Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Help! Allergiás a kislányom? Tapasztalatok? fórum

Help! Allergiás a kislányom? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 27. 22:54
Lányom 15 éves és 2 éve tej intoleranciás (kazeines)
13. vakri
2011. ápr. 7. 16:03
Azóta megint kap rendszeresen tejet, semmi baja. Kaptunk időpontot pulmológiára, majd beírom mi az eredmény hátha valakinek épp aktuális lesz a téma.
12. hobnobs (válaszként erre: 10. - Vakri)
2011. ápr. 3. 14:42
Az is lehet, hogy most telítődött a szervezete a tejjel és az csapta ki. Szerintem is lehet allergiás azért, mert nem pár hónapos már...
2011. ápr. 2. 15:38
Miért lenne idős a tejallergiához?Bármikor jelentkezhet!Én is 30-on túl lettem laktózallergiás.
10. vakri
2011. ápr. 2. 10:48
Azt mondta, lehet ez valami vírusos dolog volt, mert ahhoz már idős, hogy most derüljön ki a tejallergia. Most szednie kell a calcimuscot revicetet amíg lehúzódik az összes kiütés - ami már megtörtént - aztán miután két hétig nem szedi a gyógyókat gyerekpulmonológus. De ha eltűntek a kiütések meg lehet fokozatosan próbálkozni a tejjel. Ha nem lesz baja, akkor meg lehet próbálni a műzlit is, de sztem ilyet inkább nem veszek többet akármilyen olcsó. Mivel mogyorós-csokis volt, előfordulhat ezek közül valamelyikre allergiás vagy simán a vírus csinálta ezeket a tüneteket. Holnap kap először tejet.
9. hobnobs (válaszként erre: 8. - Vakri)
2011. ápr. 1. 14:14

Leírod, hogy mit mondott a dokitok?

kíváncsi vagyok :)

2011. márc. 31. 08:23
Beszéltem közben az asszisztenssel. Holnap már lesz a mi gyerekorvosunk, kértem is tőle időpontot holnap délelőttre. Köszi mindenkinek a tanácsokat. :-)
7. hobnobs (válaszként erre: 1. - Vakri)
2011. márc. 31. 07:59
én allergológiára kérnék beutalót a dokitól akár a helyettestől is. ott vérvételből megállapítják, hogy mire allergiás...
6. gne2
2011. márc. 31. 07:56
De, a margarinokban is van tej, úgy emlékszem, hogy csak a Liga tejmentes. De nézz utána inkább.
2011. márc. 31. 07:05

Margarinban nincs tej,tehát ha attól is hasfájást kap akkor lehet,hogy a gabonaféléket nem bírja.Sztem az a rosszabb és nehezebben megoldható.

Én pollenallergiás vagyok.Mindkét gyerekem örökölte.Emellett laktózérzékeny is vagyok.A gyerekeknek is volt időlegesen de már nincs.A laktózérzékenység-súlyosságtól függően-elég jól kezelhető és a diéta sem vészes.

4. vakri (válaszként erre: 3. - Vakri)
2011. márc. 31. 06:55
Jah, bocs ez megint családi szleng. Margarinra gondoltam, nálunk az a vajas kenyér.
3. vakri (válaszként erre: 2. - Darcy73)
2011. márc. 31. 06:46
Köszi szépen. Most kelt el, nem fáj semmije, kiütések halványodtak. Egyelőre vajas kenyeret kap teával reggelire. Lehet jobb lenne, ha itthon maradna, hogy lássam a kenyértől nem lesz rosszabbul?
2. Darcy73 (válaszként erre: 1. - Vakri)
2011. márc. 31. 06:41
Valószínűleg tej vagy laktóz allergia.Persze lehet gabonafélékre is.Én először a tejet hagynám el!Addig is amíg kiderül.Minnél előbb beszélj a gyerekorvossal-ha meggyógyult-mondj el neki mindent és el kell küldjön gasztro-ra,kivizsgálásra.Ott egy egyszerű vizsgálatból megállapítható az allergia.
2011. márc. 31. 06:27
Néhány hónapja rendszeresen mondja a 10 éves kislányom, hogy reggelente fáj a hasa. De mivel tipikusan középső gyerekként szereti magára felhívni a figyelmet, elvittem orvoshoz, aki elküldött minket laborba vizeletvizsgálatra és minden rendben volt betudtam annak, hogy nem akar iskolába menni. Pár napja vettem észre, hogy piros kis szigetekként összefüggő enyhén viszkető kiütései vannak. Ezzel egy időben a kisfiam arcán is jelentek meg hasonló kiütések. Mivel újfajta müzlit vettem (nem müzli, csokis gabonapehely, de a srácaim müzlinek hívják), gondoltam ezzel lehet valami probléma, müzli ment a kukába. Tegnap reggel a változatosság kedvéért tejbegrízt főztem nekik. Délután sírva jött haza az iskolából, hogy olyan rosszul érzi magát, gyenge, erőtlen. A karja megint tele kiütésekkel. Persze irány a gyerekorvos. Aki ugye, persze épp beteg, nincs rendelés. Asszisztens nem látta olyan komolynak a problémát, hogy a helyetteshez küldje, adott calcimusc-ot, revicetet és ha nem javul vigyük vissza. Mire hazaértünk elkezdett fájni rettenetesen a hasa, estére már sírt is. Adtam neki egy fél cataflam v-t, revicetet, calcimusc-ot. Estére -bocsi!!!- pukizott egy párat és jobban lett. Hozzáteszem én a virágporra vagyok allergiás és ha virágmézet akár minimálisan is tartalmazó ételt eszem, ugyanez a kínzó görcsös hasfájás, puffadás jelentkezik nálam is. Lehet ezek a korábbi hasfájások is összefüggenek ezzel? Elvigyem most reggel a helyettesítő orvoshoz? Vagy ha megvárjuk a mi orvosunkat addig is mit ne adjak neki? Tejet? Gabonát? Ha sz iskolának írok, hogy mit ne egyen, mit írjak bele? Mennyire komoly ez a probléma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook