Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házvétel fórum

Házvétel (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 10. 09:18
Nehéz dolog ez a házvásárlás, vagy egy építkezés. Egyik barátnőm a párjával most építkezik, pontosabban most kezd, de ő is fél tőle. Viszont nagyon akarják a házat, úgyhogy próbálnak előre nézni.
30. f94c04200e (válaszként erre: 27. - Zotya78)
2011. jan. 9. 21:56
Köszi.
29. f94c04200e (válaszként erre: 25. - B2076ec79b)
2011. jan. 9. 21:01
Na látod?Már idiótának érzem magam,és még be sem költöztem.
28. f94c04200e (válaszként erre: 22. - Vaczila)
2011. jan. 9. 21:00
Köszönöm.Én mindent megteszek,szeretek barátkozni,vidám természetű vagyok.Most még annyi minden kavarog a fejemben,gondolkodom h.naplóba írom aztán remélhetőleg majd jót nevetek pár év múlva.Voltaképpen 8 éve lakom panelban,addig családiban laktam,és ebben az időszakban is 1 évet tanyán.Anno még nemvoltak gyerekek,és ez ettől lesz merőben más.
2011. jan. 9. 19:00
A www.csigaterv.hu weboldalon található néhány cikk, mely hasznos lehet.
26. simple (válaszként erre: 1. - F94c04200e)
2011. jan. 9. 13:52
Vigyetek magatokkal egy szakértőt, aki a-tól z-ig átnézi a házat. Pár tízezer forintot szerintem megér, hogy esetleg fél év múlva ne dőljön rátok a ház.
25. b2076ec79b (válaszként erre: 16. - F94c04200e)
2011. jan. 9. 09:12

Nem a kazán lukas, hanem a tető :D

A kazán "csak" elromlik. Az egy elég húzós kiadás tud lenni. De ha vannak, akik értenek ezekhez és megnézték veled, akkor nagy baj nem lehet. :)

2011. jan. 9. 08:47
220egyenlő 2200négyzetméter
2011. jan. 9. 08:46

szóval itt ahol én lakom /és nem olyan régen/ kb öt hat szomszéd is van ahová ha betévedek biztos kapok egy egy kávét az emberek közvetlenek segítőkészek...és ez nagyon sokat számít mikor fiatal voltam el tudtam volna képzelni magamnak egy tanyát ma már nem, a falu boltja persze van de drága..így én is Budaörsre vagy Solymárra járok a nagy áruházakba..

itt etetjük a madarakat van kutyánk és macskánk kilépve a házból madárdallal hangos a kert,220 négyzetméter bizony sok sok dolgot is ad... még ma is a fenyőt tesszük a végleges helyére ki,nálunk az idén készült el az utcában az aszfalt idáig elsüppedtünk a sárban néha..

már várjuk a tavaszt addig is hóembert építünk az unokánkkal itt...lassan bujik a hóvirág

2011. jan. 9. 08:08
Mi is családi házban lakunk és egyáltalán nem bánom. Szerintem a 15 éves ház még annyira új, hogy ott nem kell különösebben gondokra számítani. Azt tudnod kell hogy ott mindent neked kell csinálni, udvar, kert, stb.. Ha valami elromlik neked kell szerelőt keresni, de minden gondjával együtt is azt gondolom hogy megéri. Mert az a tiéd, amit majd a gyerekeid is örökölnek, mert egy ház ha rendben tartják nagyon sokáig ház marad. Ha elvégzed a dolgaidat, jól fog esti nyári estéken kiülni a teraszra egy kicsit beszélgetni, vagy kiülni a kerti hintára amikor azt figyeled, hogy a gyerekeid hogyan játszanak az udvaron. Biztonságban tudod őket ott, nem úgy, mintha egy városi játszótérre kellene őket elengedned. Mi is biciklivel közlekedünk, ez kisebb településeken teljesen vevett szokás. Csak akkor ülünk autóba, ha vidékre kell mennünk. Havonta egyszer bemegyünk kocsival egy közeli nagyvárosba nagy bevásárlást csinálni, a mindennapos dolgokat meg meg tudom venni helyben is. Ha ti barátságosak lesztek a faluban az emberekkel, akkor bízhatsz benne hogy ők is hasonlóan viselkednek veletek. Persze akadnak kivételek, de azért az a kevesebb. Állj pozitívan a dolgokhoz és meglátod sok örömed telik az új házban, de azért készülj rá, hogy mindig lesz ez, az, mait csinálni kell.
21. f94c04200e (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2011. jan. 9. 07:16
Köszönöm!!!Ezt a falusi idill az álmom!Én is betérek a konyhába,ideje.Kellemes napot!
2011. jan. 9. 07:15
Nagyon jár az agyam.Tudom,egy családi ház elindít egy lavinát,mindig,mindig ,és mindig találsz rajta olyat ami elviszi,elvinné a pénzt.De most akkor ne mert belerokkanok?Van itt olyan aki föladta?Előre úgysem látok sajnos,ha pedig hagyjuk elúszni az álmainkat,lehet megbánjuk.
2011. jan. 9. 07:12
a faluban mindenki köszön a másiknak és mindenki mindenkit ismer nálunk kb 2000 laknak s az emberek jóindulatúak...légy ügyes elmentem főzni
2011. jan. 9. 07:09
Az emberek ma olyanok hogy nehezükre esik köszönni is.Na vannak kivételek,de ez biztos hogy nem a régi közegbe megyek ahol én anno felnőttem.Az szép volt.A fiam már iskolás,úgy beszéltük meg ezt az évet befejezi ott ahová jár,köv.pedig a faluba fog,ami nincs messze.Ovi is van ugyanúgy,a kaját elintézem nagybevásárlással,pár éve laktunk már külföldön családostul tanyán,még kisbolt sem volt a közelben sem.Ezen is gondolkodtam.Nagyon köszönöm a tanácsokat,még szükségem lesz rá biztosan!
2011. jan. 9. 06:55
ez majd nagyon is téma hiszen a gyerekek suliba mennek stb mindent boltból veszünk és amit tudnod kell azért fontos hogy milyenek ott az emberek.. most nem téma de az ember idősödik és kopik..ha van türelmed a naplómat lapozva láthatod én mit vettem 13 millióért és azt is milyen környezetben hirtelen nem találtam nálunk cikis a nagy terasz néha csak bejön rajta egy kis viz pedig újra szigeteltettem.. és látod még se jó... és a hiba javitás sokkal drágább mint egy kis lakásé...
16. f94c04200e (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2011. jan. 9. 06:54
Lukas a kazán?Jaj azt tegnap néztem nagy szakértő szememmel én is,de bíztam az emberekben akik velem voltak,hogy még egyhamar nem lesz rajta luk.A tető teljesen új szinte,és a ház állapota kitűnő(nek látszik).Tegnap a sógorom hozzáértő szemmel vizsgálta ,nagyon ittam a szavait.
15. f94c04200e (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2011. jan. 9. 06:50
Persze,óvatos vagyok,az ügyvédben bízom.Buszmegálló egy kissé messze van mások szerint,de ez nekem nem akadály.Kocsim nincs,a páromnál van,de van biciglink,amivel aljutok mindenhová.Még a városba is betekerek,ez engem nem zavar.20 perc alatt beérek bringával.Sokan mondják ez elfecsérelt idő.Fölkelek emiatt,ez nem téma.
14. alfoldi13 (válaszként erre: 10. - F94c04200e)
2011. jan. 9. 06:43
nem kevés az ha tetszik amit veszünk de mivel mi kisembereknek az a pár milliója van csak nagyon meg kell nézni ha te akarnád eladni majd buksz e rajta stb nagyon fontos hogy te jónak érzed de bizony a szomszéd vagy az utca lakossága is meghatározó én is nem régen vettem egy budai kis faluban egy mondjuk uj szép házat de pl nincs elég jó közlekedés csak a kocsi mert különben ácsoroghatunk a busznál és a sulik a gyerekek majd mindennap utaznak és nagyok nem kéne őket vinni ha lenne busz szóval legyen hozzá sok sok szerencséd ügyvéd nélkül ne csináld mindent nézz át jelzálog terhelés stb...
13. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - F94c04200e)
2011. jan. 9. 06:34

A fűtés valóban nem olcsó.

De egyébként ha a házzal nincs gond, akkor minden ugyanolyan, mint egy lakásban. Csak ha mondjuk le kell cserélni a kazánt, vagy lukas a tető, akkor van nagy probléma...

2011. jan. 9. 06:31
Azt még nem mondtam h.egyedül kell laknom benne két gyerekkel,mert a párom külföldön dolgozik addig amíg össze nem szedjük magunkat valamennyire.Ez eddig is így volt,kuporgattunk,de panelban biztonságosabban éreztem magam,ezt a részét fogalmam sincs még hogy viselem.Depis biztos nem leszek,most gladiátornak képzelem magam.
11. f94c04200e (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2011. jan. 9. 06:26
A környéket nem ismerem,jelenleg azt sem tudom mi a korosztály.Új résznek is mondják a faluban.A kertet pedig alig várom már hogy kapargathassam.Amúgy van egy hobbikertünk,elég nagy,ezt a részét nagyon vágom,fáradhatatlan vagyok a szabadban.
10. f94c04200e (válaszként erre: 8. - Alfoldi13)
2011. jan. 9. 06:22
Igen ez igaz!De az ajánlat kihagyhatatlan,ezért nagy a dilemma.Az ismerőseink csal.házban laknak,én jelenleg csak azt az oldalát látom hogy "elvannak" a magas gázár melett is,hitel mellett.Nekünk nincs hitelünk,legfeljebb majd fűtésre megy az a pénz el.Hülyén gondolkodom ugye.Jaj de olyan szép a ház.Igaz ez édes kevés.
9. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2011. jan. 9. 06:15

...szóval :)

A környéket meg biztos megnézted már, hogy mégis hova fogsz költözni :)

Ne félj a családi háztól :) Igaz 100X annyi meló van vele, de majd ha végre lenyírtad a füvet, ültettél virágokat, kigazoltad, meglocsoltad, főztél a bográcsban egy jó kaját és leülhetsz napozni, akkor rájössz, hogy megérte :)

2011. jan. 9. 06:15
nem tudom csak gondolom hogy tudod a gáz most is az ég felé tart mint a benzin..és egy háznál az egészet védened kell a fagytól mert ki tudja hol vannak benne a vizcsővek
7. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - F94c04200e)
2011. jan. 9. 06:13

Esetleg a tetőt, amennyire kívülről látni lehet, nyílászárókat, nyilván a falakat megnézed/ted belül. (nem e penészedik valahol, nem repedezik..stb)

Igazából szerintem nem igényel különleges körültekintést egy ház, ugyanúgy nézd meg, mintha egy lakás lenne :) Csak az a különbség, hogy ha bármi probléma van, azt neked kell fizetned.

A környéket meg nyi

2011. jan. 9. 06:11
A környék új,a házak kb.15 évesek.Gázzal fűtenénk
2011. jan. 9. 06:06
nálunk ha nem lenne egy vagyon lenne a fütés,igaz én csak gázzal fütök, központi fütéses? csak olyan helyen lehet megvenni valamit ahol legalább a befektetett pénz megmarad benne.../közművek megközelités ut milyenek a szomszédok persze milyen az ottani lakosság és sok ezer dolog/
2011. jan. 9. 06:03
Iskola,óvoda,orvos elérhető,a bolt annyira nemérdekel van-e közelben,de egy utcával odébb úgyláttam van.
2011. jan. 9. 05:59
A ház nincs szigetelve,és egyhamar nem is lesz most biztos.Egyenlőre csak az alsó szintet laknánk.
2011. jan. 9. 05:45

a szigetelés,mert a fűtés nem mindegy,arra hogyne csapjanak be...még véletlenül se..talán sokat elmond mi az oka ,hogy eladják...

iskola bolt orvos közelsége ...és sok ezer dologra

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook