Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házipatika - mi a legalapvetőbb (orvosság, kötszer, stb.), ami otthon kell, hogy legyen? fórum

Házipatika - mi a legalapvetőbb (orvosság, kötszer, stb.), ami otthon kell, hogy legyen? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 23. 13:12
tényleg jól összevan állitva :D lehet hogy még eszembe fog jutni valami
12. Fuoco
2011. máj. 24. 23:35
Jó kis lista, ahogy átolvasgattam meg is nyugodtam, ezen a poron kívül mindenünk van! :)
2011. máj. 23. 21:41
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
10. gne2 (válaszként erre: 9. - Driennke83)
2011. máj. 23. 10:12
Igen, a Humana por!
9. driennke83 (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. máj. 23. 10:09
Ez a por az a humanás ugye? Mi is azt kaptuk múltkor kiszáradásra, és nagyon jót tett, megmentette kicsimet a kórháztól.
8. gne2
2011. máj. 23. 10:02

Én beírnám a Panthenol sprét is a listába, jön a nyár égésekre, bőrnyugtatásra. A múltkor vettem Water Jel-t, égési sérülésekre, napégésre javasolta a bőrgyógyász. Gyerekekkel bármi történhet fél perc alatt is.

Nekünk van mindig itthon elektrolyt por, kiszáradástól védi a gyerkőcöt hasmenés, hányás esetén, finom banán ízű, meg is isszák olyankor.

2011. máj. 23. 09:59
Ja, így nyáron vmi napvédőkrém, meg szúnyog ill. kullancsriasztó krém vagy törlőkendő vagy karkötő.
2011. máj. 23. 09:49

Lázcsillapító szirup és kúp


Sterimar orrspray

Nasivin orrcsepp

Légzéskönnyítő mellkenőcs (Baby Luuf)


Prospan köhögésre

Tantum Verde torokfertőtlenítő


Fenistil gél


Betadine fertőtlenítő

Bepanthen Plus kenőcs sebre, horzsolásra

Steril géz

Hansaplast sebtapasz


Grapefruit csepp

Calcimusc

2011. máj. 23. 09:48

A legalapvetőbb dolgok szerintem:

-lázcsillapító (szirup és kúp is)

-nekünk mindig kéznél van a luuf balzsam megfázásra

-köhögéscsillapító

-orrcsepp

-sebtapasz

-sebfertőtlenítő krém (bepanten plusz)

-dédalon kúp, (nagyobbaknak gyógyszr) hányásra

-B6 vitamin (kisebbeknek ampulla nagyobbaknak gyógszer) szintén hányásra

-szorulásra glicerines kúp vagy levolac szirup

-hasmenésre normaflore

-kálcium ampulla

-cinkrázó krém (fenistil krém nem érintkezhet nappal) csípésekre

Azt hiszem ezek a legfontosabbak.

4. agis
2011. máj. 23. 09:46

Fajdalom es lazcsillapito, hanyas es hasfogo gyogyszer, kotszer, lazmero, egesi serulesekre.


Nev szerint: deadelon (hanyas), B-vitamin, No-spa (gorcsoldo) Bolus adstringens (hasmenes) Panthenol v. Fenistil (egesi serulesekre)

Panadol, Aspirin (fajdalom es lazcsillapitas)

Erolin v. Claritin (allergia) kalcium pezsgotabletta (napeges, allergia)


Ezek mind kaphatok recept nelkul.

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2011. máj. 23. 09:45
Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, az a tuti.
2011. máj. 23. 09:38
1 éveseimmel vagyok itthon, szerencsére még nem voltak betegek, nem sérültek meg, de sose lehet tudni, hogy mit kell előkapni az egészségügyi ládikóból. Na, nekünk még olyan sincs. Mik azok a legalapvetőbb dolgok, amik kell, hogy legyenek? Nekünk tényleg semmi nincs, csak 1 Nasivin orrcsepp. Sebtapasz, kötszer, fertőtlenítő - gondolom, ezek kellenek - de milyen, mekkora, stb. Fenistil? - stb. Légyszi segítsetek, mert szeretnék összeállítani egy kis eü dobozt itthonra.
2011. máj. 23. 09:35
Házipatika - mi a legalapvetőbb (orvosság, kötszer, stb.), ami otthon kell, hogy legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook