Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hetes kismama vagyok, a 14. héten fedeztek fel nálam hematómát fórum

18 hetes kismama vagyok, a 14. héten fedeztek fel nálam hematómát (beszélgetős fórum)


8. Krizol (válaszként erre: 7. - Zsuzsy91)
2019. ápr. 22. 20:48

Szia,

Amikor elkapna a rossz hangulat, gondolj arra, hogy pár honap múlva, amikor megszületik a pici babád, sokat adnál azért a pihenésért, amit most annyira nem szeretsz. :) Pontosan ugyanígy volt velem is, a nyár kellős közepén feküdtem itthon, még a nyaralásunkat is le kellett mondanunk.. de ugye a babáért mindent megteszünk :) 13 hetes már a kislányom ❤

7. zsuzsy91 (válaszként erre: 6. - Krizol)
2019. ápr. 21. 00:22

Szia :)

Bárcsak elmondhatnám én is,hogy eltűnt! Nekem a doki nem mondta milyen arányban szedjem a Rutascorbint,csak annyit,hogy szedjem. A patikus mondta,hogy napi 3x1. De rákérdezek majd! Megmondom őszintén, olyan rosszul érint az,hogy itt a jó idő és nekem pihennem kell...sose voltam az a bent ülős típus! Tudom,hogy ez csak ideiglenes és még rengeteg napot tölthetek kint a szabadban,de akkor is kicsit depis leszek tőle!

És neked Krizol,kisfiad vagy kislányod született? :)

Szép estét :)

6. Krizol (válaszként erre: 5. - Zsuzsy91)
2019. ápr. 19. 21:36

Szia,

Amikor elkezdődött a vérzés, a dokim befektetett a kórházba és 23 órás fekvésre voltam ítélve 6 napig. Rutascorbint 3x2-t szedtem, a magnéziumot meg infúzióban adták. Otthon a rutascorbin maradt, magnéziumot meg nyomattam, reggel 1 magnosolv, délben és este meg 1-1 magnerot. A vérzés hol erősödött, hol gyengült, aztán egyszercsak megszűnt szerencsére.

5. zsuzsy91 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2019. ápr. 19. 20:49

Örülök,hogy nálad sem okozott bajt a hematóma :)

Neked mit javasolt a dokid?

Meddig véreztél/barnáztál?

4. zsuzsy91 (válaszként erre: 3. - Krizol)
2019. ápr. 19. 20:28

Ennek nagyon örülök :)

Neked mit javasolt a dokid,valamint hogy szedted a rutascorbint és a magnéziumot? Szigorú pihenésre voltál "ítélve"?

2019. ápr. 19. 15:23
Nekem 13 hetesen lett hematómám. A baba fejénél volt, én is rutascorbint és magnéziumot kaptam rá. Kb 1 hónapig tartott, amíg végleg felszívódott/kiürült. Utána teljesen problémamentes volt a terhességem.
2019. ápr. 19. 10:30
Nekem is volt. Már tenyleg nagy a baba hozzá. Az elején még az is függ hol helyezkedik el a hematoma. Nekem pl a baba alatt volt így mikor kiürült nem veszélyeztette közvetlenül,kisebbb volt a kockázat mintha felette lett volna. Akkor magával vihette volna egy nagyobb vérzésnél.
2019. ápr. 19. 09:54

Sziasztok!

Jelenleg 18 hetes kismama vagyok,sajnos a 14.héten fedeztek fel nálam hematómát. Azóta barnázok,hol jobban,hol pedig semmi. Mikor már reménykednék,hogy "felszívódott talán" ,akkor hirtelen megint elönt egy nagyobb adag barnás folyás. A dokim azt mondta ne idegeskedjek e miatt,majd elmúlik. Kérdeztem a veszélyekről,hogy árthat e a babának,de azt mondta,hogy "nagy" már a baba,ahhoz ,hogy kilökje. Rutascorbint (3×1) és magnerotot szedek rá. Akkor van nagyobb baj (szerinte),ha vérzek és görcsölök. 3 hét múlva megyek újra UH-ra,addig reménykedek,hogy nem fog nőni ez a vérömleny!!!

Várom véleményetek,tapasztalaitokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook