Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hemolitikus anémia tapasztalatok? (autoimmun) fórum

Hemolitikus anémia tapasztalatok? (autoimmun) (beszélgetős fórum)


2012. márc. 2. 18:21
Hát igen sajnos vannak ilyenak :(((( Nem tudok erre mit mondani mert én csak vért katptam folsav maltofer gyógyxert. Ezzel a betegséggel még nem találkoztam . Gyógyuljatok meg :))
3. Gabóca10 (válaszként erre: 2. - ReRe25)
2012. márc. 2. 14:39

SZia!Igen mint írod az anémia az vérszegénység,a hemolitikus az már autóimmun betegség(legalábbis a miénk)A tünetei ált.ugyan az mint a vérszegénységnek,de a mi esetünk a súlyosabb formája,ami nem fokozatosan alakult ki hanem egyik naprol a másikra.

Az immunrendszere olyan antitesteket termel ami öli a vörörvérsejteket,szó szeritn szétestek a vörösvérsejtjei.

Véres vizelettel és sárgasággal kerültünk kórházba,akkor még nem tudtuk hogy mivel állunk szemben.Kapott két egység vért,volt csontvelő-vétel ami hál égnek negatív lett,de az orvososk azt hitték nagyobb a baj,bár ez is épp elég.Most jelen pillanatban szteroidot kap a kis csüntöm,de már nagyon félek a mellékhatásoktól,mert nagyon sokmindent okozhat,de sajnos ez az egy gyógyír van rá.Bár jó kezekben vagyunk,de azért mégis érdekelne mások tapasztalata.Bár mondták hogy nagyon ritka betegség,de gondoltam hátha találok valakit aki hasonló cipőben van.Nekünk azt mondták hogy valószínűleg vírus váltotta ki,a háziorvos szerint meg az antibiotikum.Nme szeretnék mást csak minél előbb meggyógyúljon a pici fiam!!!

2012. márc. 2. 12:55
Szia! Azt nem tom mit jelent a Hemolitikus anemia de a sima anemiában vérxegénységben (thalessanemia) érintett vagyok és a gyerekem is! Xed gyógyxert vagy valami ird le :) köxi ( utánna irom ami velünk van)
2012. márc. 1. 15:32
2 éves kisfiamnál 1 hónapja derült ki.Akinek van tapasztalata megoszthatná velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook