Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hazudik a gyerek! fórum

Hazudik a gyerek! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 1. 16:11
Nem tudom , hogy mekkorák a gyerekeitek, de egy kamasszal tényleg nehéz, hol ezért hol azért. Percenként változik a hangulatuk és nehéz idomulni hozzájuk. AMi az egyik nap működik az a másik napon már xart sem ér. Viszont édes dolog, hogy mi is velük tanulhatunk... türelmet, megértést stb. A legfontosabb a szeretet. Mindig mondom, hogy azért mert haragszom vagy ideges vagyok azért még ugyanúgy szeretem őket. CSAK:::::::
55. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 54. - Mimmo33)
2009. okt. 1. 15:19

Ez csak egy példa volt.Általánosságban úgy értem, hogy ha a gyerek látja rajtad hogy nem erőlteted a napi beszámolót, akkor előbb utóbb magától is elmondja.Nálunk így van.

Én sosem kérdezem,viszont meghallgatom ha mondja.És nem kell kérdeznem, mert mondja.Viszont ha naponta "követelném" rajta a beszámolót, lehet hogy ő is azt mondaná semmi sem történt.


Ez olyan mint amikor te dolgozol és hazajössz, a párod meg faggatna hogy mi volt a munkahelyen.És ezt minden nap.

54. mimmo33 (válaszként erre: 53. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 15:09

Lehet...De ilyenkor jön az a rész, hogy én ezt nem is tudtam...meg gondoltamm

Én most sem hetente 1-szer beszélek, a gyerekkel, vagy az anyukámmal.

53. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 52. - Mimmo33)
2009. okt. 1. 15:03

Azért a beszéd és beszéd között is van különbség.Lehet hogy néha többet ér ha pl.egy héten csak 1-szer ülsz le a gyerekkel beszélgetni alaposan,mint ha naponta nyaggatod azzal hogy mondja el mi történt aznap.


Nem biztos az hogy ilyenkor pont figyelsz is rá, vagy le akarod tudni a napi beszámolót.

52. mimmo33 (válaszként erre: 50. - C69ff6d3e9)
2009. okt. 1. 14:58
Ez csak a ti kapcsolatotokat jellemzi. Én nem szeretném, ha a gyerekem nyűgnek venné, ha beszélni szeretnék vele...és ezért (remélem) meg is teszek mindent;)
2009. okt. 1. 14:57

"Lehet hogy igazatok van. De ha nem akarja hogy megismerjem??????????"

nem akarlak megbántani, de arról már kicsit lekéstél,hogy megismerd, azt jóval előbb kell megalapozni, ami nyilván nálatok is igy müködött, szerintem kicsit hagyd őt, lehet hogy csak ténylg nyugit szeretne.

2009. okt. 1. 14:54

És mi van akkor ha egészen egyszerűen nem szivesen beszél az iskolai dolgokról?

És csak azért színez,hogy leszállj róla,mert úgy érzi ha jó színben tünteti fel a dolgokat,akkornem nyaggatod ha valami rossz történt vele,vagy kellemetlenség érte?

Én pl utáltam ha anyám rizsázott.

Reggeltől estig tudott fejmosni.

Ha hazaértem a suliból állandóan jött a kérdés mi volt mit csináltál hogy történt, én meg csak nyugalmat akartam.

És ilyenkor nálam is volt hogy inkább azt mondtam jó volt, és akkor ennyivel elintéztem

A nagy gyerekeknek van hogy teher a szülő, azt hiszi be akarja szabájozni pedig ő már nagy.

Gondold el azt hogy te gyereknek milyen voltál?

Lehet hogy a te a helyében ugyanúgy reagáltál volna.

Lehet vele beszélgetni, de várni kell hogy ő nyisson,mert ha mindennap kérdezed hogy mi volt aznap előbb utóbb nyűg lesz neki és így akar szabadulni

2009. okt. 1. 14:17
Kedves bajbajutott nő kérlek tégedet, amennyire lehetséges próbálj beszélni a gyermekeddel és a barátkozást is fontolja, hogy egyáltalán kivel áll szóba, mert az iskolatársak is könnyen befolyásolhatják és olyanokat tesz, vagy követ el, ami helytelen számára. Együttérzek veled, mert elég kellemetlen. Fel hivni a figyelmét arra ez nem igazán tanácsos és óvakodjon ettől. Mint anyuka igazán feltudod világositani őt. Üdv.Anyuci91.
48. köziné (válaszként erre: 46. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 14:14
nem is vártam tőled, hogy elmond . Nem is ránk tartozik, (de ha megosztod velünk , megtisztelsz) viszont beszéljetek . SOKAT !
2009. okt. 1. 14:13
persze hogy észrevesszük de egy kamasz nem egy egyszerű különösen egy fiu nem te fülentést irsz nem tudom van e a hazugság fülentés közt értelmezési különbség nem igaz mondás mind kettő ha egy gyerek haza megy pl és azt mondja nem történt semmi majd utána egyszerre teriti eléd a félévet hát mondjuk fülentés nem hiszem pedig a gyerek csak azt akarta apa ne légy olyan sokszor mérges...azt gondolom igy öregen átvészelni lehet ezt a kort amit majd egy megbánásos korszak is követ majd valamikor... bizonyára..
46. bajbajutott nő (válaszként erre: 44. - Köziné)
2009. okt. 1. 14:09
Igaz pár mondatban nem lehet leírni mi is a probléma.ÚJ ISKOLA ÚJ BARÁTOK!!
2009. okt. 1. 14:06

Kedves Alföldi István!

Konkrétan nekünk a gyerekeink őszinték voltak, lehet, hogy előfordult, hogy füllentettek, de igazán nem annyira volt jellemző. Jóindulattal mondom, ha megteremtjük velük a jó kontaktust és mi is őszinték vagyunk velük, mert gyerekek általában amit a szülőktől látnak azt utánozzák és követik, a környezet is befolyásolhatja őket erre sajnos.

Tőled el sem tudom képzelni, hiszen te igazán következetes vagy biztos vagyok benne észreveszed,ha nem mondanak igazat.

Üdvözlettel: Anyuci91.

2009. okt. 1. 14:04
Nagyon nehéz tanácsot adni, hiszen nem ismerjük a problémátok mibenlétét. A nagy gyerkőc már biztos elsős vagy nulladikos . Új társaság, új haverok. Szeretne beilleszkedni oda is és valami pluszt mutatni amitől ő lesz a nagymenő. Nem beszélve a tanulásról.... SZóval csak kitartás. Lesz ez még rosszabb is , hiszen mire ő kinövi addigra belelép ebbe a korba a középső aztán a kicsi is. Már csak 8-10 év és nem kell őket elásni a hátsó kertben :)
43. mimmo33 (válaszként erre: 39. - Fiatal nő)
2009. okt. 1. 14:04

:D

Én is így gondolom.Bár mi még nagyon gyerekcipőben járunk, de már most így kezeljük a problémákat,)

2009. okt. 1. 14:01
Minden tanácsot köszönök nektek.
41. 1f59823251 (válaszként erre: 40. - Alfoldi13)
2009. okt. 1. 14:01
:)
40. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 14:00

pedig még a lehetetlet is szeretnénk mi szülök elhinni utána meg a valósat se tudjuk...

azt kérdezte az én kamasz fiam apa van aki mindig igazat mond..? öszintén erre se tudom a választ,hogy van e egyáltalán ilyen...

39. Fiatal nő (válaszként erre: 38. - Mimmo33)
2009. okt. 1. 13:59
Igen, végig kell hallgatni, aztán nem nekiesni, ha nem értesz vele egyet (mint az én anyám, bár Ő a meghallgatásig se nagyon szokott eljutni), hanem inkább kérj gondolkozási időt, ha nem tudsz rögtön reagálni. Emészd meg, rágd meg magadban az elhangzottakat, és fogadd el, jussatok valamilyen kompromisszumra. Ha látja, hogy elfogadod Őt olyannak, amilyen, szerintem meg fog nyílni feléd. Márhogy nem feléd mimmo33... :-D
38. mimmo33 (válaszként erre: 34. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 13:56
Hagyd, hogy ő magyarázza el, hogy ő hogy látja a dolgokat. Nem magyarázd, hanem együtt beszéljétek meg.
37. Fiatal nő (válaszként erre: 35. - 1f59823251)
2009. okt. 1. 13:54
:-))))))))))))))))))))))))))))))
36. bajbajutott nő (válaszként erre: 33. - Köziné)
2009. okt. 1. 13:54
Verekedni én sem szoktam,az nem is lenne megoldás.De a bünti választást kiprobálom.
35. 1f59823251 (válaszként erre: 32. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 13:52

Nekem édesanyám vett anno olyan zenéket amiket hallgattam kazettán...kutakodott utánam! :DDDD


Mikor még énekelte is a Pokolgépet meghaltam! :DDDDDD

34. bajbajutott nő (válaszként erre: 31. - Köziné)
2009. okt. 1. 13:52
Velem mindent meg lehet beszélni csak ő nem akarja.Nem szoktam kiabálni.Elmagyarázok dolgokat,ami addig a percig tart.Másnap ujra kezdjük.
2009. okt. 1. 13:51
Azért módjával teszik , már a bünti választást , de azt be is tartják.(hiszen ők választották ) Ja és nem verjük őket. , tehát nem 2 pofon a választás :)
2009. okt. 1. 13:50
Lehet hogy igazatok van.De ha nem akarja hogy megismerjem??????????
2009. okt. 1. 13:48

most van a leszakadás ideje, kicsit el is utasít magától , de néha azért van rés a páncéljukon.

Ha gáz van vele akkor kérdezd meg , hogy ő hogyan oldaná meg a helyzetet a te helyedben. Persze az lesz a válasz, hogy --Nem tudom-- De csikard ki belőle , hogy igen is gondolkodjon rajta. Nálunk az bevált, hogy ha hülyeséget csinálnak és elmondják akkor próbálunk nem ordítani , hanem megadom neki a választás lehetőségét, hiszen tudja hogy bünti jár a viselt dologért , de megadom a lehetőséget, hogy válasszon magának büntit

30. Fiatal nő (válaszként erre: 28. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 13:47
Anyukám is azt hiszi, hogy ismer, holott hatalmas tévhitekben van... :-D
29. 1f59823251 (válaszként erre: 28. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 13:47
Édesanyám is azt hitte...aztán elkezdtem lázadni...újra meg kellett hogy ismerjen...mivel változtam...az alap adott
2009. okt. 1. 13:46
Ismerem,nagyon is jól!!!!!!!
27. 1f59823251 (válaszként erre: 26. - Bajbajutott nő)
2009. okt. 1. 13:43
Ismerd meg!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook