Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Helyes futás fórum

Helyes futás (beszélgetős fórum)


2010. márc. 9. 09:00
Azért Sylvia leirása a kezdő futóknak sztem tökéletes. Az megint más, hogy sok-sok futás után, majd ez automatikussá válik és nem kell figyelni.
2009. dec. 4. 09:43
A helyes futást, tudni fogja a tested, úgy mint a levegővételt is. Először figyelsz rá, utána automatikussá válik. Nem kell mást utánozni, görcsösen csinálni. Mindenki máshogy fut és úgy jó neki. Ennyi.
2009. dec. 3. 23:48

Hihi, írtam egy regényt! :D

Remélem, azért tudod majd hasznát venni... :)

2009. dec. 3. 23:47

Hát, ha nem válaszolsz, akkor leírom mindkettőről, amit gondolok. Nem vagyok szakember, csak régen szerettem futni (most is szeretnék, csak egyelőre nincs rá mód).

Sebesség: soha ne akarj gyorsan futni. Épp elég, ha egy gyors gyaloglás ütemében kocogsz, mert sokkal később fáradsz el. Nem a sebesség a lényeg, csak ha 100 m sprintben akarsz indulni a következő olimpián. :)

Mozgástechnika:

Fej: lehetőleg előre nézz, magad elé 2-3-4 méterre, kivétel értelemszerűen, ha valami van a lábad előtt (pl. járdaszegély). Így könnyebben veszel levegőt.

Testtartás: a teljesen függőlegeshez képest nagyon enyhén előre dőlve, de egyenes háttal és derékkal kell futni. Értelemszerűen minél gyorsabb az egyéni sebességed, annál nagyobb a dőlésszög.

Kezek: ha csak kocogsz, mindenképp csak az apró kézmozgás szükséges, az összes többi csak feleslegesen fáraszt, ezzel nehezíti a légzést, és nagyon gyorsan megállásra fog késztetni. Épp elég, ha kocogás közben csak 10-15 centit mozog a kezed. Könyökben jól behajlítva tartsd, és az öklöd irányítsa a mozgást. A két felkarod ne teljesen párhuamosan mozogjon, hanem az öklöd a melled előtt legyen valamerre, nagyjából félúton a két melled között legyen a "belső" holtpont és a melled mellett a "külső". Így értelemszerűen nem egyenes vonalban, hanem körívben mozog az öklöd. Minél gyorsabban futsz, a kezedet annál magasabbra emelve marad meg a lendület, ezért van, hogy a sprinterek az arcuk elé emelik a kezüket futás közben. Sőt, akkora sebességnél már nem is ökölben van a kezük, hanem a kezük élével "vágják" a levegőt, ezzel csökkentve a légellenállást.

Lábak: azt hinné az ember, hogy ez egyszerű. Pedig nem. Én mindig azt mondtam, hogy nem bokából kell futni, hanem térdből. Sokkal kényelmesebb hosszú távon, ha kicsit emeled a térded, mintha csak dobálod hátra a lábfejedet. Lassabban fáradsz el, tehát nagyobb távot tudsz megtenni, így nő a sikerélmény. :)


Ruházat: ez is fontos. Nem láttam rólad képed, de én a 75C-s méretemmel már bajlódtam egy kicsit. Nekem az volt a kényelmes, ha egy viszonylag zárt, merevítős-szivacsos melltartó volt rajtam. Ha megizzadtam, kellemetlen volt, de így legalább nem "lobogtak" a melleim (nagy túlzás, mert másfél év szoptatás után se lógnak, de így éreztem).

2009. dec. 3. 22:38
A mozgástechnikára vagy a sebességre érted?
2009. dec. 3. 22:33
Attól függ, miért akarsz futni.
2009. dec. 3. 22:29

nah senki sem tudja hogyan kell helyesen futni

??????

2009. dec. 3. 22:25
Tudja valaki hogy milyen a helyes futás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook