába esett,hetekig nem is tért magához beleöle,hosszu hosszu idö telt el mire stabil lett az állapota.Ujra kellett tanulnia beszélni,járni.stb.Ez 3 éve történt és még mindig nem tökéletes a kisfiu.. :( Azota vannak fenntartásaim a nem kötelezö oltásokkal kapcsoltaban....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook