Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Henna festők tanácsot kérek, beszéljünk róla! fórum

Henna festők tanácsot kérek, beszéljünk róla! (beszélgetős fórum)


18. Médy-25 (válaszként erre: 16. - Ében11)
2009. júl. 13. 19:07
Szerintem menj fel a hennakaresz oldalára és kérdezz rá ott..biztos tud rá válaszolni :)
2009. júl. 13. 16:31

de megtaláltam a másik könyv címé is:

Hennafestés

Testfestés - Hajfestés - Gyógyászati felhasználás

Norma Weinberg

16. ében11 (válaszként erre: 15. - Médy-25)
2009. júl. 13. 16:19

hát nem nagyon lehet leírni, hogyan kell.de pl. egy virágos indánál előszőr az indát rajzoljuk meg utána a virágokat leveleket,így szabályosabb lesz.egy kisvirágnál a közepét, majd a szirmai fölött lévő pöttyöket és utána a szirmokat-így szabályosabb(kerek)lesz.de a könyvesboltokban lehet kapni nagyon jó könyveket.nekem 2 van.az egyik:Mehndi- A testfestés művészete - Sumita Batra ,a másik egy magyar könyv abban le van rajzolva lépésről lépésre egy mintát hogy érdemes hennázni.de a hajfestés körömápolásról is van benne szó-sajna nincs előttem, hogy ki írta mert kölcsönadtam őket egy szakdolgozathoz.

amúgy lenne egy totál nem hennás kérdésem,lehet tudsz-tudtok válaszolni.csillámos tetováláshoz szeretnék ragasztót venni de külön.viszont nem tudom mi a márkája neve, szettben árilják ragasztó, csillámpor és oldószer-így drága, nekem csak a ragasztó kellene ami 2 hétig fent marad a bőrön-és csak az oldószerrel lehet lemosni.gyanítom hogy valami műkörmös vagy kozmetikai ragasztóról van szó-de sehol nem árulják el a nevét.a kozmetikai nagykerekben meg nincs így feltüntetve, melyik ragasztóval lehet csillámport bőrre ragasztani-így a sok sok termékből nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg.ha valaki tudja írja meg a nevét!

15. Médy-25 (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. júl. 13. 15:56
aha..értem..akkor majd kitrükközöm :D!
14. ében11 (válaszként erre: 12. - Médy-25)
2009. júl. 13. 14:32

az mindegy mivel rajzolod a pauszra a mintát mert ahhoz hogy a bőrre felvidd még egy bőrindón újra át kell rajzolni a puszon levő mintát és utánna olajat vagy stiftet kenni a bőrre rásimítani a pauszt és lényegében az indigó marad rajta.ha az arányokat nem érzed, próbáld ki a tűfilcet, én szoktam használni,nem az egész mintát rajzolom fel csak az arányokat-így nem megy félre nem torzul el és gyorsabban haladok.persze szabadkézzel is megy, csak akkor meg kell tanulni a trükköket, mikor mit rajzolsz meg, a sorrend számít és akkor szépen kijön a minta.

igen a fekete hennában már több minden van, de van olyan ami nem okoz gondot.hiszen lehet a boltokoban kapni-gondolom ha nagyon ártalmas lenne nem árulhatnák.de volt több olyan eset, amikor valakinek nem bírta a bőre-az olyankor csúnyán felhólyagzik-olyan mintha beleégették volna a mintát.

13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - Ti-mici)
2009. júl. 13. 14:15
fekete? remélhetőleg sehogy:-) merthogy ami fekete, azt gumival vagy egyéb gázos dologgal színezik. A henna eredeti színe vöröses-barna!!! ha a zöldet megfelelően kevered az előírt összetevőkkel, vöröses lesz belőle, de fekete sosem.
2009. júl. 13. 13:40
Köszönöm szépen a tanácsokat :D! Mondjuk én két napja voltam oktatáson,vagyis két napos volt,ott azért sokmindent tanultam,szóval annyira hülye nem vagyok hozzá,csak kezdő még..már régóta foglalkoztat,és nézegettem meg próbálkoztam,mire akadt ez az oktatás helybe,és elmentem..ott végülis pálcikával tanultuk ugye papír nélkül szabadkezesen,de amit nekem csináltak még régen,azt bőrindigóval csinálták és feketével,mi meg ugye vörösesbarnával,ami az eredeti,csak olvastam ilyet,hogy ezt a vörösesbarnást lehet papuszpapírral,csak nem írák,hogy mivel érdemes rárajzolni a mintát..de látom megoszlanak a vélemények,és ez jó..legalább aki tapasztaltabb attól itt is tanulhatok! :D...egyedül az arányokkol vagyok gondba,de hát az meg majd kialakul,úgy gondolom így kezdőként is elég jól megy..amúgy műkörmös vagyok,csak ezt is szeretném hozzácsapni :D..Köszönöm nektek a tanácsokat,még elfogadom ám :D :P..rendik vagytok!
11. ében11 (válaszként erre: 10. - Zarahell)
2009. júl. 13. 11:46
egy tű mindig jól jön ilyenkor,kipiszkálni.:D
10. Zarahell (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. júl. 13. 11:42
Igen, mondjuk én is kiakadok, mikor mindig beakad valami a végébe. :D
9. ében11 (válaszként erre: 7. - Zarahell)
2009. júl. 13. 11:39
igen lehet, de az a tapasztalatom hogy a bekeverés után ismét lehetnek benne kis csomók, így én a pasztát is át szoktam szitán nyomni.így a tölcsérből szebben jön, nem kell piszkálni munka közben a tölcsér nyílásánál.gyorsabban halad a munka.
2009. júl. 13. 11:37

a pausz azért sem jó, mert azt át kell indigózni, utánna stifttel olajal viszik a kész mintát a bőrre, viszont így a henna nem tud felszívódni-ha az indigó olajjal viszed fel a mintát.

ha bizonytalan vagy, vegyél nagyon vékony(0,5 vagy kisebb)tűfilcet(barna,fekete)és nagyjából fel lehet rajzolni a mintát.

7. Zarahell (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. júl. 13. 11:36
A port kell árszitálni, mert abban lehetnek nagyobb darabok. Ilyen kis szálak.
6. ében11 (válaszként erre: 1. - Médy-25)
2009. júl. 13. 11:34

bőrre vagy a papírra szeretnél a hennával festeni?

pauszra fog a ceruza,filc,toll.

hennamintát tudsz gyűjteni a neten-henna, vagy hennaminta a keresőbe és le lehet menteni a mintákat-kinyomtatni.

a sima zöld hennából(ami előszőr vöröses később barna lesz) pépet kell készíteni.ez hosszadalmas(1napig állni kell neki), ahhoz hogy sima legyen szűrűn át kell paszírozni a kész pépet.amit lehet vékony pálcikával,vékony ecsettel(0 vagy 0,5) esetleg pici tölcsérrel a bőrre-papír felvinni.

mire vagy még kíváncsi?ha tudok segítek, szoktam hennázni.

2009. júl. 13. 11:34

Hajhó!


Én hennázom, de szerintem ne pauszpapírozz, én se szoktam, meg lehet azt festeni szabad kézzel. Nem bonyolult.


A henna pedig zöld, mert a növény porából van. Elsőnek narancssárga színe lesz a bőrön, másnapra barnul be.

2009. júl. 13. 11:32

Szia!

Tanultam henna festést de való igaz abból nem lesz soha fekete.A henna vöröses barna ez bőrszíntől függ és attól hová festesz vele.Sosem rajzoltam előre papírra,csak simán szabad kézzel.Nem igen rajzolják előre csak a tetoválást,és szerintem felesleges is mert szépen lehet vele festeni szabad kézzel is.Próbálkozz sokat.Sok sikert.Ha van kérdésed nyugodtan írj.

2009. júl. 13. 11:17

Hennából soha nem lesz fekete, csak vörös...


Port vettél? Abból krémet kell csinálni és úgy felkenni.


A pauszpapíros rajzoláshoz nem értek :$

2009. júl. 13. 11:09

sziasztok!


en tuneziabol vettem magamnak hennat...de nagyobb darabkak vannak benne keptelenseg felkenni es zoldes barnas a szine...ebbol h lesz fekete???

vagy mit kell meg vele csinalni?


koszi :)

2009. júl. 13. 10:46
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni,hogy a pauszpapírra mivel kell rárajzolni a mintát,vagy mit érdemes? Segítsetek nekem,kezdő vagyok :D! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook