Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hemangiómás csecsemők fórum

Hemangiómás csecsemők (beszélgetős fórum)


2010. okt. 5. 10:36

Sziasztok!


Enikő kislányomnál kb. 3 hetes korában vettük észre, hogy (akkor még nem tudván mi is az pontosan) elkezdett növekedni a fején egy piros folt. A védőbő úgy vélte, tűzfolt, amin nem is csodálkoztam, nekem és anyukámnak is van tűzfoltunk a fejünkön, soha nem zavart minket semmiben, gondoltam, örökletes dolog, de egyre nagyobb és pirosabb lettm végül már kemelkedett a fej síkjábol is. A 6 hetes kontrollon, a Délpestiben azt mondták, semmi probléma, vissza fog húzódni magától, de csak nőtt és nőtt. A múlt héten a háziorvos javasolta, h. biztonság kedvéért vigyem be a Heim Pálba, adott beutalót. Azt mondta, valószínűleg nem fognak cinálni semmit.

Egy másik fórumon az egyik anyuka ajánlotta Tasnádi professzort, mint a téma legelisertebb szakértőjét. Szerettem volna hozzá vinni, de a kórhűzban cs. januárra tudtak volna legközelebb időpontot adni, így el fogok menni a magán rendelésére.

Jár valaki más is a magánrendelésére? Mi a véleményetek a doktorúrról?

Olvastam pár hozzászólást és nagyon megdöbbentem, hogy ez előfordulhat belső szerven is - ez szörnyű! Szerintetek, ha az 5 naposan készült UH nem mutatott ki semmit, biztos lehetek benne, hogy Enikőnél nem érint belső szervet?


Minden válsazt szívesen olvasok.


Kérlek, írjatok!

Köszönöm.

14. Lemi09 (válaszként erre: 13. - Andrea3)
2010. febr. 20. 01:09

Bocs, csak most vettem észre a kérdést!


Mi csak UH-n voltunk vele. Hasi és koponya. Addig jó, míg nem zárul a kutacsa, mert azon keresztül ultrahangozzák. És leginkább azért kellett csak mennünk, mert az én kislányomnak összesen 3 hemaingiómája volt (van). Több h. esetén nagyobb a valószínűsége, hogy valamely belső szervén (pl máj, agy) is találnak. Ne nőljön már ott se észrevétlen, érted! De nekünk hál'istennek ott semmi nincs, a Heim Pálban megnézték...


A ct-t nem is említették nekünk.

13. andrea3 (válaszként erre: 10. - Lemi09)
2010. febr. 9. 15:08
Az én kisfiam fején van egy ilyen hemangómia nekünk is menni kell koponya ultrahangra meg ctre de a ctre csak akkor kell menni ha az uh eredménye nem jó?
2009. dec. 20. 14:50
Tettem fel a mostani allapotarol kepeket a naplomba... Ott megnezhetitek. Korabban sosem hallottam errol a betegsegrol. Egyikonk csaladjaban sem fordult meg elo. Nem estem el, nem utottem meg magam a terhessegem alatt... Az itteni orvosok a kerdesemre, hogy mi okozta, csak a vallukat vontak, magyarazatot nem kaptam...
2009. dec. 20. 14:48
Az en picikem most 3 honapos. Van a bal szeme alatt, az orrtoveben, a balajkan belul es kivul is. Ezek sajnos nonek. Van ket piros folt a koponyajan, de azok csak piros lapos foltok maradtak... Van a garativen is, ami szinten nem nott eddig... Az arcaert viszont nagyon aggodunk... Mi Cipruson elunk, de itt semmit nem tudnak vele kezdeni... Igy a leheto leghamarabb hazamegyunk...
10. Lemi09
2009. szept. 6. 00:36
Mi is Tasnádi professzorhoz járunk. A kislányomnak 3 hemangiómája van. Egyik, a legnagyobb, a fején, a hajas fejbőrén... na az tényleg halványodik. A másik, kb 5 forintos nagyságú az oldalán. Ez a fagyasztások hatására is ugyanolyan, de legalább nem nő. A legdurvább, az a fémkétszázas méretű, eper alakú és kidudorodó, és a rossz helye miatt abszolút műthetetlen, az, amelyik a mellbimbója körül található. Korababa volt. Amikor megszületett, nem láttam rajta semmit. Mikor egy hét múlva először "csomagolhattam ki", azt hittem, elájulok! Sajnos nem nagyon akart a legutóbbi megállni a növésben... Tasnádi professzor már 2x fagyasztotta. A közepe szigetesedik is, és szürkül, de a szélei még mindig élénkpirosak, és nőnek kifelé. Hál'isten belső szervet nem érint több hemangióma. Jó lett a koponya - és a hasi UH is... Csak a kis melle miatt aggódom. Nem akarom, hogy emiatt gátlásos legyen kamaszkorában. Tasnádi azt ígérte 5-6 éves korára elmúlasztja... Úgy legyen!
2009. márc. 21. 10:18

Kedves szülők!

A hemangióma egy fontos dolog és javaslom mindenkinek,hogy a leghamarabb vigye el szakorvoshoz.

Magyarország legjobb orvosa prof. dr. Tasnádi Géza a Heim Pál és a Kelenkórházba rendel( mi ide járunk.

A kisfiamnak az orrgyökén van hemangiómája.

Egy tűhegy nagyságú volt mikor megszülettet, a háziorvos és a többi nem szakorvos azt mondták majd elmúlik, a bőrgyógyász is.

az interneten találtam én is mega dokit.

a kisfiamnak 2 hét alatt dió nagyságúra megnőtt a hemangiómája és a doktor úr állitotta le a növekedését , hogy más szervet ne tegyen tönkre, Nálunk a szemet.

Szóval mindenkinek javaslom a gyeremeket a profi doktor úrhoz vigyék el.

8. Krisztaikres (válaszként erre: 5. - Roscia)
2008. ápr. 23. 22:02

Szia Roscica!

Hát Nektek se lehet könnyú, de talán amíg nem kezd el fogzani, addig biztos nem lehet baj. Bár nekem az ikrek fogakkal is szopiztak, és nem voltak harapósak sem, szerencsére.

De ha véletlenül meg is sérülne, szerintem fejéssel fenntarthatod a tejed.


Nekem lelkiismeretfurdalásom van a kislányom miatt, mert a gyerekorvosunk, aki havonta látta, mindig azt mondta,hogy ne törődjünk az éranyajeggyel, majd elmúlik, de nem így lett. Bár már elkezdődhetett valami, mert halványodik a széle felől, és a levelecske is leszakadozóban van. De utólag olvastam arról, hogy ha mindjárt kb. 3 hónaposan megyünk fagyasztásra, akkor nem nő meg annyira.Mi jövő héten megyünk újra fagyasztásra. Május elején pedig már egy évesek leszünk. Szerintem mi sem fogjuk elkerülni a műtétet, mert nagyon ki van dudorodva.

2008. ápr. 13. 07:01
Én azt hallottam, hogy újabban már laeser fénnyel is tudják gyógyítani, műtét előtt érdemes ez irányban is érdeklődni.( bőrgyógyász, onkológus)
2008. ápr. 13. 06:43
Sziasztok! Az én lányomnak is születésekor volt egy halvány folt az oldalán. Később viszont (3hónaposan) nagyon nagyra fejlődött, és olyan sötétvörös, epres kinézetű lett. Az orvosok eleinte bíztattak, hogy talán felszívódik, de aztán már kettő is lett és félő, hogy kifakad. Így megműtötték és most csak a forradás jelzi, hogy ott volt. Bár az elég nagy sajna.
5. roscia (válaszként erre: 1. - Krisztaikres)
2008. ápr. 13. 02:02

Szia Krisztaikres!

Az en kisfiamnak a szajacskajan van hemangioma. Mikor megszuletett, eszre sem vettem, csak a harmadik napon, mert benn volt a felso szajszelen. De azota sajnos, megnott es nem lehet nem eszrevenni. Most 4 es fel honapos a gyermekem. Egy hete voltam vele a plasztikai sebeszeten tanacsot kerni. Azt mondtak egyenlore nem nyulnak hozza, aminek orultem, mert a kisfiam szopik es akkor abba kellene hagyni, ha most mutenek. De ha netan megsertene a hemangiomat, akkor okvetlen muteni kell. 3 honap mulva kell vissza mennunk kontrollra. Azzal nem nagyon biztattak hogy felszivodik, inkabb hogy meg 1 eves koraig biztos novekedni fog. De mivel tenyleg nagyon rosz helyen van, amint abba hagyjuk a szopizast, azon leszek hogy eltavolitsak.

4. Krisztaikres (válaszként erre: 3. - Monesz77)
2008. márc. 20. 22:07

Szia Monesz!


Nektek szerencsétek van, mivel nincs vele teendőtök.

Nálunk a kislány derekán van egy eper alaku kidudorodás 1x2 cm-es. Most voltunk 10 hónaposak.És túl vaGYUunk egy fagyasztáson. Két hónap múlva kell mennünk újra.

3. Monesz77 (válaszként erre: 1. - Krisztaikres)
2008. márc. 13. 09:16

Az én kislányomnak is van a feje búbján. Most 19 hónapos és már nagyon szépen szívódik. Már alig látszik. Sokkal laposabb és már nem piros hanem halvány rózsaszín. A doki azt mondta anno, hogy mire iskolás lesz teljesen felszívódik. Úgy látszik ez hamarabb bekövetkezik, mivel már tényleg alig látszik. És szerencse hogy a haja eltakarja.

Nektek is van?

2008. febr. 18. 07:10
mi ez a hemangióma? bevallom sose hallottam még ezt a szót
2008. febr. 17. 22:01

Sziasztok!


Olyan anyukák tapasztalatait várom, akiknek a csecsemőjük hemangiómával született.

Most nem strapálom tovább magam, mert lehet,hogy nem is ír senki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook