Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Helene S hormonmentes spirálról mik a tapasztalatok? fórum

Helene S hormonmentes spirálról mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
3. 723e10a891 (válaszként erre: 1. - Jut.k.a)
2012. nov. 7. 11:15

Szia!

Úgy látszik valami újba sikerült belecsöppennem, de valószínű, hogy nem én vagyok az egyetlen. A történetem a következő. Öt éve rakattam fel Goldlily spirált. A felrakást túl lehet élni, rögtön meg is ultrahangoztak, hogy jó helyen van-e? Rendszeresen jártam ellenőrzésre, semmi problémám nem volt ez idő alatt vele. Idén aktuálissá vált a csere. Kértem az orvosomtól receptet, mert az előzőt csak arra vehettem meg. Közölte nem kell recept, menjek kérjek a patikában. Öt vagy hat helyen kerestem, sehol sem volt, de meg sem lehetett rendelni. Végre az utolsó helyen megsajnáltak és felhívták a nagykereskedést, ahol közölték az összes Goldlily és Silverlily termék forgalmazását megszüntették. Azt tanácsolták a gyógyszertárban konzultáljak az orvosommal, mit tud helyette ajánlani. Fel is hívtam az orvosom, aki úgytűnt meglepődött, de egyből felajánlotta Neki még van 3 darab, ha gondolom 12.000-ért egyet félrerak nekem! Mit tudtam tenni? Eddig nem volt gondom, nem szívesen váltottam volna másik eszközre, igaz így bebuktam 12.000-ret, mert a dokinak kp. kell én meg patikában fizethettem volna egészségkártyával, ha már vagyok olyan szerencsés, hogy még van ilyenem. Ma végre mehettem, citológia rendben, menstruáció pont ahogy kell. Levették a régit, felrakták az újat, semmi ultrahang, egy hét után menjek vissza. Ekkor jött a pofon, megkaptam a regisztrációs kártyát, egy számomra ismeretlen spirálról a neve: Helene S Iud 380 S! A kártyán se sorozatszám, se regisztrációs szám, épp csak az én adataim és a mai dátum! Eléggé kivagyok, mert most nem tudom milyen dolog van bennem. Vagyis tudom, hogy egy teljesen új valami, amiről semmit sem tudok, a gyártónak nincs magyar nyelvű honlapja, a spirálról sem tudok semmit! Kísérleti alanynak érzem magam, amellett, hogy szépen átvertek! Most vagyok azon a szinten, hogy még visszamegyek ellenőrzésre, de ha nem lesz semmi gondom, megyek át másik nőgyógyászhoz, pedig oda jártam több mint 10 éve! Én is örülnék, ha valaki végre megtudná milyen is ez az új spirál amit most szerintem kicsit alattomosan próbálnak elnépszerűsíteni! Nem úgy kellene lennie, hogy reklámozzák és minél több információt közölnek róla, és a nők maguk választják? Inkább kizárnak a választásból és majd utólag a mi tapasztalatinkon keresztül állnak ki vele a nyilvánosság elé? Mi van akkor ha nem válik be? Mi visszük a bőrünket a vásárra, ha nem jön be, mehetünk abortuszra? A gyártó maximum nem kezdi el tömegesen reklámozni és forgalmazni? Tudom én már így jártam, ezt az egészet csak azért írtam le, hogy ha lehet mások ne kerüljenek ilyen helyzetbe, ha esetleg rákeresnek, mert nekik még van lehetőségük választani, jól járják körül a témát. Ettől függetlenül még lehet jó ez az új spirál amit így „erőltetnek”, ha valakinek van róla leírása, tapasztalata szívesen olvasnék róla én is én gondolom még mások is. Előre is köszi mindenkinek!

2012. okt. 14. 16:14

Sosem hallottam erről. A gugli sem.

Amúgy nem hinném, hogy hiánycikk lenne.

2012. okt. 14. 15:55

Hétfőn rakta fel az orvosom, a fenti spirált.

Új fajta, bárium tartalmú, ezért látszik a röntgen alatt. Van valakinek tapasztalata ezzel a spirállal kapcsolatban? Az orvosom 3 évet mondott, hogy fent lehet, de a leírásában 10 év van.

A neten semmit nem találok róla.

Valóban hiánycikk most a spirál? (Nekem a doki adta) és valóban most már csak báriumosat lehet feltenni?

Előre is köszönöm az észrevételeket, tapasztalatokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook